Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Alehofs Öppna Ultralång KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Alehofs Öppna Ultralång KM
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: lördag 19 november 2016

1H

19 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK2:04:566:23
2John PerssonIFK Göteborg2:07:47+2:516:32
3Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK2:11:09+6:136:42
4Albin ThunbergOK Alehof2:13:48+8:526:50
5Heino OllinSävedalens AIK2:24:21+19:257:23
6Martin HogedalOK Alehof2:24:43+19:477:24
7Tobias LindellOK Alehof2:42:17+37:218:18
8Rasmus ArfwedsonFrölunda OL2:43:39+38:438:22
9Gustav BoquistIK Uven2:44:16+39:208:24
10Anders RylanderGöteborgs SK2:52:12+47:168:48
11Fredrik SturessonOK Alehof2:52:54+47:588:50
12Martin AnkelOK Alehof2:54:36+49:408:55
13Lennart BengtssonFalkenbergs OK2:58:18+53:229:07
Mattis HallbergIK Uvenej start
Staffan NethGöteborgs SKej start
Mattias TernehällOK Gipenej start

2H

14 430 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HomannOK Orinto1:53:177:51
2Douglas Fransson LeeOK Alehof1:58:12+4:558:11
3Gabriel SturessonLerums SOK2:00:16+6:598:20
4Hugo ThunbergOK Alehof2:02:27+9:108:29
5Mikael SvenssonFK Herkules2:05:53+12:368:43
6Anders ArfwedsonFrölunda OL2:10:27+17:109:02
7Magnus ForsbergFK Herkules2:11:44+18:279:07
8Anders LövgärdOK Alehof2:11:46+18:299:07
9Lars KullmanOK Alehof2:11:52+18:359:08
10Tommy JohanssonStångenäs AIS2:11:58+18:419:08
11Carl NorinFrölunda OL2:16:32+23:159:27
12Ulf KarlssonOK Alehof2:22:02+28:459:50
13Peter AugustssonGöteborgs SK2:22:04+28:479:50
14Vilhelm MelkstamLerums SOK2:22:21+29:049:51
15Henrik MelkstamLerums SOK2:22:24+29:079:52
16Jonas HöijerSävedalens AIK2:25:09+31:5210:03
17Johan UnemanOK Alehof2:25:48+32:3110:06
18Henrik EssungerSjövalla FK2:29:11+35:5410:20
19Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK2:35:49+42:3210:47
20Dan-Olof JohanssonOK Alehof2:38:45+45:2811:00
21Erik LundStenungsunds OK2:52:22+59:0511:56
22Ulf SundinGöteborg-Majorna OK2:54:18+1:01:0112:04
23Immanuel StensötaFrölunda OL3:00:35+1:07:1812:30 Ladda ner rutt i gpx-format
24Stefan L JohanssonKungälvs OK3:13:36+1:20:1913:24
25Hans NilssonKungälvs OK3:14:21+1:21:0413:28
26Claes BoströmOK Alehof3:15:31+1:22:1413:32
27Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK3:15:32+1:22:1513:33 Ladda ner rutt i gpx-format
28Filip JohanssonKungälvs OK3:26:04+1:32:4714:16
29Martin LindeGunnilse3:31:02+1:37:4514:37
Erik RuotsalainenFrölunda OLej start
Tomas StigssonTrollhättans SOKej start
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OKej start

2D

14 430 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BrogrenSävedalens AIK1:58:428:13
2Sofia EbermarkSävedalens AIK2:16:20+17:389:26
3Lovisa LemanGöteborgs SK2:33:30+34:4810:38
4Emelie SvalinVänersborgs SK2:38:20+39:3810:58
5Anni HogedalOK Alehof2:38:35+39:5310:59
6Anna LundbergGöteborgs SK2:51:56+53:1411:54
7Julia BirathStenungsunds OK3:14:52+1:16:1013:30

3H

12 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK1:34:057:38
2Ulf PalmérUlricehamns OK1:34:07+0:027:39
3William SturessonLerums SOK1:34:21+0:167:40
4Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:43:19+9:148:23
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:47:34+13:298:44
6Jan HanssonStenungsunds OK1:50:02+15:578:56
7Anton KastrupFK Herkules1:51:02+16:579:01
8Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:56:58+22:539:30
9Anders BjörklundSävedalens AIK1:57:01+22:569:30
10Erik JohanssonOK Alehof2:01:54+27:499:54
11Bengt KlassonUlricehamns OK2:13:08+39:0310:49
12Arne LundStenungsunds OK2:14:42+40:3710:57
13Lukas GustafssonIK Ymer2:21:38+47:3311:30
14Lars-Erik AnderssonLerums SOK2:29:01+54:5612:06
15Erik SparrevikLerums SOK2:29:26+55:2112:08
16Albin WidmanIK Ymer2:35:21+1:01:1612:37
17Johan LundStenungsunds OK2:42:06+1:08:0113:10
18Edvin NilssonKungälvs OK2:44:20+1:10:1513:21
Linus BoströmOK Alehofutgått
Isak OlssonStigsökarnaej start

3D

12 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:49:348:54
2Laila B HöglundFK Herkules1:50:04+0:308:56
3Kajsa RaskKungälvs OK1:52:30+2:569:08
4Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:54:25+4:519:18
5Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK2:05:19+15:4510:11
6Lisa BörnstedtKungälvs OK2:12:09+22:3510:44
7Christina BirathStenungsunds OK2:13:19+23:4510:50
8Ebba WidmanIK Ymer2:15:25+25:5111:00
9Eva BergGöteborg-Majorna OK2:16:36+27:0211:06
10Emelie LorénOK Landehof2:23:47+34:1311:41
11Sara LorénOK Landehof2:23:57+34:2311:42
12Hanna BoquistIK Uven2:33:45+44:1112:30
13Sara ForsbergIK Uven2:33:46+44:1212:30
14Tove JohanssonOK Alehof3:03:30+1:13:5614:55
Camilla ÖhgrenSävedalens AIKej start

3UT

12 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SturessonLerums SOK1:29:017:14
2Jon JonssonGöteborgs SK2:24:37+55:3611:45
3Roger LundinFK Herkules2:37:04+1:08:0312:46
Anna LövgärdOK Alehofej start

4H

7 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK1:04:439:14
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna1:11:55+7:1210:16
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna1:20:34+15:5111:30
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:25:30+20:4712:12
5Hannes EssungerSjövalla FK1:27:37+22:5412:31
6Lucas BoströmOK Alehof1:34:02+29:1913:26
7Alfred JohanssonOK Alehof1:37:22+32:3913:54
8Göran LefflerLerums SOK2:26:15+1:21:3220:53
Anders BerglundOK Skogshjortarnaej godkänd
Marcus LammFrölunda OLej godkänd

4D

7 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK1:05:229:20
2Nina BejbomUddevalla OK1:12:56+7:3410:25
3Marianne KlassonUlricehamns OK1:25:12+19:5012:10
4Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:28:22+23:0012:37
5Elina ReinholdssonOK Alehof1:29:18+23:5612:45
6Elsa MoqvistLerums SOK1:31:25+26:0313:03
6Wilma ReinholdssonOK Alehof1:31:25+26:0313:03
8Lena PeterssonOK Alehof1:34:22+29:0013:28
9Ida BengtssonOK Alehof1:37:21+31:5913:54
10Karin LaurellOK Flundrehof1:37:56+32:3413:59
11Karin AxelssonIK Uven1:43:50+38:2814:50
12Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:45:02+39:4015:00
13Agnetha Le ClaireFK Herkules1:51:28+46:0615:55
14Jane McpheatFK Herkules1:51:30+46:0815:55
15Helena StensötaFrölunda OL2:05:48+1:00:2617:58

4UT

7 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:05:049:17
2Kristian AndersonGöteborgs SK1:06:05+1:019:26
3Alicia FribergFalköpings AIK OK1:06:22+1:189:28
4Joachim FribergFalköpings AIK OK1:06:24+1:209:29 Ladda ner rutt i gpx-format
5Kent ErikssonLerums SOK1:06:27+1:239:29
6Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:06:32+1:289:30
7Gunnar BejbomUddevalla OK1:06:35+1:319:30
8Annika BengtssonOK Alehof1:12:26+7:2210:20
9Pål SchmidtFrölunda OL1:18:48+13:4411:15
10Lennart AnderssonGöteborgs SK1:25:54+20:5012:16
11Therese DahlströmOK Alehof1:26:46+21:4212:23
12Anna BeischerIK Uven1:52:44+47:4016:06
13Lars TorstenssonGöteborgs SK1:54:15+49:1116:19
14Marie-Louise PerssonFK Herkules2:05:53+1:00:4917:59
15Albin SvenssonFK Herkules2:05:54+1:00:5017:59
Arne AlfredssonUddevalla OKej start
Filip LemanGöteborgs SKej start
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser