Officiell resultatlista för Havs-OL, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Havs-OL, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: söndag 9 juli 2017

D21

6 760 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK52:547:49
2Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad54:16+1:228:01
3Lina BergmanOK Skogsfalken56:33+3:398:21
4Louise LundgrenVäxjö OK57:11+4:178:27
5Cecilia BrattOK Orion59:23+6:298:47
6Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:01:15+8:219:03
7Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:02:00+9:069:10
8Maria HolmstrandOK Landehof1:02:39+9:459:16
9Johanna HolménOK Kåre1:03:07+10:139:20
10Josefine CarlssonIFK Göteborg1:03:34+10:409:24
11Pia OlssonOK Pan-Kristianstad1:06:23+13:299:49
12Liselotte KlemmingKalmar OK1:07:09+14:159:56
13Lindha HellnerFK Göingarna1:08:39+15:4510:09
14Jennifer GullFK Friskus-Varberg1:11:38+18:4410:35
15Karin FägerlindCentrum OK1:12:55+20:0110:47
16Lina SvenssonOK Skogsfalken1:14:13+21:1910:58
17Julia GlowaczKalmar OK1:16:46+23:5211:21
18Maria JohanssonTorsås OK1:16:57+24:0311:22
19Ingela SmedenmarkRonneby OK1:27:12+34:1812:53
20Emma OlssonTorsås OK1:41:53+48:5915:04
Elinor LindelöwHärlövs IFej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Pernilla OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Myrra CarlssonOK Orionej start

H21

9 430 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK58:446:13
2Jonas PilbladIFK Göteborg1:00:05+1:216:22
3Erik AnderssonOK Orion1:00:08+1:246:22
4Niclas JonassonIFK Göteborg1:01:07+2:236:28
5Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:01:43+2:596:32
6Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1:03:40+4:566:45
7Nils Hammaräng GripOK Orion1:04:09+5:256:48
8Ola AnderssonOK Orion1:04:22+5:386:49
9Oliwer LundbergOK Bävern1:04:31+5:476:50
10Fredrik LöwegrenIFK Göteborg1:05:45+7:016:58
11Philip PerssonOK Orion1:08:19+9:357:14
12Emil ØbroOK Orion1:08:32+9:487:16
13Niclas TjernlundSkåneslättens OL1:08:48+10:047:17
14Niklas BrattOK Orion1:09:28+10:447:21
15Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:10:13+11:297:26
16Lukas LundgrenVäxjö OK1:10:17+11:337:27
17Fredrik WennermarkOK Skogsfalken1:10:27+11:437:28
18Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:10:40+11:567:29
19Vit ZakourilTJ Turnov1:11:37+12:537:35
20Johan WennermarkOK Orion1:11:56+13:127:37
21Jonas KjällCentrum OK1:12:41+13:577:42
22Mattias ErikssonOK Denseln1:14:30+15:467:54
23Andreas Mikkelsen JensenSøllerød OK1:16:57+18:138:09
24Sven EngströmLinköpings OK1:17:41+18:578:14
25Oskar CervinHelsingborgs SOK1:17:47+19:038:14
26Søren Skaarup LarsenTisvilde Hegn OK1:18:33+19:498:19
27Fredrik JohanssonBredaryds SOK1:20:25+21:418:31
28Björn AnderssonKarlskrona SOK1:20:53+22:098:34
29Simon RuneforsVäxjö OK1:21:57+23:138:41
30Per BerghTullinge SK1:22:36+23:528:45
30Albin AnderssonVäxjö OK1:22:36+23:528:45
32Johan GullFK Friskus-Varberg1:24:37+25:538:58
33Viktor TovessonOK Orion1:25:02+26:189:01
34Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:25:31+26:479:04
35Jan RutkaKalmar OK1:26:11+27:279:08
36Jonas Munck af RosenschöldSkåneslättens OL1:27:59+29:159:19
37Ulrik MagnussonHalmstad OK1:40:38+41:5410:40
38Patrik CorneliussonOK Löftan1:52:07+53:2311:53
Björn HellrupOK Pan-Kristianstadej godkänd
Rasmus LundbergOK Bävernej godkänd
Markus AdolfssonTullinge SKej godkänd
Jon AnderssonIFK Umeåej start
Leon HanssonVisborgs OKej start
Pontus PeterssonOK Orionej start
Jonas HjertFalköpings AIK OKej start
Jonas NybergOK Alehofej start

D21 Kort

4 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta NybergOK Alehof52:1810:35
2Linn OlssonOK Orion53:22+1:0410:48
3Eva SebokFarum OK1:07:17+14:5913:37
Elin LarssonAlvesta SOKej start

H21 Kort

7 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert KovacsFarum OK1:18:1810:06
2Emanuel StridOK Torfinn1:18:48+0:3010:10
3Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK1:26:35+8:1711:11

D20

5 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK42:458:07
2Adéla KašparováUSK Praha1:09:02+26:1713:07

D18

4 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg45:259:11
2Linnea DagsbergOK Orion46:26+1:019:23
3Ellen WahlbomOK Orion46:54+1:299:29
4Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad51:54+6:2910:30
5Ebba JensenSkåneslättens OL54:21+8:5611:00
6Irmalinn NilssonHärlövs IF54:22+8:5711:00
7Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad54:51+9:2611:06
8Johana KopeckáUSK Praha55:55+10:3011:19
9Linn LindblomMalmö OK1:00:16+14:5112:11
10Tine DalgaardKolding OK1:01:27+16:0212:26
11Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:04:14+18:4913:00
12Eliška KosíkováUSK Praha1:08:41+23:1613:54
13Marie LacigováUSK Praha2:16:11+1:30:4627:34

H18

6 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna42:076:45
2Oscar ModigOK Pan-Kristianstad44:12+2:057:05
3Axel HalvarssonKarlskrona SOK45:28+3:217:17
4Gustav OlssonTorsås OK46:13+4:067:25
5Love CarlssonOK Orion47:30+5:237:37
6Victor HanssonJönköpings OK48:05+5:587:43
7Gunnar EngströmLinköpings OK51:56+9:498:20
8Benjamin SturekSOK Viljan55:09+13:028:51
Oscar NilssonAlvesta SOKej godkänd
Mathias BlomsterRonneby OKej start

D17-20 Kort

4 290 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna56:0913:05
2Freja KliemFarum OK1:19:33+23:2418:32
3Marta KliemFarum OK1:27:56+31:4720:29

D16

4 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK34:487:37
2Agnes LindblomMalmö OK38:56+4:088:32
3Lisa OlssonTorsås OK39:00+4:128:33
4Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering40:23+5:358:51
5Alicia LundgrenVäxjö OK40:42+5:548:55
6Hanna JohannessonRonneby OK41:58+7:109:12
7Amanda KarmetunOK Njudung42:06+7:189:13
8Tereza AschermannovaUSK Praha42:10+7:229:14
9Nellie RydlundHässleholms OK42:13+7:259:15
10Maja PorleVäxjö OK43:07+8:199:27
11Emma LingIK Hakarpspojkarna45:09+10:219:54
12Julia MianowskaKalmar OK46:07+11:1910:06
13Hilda AxelssonFK Göingarna46:10+11:2210:07
14Hanna RingRonneby OK46:51+12:0310:16
15Adela TitzovaUSK Praha51:14+16:2611:14
16Tina LjungqvistLunds OK51:59+17:1111:23
17Anna BerounskáUSK Praha52:11+17:2311:26
18Lenka ŠritrováTJ Turnov52:17+17:2911:27
19Emma NilssonAlvesta SOK59:51+25:0313:07
20Hanna OlssonIFK Sävsjö1:01:58+27:1013:35
21Vera UhrbergBrattås CK1:04:30+29:4214:08
22Klára NoskováUSK Praha1:10:44+35:5615:30
Matilda NilssonHalmstad OKej godkänd
Nelli OlvegårdFK Göingarnaej godkänd
Hilma HolmströmHärlövs IFej godkänd

H16

5 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LundbergOK Bävern36:446:50
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK37:06+0:226:54
3Kryštof HájekTJ Turnov38:11+1:277:06
4Hugo SetthagenOK Tranan38:17+1:337:07
5Albin TollOK Njudung40:31+3:477:32
6Simon GiselssonRonneby OK43:38+6:548:07
7Gustav ÅmanOK Vilse 8744:30+7:468:17
8Adrian SkobeKalmar OK45:42+8:588:30
9Kryštof PrůšaUSK Praha46:39+9:558:41
10Arvid KronmarKarlskrona SOK47:05+10:218:46
11Melker ElofssonOK Njudung48:13+11:298:58
12Adam LindblomMalmö OK49:07+12:239:08
13Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb49:25+12:419:12
14Theis MunktvedAllerød OK55:29+18:4510:19
15Jan PuchalskýUSK Praha55:41+18:5710:22
16Michal BolehovskyUSK Praha56:54+20:1010:35
17Morten Örnhagen JørgensenOK Snab1:14:18+37:3413:50
18Simon FogelströmTorsås OK1:20:06+43:2214:54
19Tyr HäggströmAndrarums IF1:26:32+49:4816:06
20Jan ŠťastnýTJ Turnov1:28:00+51:1616:23
Erik HanssonKarlskrona SOKej godkänd
Melvin NilssonHärlövs IFej start
Aron ÖstangårdGamleby OKej start

H16 Kort

3 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK1:11:3320:23

D14

3 510 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna26:537:39
2Ella SöderbergOK Skogsfalken31:17+4:248:54
2Emma EmilssonOK Skogsfalken31:17+4:248:54
4Vilmalee SuwanOK Vilse 8733:39+6:469:35
5Jolana StraitovaUSK Praha35:27+8:3410:05
6Ellen PelanderOK Djerf35:43+8:5010:10
7Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering35:56+9:0310:14
8Linnea RydlundHässleholms OK37:20+10:2710:38
9Maja GraadIF Rigor37:42+10:4910:44
10Vendela SturekSOK Viljan39:17+12:2411:11
11Aleksandra NitschKalmar OK39:28+12:3511:14
11Ellen TollOK Njudung39:28+12:3511:14
13Lena ChabieraKalmar OK39:38+12:4511:17
14Eva Örnhagen JørgensenOK Snab39:40+12:4711:18
15Amanda SvenssonOK Orion39:48+12:5511:20
16Filippa SöderbergKalmar OK40:48+13:5511:37
17Alice OlvegårdFK Göingarna41:40+14:4711:52
18Lisa SwartzOK Orion43:36+16:4312:25
19Olivia GrönkvistJönköpings OK43:40+16:4712:26
20Alice PerssonOK Tyringe45:27+18:3412:56
21Hanna LarssonYstads OK45:38+18:4513:00
22Hana BeranovaUSK Praha45:44+18:5113:01
23Ina ÅmanOK Vilse 8747:17+20:2413:28
24Elvira LjungbergOK Skogsfalken50:30+23:3714:23
25Johanna HalldinKFUM Örebro OK52:12+25:1914:52
26Julia KarlssonOK Skogsfalken59:25+32:3216:55
27Sandra WiduchKarlskrona SOK1:00:52+33:5917:20
28Mira EnellJönköpings OK1:04:59+38:0618:30
29Valentyna KopeckaUSK Praha1:17:23+50:3022:02
30Viola HolmströmHärlövs IF1:18:03+51:1022:14
31Adéla BerounskáUSK Praha2:11:42+1:44:4937:31
Lena PerssonTullinge SKej godkänd

H14

3 510 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus VernströmRonneby OK25:587:23
2Dominik PrusaUSK Praha27:14+1:167:45
3Edvin SelinFK Göingarna28:46+2:488:11
4Oscar HultgrenOK Njudung29:20+3:228:21
5Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK29:57+3:598:31
6Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna30:51+4:538:47
7Jonáš MellanTJ Turnov31:15+5:178:54
8Simon BååthSävedalens AIK31:49+5:519:03
9Albin AnderssonOK Torfinn32:48+6:509:20
10Victor HanssonOK Löftan33:57+7:599:40
11Oscar OlinIK Hakarpspojkarna34:16+8:189:45
12Erik LingIK Hakarpspojkarna35:35+9:3710:08
13Hugo LarssonKarlskrona SOK36:31+10:3310:24
14Adam TitzUSK Praha37:17+11:1910:37
15Anton TörnqvistKarlskrona SOK37:58+12:0010:49
16Olof EdvardssonRonneby OK38:49+12:5111:03
17Alexander GustafssonOK Njudung39:17+13:1911:11
18Emil ViktorssonOK Skogsfalken39:42+13:4411:18
19Ivar HelmerssonHässleholms OK39:49+13:5111:20
20Tobias OllozFarumTisvilde OK41:48+15:5011:54
21Tomáš BaldriánUSK Praha42:48+16:5012:11
22Klas LjungqvistLunds OK43:30+17:3212:23
23Oskar ErikssonRonneby OK44:28+18:3012:40
24Jens DalgaardKolding OK45:57+19:5913:05
25Fabian EvertssonLessebo OK46:01+20:0313:06
26Krzysztof WojtowiczKalmar OK46:31+20:3313:15
27Malte KliemFarum OK48:03+22:0513:41
28Alfred JohanssonOK Alehof48:53+22:5513:55
29Daniel NosekUSK Praha49:38+23:4014:08
30Matyas ZakourilUSK Praha52:02+26:0414:49
31Štěpán BičíkTJ Turnov56:25+30:2716:04
32Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK59:07+33:0916:50
33Oscar Rytter LarsenFarum OK59:33+33:3516:57
34Jakub MertlíkTJ Turnov1:01:27+35:2917:30
35Albin HugossonLunds OK1:01:56+35:5817:38
36Love PerssonMalmö OK1:03:55+37:5718:12
37Liam KarlssonAlvesta SOK1:12:33+46:3520:40

H14 Kort

2 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel DüringHärlövs IF19:568:42
2Hampus HolgerssonTorsås OK20:55+0:599:08
3Jacob RothmanHärlövs IF23:53+3:5710:25
4Gustav NilssonHärlövs IF26:10+6:1411:25
5Rasmus EjermarkTorsås OK26:58+7:0211:46
6Anton PerssonHärlövs IF28:00+8:0412:13
7Erik OlssonFK Åsen28:01+8:0512:14
Sverre HäggströmAndrarums IFej start

D12

2 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK15:206:41
2Sara LjungqvistLunds OK15:37+0:176:49
3Tuva ÖstangårdGamleby OK16:54+1:347:22
4Emma OlinIK Hakarpspojkarna17:14+1:547:31
5Hana MalečkováUSK Praha17:37+2:177:41
6Sandra LingIK Hakarpspojkarna17:46+2:267:45
7Maja AxelssonLerums SOK17:51+2:317:47
8Anna BenattiSkåneslättens OL18:09+2:497:55
9Felicia GustafssonOK Njudung18:31+3:118:05
10Tuva SelinFK Göingarna18:58+3:388:16
11Lovisa LindqvistIFK Enskede19:43+4:238:36
12Emma LarssonKarlskrona SOK21:07+5:479:13
13Adele PalmqvistNyköpings OK21:49+6:299:31
14Anna ViktorssonOK Skogsfalken21:58+6:389:35
15Elin SaleskogRonneby OK22:04+6:449:38
16Vide HäggströmAndrarums IF22:34+7:149:51
17Ida BenattiSkåneslättens OL22:39+7:199:53
18Louise EdvardssonRonneby OK23:07+7:4710:05
19Emelie ForslundKristinehamns OK23:11+7:5110:07
20Emy HjertströmFK Friskus-Varberg24:32+9:1210:42
21Lova KronmarKarlskrona SOK26:32+11:1211:35
22Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK27:09+11:4911:51
23Ella NilssonHalmstad OK38:19+22:5916:43
24Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK42:03+26:4318:21
Alva GrönkvistJönköpings OKej start

H12

2 290 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna11:285:00
2Niels DalgaardKolding OK13:11+1:435:45
3Dan BolehovskyUSK Praha14:06+2:386:09
4Simon CorneliussonOK Löftan14:08+2:406:10
4Svante SelinFK Göingarna14:08+2:406:10
6Hannes LindqvistIFK Enskede14:17+2:496:14
7Hjalmar AxelssonFK Göingarna14:18+2:506:14
8Wilmer SelinFK Göingarna14:42+3:146:25
9Jan AntonowiczKarlskrona SOK15:31+4:036:46
10Eddie KarlssonOK Vilse 8715:45+4:176:52
11Nils SwartzOK Orion16:17+4:497:06
12Vojtěch NejezchlebTJ Turnov17:14+5:467:31
12Max OlssonIFK Sävsjö17:14+5:467:31
14Emil AlbinssonOK Skogsfalken17:34+6:067:40
15Linus BååthSävedalens AIK18:28+7:008:03
16Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:34+7:068:06
17Mads Christian MaarupAllerød OK18:43+7:158:10
17Anton JohanssonSOK Aneby18:43+7:158:10
19Wille VernströmRonneby OK19:51+8:238:40
20Wilhelm KarmetunOK Njudung20:02+8:348:44
21Filip HanssonOK Löftan20:21+8:538:53
22Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF20:55+9:279:08
23Felix JohanssonOK Alehof21:32+10:049:24
24Emil KreutnerSOK Viljan22:35+11:079:51
25Victor JosefssonOK Skogsfalken23:17+11:4910:10
26Emil RingRonneby OK26:51+15:2311:43
27Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK27:28+16:0011:59
28Erik WihlborgOK Gynge28:38+17:1012:30
29Svante BohlinOK Skogsfalken41:49+30:2118:15
30Simon WaxegårdTorsås OK1:11:21+59:5331:09
Olle PetersénOK Njudungej godkänd
Axel BrattOK Orionej start
Kasper FagerKarlskrona SOKej start

H12 Kort

1 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HalldinKFUM Örebro OK23:4712:27
2Noah MulariOK Vilse 8725:44+1:5713:28

D10

1 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda SöderbergOK Skogsfalken15:348:09
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna16:47+1:138:47
3Hannah JosefssonOK Skogsfalken16:48+1:148:47
3Elin AxelssonLerums SOK16:48+1:148:47
5Eva BaldriánováUSK Praha16:51+1:178:49
6Felicia PerssonHelsingborgs SOK16:55+1:218:51
7Tuva BohlinOK Skogsfalken17:31+1:579:10
8Saga ChristensenSkåneslättens OL17:50+2:169:20
9Filomena ChabieraKalmar OK18:23+2:499:37
10Elin NilssonKarlskrona SOK18:52+3:189:52
11Molly GraadIF Rigor21:58+6:2411:30
12Klara JohanssonSOK Aneby23:18+7:4412:11
13Klára ZakouřilováUSK Praha29:02+13:2815:12
14Edith HolmstrandOK Landehof29:28+13:5415:25

H10

1 910 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna12:206:27
2Vilém ŠtraitUSK Praha12:47+0:276:41
3Edvard PelanderOK Djerf13:12+0:526:54
4Axel Örnhagen JørgensenOK Snab13:37+1:177:07
5Emil DalgaardKolding OK14:05+1:457:22
6Albin GranqvistFK Göingarna14:12+1:527:26
7Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna14:27+2:077:33
8Alvin LundgrenVäxjö OK15:43+3:238:13
9Atle KulstadSkåneslättens OL16:40+4:208:43
10Alfred OlssonLunds OK17:28+5:089:08
11Albin EmilssonOK Skogsfalken19:38+7:1810:16
12Joar AnderssonVäxjö OK20:34+8:1410:46
13Arvid ErikssonRonneby OK20:45+8:2510:51
14Måns SandahlIK Hakarpspojkarna20:51+8:3110:54
15Erik KarlssonOK Skogsfalken21:27+9:0711:13
16Nils PerssonOK Tyringe22:27+10:0711:45
17David ArvmyrenOK Orion22:53+10:3311:58
18Gustav GranqvistFK Göingarna23:46+11:2612:26
19Olle SaleskogRonneby OK24:03+11:4312:35
20Tore Emil MaarupAllerød OK24:58+12:3813:04
21Elias KronmarKarlskrona SOK25:32+13:1213:22
22Erik SjöstrandLinköpings OK43:57+31:3723:00

D35

5 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LaasOK Skogshjortarna1:00:4310:27
2Marion BüchliOLG Suhr1:03:34+2:5110:56
3Eva GustafssonVäxjö OK1:04:14+3:3111:03
4Kristin BerghTullinge SK1:09:32+8:4911:58
5Helle Holm ClausenTisvilde Hegn OK1:12:06+11:2312:24
6Sara EliassonKarlskrona SOK1:15:03+14:2012:55
7Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK1:18:06+17:2313:26
8Marie SvenssonFK Åsen1:54:09+53:2619:38
Helena Isabel Mora-JensenFarum OKej godkänd

H35

7 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof1:07:438:44
2Johan SchagerlindOK Bävern1:10:01+2:189:02
3Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering1:20:26+12:4310:23
4Klas BringertKatrineholms OK1:23:09+15:2610:44
5Mark UbbinkSävedalens AIK1:43:48+36:0513:24
6Kristian AndersonGöteborgs SK2:03:52+56:0916:00
Peter WirenstedtRonneby OKej start

D40

4 940 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SandahlIK Hakarpspojkarna43:328:48
2Linnéa BäckströmHestra IF44:13+0:418:57
3Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna47:42+4:109:39
4Anna LöwegrenKatrineholms OK50:11+6:3910:09
5Sarah LindströmRonneby OK50:17+6:4510:10
6Linda LarssonKarlskrona SOK50:25+6:5310:12
7Malin HalldinKFUM Örebro OK51:24+7:5210:24
8Anna OlinIK Hakarpspojkarna53:54+10:2210:54
9Kajsa BenattiSkåneslättens OL54:25+10:5311:00
10Camilla SelinFK Göingarna56:33+13:0111:26
11Camilla SjöstrandFK Snapphanarna56:40+13:0811:28
12Linda IngemarssonKarlskrona SOK57:18+13:4611:35
13Lena WesterlundOK Djerf57:24+13:5211:37
14Eva PerssonVäxjö OK1:00:43+17:1112:17
15Kristina AreskougAnderstorps OK1:01:40+18:0812:28
16Helena ZakouřilováUSK Praha1:02:37+19:0512:40
17Josefin LindqvistIFK Enskede1:09:46+26:1414:07
17Marie NilssonHärlövs IF1:09:46+26:1414:07
19Maria HelmerssonHässleholms OK1:10:39+27:0714:18
20Maria PeterssonHalmstad OK1:11:17+27:4514:25
21Camilla DalgaardKolding OK1:14:29+30:5715:04
22Jenny LindblomMalmö OK1:15:19+31:4715:14
23Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering1:15:53+32:2115:21
24Dorthe MunktvedAllerød OK1:24:26+40:5417:05
25Cecilia KarmetunOK Njudung1:27:49+44:1717:46
26Malin HäggströmAndrarums IF1:36:20+52:4819:30

H40

7 170 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LindströmRonneby OK48:426:47
2Christian HåkanssonRonneby OK52:36+3:547:20
3Henrik ModigOK Pan-Kristianstad58:32+9:508:09
4Johan SanderSkåneslättens OL58:46+10:048:11
5Ingemar ErikssonRonneby OK59:31+10:498:18
6Markus OlinIK Hakarpspojkarna1:01:16+12:348:32
7Stefan GraadIF Rigor1:05:08+16:269:05
8Julian HollingberyFarum OK1:08:54+20:129:36
9Joakim KarmetunOK Njudung1:08:56+20:149:36
10Anders DalgaardKolding OK1:15:44+27:0210:33
11Jörgen JohanssonKarlskrona SOK1:15:48+27:0610:34
12Magnus ThörnbladRonneby OK1:20:32+31:5011:13
13Vaclav ZakourilUSK Praha1:21:04+32:2211:18
14Daniel PerssonRonneby OK1:27:01+38:1912:08
15Henrik LindblomMalmö OK1:29:03+40:2112:25
16Magnus JonassonMalmö OK1:29:37+40:5512:29
17Magnus KronmarKarlskrona SOK1:33:43+45:0113:04
18Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:35:46+47:0413:21
19Carsten RipkeLBV Phönix Lübeck1:40:20+51:3813:59
20Henrik HellborgCentrum OK1:44:55+56:1314:37
Magnus HanssonOK Löftanej start
Fredrik MagnussonLaholms IF OKej start

D45

4 290 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK33:297:48
2Ulrika HermanssonOK Orion35:32+2:038:16
3Carina RydlundHässleholms OK42:47+9:189:58
4Helena SandbergIK Hakarpspojkarna43:49+10:2010:12
5Bodil Karlsmose KliemFarum OK44:04+10:3510:16
6Susanne LundgrenVäxjö OK45:21+11:5210:34
7Carina ThynellHärlövs IF47:23+13:5411:02
8Kerstin JensenSkåneslättens OL47:28+13:5911:03
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK47:55+14:2611:10
10Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab48:01+14:3211:11
11Anki BlennowFalköpings AIK OK49:16+15:4711:29
12Anna LjungqvistLunds OK49:42+16:1311:35
13Kristina AnderssonKarlskrona SOK50:11+16:4211:41
14Kristina ForsOK Grip50:56+17:2711:52
15Maria ModigOK Pan-Kristianstad51:00+17:3111:53
16Maria SundbergOK Njudung52:31+19:0212:14
17Lotta MagnussonMalmö OK54:48+21:1912:46
18Maria TuressonHärlövs IF57:43+24:1413:27
19Anneli WihlborgOK Gynge57:47+24:1813:28
20Malin ÅmanOK Vilse 8758:19+24:5013:35
21Catrine OlssonTorsås OK58:29+25:0013:37
22Helena AnderssonHärlövs IF1:01:03+27:3414:13
23Louise AxelssonFK Göingarna1:18:29+45:0018:17
24Katarina SundelinOK Orion1:18:33+45:0418:18
25Monica GrönkvistJönköpings OK1:29:34+56:0520:52
Ellinor JohanssonOK Alehofej godkänd
Marina JohanssonOK Njudungej godkänd

H45

6 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna44:267:07
2Yuri OmelchenkoOK Orion45:41+1:157:19
3Magnus LarssonKarlskrona SOK47:05+2:397:33
4Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna47:08+2:427:33
5Pontus HalldinKFUM Örebro OK48:50+4:247:50
6Fredrik HugossonLunds OK52:03+7:378:21
7Anders SelinFK Göingarna52:56+8:308:29
8Roger PerssonStigmännen Karlshamns OK54:17+9:518:42
9Magnus WihlborgOK Gynge54:27+10:018:44
10Christopher LindqvistIFK Enskede55:50+11:248:57
11Klas GrönkvistJönköpings OK57:47+13:219:16
12Magnus OlssonTorsås OK58:47+14:219:26
13Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad59:58+15:329:37
14Magnus GranqvistFK Göingarna1:00:06+15:409:38
15Fabian LjungqvistLunds OK1:00:49+16:239:45
16Anders LingIK Hakarpspojkarna1:00:50+16:249:45
17Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:01:51+17:259:55
18Lars MunktvedAllerød OK1:01:54+17:289:56
19Dennis TollOK Njudung1:02:35+18:0910:02
20Peter TudénIK Hakarpspojkarna1:05:35+21:0910:31
21Ulf ÅmanOK Vilse 871:07:05+22:3910:46
22Martin JohanssonHalmstad OK1:09:07+24:4111:05
23Kent LindbladKalmar OK1:13:02+28:3611:43
24Johan JensenSkåneslättens OL1:16:32+32:0612:17
25Nils HelmerssonHässleholms OK1:16:44+32:1812:19
26Magnus RydlundHässleholms OK1:17:07+32:4112:22
27Viktor SkobeKalmar OK1:17:27+33:0112:25
28Torgny HolmströmHärlövs IF1:17:44+33:1812:28
29Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:24:04+39:3813:29
30Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:25:58+41:3213:47
31Anders SundelinOK Orion1:31:23+46:5714:40
32Ola NilssonAlvesta SOK1:42:07+57:4116:23
Anders PeterssonOK Njudungej start
Erik AhlströmHelsingborgs SOKej start
Mattias BååthSävedalens AIKej start

D50

3 890 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken38:5510:00
2Annika JosefssonKarlskrona SOK40:37+1:4210:26
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll43:59+5:0411:18
4Annlouise AlmqvistIFK Mora OK44:33+5:3811:27
5Christel OlssonFK Åsen46:32+7:3711:57
6Hanne FoghFSK Orientering47:04+8:0912:05
7Anne LindellKalmar OK47:43+8:4812:15
8Kristina SpångbergLunds OK48:18+9:2312:24
9Ingrid JohanssonLaholms IF OK48:20+9:2512:25
10Anki GustafssonSäterbygdens OK49:46+10:5112:47
11Cecilia LingerudOK Skogsfalken51:24+12:2913:12
12Gitte EngströmLinköpings OK53:44+14:4913:48
13Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK54:27+15:3213:59
14Christina SternerTockarps IK56:33+17:3814:32
15Anette HolmFarum OK57:08+18:1314:41
16Barbro KärvhagOK Skogsfalken57:25+18:3014:45
17Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK58:59+20:0415:09
18Caroline LiljebjörnNybro OK1:02:49+23:5416:08
19Gunilla GustafssonOK Orion1:04:29+25:3416:34
20Cecilia OlssonUmeå OK1:07:39+28:4417:23
Maria LenningSkåneslättens OLej godkänd
Carina AnderssonFK Friskus-Varbergej start

H50

5 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK41:037:03
2Lars NordinTullinge SK44:23+3:207:38
3Jens Knud MaarupAllerød OK45:32+4:297:50
4Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna47:41+6:388:12
5Flemming JørgensenOK Snab50:44+9:418:43
6Jonas PerssonTorsås OK51:29+10:268:51
7Mats SöderbergKalmar OK51:58+10:558:56
8Johan HanssonJönköpings OK53:23+12:209:11
9Thomas JohannessonRonneby OK53:58+12:559:17
10Johan AnderssonOK Skogsfalken54:12+13:099:19
11Henrik LarssonFK Göingarna55:35+14:329:34
12Anders BlomqvistOK Skogsfalken56:11+15:089:40
12Lars CarlssonOK Orion56:11+15:089:40
14Sven LundgrenVäxjö OK56:41+15:389:45
15Peter ForsOK Grip57:28+16:259:53
16Niklas NilssonHärlövs IF59:12+18:0910:11
17Magnus PorleVäxjö OK59:50+18:4710:17
18Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:01:41+20:3810:37
19Mikael JungbjerGöteborgs SK1:03:56+22:5311:00
20Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:05:01+23:5811:11
21Nicolai KliemFarum OK1:06:46+25:4311:29
22Claus Rytter LarsenFarum OK1:06:51+25:4811:30
23Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:09:32+28:2911:58
24Ola JönssonOK Vilse 871:12:09+31:0612:25
25Pär JohanssonOK Alehof1:13:53+32:5012:42
26Anders KnudsenHerlufsholm OK1:31:23+50:2015:43
Håkan AxelssonFK Göingarnaej godkänd

D55

3 890 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK37:379:40
2Karin BacktemanLinköpings OK39:52+2:1510:14
3Ingela EkelövSkåneslättens OL40:04+2:2710:17
4Lena SwartzOK Orion41:02+3:2510:32
5Ingrid KensbyOK Tyr43:49+6:1211:15
6Britta SahlinVänersborgs SK43:51+6:1411:16
7Christina OlssonSkåneslättens OL44:34+6:5711:27
8Kristina JohanssonKalmar OK46:51+9:1412:02
9Annette Falck LarssonVänersborgs SK47:16+9:3912:09
10Cecilia HenfridssonUmeå OK48:04+10:2712:21
11Eva CarlssonJönköpings OK48:15+10:3812:24
12Anne UddEslövs FK49:40+12:0312:46
13Christina SegerslättSkåneslättens OL50:54+13:1713:05
14Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK52:21+14:4413:27
15Annette BondeBallerup OK52:26+14:4913:28
16Lena WraaTisvilde Hegn OK54:27+16:5013:59
17Anita LundmarkIFK Umeå54:51+17:1414:06
18Brita NilssonOK Linné57:40+20:0314:49
19Lena OlssonSkåneslättens OL58:14+20:3714:58
20Monika NilssonOK Alehof1:00:03+22:2615:26
21Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:03:39+26:0216:21
22Eva WildmarkFK Boken1:10:14+32:3718:03
23Eva TollsternVäxjö AIS1:24:46+47:0921:47
24Lisa LarssonSjövalla FK1:31:01+53:2423:23
Berit RuneforsVäxjö OKej godkänd
Monika WikströmOK Tyrej godkänd

H55

5 260 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken36:366:57
2Mats BrorssonTockarps IK39:35+2:597:31
3Göran MånssonKarlskrona SOK43:55+7:198:20
4Jan GranstedtHalden SK44:24+7:488:26
5Rolf WikströmOK Tyr45:17+8:418:36
6Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna46:59+10:238:55
7Inge GötessonKarlskrona SOK48:17+11:419:10
8Ingemar MånssonRonneby OK48:33+11:579:13
9Anders AxelssonOK Skogsvargarna50:51+14:159:40
10Ulf BurmanGustavsbergs OK50:52+14:169:40
11Kent OlssonOK Orion51:15+14:399:44
12Jan KarlssonVäxjö OK51:50+15:149:51
13Stefan OlofssonOK Gisle52:32+15:569:59
14Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL52:40+16:0410:00
15Leif GustafssonSäterbygdens OK53:36+17:0010:11
16Arne SääfGudhems IF56:30+19:5410:44
17Pär ClaessonSävedalens AIK56:54+20:1810:49
18Peter ValterssonAnderstorps OK57:09+20:3310:51
19Per-Ivan EngströmOK Orion57:52+21:1611:00
20Sverker ErikssonOK Gynge57:58+21:2211:01
21Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:05:04+28:2812:22
22Lars Bech JensenBallerup OK1:06:47+30:1112:41
23Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:07:13+30:3712:46
24Mats KensbyOK Tyr1:07:31+30:5512:50
25Mats ArnessonNybro OK1:10:35+33:5913:25
26Jan UhrbergBrattås CK1:12:42+36:0613:49
27Håkan ÖstergrenVäxjö OK1:15:19+38:4314:19
28Mats BacktemanLinköpings OK1:17:03+40:2714:38
29Claus MikkelsenHerlufsholm OK2:05:19+1:28:4323:49
Bengt KlassonUlricehamns OKej godkänd
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start
Bo PeterssonLessebo OKej start

D60

3 420 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK43:0312:35
2Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad46:35+3:3213:37
3Bente KällVäxjö OK47:02+3:5913:45
4Monica GustavssonIK Jarl Rättvik49:55+6:5214:35
5Marianne KlassonUlricehamns OK50:52+7:4914:52
6Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK51:07+8:0414:56
7Monica KnutssonSävedalens AIK52:12+9:0915:15
8Ina LindebergSkåneslättens OL54:14+11:1115:51
9Maria KärrströmTullinge SK54:53+11:5016:02
10Anneli LindqvistGustavsbergs OK57:14+14:1116:44
11Lena SjöströmUmeå OK59:15+16:1217:19
12Eva KarlssonUddevalla OK1:00:48+17:4517:46
13Ingrid LarssonFK Göingarna1:01:43+18:4018:02
14Birgitta OlssonOK Skogsfalken1:07:08+24:0519:37
15Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:09:21+26:1820:16
16Monica WassFalkenbergs OK1:09:58+26:5520:27
17Kit Lang JørgensenFarum OK1:10:58+27:5520:45
18Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:25:13+42:1024:55
Eva Rabe MagnussonIF Hagendiskvalificerad
Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranåsej godkänd
Solveig GaddHelsingborgs SOKej godkänd
Marianne ThorssonIK Trenne Ullaredej godkänd

H60

4 940 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna41:038:18
2Håkan LindbergOK Vilse 8742:42+1:398:38
3Bengt LarssonFK Göingarna46:12+5:099:21
4Uno MagnussonIF Hagen48:23+7:209:47
5Stefan OlhedenSOK Viljan49:50+8:4710:05
6Ingmar EkelövSkåneslättens OL50:24+9:2110:12
7Urban ArnessonOK Torfinn50:26+9:2310:12
8Anders SpånérGöteborg-Majorna OK50:56+9:5310:18
9Björn MauritzonÖrkelljunga FK51:51+10:4810:29
10Mats AnderssonFinspångs SOK51:54+10:5110:30
11Lennart ErforsOK Torfinn52:51+11:4810:41
12Lars Vedel JørgensenFarum OK53:01+11:5810:43
13Stefan HermanssonTenhults SOK53:57+12:5410:55
14Per Arne EvaldssonOK Gynge54:07+13:0410:57
15Jan DanielssonKalmar OK54:19+13:1610:59
16Thomas AlmqvistKarlskrona SOK57:32+16:2911:38
17Sten SegerslättSkåneslättens OL58:05+17:0211:45
18Håkan ForsmanRonneby OK58:10+17:0711:46
19Pierre KarlssonOK Alehof59:56+18:5312:07
20Bengt KärrströmTullinge SK1:00:00+18:5712:08
21Bo SalomonsonKalmar OK1:02:32+21:2912:39
22Lennart SohlinOK Orion1:03:33+22:3012:51
23Max PrangFredensborg OK1:04:19+23:1613:01
24Peter JoelssonÅlems OK1:05:21+24:1813:13
25Roger ThörnOK Vilse 871:05:26+24:2313:14
26Tor UddEslövs FK1:07:22+26:1913:38
27Christer SegerquistGävle OK1:15:30+34:2715:17
28Thomas DagsbergOK Orion1:31:53+50:5018:35
29Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:35:01+53:5819:14
Leif CarlssonSOK Viljanej godkänd
Carl-Johan RoubertFK Finnej godkänd
Sten GustafssonEds SKej start
Stefan CarlssonSOK Viljanej start

D65

3 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr46:0013:27
2Margareta SvenssonOK Vilse 8747:16+1:1613:49
3Eva BlomströmIK Stern53:14+7:1415:33
4Marion HallstenUddevalla OK53:22+7:2215:36
5Gunnel MånssonOK Vilse 8754:21+8:2115:53
6Mona ForsbergNyköpings OK54:43+8:4315:59
7Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK55:55+9:5516:20 Ladda ner rutt i gpx-format
8Lena SöderbergOK Skogsfalken56:31+10:3116:31
9Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb56:59+10:5916:39
10Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK57:48+11:4816:54
11Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK58:55+12:5517:13
12Ingrid E StrömRonneby OK59:03+13:0317:15
13Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:02:39+16:3918:19
14Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:03:08+17:0818:27
15Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:10:40+24:4020:39
16Gunilla AnderssonKarlskrona SOK1:16:31+30:3122:22
17Eva ArvidssonAlvesta SOK1:18:21+32:2122:54
18Marianne SellgrenSigtuna OK1:21:50+35:5023:55
19Åsgerd BergmanOK Tranan1:22:54+36:5424:14
20Margareta HeldFK Åsen1:49:29+1:03:2932:00
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej start

H65

4 290 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonOK Tylöskog38:519:03
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared41:49+2:589:44
3Lennart SmedenmarkRonneby OK43:59+5:0810:15
4Lennart AnderssonOK Orion44:00+5:0910:15
5Björn PalmLessebo OK44:29+5:3810:22
6Olle BohmanHjärnarps OL47:01+8:1010:57
7Tommy PetersonHelsingborgs SOK47:10+8:1910:59
8Sten BlomströmIK Stern49:01+10:1011:25
9Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK49:03+10:1211:26
10Bengt AspvallRonneby OK49:32+10:4111:32
11Bo JohanssonOK Vilse 8749:45+10:5411:35
12Kenneth FagerKarlskrona SOK50:06+11:1511:40
13Ove ThorssonIK Trenne Ullared51:01+12:1011:53
14Stefan MillegårdSävedalens AIK51:23+12:3211:58
15Kenth SundgrenSkåneslättens OL51:55+13:0412:06
16Yngve PetterssonLinköpings OK52:20+13:2912:11
17Mats KågesonGöteborg-Majorna OK52:44+13:5312:17
18Åke KarlssonAlvesta SOK52:54+14:0312:19
19Hans LarssonHässleholms OK52:57+14:0612:20
20Kim FolanderFSK Orientering53:52+15:0112:33
21Bo JohanssonOK Stigen54:47+15:5612:46
22Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK57:08+18:1713:19
23Lennart TägtströmDomnarvets GOIF57:39+18:4813:26
24Kurt EkbergOK Orinto58:57+20:0613:44
25Lars SvenssonOK Vilse 871:02:06+23:1514:28
26Anders PerssonOK Vilse 871:02:53+24:0214:39
27Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:03:14+24:2314:44
28Göran LarssonVänersborgs SK1:05:29+26:3815:15
29Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:05:38+26:4715:17
30Johnny KarlssonUddevalla OK1:06:16+27:2515:26
31Gert OlssonSkåneslättens OL1:10:52+32:0116:31
32Tommy HeldFK Åsen1:16:14+37:2317:46
33Göran ForsbergNyköpings OK1:16:37+37:4617:51
34Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:23:04+44:1319:21
35Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:28:10+49:1920:33
Nils-Erik BondessonFrosta OKej godkänd
Krister NilssonVäxjö OKej godkänd
Bill SchölinTockarps IKej godkänd
Fredy SchwyterOK Gyngeej godkänd
Lennart HävrénTullinge SKej start
Karl-Göran WahlströmAlmby IKej start

D70

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK33:1611:28
2Margareta LarssonOK Njudung39:01+5:4513:27
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK39:12+5:5613:31
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK40:42+7:2614:02
5Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL41:50+8:3414:25
6Gull SvenssonÖrkelljunga FK44:21+11:0515:17
7Ann-Mari PerssonVäxjö OK45:25+12:0915:39
8Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK45:44+12:2815:46
9Inga-Lill PetterssonLinköpings OK47:09+13:5316:15
10Ros-Mari KarlssonNybro OK47:50+14:3416:29
11Barbro BörjessonOK Skogshjortarna52:40+19:2418:09
12Berit ByströmOK Virdarna54:15+20:5918:42
13Marianne CarlssonSkåneslättens OL55:06+21:5019:00
14Brita DahlbergHässleholms OK57:58+24:4219:59
15Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:02:12+28:5621:26
16Ingrid TengelandIK Gandvik1:04:41+31:2522:18

H70

3 890 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK36:199:20
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK37:37+1:189:40 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lars GranefeltOK Tyr37:49+1:309:43
4Anders SellgrenSigtuna OK40:04+3:4510:17
5Claes NidebornStora Tuna OK40:24+4:0510:23
6Rune SandbergUddevalla OK40:49+4:3010:29
7Ingvar BergmanOK Tranan41:32+5:1310:40
8Stefan G LarssonOK Njudung42:13+5:5410:51
9Inge PerssonFK Boken44:41+8:2211:29
10Rune EliassonFalkenbergs OK46:20+10:0111:54
11Ingvar PerssonFK Åsen46:44+10:2512:00
12Morgan LjungVaggeryds SOK48:21+12:0212:25
13Ingemar AnderssonOK Orion48:35+12:1612:29
14Göran BengtssonTockarps IK48:47+12:2812:32
15Hans SjögrenAlvesta SOK48:58+12:3912:35
16Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL49:15+12:5612:39
17Christer OttossonOK P450:29+14:1012:58
18Tommy OlssonKarlskrona SOK51:41+15:2213:17
19Lars-Åke ÅbergKalmar OK52:55+16:3613:36
20Roy OvessonHelsingborgs SOK53:22+17:0313:43
21Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK53:44+17:2513:48
22Erling SamuelssonOK Vilse 8755:06+18:4714:09
23Ulf SvedestamEskilstuna OL56:50+20:3114:36
24Christer MartinssonEmmaboda Verda OK57:44+21:2514:50
25Roland NilssonFalköpings AIK OK58:40+22:2115:04
26Roland AlsénOK Roxen1:03:45+27:2616:23
27Håkan NilssonMalmö OK1:03:59+27:4016:26
28Tom LindbergLunds OK1:04:00+27:4116:27
29Göte GustafssonEmmaboda Verda OK1:08:00+31:4117:28
30Krister LindebergMalmö OK1:12:36+36:1718:39
31Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:12:56+36:3718:44
32Jan PerssonYstads OK1:16:25+40:0619:38
33Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:21:01+44:4220:49
34Knud Erik ThomsenSvendborg OK1:22:54+46:3521:18
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd
Christer SandhOK Roxenej start
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej start

D75

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK36:5712:44
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK40:39+3:4214:01
3Elsa SvenssonOK Vilse 8745:04+8:0715:32
4Britt AxelssonNybro OK52:47+15:5018:12
5Lisbeth LindebergMalmö OK54:18+17:2118:43
Gunilla GrönbladHärlövs IFej godkänd

H75

3 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK39:4211:36
2Åke GatelidOK Skogshjortarna42:20+2:3812:22
3Åke EkstrandHärlövs IF45:38+5:5613:20
4Erling EkelöfVärend GN OL47:20+7:3813:50
5Erling LarssonHässleholms OK49:20+9:3814:25
6Anders CarlssonSkåneslättens OL49:30+9:4814:28
7Stig KarlssonLessebo OK49:56+10:1414:36
8Kjell MånssonKarlskrona SOK50:02+10:2014:37
9Erland LingJönköpings OK50:25+10:4314:44
10Bertil ErikssonMalmö OK52:13+12:3115:16
11Björn LinnersjöOK Orion52:26+12:4415:19
12Hagbert PerssonVäxjö OK54:02+14:2015:47
13Bertil OttossonFK Göingarna54:05+14:2315:48
14Bo SvenssonÖrkelljunga FK55:39+15:5716:16
15Roland OffrellFrosta OK56:17+16:3516:27
16Jørn ThomsenOK Snab1:07:29+27:4719:43
17Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIF1:09:40+29:5820:22
18Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:11:47+32:0520:59
19Kenneth LindborgHässleholms OK1:21:36+41:5423:51
20Anders JohanssonNyköpings OK1:33:16+53:3427:16
Göran ThourVärend GN OLej start

D80

2 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8738:3815:53
2Karin LexellOK Torfinn42:32+3:5417:30
3Laila MalmqvistVäxjö OK1:02:45+24:0725:49

H80

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SjögrenOK Orion39:5513:45
2Werner TörnblomVäxjö OK41:43+1:4814:23
3Sivert AxelssonKalmar OK43:06+3:1114:51
4Bernt PeterssonAlvesta SOK46:10+6:1515:55
Gillis AlmVäxjö OKej start

H85

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt DoseKøge OK50:3817:27
2Lars-erik MalmqvistVäxjö OK55:27+4:4919:07
3Sven SvenssonKarlskrona SOK56:41+6:0319:32
4Bengt EdvardssonOK Torfinn1:02:46+12:0821:38

Inskolning

1 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Tim AhlströmEmmaboda Verda OKfullföljt
Gustaf ArvmyrenOK Orionfullföljt
David DuvalOK Skogsfalkenfullföljt
Emma FagerVäxjö OKfullföljt
Axel FärgAnnebergs GIFfullföljt
Hugo GranqvistFK Göingarnafullföljt
Saga GrönkvistJönköpings OKfullföljt
Leo LarssonKarlskrona SOKfullföljt
Mattis LindströmRonneby OKfullföljt
Erik MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborgfullföljt
Sally PilbladIFK Göteborgfullföljt
Joel RåbergOK Landehoffullföljt
Bill SvenssonSkåneslättens OLfullföljt
Sixten WidénFK Bokenfullföljt
Ester WidénFK Bokenej start

U1

1 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus DalgaardKolding OK9:578:17
2Olle WidegrenIF Thor11:56+1:599:56
3Sofia HalldinKFUM Örebro OK12:50+2:5310:41
4Emil OlinIK Hakarpspojkarna12:53+2:5610:44
5Tuva ChristensenSkåneslättens OL13:22+3:2511:08
6Lin PelanderOK Djerf13:41+3:4411:24
7Olle SchybergOK Skogsfalken14:40+4:4312:13
8Marcus FagerVäxjö OK14:42+4:4512:15
9Alma EreltOK Norrvirdarna14:45+4:4812:17
10Simon OlssonSkåneslättens OL15:22+5:2512:48
11Felix SandahlIK Hakarpspojkarna15:42+5:4513:05
12Meja HåkanssonRonneby OK16:40+6:4313:53
13Ville StenbergOK Skogsfalken17:16+7:1914:23
14Erik WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK17:36+7:3914:40
15Olle LaasOK Skogshjortarna17:56+7:5914:56
16Hjalmar JohanssonOK Alehof18:41+8:4415:34
17Samuel OlssonSkåneslättens OL20:36+10:3917:10
18Oskar SjöstrandLinköpings OK25:03+15:0620:52
19Thea TudénIK Hakarpspojkarna33:07+23:1027:35
20Jack SalomonssonSkåneslättens OL36:12+26:1530:10

U2

1 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan DalgaardKolding OK14:407:40
2Hugo CorneliussonOK Löftan15:55+1:158:20
3Victor PalmqvistNyköpings OK17:14+2:349:01
4Ivar HolmstrandOK Landehof17:18+2:389:03
5August MagnussonLaholms IF OK21:06+6:2611:02
6Benjamin KlemmingKalmar OK22:06+7:2611:34
7Embla KarlssonYstads OK22:47+8:0711:55
8Vilda KulstadSkåneslättens OL23:01+8:2112:03
9Theo ElofssonOK Njudung30:56+16:1616:11
10Emil Hjertström FaltinFK Friskus-Varberg32:07+17:2716:48
11Disa LundbergKarlskrona SOK32:37+17:5717:04
12Axel MagnussonHalmstad OK38:13+23:3320:00
13Alma ErikssonTorsås OK38:21+23:4120:04
14Axel PerssonFK Göingarna41:21+26:4121:38

Öppen motion 1

1 910 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
2Gabriel BoldeanuFK Finn31:07+3:31:0716:17
3Brigitte AlsénOK Roxen31:19+3:31:1916:23
4Christina VernerssonOK Orinto33:48+3:33:4817:41
5John-Erik BergstrandVärend GN OL36:03+3:36:0318:52
6Kerstin NilssonOK Torfinn38:22+3:38:2220:05
7Ellen PerssonYstads OK38:25+3:38:2520:06
8Siv ÖstergrenAlvesta SOK41:53+3:41:5321:55
9Anette BohmanHjärnarps OL44:21+3:44:2123:13
10Bertil AhlbergOK Gynge59:06+3:59:0630:56
Katrine NielsenFarum OKfullföljt

Öppen motion 2

3 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kim KulstadSkåneslättens OL44:0813:12
2Jannike ÅkessonOK Pan-Kristianstad45:25+1:1713:35
Lennart ÖstergrenVäxjö OKej godkänd
Riitta KallioKarlskrona SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 290 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SaleskogRonneby OK20:098:47
2Filip NielsenFarum OK21:14+1:059:16
3Jennie SaleskogRonneby OK23:45+3:3610:22
4Hannah NielsenFarum OK25:52+5:4311:17
5Roger ÖdénSOK Aneby26:11+6:0211:26
6Marita JohanssonOK Stigen26:30+6:2111:34
7Lena LarssonSävedalens AIK26:31+6:2211:34
8Mattias ArvmyrenOK Orion26:36+6:2711:36
9Lea Eschen SkyttheFarum OK27:18+7:0911:55
10Samuel FagerVäxjö OK27:59+7:5012:13
11Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF28:54+8:4512:37
11Lars KarlssonYstads OK28:54+8:4512:37
13Martina SundelinOK Orion28:56+8:4712:38
14Kasper Eschen SkyttheFarum OK30:15+10:0613:12
15Carina SellgrenOK Stigen30:59+10:5013:31
16Johannes FagerVäxjö OK31:00+10:5113:32
17Linnéa BjärbyFrosta OK31:46+11:3713:52
18Rune JungbjerGöteborgs SK32:01+11:5213:58
19Ann-Marie MånssonRonneby OK32:50+12:4114:20
20Helena BlomsterRonneby OK32:51+12:4214:20
21Charlotte ViktorssonOK Skogsfalken33:00+12:5114:24
22Eskil FolkelidTenhults SOK33:29+13:2014:37
23Anette HolmströmHärlövs IF33:34+13:2514:39
24Sam JonsborgHalmstad OK33:46+13:3714:44
25Kerstin ÅstedtHärlövs IF35:29+15:2015:29
26Britt-Marie EkbergOK Orinto37:06+16:5716:12
27Ulrika FranssonOK Njudung37:15+17:0616:15
27Lotta PetersénOK Njudung37:15+17:0616:15
29MariAnne MånssonRonneby OK37:50+17:4116:31
30Barbro NilssonAlvesta SOK38:17+18:0816:43
31Yvonne JungbjerGöteborgs SKidklubb38:42+18:3316:53
32Pia NilssonHalmstad OK39:13+19:0417:07
33Asta NilssonHärlövs IF40:51+20:4217:50
34Filip PerssonMalmö OK40:59+20:5017:53
35Jesper PerssonMalmö OK41:16+21:0718:01
36Camilla OlssonSävedalens AIK41:39+21:3018:11
37Emelie MagnussonHalmstad OK42:00+21:5118:20
38Irina NilssonGävle OK42:37+22:2818:36
39Birgitta NilssonFK Snapphanarna43:12+23:0318:51
40Karin ReimertzGällstadbygdens SOK44:53+24:4419:35
41Kirsten Wolff ThomsenSvendborg OK45:25+25:1619:49
42Alexander BjärbyFrosta OK45:47+25:3819:59
43Tora LarssonYstads OK46:48+26:3920:26
44Jan DahlbergHässleholms OK48:25+28:1621:08

Öppen motion 4

4 210 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vanja BökmanRonneby OK43:2810:19
2Pernilla BökmanRonneby OK43:34+0:0610:20
3Ulrika JohanssonFK Göingarna43:44+0:1610:23
4Oscar SchybergOK Skogsfalken44:41+1:1310:36
5Maria SturessonAnderstorps OK56:02+12:3413:18
6Johan StenbergOK Skogsfalken59:24+15:5614:06
7Maria PetterssonOK Njudung1:08:13+24:4516:12
8Anja MadsenKlubblös1:13:31+30:0317:27
9Carl HolmessonFK Göingarna1:13:40+30:1217:29
10Cecilia HugossonLunds OK1:15:34+32:0617:56
11Jesper PedersenOK Skogsfalken1:19:36+36:0818:54
11Anna AndreassonOK Skogsfalken1:19:36+36:0818:54
13Susanne JohannessonRonneby OK1:21:02+37:3419:14
14Ing-Mari PerssonHärlövs IF1:23:55+40:2719:55
15Mats OlssonFK Åsen1:45:10+1:01:4224:58
Petra OlssonIFK Sävsjöej start

Öppen motion 5

3 180 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzGällstadbygdens SOK37:5411:55
2Henrik JohanssonSOK Aneby39:49+1:5512:31
3Håkan FranssonRonneby OK40:38+2:4412:46
4Marie FranssonKlubblös40:42+2:4812:47
5Ulrik JohanssonRonneby OK42:27+4:3313:20
6Anna RunemalmNybro OK42:33+4:3913:22
7Claes OlvegårdFK Göingarna43:03+5:0913:32
8Kerstin OlvegårdFK Göingarna43:20+5:2613:37
9Christer AnderssonSOK Aneby43:32+5:3813:41
10Elin LarssonAndrarums IF43:43+5:4913:44
11Sandra NilssonFK Åsen45:19+7:2514:15
12Madelene HanssonOK Löftan45:57+8:0314:26
13Anneli WihlborgOK Gynge46:19+8:2514:33
14Louise RolanderOK Pan-Kristianstad47:30+9:3614:56
15Klaus NielsenFarum OK47:39+9:4514:59
15Anders ElovssonIK Standard47:39+9:4514:59
17Magnus KärvhagOK Skogsfalken47:50+9:5615:02
18Jonathan LjungbergOK Skogsfalken47:54+10:0015:03
19Jörgen LarssonKarlskrona SOK48:35+10:4115:16
20Jakob SvenssonKlubblös48:49+10:5515:21
21Göran KlemmingOK Stigen49:44+11:5015:38
22Linda DanielssonLerums SOK49:53+11:5915:41
23Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK50:00+12:0615:43
24Linus JönssonKlubblös50:17+12:2315:48
25Christine RolanderIF Hallby SOK54:57+17:0317:16
26Mikael BohlinOK Skogsfalken56:23+18:2917:43
27Hannah PetersonOK Torfinn57:12+19:1817:59
28Tommy OlssonTorsås OK57:54+20:0018:12
29Cecilia BohlinOK Skogsfalken1:00:05+22:1118:53
30Rikard NordénHässleholms OK1:01:13+23:1919:15 Ladda ner rutt i gpx-format
31Roger NilssonFK Åsen1:03:55+26:0120:05
32Eva OlssonFK Åsen1:06:58+29:0421:03
33Ida OlssonTorsås OK1:07:17+29:2321:09
34Majken MaarupAllerød OK1:18:03+40:0924:32
35Olga NormanStigmännen Karlshamns OK1:20:46+42:5225:23
36Torgny ÅstedtHärlövs IF1:22:02+44:0825:47
37Erika KarlssonOK Skogsfalken1:28:01+50:0727:40
38Jan NilssonFK Snapphanarna1:29:33+51:3928:09
39Iréne BengtssonOK Kompassen1:30:39+52:4528:30
40Carolina KarlssonOK Skogsfalken1:38:55+1:01:0131:06
41Marianne OffrellFrosta OK1:42:32+1:04:3832:14
Thomas PerssonOK Tyringeej godkänd
Britta LjungströmHelsingborgs SOKej godkänd
Ulla OlssonTorsås OKej start

Öppen motion 6

5 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas FrickFK Göingarna48:149:24
2Helena GummessonKarlskrona SOK56:28+8:1411:00
3Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK1:05:08+16:5412:41
4Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:05:54+17:4012:50
5Mats-Åke IsakssonVästerås SOK1:07:40+19:2613:11
6Märta-Stina KällOK Älme1:11:13+22:5913:52
7Björn NilssonHärlövs IF1:11:42+23:2813:58
8Astrid NormanStigmännen Karlshamns OK1:13:07+24:5314:15
9Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:14:18+26:0414:29
10Emma NilssonAndrarums IF1:29:20+41:0617:24
11Henrik RosenkvistIF Rigor1:33:22+45:0818:12
12Gunnel HanssonKarlskrona SOK1:34:26+46:1218:24
13Leif WidlundKalmar OK1:39:27+51:1319:23
14Susanna FözöRävetofta OK1:39:53+51:3919:28
15Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:43:37+55:2320:11
16FREDRIK ERELTOK Norrvirdarna1:47:01+58:4720:51
17Hans KulstadSkåneslättens OL1:49:58+1:01:4421:26
18Magnus NilssonHärlövs IF1:55:39+1:07:2522:32
Ul CarstensenKlubblösej godkänd
Malin PeckRävetofta OKej godkänd

Öppen motion 7

2 900 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
2Johan OhlströmIF Thor26:20+28:589:04
3Marcus FärgAnnebergs GIF28:36+31:149:51
4Peter SunnegårdhRonneby OK29:06+31:4410:02
5Sten-Åke NilssonOK Alehof29:41+32:1910:14
6Bo HultgrenOK Njudung30:46+33:2410:36
7Linda GranqvistFK Göingarna30:59+33:3710:41
8Jörgen SvenssonRonneby OK31:38+34:1610:54
9Lina NickenOK Älme32:02+34:4011:02
10Valdemar NormanStigmännen Karlshamns OK32:15+34:5311:07
11Peter EkströmMalmö OK32:25+35:0311:10
12Willie OlssonRävetofta OK32:51+35:2911:19
13Kim PeterssonHästveda OK33:43+36:2111:37
13Kalle MaripuuÖstersunds OK33:43+36:2111:37
15Marie RubérLinköpings OK34:17+36:5511:49
16Linda CorneliussonOK Löftan34:24+37:0211:51
17Lisa FalkGöteborg-Majorna OK35:31+38:0912:14
18Jessica ElmerssonOK Bävern35:43+38:2112:18
19Yngve ErnstssonFK Göingarna36:26+39:0412:33
20Pia ÖstangårdGamleby OK36:33+39:1112:36
21Maria GustafssonSävedalens AIK37:12+39:5012:49
22Elin NeckénOK Älme37:42+40:2013:00
23Ulf BengtssonOK Kompassen37:53+40:3113:03
24Anna KallinSOK Aneby38:03+40:4113:07
25Charlotte WikströmSävedalens AIK38:54+41:3213:24
26Simon RolanderIF Hallby SOK38:55+41:3313:25
27Susanne DebourgBredaryds SOK39:11+41:4913:30
28Michael ForslundKristinehamns OK39:31+42:0913:37
29Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK39:33+42:1113:38
30Helena AnderssonSOK Aneby39:49+42:2713:43
31Johan HjertströmFK Friskus-Varberg39:53+42:3113:45
32Magnus NilssonTorsås OK40:17+42:5513:53
33Martin WidmerOLG Suhr40:18+42:5613:53
33Mikael KarlssonOK Skogsfalken40:18+42:5613:53
35Karolina KarlssonNybro OK40:28+43:0613:57
36Henriik ViktorssonOK Skogsfalken40:39+43:1714:01
37Annika LarssonFK Göingarna40:59+43:3714:07
38Sven TörnkvistTormestorps IF41:15+43:5314:13
39Ellinor FärgHässleby SOK41:26+44:0414:17
40Anne TuressonBredaryds SOK41:30+44:0814:18
41Herman AlbinssonOK Skogsfalken42:09+44:4714:32
42Susanna CaleklintKarlskrona SOK42:10+44:4814:32
43Peter AnderssonOK Gynge42:13+44:5114:33
44Josefine AlbinssonOK Skogsfalken42:17+44:5514:34
45Inger FrickFK Göingarna43:13+45:5114:54
46Waste ByströmOK Virdarna43:29+46:0714:59
47Kajsa PerssonOK Tyringe43:37+46:1515:02
48Emma LundgrenFalköpings AIK OK43:49+46:2715:06
49Per BrattRonneby OK44:52+47:3015:28
50Christer GrönbladHärlövs IF45:39+48:1715:44
50Maureen Olsson LoLunds OK45:39+48:1715:44
52Wolfgang FabianWAT.OL45:48+48:2615:47
53Pia HjertströmFK Friskus-Varberg45:59+48:3715:51
54Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna46:04+48:4215:53
55Bengt LarssonYstads OK46:52+49:3016:09
56Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK46:56+49:3416:11
57Conny SahlinVänersborgs SK46:59+49:3716:12
58Monika HjellströmGränna-Bygdens OK47:32+50:1016:23
59Ulla LingJönköpings OK47:38+50:1616:25
60Bengt-Åke NilssonOK Torfinn48:11+50:4916:36
61Helen NilssonHärlövs IF48:39+51:1716:46
62Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK49:26+52:0417:02
63Hans AnderssonIK Gandvik49:37+52:1517:06
64Åsa LinnersjöSöders-Tyresö50:11+52:4917:18
65Thorwald FranssonOK Virdarna50:53+53:3117:32
66Björn NordströmHässleholms OK51:26+54:0417:44
67Kajsa NilssonHärlövs IF51:29+54:0717:45
68Stella KällOK Älme52:51+55:2918:13
69Anna BjärbyFrosta OK53:08+55:4618:19
70Rolf HallbergFK Finn53:37+56:1518:29
71Håkan SellgrenOK Stigen54:41+57:1918:51
72Birgitte Eschen SkyttheFarum OK55:46+58:2419:13
73Kristina MauritzonÖrkelljunga FK57:19+59:5719:45
74Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken58:26+1:01:0420:08
75LarsOwe StrömRonneby OK59:03+1:01:4120:21
76Görel SvedestamEskilstuna OL59:31+1:02:0920:31
77Kristina FranssonOK Virdarna1:00:35+1:03:1320:53
78Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:01:43+1:04:2121:16
79Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:02:01+1:04:3921:23
80Kristin LindbergLunds OK1:07:30+1:10:0823:16
81Uno PeterssonTorsås OK1:11:17+1:13:5524:34
82Kristina LandgrenMalmö OK1:13:56+1:16:3425:29
83Irmgard FabianWAT.OL1:23:18+1:25:5628:43
84Sofia PorleVäxjö OK1:28:04+1:30:4230:22
Heino OtsKalmar OKfullföljt
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd
Erik ZettervallKarlskrona SOKej godkänd
Åsa NilssonRonneby OKej godkänd
Maria MaripuuÖstersunds OKej godkänd
Christer SvenssonRonneby OKej start

Öppen motion 8

4 290 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theodor WahlbomOK Orion31:177:17
2Tony LarssonOK Skogsfalken31:34+0:177:21
3Tim OlssonBrattås CK35:37+4:208:18
4Jonas AxelssonLerums SOK35:42+4:258:19
5Felix FalkGöteborg-Majorna OK39:32+8:159:12
6Lotta FalkGöteborg-Majorna OK40:47+9:309:30
7Stefan SvenssonBredaryds SOK41:05+9:489:34
8Lars PerssonOK Skogsfalken41:20+10:039:38
9Lars-Ola BligårdOK Vilse 8741:21+10:049:38
10Patrik FalkGöteborg-Majorna OK44:09+12:5210:17
11Olof OttossonOK Pan-Kristianstad45:18+14:0110:33
12Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK46:13+14:5610:46
13Bo MagnussonKFUM Örebro OK47:53+16:3611:09
14Staffan KällOK Älme48:50+17:3311:22
15Johan PalmqvistNyköpings OK49:51+18:3411:37
16Helena WidegrenIF Thor50:10+18:5311:41
17Karin PalmqvistNyköpings OK50:46+19:2911:50
18Birgitta IsakssonVästerås SOK51:22+20:0511:58
19Anders PelanderOK Djerf52:33+21:1612:14
20Rolf GustafssonTormestorps IF55:42+24:2512:59
21Lucie KomarkovaHjärnarps OL56:41+25:2413:12
22Mats LindeOK Linné1:01:42+30:2514:22
23Lars KreutnerSOK Viljan1:04:54+33:3715:07
24Monika LydinOK Kontinent1:06:05+34:4815:24
25Hans BirganderHelsingborgs SOK1:10:07+38:5016:20
26Hubert HugossonOK Gynge1:15:35+44:1817:37
27Thomas ElofssonOK Njudung1:19:03+47:4618:25
Jonas FagerVäxjö OKej godkänd
Cecilia WidénFK Bokenej start

Öppen motion 9

6 760 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna45:486:46
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF49:50+4:027:22
3Lucian SemeniucFK Finn52:55+7:077:49
4Fredrik BerntssonSkåneslättens OL53:07+7:197:51
5Håkan GunnarssonFK Göingarna53:25+7:377:54
6Oskar Jensen SondénMalmö OK54:43+8:558:05
7Anna PerssonFK Göingarna57:00+11:128:25
8Jens NordalOK Skogsfalken57:15+11:278:28
9Stefan KoggRonneby OK58:05+12:178:35
10Johan EngströmOK Orion1:00:22+14:348:55
11Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:02:49+17:019:17
12Håkan AnderssonHalmstad OK1:03:25+17:379:22
13Rikard PentonenIFK Göteborg1:04:29+18:419:32
14Jonas HalaiKamrat och IF KIF1:08:30+22:4210:07
15Björn ZettervallKarlskrona SOK1:09:30+23:4210:16
16Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:11:31+25:4310:34
17Anna-Karin BondessonFrosta OK1:14:36+28:4811:02
18Thomas FabianWAT.OL1:15:06+29:1811:06
19Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:18:44+32:5611:38
20Tobias PentonenHestra IF1:19:37+33:4911:46
21André BjärbyFrosta OK1:24:32+38:4412:30
22Anders KarlssonBodafors OK1:26:02+40:1412:43
23Anders JohanssonKarlskrona SOK1:31:17+45:2913:30
24Patrik LarssonAndrarums IF1:35:19+49:3114:06
25Mikael WidénFK Boken1:37:34+51:4614:25
26Nicklas EnlundGamleby OK1:55:17+1:09:2917:03

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser