Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkedubbeln dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkedubbeln dag 1
Arrangörsorganisation: KFUM Örebro OK
Datum: lördag 14 maj 2011

OK Tisaren

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Evert JohanssonÖppen motion 5 (57)42:5813:15
1Hugo SimonssonU2 (31)21:4011:27
1Carina HallD55 (20)31:2313:14
2Daniel AttåsH21 Elit (55)35:06+1:347:24
2Valter PetterssonU2 (31)23:37+1:5712:29
3William AgerhällU2 (31)24:45+3:0513:05
4Anna HallménD12 (19)29:14+2:5512:36
4Johan AronssonH21 Elit (55)35:15+1:437:26
5Lars-Åke WallH60 (30)39:28+5:5112:15
6Per-Erik AndrénÖppen motion 7 (63)47:55+15:2615:06
6Magnus PerssonH21 Elit (55)36:43+3:117:44
7Nils AronssonÖppen motion 8 (41)49:59+12:4812:35
7Mats NylinH55 (39)38:01+7:0510:53
7Torbjörn HallÖppen motion 7 (63)48:34+16:0515:19
8Tomas HallménH21 Elit (55)37:07+3:357:49
8Göran AttåsÖppen motion 8 (41)50:25+13:1412:41
8Bengt HolgerssonH80 (11)1:07:43+16:3033:51
8Marlena EhnD40 (17)47:44+13:2814:49
11Martin SärnbrinkH14 (34)49:39+19:0515:42
12Leif ThoressonÖppen motion 5 (57)57:53+14:5517:51
13Lars CarlbergH45 (42)37:45+7:1410:18
14Emil LarssonU1 (24)23:39+5:4012:30
16Josefin AronssonD21 Elit (43)45:29+11:4410:57
17Mattias AnderssonH21 Elit (55)40:13+6:418:29
19Lisa HallménU2 (31)33:51+12:1117:54
19Kent LindgrenH40 (37)37:29+10:5010:14
20Anton HallorH21 Elit (55)41:02+7:308:39
20Jonas PetterssonH40 (37)37:34+10:5510:15
21Sigfrid WeiseH55 (39)49:29+18:3314:10
22Hanna AndrénÖppen motion 7 (63)1:00:09+27:4018:58
24Maria WestherD21 Elit (43)48:44+14:5911:44
25Linda CarlbergD16 (28)1:35:13+1:01:3027:45
29Lennart LundhÖppen motion 8 (41)1:10:34+33:2317:46
30Leif ErikssonH55 (39)56:51+25:5516:17
32Sebastian AgerhällH16 (41)58:49+32:0817:08
32Lovisa PerssonD21 Elit (43)57:44+23:5913:54
34Emil JohanssonH21 Elit (55)45:00+11:289:29
34Elin AhlÖppen motion 5 (57)1:22:36+39:3825:29
35Ondrej PijakH21 Elit (55)45:11+11:399:31
35Fredrik AhlH40 (37)1:40:35+1:13:5627:28
36Lennart JonssonÖppen motion 5 (57)1:27:43+44:4527:04
38Viktor TiedermannH16 (41)1:18:43+52:0222:56
39Nathalie RyghD21 Elit (43)1:05:01+31:1615:40
40Therese WestherD21 Elit (43)1:06:32+32:4716:01
41Niklas TiedermannH45 (42)1:45:43+1:15:1228:53
41Oskar AndrénH21 Elit (55)49:35+16:0310:27
42Lina TellinÖppen motion 5 (57)1:37:12+54:1430:00
43Niklas GustafssonH21 Elit (55)53:58+20:2611:23
44Oskar JacobsonH21 Elit (55)53:59+20:2711:23
45Ulf SjökvistÖppen motion 7 (63)1:29:11+56:4228:08
Noah SimonssonInskolning (24)fullföljt
Allan ErikssonH80 (11)ej godkänd
Leif SvenssonH21 Elit (55)ej godkänd
Bengt-Olof KaskÖppen motion 7 (63)ej godkänd
Hampus AhlH16 (41)ej godkänd
Monica HallorD45 (30)ej godkänd
Jonatan AronssonH21 Elit (55)ej godkänd
Isabella AgerhällD14 (26)ej start
Olle LagerströmH75 (18)ej start
Nina HallorD16 (28)ej start
Peter AgerhällH40 (37)ej start
Lukas BartakH21 Elit (55)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser