Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint KM
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 6 december 2015

D21

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicole ScaletLinköpings OK15:436:17
2Sofia SalomonssonLinköpings OK15:54+0:116:21
3Kajsa HammarströmLinköpings OK17:03+1:206:49
4Julia Modig TjärnströmLinköpings OK17:04+1:216:49
5Julia DavidssonOK Klemmingen17:29+1:466:59
6Fredrika VångellLinköpings OK24:10+8:279:40
Sara HelanderDomnarvets GOIFej start
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OKej start

H21

3 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK15:175:05
2Martin JanssonOK Rodhen16:26+1:095:28
3Joel FrancénLinköpings OK16:44+1:275:34
4Peter ErikssonLinköpings OK17:01+1:445:40
5Maxime BonneauLinköpings OK17:07+1:505:42
6Joel Käll KarlssonLinköpings OK17:45+2:285:55
7Fredrik LindströmLinköpings OK18:11+2:546:03
8Fredrik JohanssonLinköpings OK18:32+3:156:10
9Johan ErikssonLinköpings OK18:41+3:246:13
10Erik BacktemanLinköpings OK19:51+4:346:37
11Johan PerssonLinköpings OK20:32+5:156:50
12Joakim TostebergLinköpings OK23:08+7:517:42
13Emil JanssonOK Rodhen23:33+8:167:51
Niklas OlssonSkåneslättens OLej start

D18

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara LjunggrenLinköpings OK16:117:02
2Frida JohanssonLinköpings OK16:51+0:407:19

H18

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan StenströmLinköpings OK17:116:52

D16

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma S JohanssonLinköpings OK16:067:00
2Sofia BorgLinköpings OK21:47+5:419:28
Tove EkströmLinköpings OKej start
Frida SahlmanLinköpings OKej start

H16

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar EngströmLinköpings OK15:476:51
2Axel KullbergLinköpings OK17:01+1:147:23
3Jonathan JylltorpLinköpings OK22:02+6:159:34

D14

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy LindgrenLinköpings OK15:497:54
2Siri BerglundLinköpings OK20:06+4:1710:03

H14

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK12:196:09
2Albin EronnLinköpings OK17:33+5:148:46

D12

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HerberthsonLinköpings OK15:309:07
2Tove DalbarkLinköpings OK18:57+3:2711:08
3Greta BerglundLinköpings OK24:52+9:2214:37

H12

1 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron ReitheLinköpings OK13:368:00
2Alexander LindströmLinköpings OK27:02+13:2615:54

D10

1 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK12:188:47

H10

1 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig EronnLinköpings OK12:579:15
2Samuel ReitheLinköpings OK18:05+5:0812:55
Gustav BomanLinköpings OKej godkänd

D40

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mia EronnLinköpings OK15:436:50
2Tina LindgrenLinköpings OK23:59+8:1610:25

H40

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per MagnussonLinköpings OK14:335:49
2Bertil EronnLinköpings OK14:38+0:055:51
3Anders KnutssonLinköpings OK17:35+3:027:02
4Joakim LindströmLinköpings OK19:04+4:317:37
5Mattias BerglundLinköpings OK25:03+10:3010:01

D45

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK14:446:24
2Inger GuståsLinköpings OK16:13+1:297:03
3Kristina LjunggrenLinköpings OK16:24+1:407:07
4Karin OlofssonLinköpings OK17:45+3:017:43
5Maria OlofssonLinköpings OK17:54+3:107:46
6Lena StrömbäckLinköpings OK22:13+7:299:39
6Åsa DetterfeltLinköpings OK22:13+7:299:39
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd

H45

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke LjunggrenLinköpings OK14:595:59
2Johan OtterströmLinköpings OK15:16+0:176:06
3Per GuståsLinköpings OK16:48+1:496:43
4George EkströmLinköpings OK21:04+6:058:25
5Johan JylltorpLinköpings OK22:33+7:349:01
Magnus SahlmanLinköpings OKej start

D50

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gitte EngströmLinköpings OK16:208:10
2Anna KullbergLinköpings OK17:36+1:168:48

H50

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen SköldLinköpings OK15:566:55
2Pedro LundqvistLinköpings OK16:39+0:437:14
3Thomas RimhagenLinköpings OK17:49+1:537:44

D55

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JanssonOK Rodhen17:138:36
2Karin BacktemanLinköpings OK18:22+1:099:11

H55

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje AnderssonLinköpings OK19:308:28
2Tomas VångellLinköpings OK27:27+7:5711:56
Thomas StenströmLinköpings OKej godkänd
Mats BacktemanLinköpings OKej start

H60

2 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stephan SvenssonLinköpings OKej start

H65

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger DanielssonLinköpings OK16:258:12

H70

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej godkänd

H75

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HektorLinköpings OK21:5210:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser