Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närkedubbeln dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närkedubbeln dag 2
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / KFUM Örebro OK
Datum: söndag 15 maj 2011

D21 Elit

9 250 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena EliassonDomnarvets GOIF1:14:398:04
2Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:16:42+2:038:17
3Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF1:24:07+9:289:05
4Therese KlintbergEksjö SOK1:26:08+11:299:18
5Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:27:59+13:209:30
6Maria WestherOK Tisaren1:28:47+14:089:35
7Helén PerssonFinspångs SOK1:32:31+17:5210:00
8Matilda AnderssonOK Kåre1:33:39+19:0010:07
9Inga KazlauskaiteOK Linné1:34:19+19:4010:11
10Josefin AronssonOK Tisaren1:34:29+19:5010:12
11Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:36:01+21:2210:22
12Lena BirkebaekStora Tuna OK1:37:20+22:4110:31
13Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:39:41+25:0210:46
14Malin JonssonOK Tyr1:41:29+26:5010:58
14Emma CarlssonSkarpnäcks OL1:41:29+26:5010:58
16Linn PetterssonTullinge SK1:41:35+26:5610:58
17Kristina RobertoOK Linné1:44:44+30:0511:19
18Elin KarlssonOK Linné1:47:28+32:4911:37
19Elin DahlinDomnarvets GOIF1:49:13+34:3411:48
20Johanna HallbergUmeå OK1:50:16+35:3711:55
21Amanda ThellsénOK Roxen1:53:51+39:1212:18
22Edita MartusevičiūtėKFUM Örebro OK1:54:50+40:1112:24
23Sofia LevinOK Tyr2:04:51+50:1213:29
Elsa EkelinKFUM Örebro OKej start
Sara JohanssonGöteborg-Majorna OKej start

H21 Elit

12 380 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GOIF1:28:407:09
2Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:28:51+0:117:10
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:30:02+1:227:16
4Joakim SvenskStora Tuna OK1:30:50+2:107:20
5Björn WidénSödertälje-Nykvarn OF1:32:19+3:397:27
6Oleksandr StarovOK Denseln1:34:09+5:297:36
7Johan AronssonOK Tisaren1:35:03+6:237:40
8Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:35:29+6:497:42
9Oskar CarlborgOK Hällen1:36:24+7:447:47
10Patrik LindÄrla IF1:36:36+7:567:48
11Eric BörjeskogOK Tor1:38:19+9:397:56
12Jan OlmKils OK1:38:34+9:547:57
13Gustaf WennerbergNydalens SK1:38:51+10:117:59
14Tomas HallménOK Tisaren1:39:02+10:227:59
15Jacob WesterbergFinspångs SOK1:41:11+12:318:10
16Emil JohanssonOK Tisaren1:42:15+13:358:15
17Peter AronssonLinköpings OK1:43:40+15:008:22
18Per CarlborgNyköpings OK1:46:08+17:288:34
19Magnus PerssonOK Tisaren1:46:32+17:528:36
20Mattias KarlssonVäxjö OK1:48:13+19:338:44
21Johan WikströmOK Tyr1:50:25+21:458:55
22Anton HallorOK Tisaren1:50:53+22:138:57
23Per-Åke OlssonOK Ravinen1:55:51+27:119:21
24Erik ZanderIFK Moras OK1:55:57+27:179:21
25Andreas BlomgrenVästvärmlands OK2:02:21+33:419:52
26Tatsuro KobayashiSurahammars SOK2:47:38+1:18:5813:32
Andreas KarlssonVästerås SOKej godkänd
Daniel AttåsOK Tisarenej godkänd
Andreas BergLinköpings OKej godkänd
Per EklöfKFUM Örebro OKej godkänd
Johan PerssonHagaby GOIFej godkänd
Johan Asphjell BjørnaasFrol ILej godkänd
Jonatan AronssonOK Tisarenej godkänd
Jacob BolinTullinge SKej start
Jakob JanssonJärla Orienteringej start
Sebastian MånssonHagaby GOIFej start
Erik ThorssonTurun Metsänkävijätej start
Oskar JacobsonOK Tisarenej start
Ondrej PijakOK Tisarenej start
Lukas BartakOK Tisarenej start
Henrik BerggrenOK Denselnej start
Mattias AnderssonOK Tisarenej start

D20 Elit

6 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HammarströmOK Hällen1:22:4412:06
2Karin E. GustafssonHagaby GOIF1:28:21+5:3712:56
3Lisa KaleredSkogspojkarnas OK1:30:16+7:3213:12
4Lovisa PerssonOK Tisaren1:33:10+10:2613:38
5Therese WestherOK Tisaren1:38:13+15:2914:22
6Sofie WetterArboga OK1:54:15+31:3116:43
Frida FjellströmKFUM Örebro OKej godkänd
Lovisa FalkHagaby GOIFej start
Lovisa LarssonHagaby GOIFej start

H20 Elit

9 710 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love SintringHagaby GOIF1:18:528:07
2Marcus JanssonKFUM Örebro OK1:20:53+2:018:19
3John OskarssonHagaby GOIF1:37:04+18:129:59
4Oskar HektorJärfälla OK1:42:41+23:4910:34
5Erik JanssonKFUM Örebro OK1:45:08+26:1610:49
6Joakim KarlssonHestra IF1:47:07+28:1511:01
7Tobias BeckiusOK Tyr2:02:05+43:1312:34
Jo Forseth IndgaardFrol ILej godkänd
Christer GarpenlundKFUM Örebro OKej start

D18 Elit

5 860 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine KlintbergEksjö SOK59:0410:04
2Ebba AskeljungOK Klemmingen1:02:11+3:0710:36
3Johanna LarssonKöping-Kolsva OK1:04:14+5:1010:57
4Amanda JacobssonDegerfors OK1:04:19+5:1510:58
5Elin OlssonTibro OK1:04:59+5:5511:05
6Nathalie RyghOK Tisaren1:05:50+6:4611:14
7Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:07:16+8:1211:28
8Lovisa SvenssonOK Klemmingen1:11:19+12:1512:10
9Anna LundqvistKils OK1:16:37+17:3313:04
10Anna LindeOK Linné1:18:23+19:1913:22
11Channa LönneSkarpnäcks OL1:22:35+23:3114:05
12Frida AnsinSvaide Roma SOK1:31:06+32:0215:32
13Therese HuhtaOK Måsen1:32:06+33:0215:43
14Beatrice HuhtaOK Måsen1:36:28+37:2416:27
15Jessica LevinOK Tyr1:38:48+39:4416:51
Marketa NovotnaOK Hällenej start
Lina LångStora Tuna OKej start
Eva GustafssonHagaby GOIFej start

H18 Elit

7 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK57:577:43
2Marcus BerggrenNyköpings OK1:01:07+3:108:08
3Leif SvenssonOK Tisaren1:02:39+4:428:21
4Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:03:55+5:588:31
5Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:04:36+6:398:36
6Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK1:05:33+7:368:44
7Jonas LundgrenLinköpings OK1:05:59+8:028:47
8Jonas LindahlOK Milan1:06:23+8:268:51
9Janne SelkäläKöping-Kolsva OK1:07:34+9:379:00
10Johan SandlundOK Njudung1:08:48+10:519:10
11Erik ClassonOK Orinto1:09:02+11:059:12
12Oskar AndrénOK Tisaren1:09:03+11:069:12
13Ludvig NilssonKFUM Örebro OK1:09:16+11:199:14
14Linus WahlIK Vista1:10:53+12:569:27
15Erik LindgrenKFUM Örebro OK1:11:51+13:549:34
16Oscar VagmanOK Klemmingen1:12:11+14:149:37
17Martin Dahlgren-RosénJärla Orientering1:13:20+15:239:46
18Joakim ByströmJärfälla OK1:20:39+22:4210:45
19Niclas LarssonKöping-Kolsva OK1:36:49+38:5212:54
Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Harald HenrikssonJärla Orienteringej start
Jonas AxénMotala AIF OLej start
Arvid JohnsonDegerfors OKej start
Adam GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

D21

5 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ieva SargautyteIFK Moras OK58:029:54
2Teresé KorkeakoskiOK Milan1:05:45+7:4311:13
3Veronica LundhOK Kolmården1:07:20+9:1811:29
4Anna AlgotsonOK Tylöskog1:11:11+13:0912:08
5Jennie PetterssonVisborgs OK1:19:18+21:1613:31
6Eva-Maj JohanssonSurahammars SOK1:21:54+23:5213:58
7Evelina EnglundOK Klemmingen1:22:34+24:3214:05
8Michelle JohanssonOK Tyr1:25:30+27:2814:35
9Jessica KvalvikOK Gynge2:17:33+1:19:3123:28
Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskogej godkänd
Christine RuferOK Linnéej start
Liselott EricsonLinköpings OKej start
Maria GunnarssonOK Hällenej start
Malin JacobsonOK Milanej start

H21

9 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AxinHagaby GOIF1:21:598:51
2Raphael ZwikerOK Linné1:24:18+2:199:06
3Per FredbergKristinehamns OK1:29:11+7:129:38
4Johan WändellVästerås SOK1:29:32+7:339:40
5Bengt LangelsSkarpnäcks OL1:32:39+10:4010:00
6Emil HammarströmOK Hällen1:32:47+10:4810:01
7Tom KorkeakoskiOK Milan1:43:38+21:3911:12
8Henrik LundqvistOK Gynge1:53:31+31:3212:16
Simon MarkendahlVänersborgs SKej godkänd
Simon NybergNAIS Orienteringsklubbej start

D20

5 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SandahlOK Tyr1:48:0119:44
Lina JohanssonSkattkärrs IFej godkänd

H20

7 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SvärdOK Tylöskog1:26:5412:02
Johan LiTibro OKej godkänd

D18

4 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna JohnsonOK Klemmingen1:21:2618:35
2Stina AnderjonVäxjö OK1:36:09+14:4321:57

H18

6 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin VidfeltLindebygdens OK1:09:2910:46
2Jonathan WintherVästerbergslagens OL1:20:42+11:1312:30
3Thomas BjörkrothOK Djerf1:51:58+42:2917:21

D16

4 340 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda JohanssonOK Orion43:139:57
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK44:20+1:0710:12
3Filippa JohanssonJönköpings OK45:33+2:2010:29
4Melina CarlssonStora Tuna OK48:02+4:4911:04
5Matilda DammvikStora Tuna OK49:19+6:0611:21
6Linnea MalmbergStora Tuna OK49:33+6:2011:25
7Malin HelgmanOK Tyr49:49+6:3611:28
8Linnéa EngstedtTullinge SK51:10+7:5711:47
9Magdalena van de VoordeTullinge SK51:20+8:0711:49
10Hanna WedinAlmby IK52:16+9:0312:02
11Linnéa HahneInsjöns IF OK52:22+9:0912:03
12Kristina CarlqvistOK Djerf54:11+10:5812:29
12Maria AnderssonVästerbergslagens OL54:11+10:5812:29
14Alva KarlssonSnättringe SK54:51+11:3812:38
15Hanna BarkegrenStora Tuna OK55:18+12:0512:44
16Åsa RambergHallstahammars OK57:36+14:2313:16
17Malin ReichenbergIdefjordens SK57:57+14:4413:21
18Sara TynongTullinge SK57:59+14:4613:21
19Ebba PegestamOK Ravinen59:32+16:1913:43
20Josefine HöögHagaby GOIF1:01:47+18:3414:14
21Alexandra LengquistTullinge SK1:08:17+25:0415:44
22Elin FjellströmKFUM Örebro OK1:08:19+25:0615:44
Frida LövgrenIFK Moras OKej godkänd
Elsa RajalaTullinge SKej godkänd
Nina HallorOK Tisarenej start
Ebba JärplingOK Klemmingenej start

H16

5 150 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas SundqvistTullinge SK45:358:51
2Carl NäslundVästerås SOK46:21+0:469:00
3Jakob WahlIK Vista47:42+2:079:15
4Carl BomanVästerås SOK47:47+2:129:16
5Fredrik RegbornHagaby GOIF49:19+3:449:34
6Daniel BengtssonTullinge SK51:47+6:1210:03
7Jonathan KarlssonOK Tylöskog52:10+6:3510:07
8William NilssonOK Södertörn54:12+8:3710:31
9Harald LarssonHagaby GOIF55:09+9:3410:42
10Johan WintherVästerbergslagens OL57:24+11:4911:08
11Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF57:53+12:1811:14
12Arvid HenrikssonJärla Orientering58:56+13:2111:26
13Håkan PalmOK Klemmingen59:08+13:3311:28
14Andreas SundströmVästerås SOK59:41+14:0611:35
15Adrian FagerGarphyttans IF1:02:57+17:2212:13
16Sebastian AgerhällOK Tisaren1:04:21+18:4612:29
17Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:04:51+19:1612:35
18Fredrik PerssonDomnarvets GOIF1:05:35+20:0012:44
19Alexander NilssonOK Södertörn1:05:55+20:2012:47
20Andreas HultqvistTullinge SK1:06:08+20:3312:50
21Ådne IsaksaetreGrue IL1:09:09+23:3413:25
22Jacob AhlströmVästerås SOK1:10:21+24:4613:39
23August MikaelssonVästerås SOK1:10:39+25:0413:43
24Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL1:11:34+25:5913:53
25Emil AnderssonTullinge SK1:13:24+27:4914:15
26Erik HolmbergJönköpings OK1:16:34+30:5914:52
27Erik NykvistJönköpings OK1:19:22+33:4715:24
28Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL1:21:47+36:1215:52
29Axel LindbergSvaide Roma SOK1:22:51+37:1616:05
30Oscar ClaessonJönköpings OK1:28:14+42:3917:07
31Frej HeggSvaide Roma SOK1:36:09+50:3418:40
32Olle LindgrenKFUM Örebro OK1:36:54+51:1918:48
Alexander ForsAttunda OKej godkänd
Anton BlomdahlTullinge SKej godkänd
Joel PetterssonTullinge SKej godkänd
Johan LöfströmJönköpings OKej godkänd
Carl ValjusHagaby GOIFej godkänd
Oscar NykvistJönköpings OKej start
Hampus AhlOK Tisarenej start
Emil ThellsénOK Roxenej start
Martin SkaarJönköpings OKej start

D16 Kort

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NyholmMullsjö SOK1:15:0918:30
2Jessica KorkeakoskiOK Milan1:30:11+15:0222:12

H16 Kort

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer OlovssonSvaide Roma SOK1:06:4416:21
2Joel VidfeltLindebygdens OK1:30:23+23:3922:09

D14

4 080 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL38:409:28
2Mai Ly SorriGOIF Tjalve42:57+4:1710:31
3Saga SanderOK Milan45:18+6:3811:06
4Julia ErikssonOK Kolmården45:45+7:0511:12
5Lovisa JonssonHallstahammars OK47:31+8:5111:38
6Emma HelmerssonVandrarringen47:38+8:5811:40
7Maria GustafssonHagaby GOIF47:44+9:0411:41
8Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna50:02+11:2212:15
9Alice AxelssonMullsjö SOK50:38+11:5812:24
10Julia FrejdOK Ravinen51:28+12:4812:36
11Kajsa JohanssonJönköpings OK54:44+16:0413:24
12Tove WibergMullsjö SOK54:55+16:1513:27
13Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering55:00+16:2013:28
14Sandra NäslundVästerås SOK55:39+16:5913:38
15Moa HedegårdOK Kolmården59:01+20:2114:27
16Kajsa JohanssonSkattkärrs IF59:41+21:0114:37
17Emilia ÖstlundOK Kolmården1:01:18+22:3815:01
18Isabella AgerhällOK Tisaren1:04:26+25:4615:47
19Malin FritzellMullsjö SOK1:05:09+26:2915:58
20Felicia GustafssonOK Tylöskog1:11:41+33:0117:34
21Clara JohanssonKFUM Örebro OK1:13:30+34:5018:00
22Isabell BrodinOK Letstigen1:25:38+46:5820:59
23Emma HolmbergJönköpings OK1:56:03+1:17:2328:26
24Julia JärlebarkOK Tylöskog2:14:34+1:35:5432:58
Tora WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Agnes HektorJärla Orienteringej godkänd
Tekla FromOK Kolmårdenej godkänd
Tilda FranssonOK Milanej start
Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start

H14

4 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern31:207:43
2Jesper SvenskStora Tuna OK31:45+0:257:49
3Nils AlexanderssonStora Tuna OK34:21+3:018:27
4Rasmus LundbergOK Bävern36:07+4:478:53
5Martin SärnbrinkOK Tisaren37:17+5:579:10
6Tom CambellLustens OK37:55+6:359:20
7André AnderssonVästerbergslagens OL38:02+6:429:22
8Ville JohanssonOK Kolmården38:38+7:189:30
9Jakob FranssonOK Milan40:08+8:489:53
10David RisbergSkattkärrs IF42:09+10:4910:22
11Per KarlssonOK Tylöskog43:50+12:3010:47
12Emil LjungemyrOK Kolmården44:31+13:1110:57
13Johan WehlinSkogspojkarnas OK45:49+14:2911:17
14Simon LarssonOK Hällen47:03+15:4311:35
15Jacob ErikssonKFUM Örebro OK47:26+16:0611:40
16Adam ThellsénOK Roxen48:06+16:4611:50
17David GunnarssonIK Hakarpspojkarna49:21+18:0112:09
18Valdemar AskeljungOK Klemmingen49:43+18:2312:14
19Tobias BjernulfSundbybergs IK54:53+23:3313:31
20Filip HahneInsjöns IF OK56:30+25:1013:54
21Jesper HedarEskilstuna OL56:42+25:2213:57
22Simon Jansson-JärplingOK Klemmingen58:38+27:1814:26
23Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OL59:13+27:5314:35
24Tim LundbergMullsjö SOK59:50+28:3014:44
25Elias MöllerSkåneslättens OL1:02:55+31:3515:29
26Rasmus MöllerArboga OK1:06:28+35:0816:22
27David LevinSvaide Roma SOK1:14:46+43:2618:24
28Jonatan MöllerAlmby IK1:57:52+1:26:3229:01
Mattias ForsAttunda OKej godkänd
Andreas FührAlmby IKej godkänd
Albin LillieströmOK Roxenej start

D14 Kort

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BryngelssonOK Djerf30:0311:15
2Tyra MellinSvaide Roma SOK32:46+2:4312:16
3Elin JohnssonSvaide Roma SOK33:47+3:4412:39

H14 Kort

2 670 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes ÄngHagaby GOIF22:438:30
2Lukas PerssonKFUM Örebro OK24:36+1:539:12
3Hannes WegeliusHagaby GOIF25:26+2:439:31
4Lukas LöfvenhamnOK Letstigen27:41+4:5810:22
5Adam KuttiHagaby GOIF30:31+7:4811:25
6Benjamin SahlinArboga OK33:14+10:3112:26
Adam EricssonHagaby GOIFej godkänd

D12

2 740 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HallménOK Tisaren20:587:39
2Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna22:17+1:198:07
3Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan24:24+3:268:54
4Lisa DammvikStora Tuna OK24:26+3:288:55
5Stina LindbergOK Djerf25:33+4:359:19
6Ella PalmIK Hakarpspojkarna26:26+5:289:38
7Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb29:16+8:1810:40
8Beata HenrikssonSvaide Roma SOK29:44+8:4610:51
9Emma ErikssonOK Kolmården31:13+10:1511:23
10Johanna SärnbrinkOK Tisaren31:37+10:3911:32
11Linnea BodinAlmby IK31:58+11:0011:39
12Olivia FröbergOK Roxen32:30+11:3211:51
13Maja ÖstlundOK Kolmården32:37+11:3911:54
13Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK32:37+11:3911:54
15Klara FahlinSvaide Roma SOK35:37+14:3912:59
15Erica OlssonOK Djerf35:37+14:3912:59
17Astrid HenrikssonJärla Orientering36:20+15:2213:15
18Sara GustavssonEskilstuna OL38:18+17:2013:58
19Gilda BjersanderSvaide Roma SOK38:47+17:4914:09
20Nora EnglundOK Klemmingen41:04+20:0614:59
21Joline GustafssonOK Tylöskog45:04+24:0616:26
22Agnes EnglundSvaide Roma SOK48:05+27:0717:32

H12

2 740 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK20:157:23
2Viktor BarkegrenStora Tuna OK21:03+0:487:40
3Lukas OlmKils OK21:26+1:117:49
4Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna21:49+1:347:57
5Edvin ErikssonHagaby GOIF22:52+2:378:20
6Hannes BergenfurOK Älgen22:54+2:398:21
7Arvid ErikssonHagaby GOIF23:35+3:208:36
8Victor HanssonNässjö OK23:36+3:218:36
9Thorsten SvenssonFinspångs SOK24:32+4:178:57
10Carl JohanssonBredaryds SOK26:39+6:249:43
11Erik HelmerssonVandrarringen27:19+7:049:58
12Emil AlpbergAlmby IK27:40+7:2510:05
13Josef WennblomHagaby GOIF27:43+7:2810:06
14Axel StridKFUM Örebro OK28:43+8:2810:28
15Eric ValjusHagaby GOIF30:50+10:3511:15
16Eric CambellLustens OK31:40+11:2511:33
17Håkan RambergHallstahammars OK31:44+11:2911:34
18Olof SkyllbergOK Klemmingen32:01+11:4611:41
19Niklas WestbergSvaide Roma SOK32:41+12:2611:55
20Edvin JohnssonSvaide Roma SOK35:49+15:3413:04
21Simon RönningenKristinehamns OK38:24+18:0914:00
22Marcus OldinKFUM Örebro OK41:01+20:4614:58
23Pontus LindbergOK Klemmingen46:14+25:5916:52
24Arvid FloodOK Klemmingen46:48+26:3317:04
25Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb53:49+33:3419:38
Johan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start
Hugo LillieströmOK Roxenej start

D12 Kort

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda NikolaussonSvaide Roma SOK22:118:46
2Agnes TönsethSvaide Roma SOK24:58+2:479:52
3Stina JohanssonKFUM Örebro OK25:41+3:3010:09
4Klara PerssonKFUM Örebro OK29:01+6:5011:28
5Sara JohanssonKFUM Örebro OK36:55+14:4414:35
Ida SanderOK Milanej start
Wilma NatanaelssonVingåkers OKej start

H12 Kort

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian LusthSvaide Roma SOK25:4010:08
2Oscar NilssonAlvesta SOK28:09+2:2911:07
3Isak VidfeltLindebygdens OK30:43+5:0312:08

D10

2 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda JanssonOK Djerf21:548:39
2Matilda LarssonOK Hällen22:03+0:098:42
3Elin LindbladOK Djerf22:05+0:118:43
4Wilma LarssonEskilstuna OL22:11+0:178:46
5Linnéa SamuelssonNAIS Orienteringsklubb22:16+0:228:48
6Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna23:20+1:269:13
7Emma LingJönköpings OK24:39+2:459:44
8Ylva JohanssonOK Djerf28:51+6:5711:24
9Moa ArleboKFUM Örebro OK31:59+10:0512:38
10Emma NilssonAlvesta SOK36:00+14:0614:13
11Jonna SandbergKöping-Kolsva OK41:54+20:0016:33
12Tuva FalkSundbybergs IK56:28+34:3422:19
Bea NylanderMotala AIF OLej godkänd

H10

2 530 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK14:545:53
2Arvid WesterbergOK Kolmården16:42+1:486:36
3Linus LundbergOK Bävern17:00+2:066:43
4Johan AlpbergAlmby IK17:28+2:346:54
5Ludvig HolmqvistOK Tor17:39+2:456:58
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK17:59+3:057:06
7Andreas NäslundVästerås SOK18:52+3:587:27
8Simon MöllerAlmby IK19:11+4:177:34
9Leo JohanssonOK Kolmården19:26+4:327:40
10Gustav MolinAttunda OK20:34+5:408:07
11Eric GustafssonOK Tor20:39+5:458:09
12Adam HahneInsjöns IF OK20:50+5:568:14
13Elias BergenfurOK Älgen22:05+7:118:43
14Erik LingJönköpings OK22:32+7:388:54
15Mattias LevinSvaide Roma SOK24:43+9:499:46
16Axel ErikssonSkattkärrs IF25:22+10:2810:01
17Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:21+15:2711:59
18Anton BörjessonOK Måsen37:03+22:0914:38
Jakob ThellsénOK Roxenej godkänd
Alexander JanssonOK Djerfej start

D35

5 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette WibergMullsjö SOK1:04:4010:58
2Maria von SchmalenséTäby OK1:05:49+1:0911:10
3Erika ErikssonSkattkärrs IF1:14:18+9:3812:36
4Marie LindbladOK Djerf1:29:50+25:1015:15
5Annika LjungbergDegerfors OK1:43:15+38:3517:31
Eva HolmqvistOK Torej godkänd
Anna JanssonOK Djerfej godkänd
Ingela KälvedalUmeå OKej start
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H35

7 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK1:05:368:33
2Urban LjungbergDegerfors OK1:09:51+4:159:06
3Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:17:36+12:0010:07
4Joel AhlqvistSkarpnäcks OL1:18:32+12:5610:14
5Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF1:19:23+13:4710:20
6Kristian NylanderMotala AIF OL1:20:46+15:1010:31
7Anders PelanderOK Djerf1:27:05+21:2911:21
8James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:29:12+23:3611:37
9Anders HaglundOK Djerf1:33:32+27:5612:11
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:35:36+30:0012:27
11Henrik SjögrenHaninge SOK1:47:22+41:4613:59
12Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:50:42+45:0614:25
13Robert ForsbergOK Tylöskog1:57:06+51:3015:16
Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OKej start
Daniel SohlOK Älgenej start
Mattias LöfqvistOK Roslagenej start
Anders FranzénLidköpings VSKej start

D40

4 380 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna39:198:58
2Annika IvarssonLinköpings OK42:57+3:389:48
3Sofia WesterbergOK Kolmården44:51+5:3210:14
4Inger GunnarssonVästerås SOK45:27+6:0810:22
5Lena MolinBoxholm-Mjölby OL45:31+6:1210:23
6Agneta ErikssonOK Kolmården46:14+6:5510:33
7Monica GustavssonEskilstuna OL47:42+8:2310:53
8Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna48:35+9:1611:05
9Barbara SvenssonFinspångs SOK48:48+9:2911:08
10Tina HelgmanOK Tyr49:21+10:0211:16
11Linda LövhammerSträngnäs-Malmby OL57:33+18:1413:08
12Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK58:16+18:5713:18
13Carin RosénGustavsbergs OK1:00:05+20:4613:43
14Maria HolmbergJönköpings OK1:03:33+24:1414:30
15Gith ThellsénOK Roxen1:06:56+27:3715:16
Maria BroströmOK Denselnej godkänd
Sara HektorJärla Orienteringej godkänd
Lena JanssonJärla Orienteringej start
Lotta Thureson GibergHellas Orienteringej start
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Anette LarssonEskilstuna OLej start
Louise RundkvistIK Hakarpspojkarnaej start
Cecilia HenrikssonSvaide Roma SOKej start

H40

7 220 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna55:067:37
2Per JanssonOK Djerf57:24+2:187:57
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan58:55+3:498:09
4Tomas NormanLeksands OK1:01:16+6:108:29
5Thomas HöjsgaardLeksands OK1:01:28+6:228:30
6Dan GibergSödertälje-Nykvarn OF1:02:01+6:558:35
7Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna1:03:42+8:368:49
8Jonas OlssonOK Roxen1:04:20+9:148:54
9Johan PetterssonOK Motala1:04:46+9:408:58
9Tommy JohanssonVästvärmlands OK1:04:46+9:408:58
11Peter LundhOK Kolmården1:05:09+10:039:01
12Mikael WesterbergOK Kolmården1:06:29+11:239:12
13Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna1:06:48+11:429:15
14Fredrik JönssonMotala AIF OL1:06:52+11:469:15
15Henrik LindbladOK Djerf1:08:33+13:279:29
16Markku SorriGOIF Tjalve1:08:57+13:519:32
17Kent LindgrenOK Tisaren1:11:06+16:009:50
18Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:12:31+17:2510:02
19Henrik LjungemyrOK Kolmården1:14:13+19:0710:16
20Bengt-Arne FrankssonEskilstuna OL1:14:37+19:3110:20
21Torbjörn NilssonStora Tuna OK1:15:53+20:4710:30
22Per JohanssonMotala AIF OL1:16:17+21:1110:33
23Anders LingJönköpings OK1:17:50+22:4410:46
24Örjan BeckiusOK Tyr1:19:13+24:0710:58
25Mats BergenfurOK Älgen1:19:32+24:2611:00
26Örjan GustafssonOK Tor1:21:18+26:1211:15
27Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:23:19+28:1311:32
28Peter RisbergSkattkärrs IF1:32:21+37:1512:47
29Håkan AhlqvistOK Tyr1:32:55+37:4912:52
30Jörgen StegardSkarpnäcks OL1:34:02+38:5613:01
31Per-Ola ThuressonOK Tylöskog2:20:44+1:25:3819:29
Urban SärnbrinkOK Tisarenej godkänd
Ola CarlssonStora Tuna OKej godkänd
Ronny FalkSundbybergs IKej godkänd
Stefan PetterssonArboga OKej godkänd
Kristian PalmIK Hakarpspojkarnaej start
Anders LillieströmOK Roxenej start

D45

4 390 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla MolinAttunda OK49:4211:19
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK49:51+0:0911:21
3Kristina JohanssonBredaryds SOK50:16+0:3411:27
4Torun PahlmGarphyttans IF50:18+0:3611:27
5Karin SvenskStora Tuna OK51:08+1:2611:38
6Anna Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF53:40+3:5812:13
7Maria SkogsbergMariestads FK54:25+4:4312:23
8Anna JohanssonJönköpings OK57:11+7:2913:01
9Marie LarssonKöping-Kolsva OK57:18+7:3613:03
10Charlotta AskeljungOK Klemmingen58:12+8:3013:15
11Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL58:51+9:0913:24
12Maria SahlinArboga OK59:07+9:2513:27
13Ing-Marie LindahlOK Milan1:00:55+11:1313:52
14Catarina CarlqvistOK Djerf1:02:53+13:1114:19
15Pia Käck-FritzellMullsjö SOK1:03:49+14:0714:32
16Charlotte JohanssonSkattkärrs IF1:04:37+14:5514:43
17Berit WetterArboga OK1:07:54+18:1215:28
18Pirkko HammarströmOK Måsen1:09:43+20:0115:52
19Helén SvenssonKristinehamns OK1:18:44+29:0217:56
20Anette ForssGarphyttans IF1:44:56+55:1423:54
Marita KarlssonOK Skogsstjärnanej start
Anna-Lena SarfveKroppa IFej start

H45

6 450 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK49:337:40
2Anders BergLinköpings OK49:52+0:197:43
3Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF51:07+1:347:55
4Lars Håkan SandvikTäby OK52:24+2:518:07
5Hans SundqvistTullinge SK58:11+8:389:01
6Per SvenssonFinspångs SOK1:00:11+10:389:19
7Johan RisbergJärfälla OK1:01:32+11:599:32
8Leif TynongTullinge SK1:02:08+12:359:37
9Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna1:02:30+12:579:41
10Lars SchagerströmGarphyttans IF1:03:03+13:309:46
11Magnus HerberthsonLinköpings OK1:03:13+13:409:48
12Anders KarlssonSnättringe SK1:04:24+14:519:59
13Anders BrinkmanVandrarringen1:05:22+15:4910:08
14Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan1:05:23+15:5010:08
15Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK1:06:25+16:5210:17
16Johan HanssonNässjö OK1:06:56+17:2310:22
17Stefan BjurstedtHallstahammars OK1:07:59+18:2610:32
18Per WintherVästerbergslagens OL1:08:11+18:3810:34
19Johan OskarssonLaxå OK1:08:37+19:0410:38
20Ola HenrikssonJärla Orientering1:10:17+20:4410:53
21Arne JanssonOK Klemmingen1:10:25+20:5210:55
22Per SundströmVästerås SOK1:12:26+22:5311:13
23Thomas HahneInsjöns IF OK1:12:41+23:0811:16
24Kent BörjessonOK Måsen1:15:17+25:4411:40
25Torbjörn JohansonOK Södertörn1:15:38+26:0511:43
26Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:15:55+26:2211:46
27Anders JonssonSkattkärrs IF1:18:46+29:1312:12
28Ola ErikssonOK Grip1:20:45+31:1212:31
29Patrik ForsAttunda OK1:23:57+34:2413:00
30Stefan MalmbergStora Tuna OK1:26:06+36:3313:20
31Tomas VidfeltLindebygdens OK1:26:19+36:4613:22
32Björn SvenssonOK Djerf1:29:17+39:4413:50
33Peter JellvertFellingsbro GOIF1:32:42+43:0914:22
34Niclas AhlströmVästerås SOK1:32:55+43:2214:24
35Kjell JohanssonSkattkärrs IF1:39:23+49:5015:24
36Peter AskeljungOK Klemmingen1:42:31+52:5815:53
37Tommy NylundOK Tor1:44:27+54:5416:11
38Christer BroströmOK Denseln1:50:16+1:00:4317:05
Oskar NederheimHaninge SOKej godkänd
Stefan JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Johan HammarströmOK Måsenej godkänd
Stefan ThellsénOK Roxenej start
Carl BymanVästerås SOKej start
Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OLej start
Niklas SanderOK Milanej start
Thomas JanssonGarphyttans IFej start

D50

3 660 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria JonssonTullinge SK41:2611:19
2Ingrid KensbyOK Tyr42:29+1:0311:36
3Annika BrodinLindebygdens OK43:59+2:3312:01
4EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF44:20+2:5412:06
5Ann-Christin NeroRonneby OK46:16+4:5012:38
6Anne-Marie EricssonKristinehamns OK46:22+4:5612:40
7Åsa SundbergOK Södertörn48:00+6:3413:06
8Anna Weckner WestlundOK Tyr48:41+7:1513:18
9Tone HollowellOK Tyr48:43+7:1713:18
10Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK50:22+8:5613:45
11Karin WedinAlmby IK50:33+9:0713:48
12Barbro IsakssonOK Tisaren52:00+10:3414:12
13Carina Berger SvenssonMotala AIF OL52:39+11:1314:23
14Britt-Marie JohansonOK Skogsstjärnan54:31+13:0514:53
15Birgitta JanssonGarphyttans IF56:02+14:3615:18
16Eva SvanbergJärfälla OK56:31+15:0515:26
17Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna58:21+16:5515:56
18Ann LaasOK Skogshjortarna59:00+17:3416:07
19Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:04:52+23:2617:43
20Nina BejbomUddevalla OK1:05:20+23:5417:51
21Madelene BjernulfSundbybergs IK1:07:48+26:2218:31
22Monika AlgotsonOK Tylöskog1:10:38+29:1219:17
23Christina OlssonSkåneslättens OL1:30:25+48:5924:42
Anne BössfallLinköpings OKej start

H50

5 890 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistJärfälla OK48:228:12
2Sixten WestlundOK Tyr51:15+2:538:42
3Peo SvenskStora Tuna OK52:48+4:268:57
4Rolf WikströmOK Tyr53:18+4:569:02
5Gunnar LangsSkarpnäcks OL53:27+5:059:04
6Leif HelgmanOK Tyr55:50+7:289:28
7Arne HäggArboga OK56:57+8:359:40
8Tom HollowellOK Tyr58:02+9:409:51
9Bo GustavssonOK Tylöskog58:49+10:279:59
10Tommy ErikssonGOIF Tjalve1:00:06+11:4410:12
11Per BjurströmOK Tisaren1:01:33+13:1110:26
12Bengt DjuvfeldtOK Tyr1:01:44+13:2210:28
13Mats CarlsvärdAlmby IK1:01:58+13:3610:31
14Andres LaasOK Skogshjortarna1:03:05+14:4310:42
15Morgan SvenssonOK Tisaren1:03:11+14:4910:43
16Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:03:22+15:0010:45
17Lars AnderssonOK Södertörn1:04:42+16:2010:59
18Lars-Åke AnderssonArboga OK1:04:50+16:2811:00
19Arne KlintbergEksjö SOK1:05:59+17:3711:12
20Tomas AnderssonOK Tor1:07:07+18:4511:23
21Thomas SvenssonMotala AIF OL1:08:08+19:4611:34
22Jonas KarlssonOK Tylöskog1:08:16+19:5411:35
22Stefan WestlinOK Måsen1:08:16+19:5411:35
24Björn AlpbergAlmby IK1:09:04+20:4211:43
25Stefan SjöblomFrölunda OL1:09:12+20:5011:44
26Gunnar SvanbergJärfälla OK1:09:20+20:5811:46
27Kenneth HagströmOK Letstigen1:15:30+27:0812:49
28Karl OlssonTibro OK1:17:16+28:5413:07
29Per LjungStockholms OK1:17:29+29:0713:09
30Håkan GustafsonEskilstuna OL1:17:54+29:3213:13
31Lars AnderssonOK Tyr1:21:12+32:5013:47
32Leif SandahlOK Tyr1:29:40+41:1815:13
33Anders LandénVästerbergslagens OL1:33:32+45:1015:52
34Jan LundgrenLinköpings OK1:40:34+52:1217:04
35Mats EricssonLindebygdens OK1:42:13+53:5117:21
Mats KensbyOK Tyrej godkänd
Peter YlsöbäckEskilstuna OLej godkänd
Jan IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej start
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start

D55

3 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL40:4211:07
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK44:00+3:1812:01
3Inger OnsbringEskilstuna OL44:23+3:4112:07
4Elisabeth ÖströmOK Tyr46:37+5:5512:44
5Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås47:45+7:0313:02
6Christina HjertsonOK Linné48:32+7:5013:15
7Britt GunnarssonKristinehamns OK51:59+11:1714:12
8Agneta NilssonEskilstuna OL53:55+13:1314:43
9Anna-Karin JohanssonVandrarringen56:53+16:1115:32
10Kerstin CarlssonOK Letstigen1:00:31+19:4916:32
11Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:03:21+22:3917:18
12Yvonne CarlssonStora Tuna OK1:08:02+27:2018:35
13Gerd HagströmGOIF Tjalve1:08:03+27:2118:35
14Helena BachmanTäby OK1:08:07+27:2518:36
15Marie SvernestamLinköpings OK1:09:53+29:1119:05
16Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK1:14:47+34:0520:25
17Mona PetersenOK Motala1:19:14+38:3221:38
18Britt-Marie AnderssonOK Amne1:29:52+49:1024:33
Gunnel GillenäsKristinehamns OKej godkänd
Gudrun PerssonHallstahammars OKej godkänd
Ulla KjellLinköpings OKej godkänd
Britt FredrikssonKroppa IFej start
Marianne LissEskilstuna OLej start
Margareta AnderssonHellas Orienteringej start
Anette RagvaldVingåkers OKej start

H55

5 470 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NilssonSnättringe SK50:589:19
2Andreas HjertsonOK Linné51:33+0:359:25
3Per Ove WallénTäby OK55:03+4:0510:03
4Hans AnderssonVästerbergslagens OL58:54+7:5610:46
5Tomas OlaussonAskersunds OK59:43+8:4510:55
6Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna1:00:08+9:1010:59
7Göran HanssonTäby OK1:00:47+9:4911:06
8Olov ÖströmOK Tyr1:01:38+10:4011:16
9Yngve GottfridssonNittedal OL1:02:02+11:0411:20
10Göran OlssonIdefjordens SK1:02:59+12:0111:30
11Urban LarssonIF Hagen1:03:06+12:0811:32
11Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL1:03:06+12:0811:32
13Carl BachmanTäby OK1:03:23+12:2511:35
14Håkan PalmfjordKatrineholms OK1:04:13+13:1511:44
15Svend Erik MathiassenOK Linné1:05:24+14:2611:57
16Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:06:40+15:4212:11
17Åke AlgotsonOK Tylöskog1:07:07+16:0912:16
18Björn PetterssonUlricehamns OK1:07:57+16:5912:25
19Gunnar BejbomUddevalla OK1:08:42+17:4412:33
20Mats HastadFellingsbro GOIF1:09:09+18:1112:38
21Mats LandqvistKöping-Kolsva OK1:10:19+19:2112:51
22Lars ÖstlinBjörkfors GOIF1:11:57+20:5913:09
23Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:12:09+21:1113:11
24Sigfrid WeiseOK Tisaren1:16:16+25:1813:56
25Stefan ÖbergOK Milan1:16:24+25:2613:58
26Mats HaglundOK Djerf1:16:53+25:5514:03
27Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:20:12+29:1414:39
28Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:22:22+31:2415:03
29Ingvar AnderssonOK Amne1:23:37+32:3915:17
30Bernt AnderssonIF Rigor1:24:38+33:4015:28
31Nils CarlborgNyköpings OK1:26:24+35:2615:47
32Anders JohansonOK Skogsstjärnan1:26:45+35:4715:51
33Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:27:48+36:5016:03
34Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:31:15+40:1716:40
35Peder WickströmArboga OK1:31:31+40:3316:43
36Jouni Hansen-HaugAskersunds OK1:31:57+40:5916:48
37Hans RagvaldVingåkers OK1:35:45+44:4717:30
38Lennart JakobsonTibro OK1:44:29+53:3119:06
39Tord ÅhlgrenArboga OK1:59:14+1:08:1621:47
40Jan-Eric LethagenVästerås SOK2:07:56+1:16:5823:23
Christer FolkessonEksjö SOKej godkänd
Göran HillgrenOK Södertörnej godkänd
Bo DavidssonSolna OKej godkänd
Ove EricssonNyköpings OKej godkänd
Nils-Olof BodinAlmby IKej start
Rainer ScholzIK Vistaej start
Kari TalltjärnVästerås SOKej start
Stephan SvenssonLinköpings OKej start

D60

3 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK40:4712:59
2Anne LundmarkJärfälla OK46:36+5:4914:50
3Lena JansonArboga OK46:58+6:1114:57
4Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK50:03+9:1615:56
5Kerstin PalmKjula IF52:56+12:0916:51
6Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK53:46+12:5917:07
7Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF58:40+17:5318:41
8Lena AlshedenIFK Enskede59:16+18:2918:52
9Inger LjungströmOK Djerf59:44+18:5719:01
10Annika NorströmHallstahammars OK1:02:17+21:3019:50
11Marianne SellgrenSigtuna OK1:06:41+25:5421:14
12Kerstin BlomOK Kolmården1:11:34+30:4722:47
13Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:21:40+40:5326:00
14Inger LethagenVästerås SOK1:27:11+46:2427:45
15Stina KorallMotala AIF OL1:33:57+53:1029:55
Viviann AnderssonSnättringe SKej start
Irene ÖhlingÄrla IFej start
Kerstin LissEskilstuna OLej start
Ingrid LundströmVästerås SOKej start
Mona HullAlmby IKej start

H60

4 920 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne JohanssonOK Ravinen47:429:41
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK48:03+0:219:45
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto48:04+0:229:46
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor49:06+1:249:58
5Kjell ErikssonOK Djerf49:37+1:5510:05
6Kenneth JohanssonEskilstuna OL51:16+3:3410:25
7Pär EricssonLinköpings OK51:18+3:3610:25
8Christer JohanssonOK Motala51:27+3:4510:27
9Sven-Olov WiklundArboga OK52:06+4:2410:35
10Christer ElfsbergKristinehamns OK54:04+6:2210:59
11Anders RobertssonAlmby IK54:13+6:3111:01
12Ingemar ZiljatOK Djerf55:27+7:4511:16
13Bengt JohanssonOK Skogshjortarna55:32+7:5011:17
14Karl Göran WahlströmAlmby IK56:41+8:5911:31
15Gunnar EhnTullinge SK57:03+9:2111:35
16Leif MathisenEskilstuna OL58:10+10:2811:49
17Lars Gunnar TörnblomHällefors OK59:26+11:4412:04
18Bengt GruvbergerOK Djerf1:01:05+13:2312:24
19Per IvarssonTrollhättans SOK1:01:32+13:5012:30
20Leo JohanssonVandrarringen1:01:37+13:5512:31
21Per-Åke HullAlmby IK1:02:05+14:2312:37
22Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK1:02:21+14:3912:40
23Åke MossbergOK Milan1:03:13+15:3112:50
24Christer NälemarkOK Djerf1:04:11+16:2913:02
25Claus PetersenOK Motala1:04:30+16:4813:06
26Peter HagströmGOIF Tjalve1:09:30+21:4814:07
27Ove JohanssonOK Kolmården1:09:48+22:0614:11
28Anders KjellLinköpings OK1:12:47+25:0514:47
29Christer GillenäsKristinehamns OK1:17:27+29:4515:44
30Lars PerssonOK Kompassen1:17:47+30:0515:48
31Gert OlssonSkåneslättens OL1:20:03+32:2116:16
32Jarl Erik PalmKjula IF1:24:54+37:1217:15
33Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:25:15+37:3317:19
Lars-Åke WallOK Tisarenej godkänd
Ola LindholmKöping-Kolsva OKej start
Tommy ÖhlingÄrla IFej start
Claes AnderssonSnättringe SKej start
Bo JernbergOK Roxenej start

D65

3 140 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta StenströmVänersborgs SK49:4615:50
2Maria EhnTullinge SK50:34+0:4816:06
3Birgitta ArleboKFUM Örebro OK52:58+3:1216:52
4Ethel NordLindebygdens OK53:48+4:0217:08
5Inga JohanssonNyköpings OK55:04+5:1817:32
6Carina LindmanFinspångs SOK55:50+6:0417:46
7Margareta LarssonOK Njudung56:37+6:5118:01
8Siv FrodinKöping-Kolsva OK56:53+7:0718:06
9Eva HöijeOK Ravinen58:07+8:2118:30
10U C Lybert ErikssonVäsby OK58:22+8:3618:35
11Margareta TidmanOK Kolmården59:17+9:3118:52
12Ingrid HermanssonIK Ymer59:48+10:0219:02
13Inga Lisa NordqvistVästerbergslagens OL1:02:31+12:4519:54
14Britten PerssonFinspångs SOK1:03:36+13:5020:15
15Lillemor LorénOK Frisene1:04:49+15:0320:38
16Gullevi SvenssonRonneby OK1:05:20+15:3420:48
17Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:05:36+15:5020:53
18Ulla LingJönköpings OK1:05:59+16:1321:00
19Siv AnderssonVänersborgs SK1:08:28+18:4221:48
20Irma BjärudVästerbergslagens OL1:14:42+24:5623:47
21Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK1:16:04+26:1824:13
22Birgitta ParknerOK Landehof1:21:15+31:2925:52
23Barbro NilssonAlvesta SOK1:23:12+33:2626:29
24Ylva HäggströmIF Rigor1:23:32+33:4626:36
25Linnéa HallOK Amne1:26:22+36:3627:30
26Chatarina AnderssonOK Motala1:26:40+36:5427:36
27Karin TibbelinTurebergs IF1:30:27+40:4128:48
28Kristina SkoglundHellas Orientering1:32:20+42:3429:24
29Ingegerd OlssonOK Letstigen1:52:49+1:03:0335:55
Britt-Marie EklöfOK Milanej godkänd
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Ann-Christine EkNyköpings OKej godkänd
Birgitta JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Kerstin BengtssonMotala AIF OLej start
Edla FornanderVästerbergslagens OLej start

H65

4 390 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK43:389:56
2Per-Ivar MöllbergArboga OK43:47+0:099:58
3Leif StrandbergGustavsbergs OK45:33+1:5510:22
4Anders SellgrenSigtuna OK47:55+4:1710:54
5Stefan G LarssonOK Njudung48:38+5:0011:04
6Roland AlsénOK Roxen49:05+5:2711:10
7Lennart HöijeOK Ravinen49:29+5:5111:16
8Tore MartinssonDegerfors OK50:09+6:3111:25
9Göran BengtssonTockarps IK50:18+6:4011:27
10Runo JohanssonKristinehamns OK50:57+7:1911:36
11Rolf SkoglundHellas Orientering51:09+7:3111:39
12Olle HermanssonIK Ymer52:01+8:2311:50
13Lennart PetterssonBjörkfors GOIF52:07+8:2911:52
14Dag LorénOK Frisene53:03+9:2512:05
15Lars FinbomOK Landehof53:44+10:0612:14
16Ulf SvedestamEskilstuna OL56:01+12:2312:45
17Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL58:49+15:1113:23
18Bengt ErikssonVäsby OK58:55+15:1713:25
19Börje RåbergOK Tyr59:17+15:3913:30
20Rolf BjärudVästerbergslagens OL59:33+15:5513:33
21Jerry MartinssonOK Motala59:42+16:0413:35
22Bengtåke AnderssonOK Amne1:00:28+16:5013:46
23Waste ByströmOK Virdarna1:01:12+17:3413:56
24Börje ErikssonRegna IF1:03:08+19:3014:22
25Östen EklöfOK Milan1:03:15+19:3714:24
26Sverre JonssonOK Ravinen1:03:36+19:5814:29
27Ronny AnderssonOK Skogshjortarna1:03:56+20:1814:33
28Hans A TingvoldOkänd1:04:26+20:4814:40
29Tommy HallménVingåkers OK1:04:35+20:5714:42
30Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:05:19+21:4114:52
31Bengt NilssonAlvesta SOK1:06:12+22:3415:04
32Göran LarboAttunda OK1:07:39+24:0115:24
33Reits HallOK Amne1:08:11+24:3315:31
34Roland NordLindebygdens OK1:09:33+25:5515:50
35Stig NordqvistVästerbergslagens OL1:13:32+29:5416:45
36Lars-Olov PetterssonArboga OK1:13:35+29:5716:45
37Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:15:41+32:0317:14
38Nils MogrenHällefors OK1:19:34+35:5618:07
39Sven-Erik ForsellLunds OK1:41:42+58:0423:09
40Hans RisbergSkattkärrs IF1:51:34+1:07:5625:24
Steffen HäggströmIF Rigorej godkänd
Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OKej godkänd
Lars-Olof LundströmVästerås SOKej start
Bengt ErikssonRegna IFej start
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLej start
Krister KarlssonIK Standardej start
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OFej start
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start

D70

2 370 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Solveig DillmanHammarby IF OF36:1715:18
2Asta SjöbergLindebygdens OK40:50+4:3317:13
3Britt EricsonHammarby IF OF45:45+9:2819:18
4Elvy WetterskoogHällefors OK50:00+13:4321:05
5Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK58:39+22:2224:44
6Margareta HolmbergIF Hagen1:05:21+29:0427:34
7Harriet KarlssonOK Grip1:30:28+54:1138:10
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd

H70

3 660 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen41:5211:26
2Kjell MjöbergHallstahammars OK43:27+1:3511:52
3Roland KarlssonRonneby OK46:27+4:3512:41
4Gösta LindmanFinspångs SOK46:58+5:0612:49
5Göran KarlssonOK Bävern48:32+6:4013:15
6Hans AnderssonVästerås SOK48:44+6:5213:18
7Lars-Erik LarssonOK Amne49:14+7:2213:27
8Ove JohanssonOK Järnbärarna49:40+7:4813:34
9Kurt ÅbergOK Tisaren50:07+8:1513:41
10Stig BengtssonOK Amne51:18+9:2614:00
11Stig IsraelssonOK Tylöskog51:29+9:3714:03
12Erland LingJönköpings OK53:14+11:2214:32
13Rolf LarssonDegerfors OK53:24+11:3214:35
14Lennart KarlssonOK Grip53:37+11:4514:38
15Ingemar HolmbergIF Hagen54:21+12:2914:50
16Ivan ErnvidUlricehamns OK55:18+13:2615:06
17Stig BengtssonMotala AIF OL55:21+13:2915:07
18Yngve JohanssonKristinehamns OK57:10+15:1815:37
19Bertil ErikssonOK Tyr1:01:00+19:0816:40
20Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:03:11+21:1917:15
21Åke TidmanOK Kolmården1:04:41+22:4917:40
22Johnny Olof BrandtHällefors OK1:06:22+24:3018:07
23Bo NorenvikOK Tor1:07:21+25:2918:24
24Kurt ZanderVästerås SK OK1:10:05+28:1319:08
25Kjell LarssonOK Alferna1:10:40+28:4819:18
26Sune AnderssonKristinehamns OK1:14:19+32:2720:18
27Roger AnderssonVänersborgs SK1:15:52+34:0020:43
28Lennart LindbergKristinehamns OK1:17:35+35:4321:11
29Leif AnderssonOK Motala1:38:44+56:5226:58
30Rolf StenströmVänersborgs SK1:49:37+1:07:4529:56
Bo BrånnAskersunds OKej godkänd
Bo WesterbergVänersborgs SKej godkänd
Lars AhlströmVästerås SOKej godkänd
Tore ThellsénOK Roxenej godkänd
Torbjörn EricssonKöping-Kolsva OKej start

D75

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marita KarlssonOK Alferna1:00:2425:29
2Birgitta WestergrenTäby OK1:04:17+3:5327:07
3Gun HolmqvistArboga OK1:10:34+10:1029:46

H75

3 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils GrannKristinehamns OK45:1114:23
2John VallinOK Hedströmmen46:32+1:2114:49
3Rune KristofferssonAskersunds OK48:16+3:0515:22
4Torild BornetunSkillingaryds FK51:38+6:2716:26
5Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad51:40+6:2916:27
6Alf LundkvistOK Tor53:40+8:2917:05
7Bo KarlssonKöping-Kolsva OK53:43+8:3217:06
8Åke IvanssonDegerfors OK58:08+12:5718:30
9Lars SöderlundHallstahammars OK59:07+13:5618:49
10Nils JanssonSkattkärrs IF1:00:36+15:2519:17
11Alf Einar ErikssonOK Alferna1:04:28+19:1720:31
12Lennart StenbergStigfinnarna1:09:52+24:4122:15
13Bo ÖhrströmOK Amne1:10:48+25:3722:32
14Sven PetterssonOK Tjärnen1:20:09+34:5825:31
15Lars MagnussonKristinehamns OK1:21:01+35:5025:48
16Claes SjöbergLindebygdens OK1:29:56+44:4528:38
Arvo HyvönenSkattkärrs IFej godkänd
Bernt PetterssonOK Kolmårdenej godkänd
Olle LagerströmOK Tisarenej start

H80

2 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage OlssonStockholms OK46:4519:43
2Lars-Gunnar EnströmOK Tranan48:51+2:0620:36
3Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö51:24+4:3921:41
4K-G JanssonStockholms OK52:53+6:0822:18
5Gert GyllbrandGustavsbergs OK1:04:48+18:0327:20
6Per WesterGustavsbergs OK1:08:56+22:1129:05
7Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:11:34+24:4930:11
8Bengt HolgerssonOK Tisaren1:11:49+25:0430:18
Ragnar HasselquistHallstahammars OKej godkänd
Allan ErikssonOK Tisarenej start
Roland LundqvistIK Vikings OKej start

Inskolning

1 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hugo BergenfurOK Älgenfullföljt
Ellen EklöwOK Motalafullföljt
Emil ErikssonKFUM Örebro OKfullföljt
Stina ErikssonSkattkärrs IFfullföljt
Maja FalkSundbybergs IKfullföljt
Linn GustavssonSkattkärrs IFfullföljt
Gustav HolgerssonAlmby IKfullföljt
Anton JohanssonOK Tyrfullföljt
Alma LarssonKFUM Örebro OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Carl LjungbergDegerfors OKfullföljt
Annie LundhOK Kolmårdenfullföljt
Erik NederheimHaninge SOKfullföljt
Lukas PallgrenGarphyttans IFfullföljt
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Jonathan TellestedtKlubblösfullföljt
Victor ValjusHagaby GOIFfullföljt
Test TestKlubblösej godkänd
Sanna SanderOK Milanej start

U1

1 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna15:397:51
2Vilgot WennblomHagaby GOIF15:57+0:188:00
3Simon JacobssonArboga OK16:31+0:528:17
4Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:41+1:028:23
5Jonna LindbladOK Djerf17:24+1:458:44
6Tyr PerssonFinspångs SOK17:33+1:548:49
7Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan17:59+2:209:02
8Linnea LundhOK Kolmården18:36+2:579:20
9Casper HedarEskilstuna OL18:54+3:159:29
10Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna19:07+3:289:36
11Elin GustafssonOK Tor19:52+4:139:58
12Fanny ÖstlundOK Kolmården19:57+4:1810:01
13Tilda PalmIK Hakarpspojkarna22:02+6:2311:04
14Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna22:06+6:2711:06
15Sofie BodinAlmby IK23:21+7:4211:44
16Lina HolmqvistOK Tor23:49+8:1011:58
17Elin JonhedKFUM Örebro OK24:56+9:1712:31
18Anna NilssonGarphyttans IF25:32+9:5312:49
19Axel NilssonGarphyttans IF25:35+9:5612:51
20Märta SandvikTäby OK25:55+10:1613:01
21Hanna LundgrenLinköpings OK32:05+16:2616:07
22Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb32:25+16:4616:17
23Ludvig RönningenKristinehamns OK32:47+17:0816:28

U2

2 530 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK25:029:53
2William SeguraKFUM Örebro OK25:03+0:019:54
3Nils SchagerströmGarphyttans IF25:53+0:5110:13
4Linus MalmKFUM Örebro OK28:44+3:4211:21
5Kristin HerberthsonLinköpings OK31:58+6:5612:38
6Lisa HallménOK Tisaren32:45+7:4312:56
7Klara JohanssonVästvärmlands OK33:23+8:2113:11
8Zacharias MannerlingKFUM Örebro OK33:24+8:2213:12
9Tilda EinarssonHagaby GOIF36:56+11:5414:35
10Tintin YngströmOK Tisaren39:24+14:2215:34
11Maja SandvikTäby OK39:31+14:2915:37
12Linus LarssonOK Tisaren41:18+16:1616:19
13Casper NormanLeksands OK41:56+16:5416:34
14Sigrid FröbergOK Roxen54:53+29:5121:41
William AgerhällOK Tisarenej start
Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start

Öppen motion 1

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ayan LingJönköpings OK25:2510:02
2Stina MöllerSkåneslättens OL29:10+3:4511:31
3Katarina LöfvenhamnOK Letstigen29:31+4:0611:40
4Sofia PerssonDomnarvets GOIF29:49+4:2411:47
5Sara FredrikssonKFUM Örebro OK38:20+12:5515:09
6Brigithe AlsénOK Roxen43:41+18:1617:15
7Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK44:15+18:5017:29

Öppen motion 2

3 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette OldinKFUM Örebro OK41:3910:50
2Grunde IsaksaetreGrue IL42:32+0:5311:04
3Olga FromOK Kolmården43:56+2:1711:26
4Emma ZennertunKFUM Örebro OK47:19+5:4012:19
5Annika OlssonOK Djerf48:57+7:1812:44
6Maria ZennertunKFUM Örebro OK1:05:45+24:0617:07

Öppen motion 3

2 670 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonBoxholm-Mjölby OL20:387:43
2Philip JohanssonBoxholm-Mjölby OL24:15+3:379:04
3Cedrik SjöblomFrölunda OL24:28+3:509:09
4Erik VidlundKFUM Örebro OK26:23+5:459:52
5Åsa WidlundKFUM Örebro OK26:40+6:029:59
6Hanna BlomgrenVästvärmlands OK28:04+7:2610:30
7Larsåke LarssonAlmby IK28:06+7:2810:31
8Sidonie WintherVästerbergslagens OL28:54+8:1610:49
9Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan29:55+9:1711:12
10Samuel ErikssonOK Letstigen31:11+10:3311:40
11Torsten BergstenGarphyttans IF32:17+11:3912:05
12Anna FröbergOK Roxen33:16+12:3812:27
13Linn LundqvistAlmby IK33:26+12:4812:31
14Christina PegestamOK Ravinen35:00+14:2213:06
15Eva LindOK Tor36:51+16:1313:48
16Anna KallinOK Motala37:38+17:0014:05
17Maria RönningenKristinehamns OK39:16+18:3814:42
18Lucy LouTibro OK39:20+18:4214:43
19David NilssonOK Södertörn40:47+20:0915:16
20Ing-Marie NilssonOK Södertörn40:50+20:1215:17
21Björn BjörkrothOK Djerf43:13+22:3516:11
22Börje NilssonJärfälla OK52:09+31:3119:31
23Berit HildénOK Skogshjortarna1:12:43+52:0527:14

Öppen motion 4

4 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena FalkSkarpnäcks OL37:078:22
2Jan FranssonOK Milan39:55+2:489:00
3Annika FashBoxholm-Mjölby OL43:41+6:349:51
4Viktoria LindbergOK Djerf44:36+7:2910:04
5Marie HedströmGOIF Tjalve53:09+16:0211:59
6Ulrika SanderOK Milan53:17+16:1012:01
7Sven AnderssonOK Hällen57:30+20:2312:58
8Hanna LundhedeKlubblös59:49+22:4213:30
9Anki PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:00:17+23:1013:36
10Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:00:55+23:4813:45
11Anders HolmqvistOK Tor1:01:45+24:3813:56
12Jörgen LindbergOK Klemmingen1:01:54+24:4713:58
13Carolina IsraelssonOK Milan1:19:15+42:0817:53
14Monica AronssonOK Alferna1:38:44+1:01:3722:17

Öppen motion 5

3 690 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LarssonOK Tisaren40:4511:02
2Johan LundbladMarkbygdens OK43:39+2:5411:49
3Anneli HallblomOK Tisaren45:41+4:5612:22
4Jens FasthBoxholm-Mjölby OL47:28+6:4312:51
5Mia DammvikStora Tuna OK49:09+8:2413:19
6Tomas PetterssonBoxholm-Mjölby OL52:00+11:1514:05
7Bengt KammerlandOK Milan53:13+12:2814:25
8Anders MelinGarphyttans IF53:19+12:3414:26
9Kenneth JacobssonArboga OK53:40+12:5514:32
9Ingemar HaglundOK Djerf53:40+12:5514:32
11Michael JohanssonLinköpings OK54:25+13:4014:44
12Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK54:47+14:0214:50
13Karin NilssonGarphyttans IF56:02+15:1715:11
14Anette BarkegrenStora Tuna OK1:01:08+20:2316:34
15Sofia GustavssonAlvesta SOK1:01:55+21:1016:46
16Elmo SoovikKFUM Örebro OK1:02:09+21:2416:50
17Kaisa MårtenssonGarphyttans IF1:02:16+21:3116:52
18Peter OlssonOK Djerf1:02:20+21:3516:53
19Kristin RamsellLeksands OK1:03:54+23:0917:19
20Jesper MelinGarphyttans IF1:07:20+26:3518:14
21Martin RisbergGarphyttans IF1:07:24+26:3918:15
22Carina ReichenbergIdefjordens SK1:08:06+27:2118:27
23Eva GustavssonAlvesta SOK1:08:49+28:0418:38
24Roland GustavssonAlvesta SOK1:09:20+28:3518:47
25Leif HjulströmOK Milan1:12:01+31:1619:31
26Niclas RisbergGarphyttans IF1:15:51+35:0620:33
27Bo HanssonArboga OK1:18:51+38:0621:22
28Lars JellvertFellingsbro GOIF1:20:22+39:3721:46
29AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:21:49+41:0422:10
30Ulrica VidfeltLindebygdens OK1:22:49+42:0422:26
31Gunilla SandströmKFUM Örebro OK1:22:59+42:1422:29
32Lars HugossonKFUM Örebro OK1:34:23+53:3825:34
33Ebba HedegårdOK Kolmården1:40:48+1:00:0327:19
34Bengt RobertssonKlubblös1:46:37+1:05:5228:53
35Karin AnderssonOK Tisaren2:01:40+1:20:5532:58
Karina WahlIK Vistaej godkänd
Karin JanssonGarphyttans IFej godkänd
Viera LarboTurebergs IFej godkänd
Lennart MagnussonLaholms IF OKej godkänd

Öppen motion 6

6 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn ErikssonIFK Brattfors56:429:24
2Roger RönningenKristiansand OK1:08:49+12:0711:24
3Stefan PauliGöteborg-Majorna OK1:20:07+23:2513:17
4Anders BerglundOK Skogshjortarna1:27:41+30:5914:32
5Hannes ÖnanderKjula IF1:30:16+33:3414:58
6Tommy CarlssonGarphyttans IF1:31:15+34:3315:07
7Tormod BorgGrue IL1:34:10+37:2815:36
8Ola NilssonAlvesta SOK1:46:12+49:3017:36
9Torbjörn JohanssonOK Älgen1:51:23+54:4118:28
Ingmarie HugossonKFUM Örebro OKej godkänd
Linus BacklundOK Hällenej start

Öppen motion 7

3 080 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK33:3010:52
2Torbjörn AnderssonOK Motala34:11+0:4111:05
3Per-Inge JohanssonKlubblös38:14+4:4412:24
4Karin JohanssonKFUM Örebro OK38:33+5:0312:30
5Uno IngvarssonOK Tylöskog39:01+5:3112:40
6Ida ÅhlinOK Måsen39:31+6:0112:49
7Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog39:34+6:0412:50
8Helena SandbergIK Hakarpspojkarna40:31+7:0113:09
9Patric JohanssonBoxholm-Mjölby OL41:53+8:2313:35
10Johan EklöwOK Motala42:26+8:5613:46
11Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb43:45+10:1514:12
12Sven-Erik BrodinOK Tyr44:15+10:4514:22
13Per-Erik AndrénOK Tisaren44:22+10:5214:24
14Erik JohanssonIFK Kiruna44:34+11:0414:28
15Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK44:36+11:0614:28
16Berit AslaksenJärfälla OK45:03+11:3314:37
17Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL46:02+12:3214:56
18Christer ErikssonOK Kolmården47:38+14:0815:27
19Jenny ÖstlundOK Kolmården48:18+14:4815:40
20Anna-Lena JacobssonDegerfors OK48:31+15:0115:45
21Olle ArmanNyköpings OK50:05+16:3516:15
22Kjell GustafssonOK Järnbärarna50:28+16:5816:23
23Inger NicolasKFUM Örebro OK50:30+17:0016:23
24Lisa Dömstedt-DahlénOK Letstigen51:01+17:3116:33
25Roger HolmbergNyköpings OK52:50+19:2017:09
26Lisa SandahlOK Tyr53:48+20:1817:28
27Erik BjernulfSundbybergs IK54:57+21:2717:50
28Elin LindbergOK Djerf55:47+22:1718:06
29Jonas LarssonDegerfors OK55:51+22:2118:07
30Hans JonhedKFUM Örebro OK56:24+22:5418:18
30Ulla JonhedKFUM Örebro OK56:24+22:5418:18
32Håkan LindbergOK Djerf57:39+24:0918:43
33Lena RambergHallstahammars OK1:00:26+26:5619:37
34Fredrik AhlOK Tisaren1:00:37+27:0719:40
35Åsa RiisomOK Tylöskog1:02:20+28:5020:14
36Hans WesterOK Järnbärarna1:03:35+30:0520:38
37Johan SvärdOK Tylöskog1:04:39+31:0920:59
38Roger GodlundOK Tylöskog1:04:41+31:1121:00
39Jack PenczKFUM Örebro OK1:08:42+35:1222:18
40Ann-Sofie UrdalBoxholm-Mjölby OL1:11:02+37:3223:03
41Ulf ErikssonAskersunds OK1:11:38+38:0823:15
42Emil NicolasKFUM Örebro OK1:13:54+40:2423:59
43Jeanette BoströmOK Tylöskog1:15:40+42:1024:34
44Eva KorkeakoskiOK Milan1:15:49+42:1924:36
45Jan ZennertunKFUM Örebro OK1:18:03+44:3325:20
46Mats KåbergKöping-Kolsva OK1:19:35+46:0525:50
47Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:47:21+1:13:5134:51
Frank LarssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Annica MagnussonKFUM Örebro OKej godkänd
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Katarina PerssonAlmby IKej godkänd
Elin LunqvistKils OKej godkänd
Peter JohanssonKFUM Örebro OKej start

Öppen motion 8

4 610 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergOK Hällen40:388:48
2Johan HaglundKFUM Örebro OK40:39+0:018:49
3Joakim DahlbergAlmby IK47:02+6:2410:12
4Erik HaglundOK Djerf47:21+6:4310:16
5Urban LarssonOK Amne49:20+8:4210:42
6Klas ThybeckLindebygdens OK52:27+11:4911:22
7Marie HedarEskilstuna OL53:02+12:2411:30
8Renny RantakokkoKlubblös53:15+12:3711:33
9Mats ottossonStora Sundby GOIF53:29+12:5111:36
10Christina MagnusonCentrum OK55:02+14:2411:56
11Susanne ErikssonKFUM Örebro OK55:59+15:2112:08
12Torsten RambergHallstahammars OK1:00:21+19:4313:05
13Magnus JohanssonOK Kolmården1:05:23+24:4514:10
14Agneta NordinVingåkers OK1:07:16+26:3814:35
15Bertil JohanssonKristinehamns OK1:10:09+29:3115:13
16Lennart LundhOK Tisaren1:13:26+32:4815:55
17Robin ErnebySurahammars SOK1:14:41+34:0316:12
18Håkan SvenssonAlmby IK1:20:46+40:0817:31
19Åke StridAlmby IK1:23:12+42:3418:02
20Camilla LarssonOK Hällen1:23:55+43:1718:12
21Pehr SjöblomOK Grip1:32:09+51:3119:59

Öppen motion 9

7 270 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ÖbergOK Hällen49:376:49
2Henric BrohedeOK Tyr58:21+8:448:01
3Björn WistrandOK Hällen1:05:33+15:569:00
4Lars JonhedKFUM Örebro OK1:08:15+18:389:23
5Martin JohanssonOK Orion1:09:52+20:159:36
6Magnus HallblomOK Tisaren1:13:52+24:1510:09
7Maria MagnussonSävedalens AIK1:20:15+30:3811:02
8Henrik NordKFUM Örebro OK1:20:18+30:4111:02
9Klas FerbeArboga OK1:20:28+30:5111:04
10Nils AronssonOK Tisaren1:21:45+32:0811:14
11Jonas SedelövKlubblös1:23:44+34:0711:31
12Christer GustavssonOK Tylöskog1:34:11+44:3412:57
13Mikael LarssonOK Hällen1:37:31+47:5413:24
14Carina KaleredSkogspojkarnas OK2:02:46+1:13:0916:53
Anton ÖstlinIFK Södertäljeej godkänd
Per JanzonArboga OKej godkänd
Jan KaleredSkogspojkarnas OKej godkänd
My WestlundOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser