Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 31 januari 2016

5 banor

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn KarlssonHalmstad OK1:36:20

4 banor

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas FermFK Göingarna57:44
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:00:53+3:09
3Jan LagerHalmstad OK1:04:02+6:18
4Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:09:59+12:15
5Mårten WikströmHalmstad OK1:17:45+20:01
6Marcus HenningssonLunds OK1:20:52+23:08
7Nils HelmerssonHässleholms OK1:21:50+24:06
Nils TärkHalmstad OKej godkänd

3 banor

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK47:52
2Fritjof AxelssonFK Göingarna48:53+1:01
3Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad49:52+2:00
4Johan RisbergTormestorps IF50:22+2:30
5Erik BengtssonFK Åsen51:55+4:03
6Algot NajvikOK Pan-Kristianstad52:22+4:30
7Pär FridsellOK Pan-Kristianstad52:23+4:31
8Henrik EngOK Pan-Kristianstad55:32+7:40
9Marie EngOK Pan-Kristianstad1:00:43+12:51
10Ann-Christin Nero ForsmanRonneby Ok1:08:13+20:21
11Lotta EnbergHalmstad OK1:10:10+22:18
12Håkan ForsmanRonneby Ok1:10:13+22:21
13Tomas NilssonHässleholms OK1:14:00+26:08
14Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:19:43+31:51
Magdalena JohanssonHalmstad OKej godkänd
Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstadej godkänd

2 banor

30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan AxelssonFK Göingarna32:46
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad39:08+6:22
3Ingvar PerssonFK Åsen39:59+7:13
4Maria MickelåkerAndrarums IF43:56+11:10
5Jacob EnbergHalmstad OK44:28+11:42
6Björn NilssonHärlövs IF46:28+13:42
7Sofia DahlHärlövs IF46:50+14:04
8Annika EngelHässleholms OK47:06+14:20
9Jon MobergFK Göingarna47:40+14:54
10Karin KarlssonHalmstad OK49:08+16:22
11Hans-Inge HanssonFrosta OK55:16+22:30
12Elinor DelinOK Pan-Kristianstad56:07+23:21
13Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad58:08+25:22
14Helen NilssonHärlövs IF58:22+25:36
15Bo UllmanOK Pan-Kristianstad58:36+25:50
16Tom LindbergLunds OK58:37+25:51
17Nils NilssonOK Pan-Kristianstad58:40+25:54
18Nils-Åke NilssonFK Göingarna58:50+26:04
19Kjell MånssonKarlskrona SOK59:16+26:30
20Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad1:03:21+30:35
21Leif MalmMarkaryds FK1:06:06+33:20
22Bertil OttossonFK Göingarna1:07:21+34:35
23Bengt LinussonFK Åsen1:09:03+36:17
24Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:10:46+38:00
25Torgny ÅstedtHärlövs IF1:12:42+39:56
Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Rasmus KarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Felix PerssonHalmstad OKej godkänd
Marie SvenssonFK Åsenej godkänd
Clara DahlHärlövs IFutgått

1 bana

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad25:10
2Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna31:35+6:25
3Lars DahlHärlövs IF31:59+6:49
4Hjalmar AxelssonFK Göingarna34:04+8:54
5Louise AxelssonFK Göingarna34:20+9:10
6Jan WessbergHärlövs IF39:23+14:13
7Sara EngOK Pan-Kristianstad42:17+17:07
8Bertil LööfOK Pan-Kristianstad43:20+18:10

Gul bana

2 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WestHalmstad OK24:0710:02
2Gunnar WessbergHärlövs IF29:34+5:2712:19
3Kerstin WessbergHärlövs IF30:14+6:0712:35
4Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad38:44+14:3716:08
5Alfred WessbergHärlövs IF46:10+22:0319:14
Anders ElvlandHalmstad OKej godkänd

Vit bana

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1MariAnne MånssonRonneby Ok38:5016:10
2Maria DelinOK Pan-Kristianstad39:33+0:4316:28
3Linnea EngOK Pan-Kristianstad57:32+18:4223:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser