Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup nr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup nr 2
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 1 december 2015

Lång 6,9km

6 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard BörjessonVänersborgs Skidklubb43:276:19
2Jesper SjögrenOK Kullingshof43:31+0:046:20
3Mattias NilssonVänersborgs Skidklubb43:37+0:106:20
4Martin LarssonHestra Idrottsförening45:08+1:416:34
5Tobias LindellVänersborgs Skidklubb56:58+13:318:17
6Joakim AxelssonTrollhättans Skid o Orienterin1:04:28+21:019:23
7Johan EngströmOrienteringsklubben Orion1:06:15+22:489:38
8Robert EnbomVänersborgs Skidklubb1:06:49+23:229:43
9Emelie SvalinVänersborgs Skidklubb1:21:55+38:2811:55

Mellan 4,8km

4 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WassénVänersborgs Skidklubb38:578:08
2Filip JohanssonTrollhättans Skid o Orienterin39:32+0:358:16
3Bengt NorrmanTrollhättans Skid o Orienterin41:34+2:378:41
4Mikael PalgrimVänersborgs Skidklubb44:04+5:079:13
5Jonas MelénTrollhättans Skid o Orienterin44:06+5:099:13
6Martin MandingerTrollhättans Skid o Orienterin45:37+6:409:32
7Jerker NetzTrollhättans Skid o Orienterin45:47+6:509:34
8Stefan JohanssonTrollhättans Skid o Orienterin45:59+7:029:37
9Filippa JohanssonJönköpings OK46:08+7:119:39
10Måns WidemarkKlubblös49:47+10:5010:24
11Nils-Olof LarssonVänersborgs Skidklubb51:47+12:5010:50
12Peter StrömdahlOrienteringsklubben Skogsvarga52:11+13:1410:55
13Leif MobergVänersborgs Skidklubb52:16+13:1910:56
14Martina StigssonTrollhättans Skid o Orienterin52:21+13:2410:57
15Magnus VedinTrollhättans Skid o Orienterin1:14:51+35:5415:39
Mattias BillsonVänersborgs Skidklubbej godkänd
Bo WesterbergTrollhättans Skid o Orienterinej godkänd

Kort svår 2,9km

2 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll29:5710:19
2Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK30:05+0:0810:22
3Gunnar BejbomUddevalla OK31:36+1:3910:53 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lars LjungbergTrollhättans Skid o Orienterin31:40+1:4310:55
5Nina BejbomUddevalla OK31:46+1:4910:57
6Lasse HogedalVänersborgs Skidklubb31:52+1:5510:59
7Per-Arne JohanssonVänersborgs Skidklubb32:09+2:1211:05
8Jan-Åke SörliklevTrollhättans Skid o Orienterin32:54+2:5711:20
9Bo KronOK Flundrehof36:41+6:4412:38
10Lars EkbergTrollhättans Skid o Orienterin42:37+12:4014:41
11Gunilla EdgrenTrollhättans Skid o Orienterin42:39+12:4214:42
12Bodil AhlströmTrollhättans Skid o Orienterin51:19+21:2217:41
13Sofia GustafssonVänersborgs Skidklubb52:08+22:1117:58
14Maria TryggöTrollhättans Skid o Orienterin57:25+27:2819:47
15Eva BäcklundTrollhättans Skid o Orienterin57:27+27:3019:48
16Gun BerggrenTrollhättans Skid o Orienterin57:31+27:3419:50
17Erik BacklundTrollhättans Skid o Orienterin1:02:20+32:2321:29
18Linus BacklundTrollhättans Skid o Orienterin1:02:21+32:2421:30
Liam HogedalVänersborgs Skidklubbej godkänd

Kort lätt 1,7km

1 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin HelmerssonOrienteringsklubben Skogsvarga17:5410:17
2Johan ErikssonOrienteringsklubben Skogsvarga18:06+0:1210:24
3Tim HeveliusOrienteringsklubben Skogsvarga20:05+2:1111:32
4Linnea StaggOrienteringsklubben Skogsvarga22:05+4:1112:41
5Sara HelmerssonOrienteringsklubben Skogsvarga22:15+4:2112:47
6Viggo AnderssonTrollhättans Skid o Orienterin22:30+4:3612:55
7Malin HelmerssonOrienteringsklubben Skogsvarga49:42+31:4828:33
8Ann-Charlotte SolvangOrienteringsklubben Skogsvarga50:52+32:5829:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser