Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klackenlopp två

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klackenlopp två
Arrangörsorganisationer: Lindebygdens OK / OK Järnbärarna
Datum: torsdag 21 juli 2016

Bana 1

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NederheimHaninge SOK19:049:04
2Axel ThybeckLindebygdens OK23:35+4:3111:13
3Ella KruseKFUM Örebro OK28:28+9:2413:33
4Harriet KarlssonOK Grip39:46+20:4218:56
5Per ThybeckLindebygdens OK48:16+29:1222:59
6Adele PalmqvistNyköpings OK58:15+39:1127:44
7Victor PalmqvistNyköpings OK58:16+39:1227:44
8Lovisa ThybeckLindebygdens OK1:11:45+52:4134:10
Monica ThybeckLindebygdens OKej godkänd

Bana 2

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KruseKFUM Örebro OK33:4312:58
2Oliver PetterssonOK Milan35:17+1:3413:34
3Vilma LarssonOK Milan35:45+2:0213:45
4Sanna SanderOK Milan37:33+3:5014:26
5Emanuel ErikssonOK Milan38:47+5:0414:55
6Göran LarssonSödertälje IF39:56+6:1315:21
7Ann-Sofi SandvikAvesta OK40:40+6:5715:38
8Anton ErikssonOK Milan40:43+7:0015:39
9Mona ForsbergNyköpings OK47:10+13:2718:08
10Monica SvärdOK Klemmingen48:02+14:1918:28
11Rune SandbergHallstahammars OK48:51+15:0818:47
12Kurt NilssonNyköpings OK58:44+25:0122:35
13Elof BackFagersta OK59:05+25:2222:43
14Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:10:43+37:0027:11
15Monica Lindquist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:11:16+37:3327:24
Folke NyströmVästerbergslagens OLej godkänd
Wiwi-Anne NilssonNyköpings OKej godkänd
Gurli BackFagersta OKutgått

Bana 3

3 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK36:3210:08
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto40:44+4:1211:18
3Ulf PerssonVästerbergslagens OL47:38+11:0613:13
4Thom SandvikAvesta OK49:40+13:0813:47
5Ragnar ErikssonOK Hedströmmen52:24+15:5214:33
6Svante NyströmVästerbergslagens OL52:28+15:5614:34
7Göran SvärdOK Klemmingen55:16+18:4415:21
8Harry EnbergVästerbergslagens OL56:25+19:5315:40
9Karin PalmqvistNyköpings OK57:40+21:0816:01
10Robert KruseKFUM Örebro OK58:11+21:3916:09
11Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK59:12+22:4016:26
12Fredrik NilssonKFUM Örebro OK59:30+22:5816:31
13Håkan SvenssonAlmby IK1:01:40+25:0817:07
14Ulrika SanderOK Milan1:04:29+27:5717:54
15Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK1:04:54+28:2218:01
16Ingela PetterssonOK Milan1:05:00+28:2818:03
17Johan PalmqvistNyköpings OK1:05:45+29:1318:15
18Camilla KruseKFUM Örebro OK1:06:03+29:3118:20
19Ingemar JonssonHallstahammars OK1:09:17+32:4519:14
20Torbjörn AndrénOK Tisaren1:11:01+34:2919:43
21Göran ForsbergNyköpings OK1:16:15+39:4321:10
22Bengt VisénLindebygdens OK1:17:50+41:1821:37
23Lage JonssonLindebygdens OK1:24:59+48:2723:36
24Maria TuressonHärlövs IF1:33:09+56:3725:52 Ladda ner rutt i gpx-format
25Casper TuressonHärlövs IF1:33:10+56:3825:52
Göran WiigHallstahammars OKej godkänd
Lennart KarlssonOK Gripej godkänd
Helena FalkHaninge SOKej godkänd
Ingvar OskarssonKlubblösutgått

Bana 4

4 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LundJärfälla OK54:5911:41
2Niklas SanderOK Milan1:00:57+5:5812:58
3Monica BomanGävle OK1:03:14+8:1513:27
4Malin WiklundAlmby IK1:04:19+9:2013:41
5Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK1:05:32+10:3313:56
6Oskar NederheimHaninge SOK1:07:06+12:0714:16
7Ingela KälvedalOK Härjulf1:20:57+25:5817:13
8Carina ThynellHärlövs IF1:48:59+54:0023:11
9Mats ThunwallSK Trim/Virsbo2:24:01+1:29:0230:38
Hans LibergOK Milanej godkänd

Bana 5

5 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EnmarkGävle OK1:03:4611:23
2Niklas NilssonHärlövs IF1:07:15+3:2912:00
3Emma BergmanGöteborg-Majorna OK1:07:21+3:3512:01
4Per HåstlundAlmby IK1:12:10+8:2412:53
5Anders LarssonOK Milan1:13:38+9:5213:08
6Elisabet EnmarkGävle OK1:20:50+17:0414:26
7Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:21:05+17:1914:28
8Annika BrodinLindebygdens OK1:22:26+18:4014:43
9Ingela ErikssonGävle OK1:27:12+23:2615:34
10Staffan ÅkerblomOK Linné1:28:29+24:4315:48
Tomas L KarlssonLindebygdens OKej godkänd

Bana 6

7 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola MartnerGöteborg-Majorna OK57:587:37
2Lasse JanssonGävle OK1:05:43+7:458:38
3Jerker BomanGävle OK1:16:53+18:5510:06
4Adam NymanHagaby GoIF Örebro1:21:05+23:0710:40
Tomas JonssonVandrarringenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser