Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #4
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: onsdag 2 december 2015

Långa

6 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders AxlingSundsvalls OK41:156:52
2Anders VedinSundsvalls OK41:28+0:136:54
3Johan NordinSundsvalls OK45:49+4:347:38
4Tobias EliassonSundsvalls OK45:52+4:377:38
5Erik NorinSundsvalls OK46:14+4:597:42
6Hanna HugossonSundsvalls OK46:25+5:107:44
7Per NordanlindSundsvalls OK46:32+5:177:45
8Jan NordinSundsvalls OK47:09+5:547:51
9Lars HolmquistSundsvalls OK47:58+6:437:59
10Ellinor FranssonJärla Orientering48:04+6:498:00
11Roger HugossonSundsvalls OK51:36+10:218:36
12Tomas KristoferssonSundsvalls OK59:31+18:169:55
13Jenny NääsSundsvalls OK1:09:06+27:5111:31
Johnny BlästaNjurunda OKej godkänd

Mellan Herrar

3 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn JohanssonSundsvalls OK31:259:14
2Hannes LindahlSundsvalls OK31:26+0:019:14
3Rolf JohanssonSundsvalls OK34:56+3:3110:16
4Sten Åke VedinSelånger SOK35:00+3:3510:17
5Mats JohanssonSundsvalls OK39:54+8:2911:44
6Anders SvenssonSelånger SOK40:26+9:0111:53
7Tomas VirtanenSelånger SOK40:31+9:0611:55
8Stefan GullbackIF Strategen40:32+9:0711:55
9Lukas JohanssonSundsvalls OK45:25+14:0013:21
10Björn AbelssonSundsvalls OK46:03+14:3813:32
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd
Ove JanssonSundsvalls OKej godkänd

Mellan Damer

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva HellmanSundsvalls OK34:4810:14
2Hanna KjellinForsa OK34:53+0:0510:15
3Catrin JohanssonSundsvalls OK38:45+3:5711:23
Charlotta PalmgrenSundsvalls OKej godkänd
Louise RohdénSundsvalls OKej start

Korta Ungdomar

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore PalmgrenSundsvalls OK17:188:14
2Sofia LindbergSundsvalls OK18:45+1:278:55
Mattias LarssonSundsvalls OKej start

Korta Övriga

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter LorentzsonSundsvalls OK19:029:03
2Ingmar SöderströmSundsvalls OK19:10+0:089:07
3Erik KardellNjurunda OK22:58+3:5610:56
4Christina FlordalLjusdals OK27:49+8:4713:14
5Jon FlordalLjusdals OK27:58+8:5613:19
6Laila NäslundSelånger SOK30:28+11:2614:30
7Inger LorentzsonSundsvalls OK30:36+11:3414:34
8Ulla HellmanSundsvalls OK30:41+11:3914:36
9Annika KardellSundsvalls OK36:36+17:3417:25
10Gunnar HellmanSundsvalls OK44:31+25:2921:11
Anna WidmanSundsvalls OKej godkänd
Bengt LarssonKovlands IFutgått
Irené LarssonSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser