Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frölunda OL, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frölunda OL, medel
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 20 mars 2016

D21

3 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK33:399:36
2Kristin SkaarRyda SK34:10+0:319:45
3Sanna SvenssonFrämmestads IK35:53+2:1410:15
4Linda HallbergBredareds IF36:57+3:1810:33
5Frida WallströmSävedalens AIK38:25+4:4610:58
6Pernilla OlssonSkåneslättens OL38:26+4:4710:58
7Lovisa LemanGöteborgs SK39:50+6:1111:22
8Jenny BengtssonLånghundra IF39:57+6:1811:24
9Martina BuckáHestra IF41:12+7:3311:46
10Linda MartinssonIF Marin Väst44:08+10:2912:36
11Elin TörnrothHjobygdens OK44:20+10:4112:40
12Filippa SpånérSävedalens AIK45:18+11:3912:56
13Amanda ClaessonSävedalens AIK45:53+12:1413:06
14Ida PeterssonIK Hakarpspojkarna46:15+12:3613:12
15Andrea SvenssonOK Tisaren48:29+14:5013:51
16Sofia AnderssonCentrum OK49:23+15:4414:06
17Sofia SjögrenOK Kullingshof50:03+16:2414:18
18Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro51:49+18:1014:48
19Elin EkebergIL Tyrving54:03+20:2415:26
20Anna RubbóUmedalens IF56:33+22:5416:09
21Elin KarlssonLycksele IF1:04:57+31:1818:33
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkänd
Linn GrällsOK Kåreutgått
Amanda HallénTrollhättans SOKej start

H21

4 480 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AhlbergerHestra IF30:496:52
2Johan WikströmSävedalens AIK31:23+0:347:00
3Filip WadstenOK Landehof31:34+0:457:02
4Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF31:38+0:497:03
5Martin LarssonHestra IF31:54+1:057:07
6Petter JönssonGöteborg-Majorna OK31:57+1:087:07
7Niclas JonassonIFK Göteborg32:17+1:287:12
8Erik ClassonOK Orinto32:29+1:407:15
9Erik Folkesson BlomIFK Mora OK32:51+2:027:19
10Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK33:01+2:127:22
11Johan TörnrothHestra IF33:24+2:357:27
12Martin LarssonIFK Göteborg34:03+3:147:36
13Pontus KarlssonMarkbygdens OK34:13+3:247:38
14Mattias NilssonOK Alehof35:28+4:397:55
15Jesper SjögrenHestra IF35:46+4:577:59
16Karl LevinSävedalens AIK36:35+5:468:09
17Jakob WahlGöteborg-Majorna OK36:54+6:058:14
17Gustav BoquistIK Uven36:54+6:058:14
19Johan AntonssonOK Löftan37:00+6:118:15
20Fredrik AnderssonIF Rigor37:08+6:198:17
21Fabian WennerbergOK Klyftamo38:08+7:198:30
22Sven GranforsOK Landehof38:38+7:498:37
23Fredrik MattssonOK Kåre40:53+10:049:07
24Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK41:19+10:309:13
25David SvenssonSkåneslättens OL42:02+11:139:22
26Benjamin EdlundHestra IF42:19+11:309:26
27Erik HanssonBredareds IF42:50+12:019:33
28Erik BengtssonOK Skogsfalken43:11+12:229:38
29Fredrik WeihardSävedalens AIK44:52+14:0310:00
30Anders FrickTrollhättans SK45:03+14:1410:03 Ladda ner rutt i gpx-format
31Johan LarssonOK Skogshjortarna45:59+15:1010:15 Ladda ner rutt i gpx-format
32Carl-Henry AnderssonOK Orinto49:23+18:3411:01
33Ola BrönnhedenNyköpings OK49:28+18:3911:02
34Mattias EliassonIK Stern54:06+23:1712:04
35Aron DavidssonUddevalla OK57:34+26:4512:50
36Björn PehrssonOK Alehof1:00:13+29:2413:26
37Klas PeterssonIF Marin Väst1:00:31+29:4213:30
38Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK1:10:26+39:3715:43
39Kristian AndersonGöteborgs SK1:32:52+1:02:0320:43
Marcus UllmanOK Alehofej godkänd
Victor AxbomOK Landehofej godkänd
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start

D20

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna ÅbergOK Landehof38:3211:42
2Ebba EkmanOK Tyr44:14+5:4213:26
Sofie SvennungssonOK Gipenej start

H20

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HammarFK Herkules52:3313:32
2Filip LemanGöteborgs SK1:09:07+16:3417:48

D18

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie LorénOK Landehof35:2710:46
2Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK38:24+2:5711:40
3Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK39:11+3:4411:54
4Alice BarreforsIK Uven43:49+8:2213:19
5Sofia KlassonHestra IF45:09+9:4213:43
6Isabella LagoGöteborg-Majorna OK45:22+9:5513:47
7Maja GunnarssonLerums SOK53:36+18:0916:17
Elin HermanssonKungälvs OKej godkänd
Emelie KarlssonOK Landehofej godkänd

H18

3 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof30:437:55
2Felix AxelssonMarkbygdens OK32:24+1:418:21
3Isac EricssonVäxjö OK33:14+2:318:33
4Fredrik JohanssonOK Nackhe35:32+4:499:09
5Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK36:10+5:279:19
6Axel BlomFrölunda OL36:28+5:459:23
7Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb38:14+7:319:51
8Hampus NyströmIF Hagen38:41+7:589:58
9Edvin LjungbergSjövalla FK38:46+8:039:59
10Axel ForsmanFK Herkules40:41+9:5810:29
11Gabriel SturessonLerums SOK42:03+11:2010:50
12Martin LammFrölunda OL42:36+11:5310:58
13William JörneliusFK Herkules57:34+26:5114:50
14Gustav HjellströmIK Hakarpspojkarna1:07:30+36:4717:23
Albin AlsiöIF Hagenej godkänd
Carl BörnstedtKungälvs OKej start
Immanuel StensötaFrölunda OLej start

D16

3 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RaskKungälvs OK32:019:56
2Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK34:11+2:1010:36
3Ebba HjertbergHestra IF37:47+5:4611:44
4Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK40:13+8:1212:29
5Elina HansonKungälvs OK42:44+10:4313:16
6Lisa BörnstedtKungälvs OK47:18+15:1714:41
7Emelie RönnborgIK Uven1:02:04+30:0319:16
8Amanda MullinsSjövalla FK1:10:30+38:2921:53
9Matilda JohannessonFrölunda OL1:14:17+42:1623:04
Moa AlsiöFalköpings AIK OKej godkänd
Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OKej godkänd

H16

3 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK27:098:25
2Erik HogedalGöteborg-Majorna OK30:22+3:139:25
3Johan HjelmérSjövalla FK38:15+11:0611:52
4Filip JohanssonKungälvs OK43:29+16:2013:30
5Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb47:20+20:1114:41
6Per NordholmSävedalens AIK48:30+21:2115:03
7Adam OlssonSjövalla FK49:37+22:2815:24
8Felix SandbergOK Skogsvargarna51:13+24:0415:54
9Joel HellmanSjövalla FK57:15+30:0617:46
10Nils HammarFK Herkules1:09:58+42:4921:43
Alvin GrbicMölndal Outdoor IFej godkänd
Daniel HolmgrenSävedalens AIKej start
Johannes HolmgrenSävedalens AIKej start
Gustav KalanderFrölunda OLej start

H16 Kort

2 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK56:1818:57
2Philip EkbergTrollhättans SOK1:17:37+21:1926:08

D14

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK31:2810:29
2Thea FagerströmIFK Göteborg33:39+2:1111:13
3Emma LingJönköpings OK34:36+3:0811:32
4Alma HjertbergHestra IF34:40+3:1211:33
5Olivia LundstedtSjövalla FK35:01+3:3311:40
6Elsa KarlssonOK Landehof37:13+5:4512:24
7Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb39:35+8:0713:11
8Rebecka PihlströmOK Landehof41:50+10:2213:56
9Katrin AsplundKungälvs OK42:02+10:3414:00
10Julia LindbladSävedalens AIK47:15+15:4715:45
11Disa RangertKungälvs OK47:33+16:0515:51
12Johanna FredrixonOK Skogshjortarna51:04+19:3617:01
13Elin HelmerssonOK Skogsvargarna53:04+21:3617:41
14Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb56:30+25:0218:50
15Anna SvarfvarSjövalla FK56:47+25:1918:55
16Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:02:14+30:4620:44
17Rakel HansonKungälvs OK1:15:59+44:3125:19
Alma GustafssonSOK Anebyej godkänd
Eleonora AlinderSjövalla FKej godkänd

H14

2 970 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik IngemarssonHestra IF27:559:23
2Hugo EricssonVäxjö OK28:18+0:239:31
3Arvid AronssonOK Kroppefjäll28:37+0:429:38
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK29:43+1:4810:00
5Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK29:52+1:5710:03
6Casper SkeppSävedalens AIK31:33+3:3810:37
7Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK31:38+3:4310:39
8Emil AxelssonLerums SOK32:28+4:3310:55
9Jakob GunnarssonLerums SOK33:38+5:4311:19
10Arvid BacktemanLerums SOK34:05+6:1011:28
11Erik LingJönköpings OK34:30+6:3511:36
12Nils GrimbeckSävedalens AIK35:21+7:2611:54
13Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK35:47+7:5212:02
14Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna36:02+8:0712:07
15Linus BoströmOK Alehof36:46+8:5112:22
16Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:32+10:3712:58
17Simon NordbergGöteborg-Majorna OK39:18+11:2313:13
18Edvin BorneFrölunda OL39:48+11:5313:24
19Jacob GrahnIK Uven41:02+13:0713:48
20David AlménTrollhättans SOK43:00+15:0514:28
21Hannes RosendahlIF Marin Väst43:05+15:1014:30
22Anton KastrupFK Herkules43:18+15:2314:34
23Emrik LindFK Herkules44:13+16:1814:53
24Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb44:57+17:0215:08
25Tage KinellIFK Göteborg46:47+18:5215:45
26Henrik LöfGöteborg-Majorna OK48:05+20:1016:11
27Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb49:16+21:2116:35
28Tom Axel EkenstråleFK Herkules53:47+25:5218:06
29Albin SchmidtFrölunda OL54:20+26:2518:17
30Zebastian ArfwedsonFrölunda OL56:35+28:4019:03
31Anton LundOK Skogshjortarna58:36+30:4119:43
32Gustav BohmanOK Orinto1:01:58+34:0320:51
33Erik ÖstlingKungälvs OK1:03:45+35:5021:27
Willy FjällborgStenungsunds OKej start
William SturessonLerums SOKej start
Felix DrejmoOK Landehofej start

D14 Kort

2 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb20:079:37
2Josephine CaronSjövalla FK28:07+8:0013:27
3Rebecka StenholdtFK Herkules33:51+13:4416:11
4Elsa RybergMölndal Outdoor IF37:00+16:5317:42
5Sara HelmerssonOK Skogsvargarna37:19+17:1217:51
6Julia EkbergTrollhättans SOK1:19:02+58:5537:48

D12

2 090 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa FagerströmIFK Göteborg16:417:58
2Audrey HanssonFrölunda OL18:19+1:388:45
3Molly GranängKungälvs OK19:32+2:519:20
4Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb19:39+2:589:24
5Elina ReinholdssonOK Alehof19:44+3:039:26
6Emma KarlssonOK Landehof20:41+4:009:53
7Matilda WallströmSävedalens AIK21:10+4:2910:07
8Ellen NormanSävedalens AIK22:58+6:1710:59
9Maria GergelyFK Herkules23:04+6:2311:02
10Ida BengtssonOK Alehof26:23+9:4212:37
11Tuva ÖhgrenSävedalens AIK26:57+10:1612:53
12Sandra LingJönköpings OK27:50+11:0913:19
13Emilia LundstedtSjövalla FK28:10+11:2913:28
14Matilda CederbergVänersborgs SK28:56+12:1513:50
15Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb30:41+14:0014:40
16Carin LöfGöteborg-Majorna OK34:17+17:3616:24
17Maja AxelssonLerums SOK41:59+25:1820:05
18Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna46:51+30:1022:24
19Kristina BohmanOK Orinto58:52+42:1128:09

H12

2 190 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK15:387:08
2Fabian AlinderSjövalla FK20:09+4:319:12
3Tim MartnerFrölunda OL20:28+4:509:20
4Karl GranforsOK Landehof20:55+5:179:33
5Simon BååthSävedalens AIK21:37+5:599:52
6Hannes EssungerSjövalla FK23:10+7:3210:34
7Dante RangertKungälvs OK23:35+7:5710:46
8Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK24:04+8:2610:59
9Elias NyqvistOK Landehof24:32+8:5411:12
10Johan ErikssonOK Skogsvargarna25:02+9:2411:25
11Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb25:06+9:2811:27
12Johan Wall JungbjerGöteborgs SK25:43+10:0511:44
12Axel GrimbeckSävedalens AIK25:43+10:0511:44
14Alfred JohanssonOK Alehof25:53+10:1511:49
15Hannes PerssonFK Herkules26:23+10:4512:02
16William RönnborgIK Uven27:42+12:0412:38
17Lowe HammarFK Herkules27:49+12:1112:42
18Elias NordbergGöteborg-Majorna OK28:06+12:2812:49
19Adrian BergqvistTolered-Utby Ol-klubb28:51+13:1313:10
20Lucas BoströmOK Alehof30:33+14:5513:56
21Hugo NorbergIK Stern31:43+16:0514:28
22Max Emil EkenstråleFK Herkules34:26+18:4815:43
23Joel RingströmOK Landehof36:08+20:3016:29
24Johan ÖstlingKungälvs OK40:32+24:5418:30
25Emil GrönroosOK Alehof41:49+26:1119:05
26Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb44:01+28:2320:05
27Filip IngemarssonHestra IF46:17+30:3921:08
28Isak LemurellSjövalla FK50:17+34:3922:57
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Emil LindbladSävedalens AIKej godkänd
Erik SlättOK Alehofej godkänd
Martin EkFrölunda OLej godkänd
Linus AlinderSjövalla FKutgått
Victor BeischerIK Uvenej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start

D12 Kort

2 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK22:2910:36
2Lisa ErikssonOK Landehof23:49+1:2011:14
3Johanna PihlströmOK Landehof24:43+2:1411:39
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:13+3:4412:21
5Amanda EckerlidSävedalens AIK29:27+6:5813:53
6Linn MånssonGöteborg-Majorna OK31:18+8:4914:45
7Lisa MossbergFK Herkules34:34+12:0516:18

H12 Kort

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EkbergTrollhättans SOK27:0312:41
2Erik KlerforsFK Herkules41:09+14:0619:19
3Fredrik HedlundFK Herkules44:05+17:0220:41
4Benjamin ReulOK Orinto52:46+25:4324:46
5Olle KullmanOK Alehof53:54+26:5125:18
Gustav CarlssonOK Landehofej start

D10

2 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma ReinholdssonOK Alehof19:229:08
2Miranda WallströmSävedalens AIK19:48+0:269:20
3Ally BlomFrölunda OL23:51+4:2911:15
4Elsa MoqvistLerums SOK23:54+4:3211:16
5Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb26:01+6:3912:16
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:21+9:5913:50
7Clara LövgärdOK Alehof30:46+11:2414:30
8Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK33:40+14:1815:52
9Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb33:54+14:3215:59
10Tyra AskerlundIK Uven37:01+17:3917:27
Malva ArvidssonBrattås CKej start

H10

2 130 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus LammFrölunda OL14:546:59
2Liam HogedalVänersborgs SK19:57+5:039:21
3Felix JohanssonOK Alehof20:34+5:409:39
4Simon GrahnIK Uven25:24+10:3011:55
5Axel EkdalaKungälvs OK25:26+10:3211:56
6Axel EckerlidSävedalens AIK25:34+10:4012:00
7Isak ÖhgrenSävedalens AIK26:47+11:5312:34
8Samuel RingströmOK Landehof30:07+15:1314:08
9Noah TrensSjövalla FK30:28+15:3414:18
10Rasmus GranängKungälvs OK31:59+17:0515:00
11Axel SlättOK Alehof32:28+17:3415:14
12Albin SvenssonFK Herkules34:53+19:5916:22
13Sebastian CaronSjövalla FK35:12+20:1816:31
14Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb38:08+23:1417:54
15Adam NeroNässjö OK42:39+27:4520:01
16Emil LingJönköpings OK48:37+33:4322:49
17Oskar HjertbergHestra IF56:56+42:0226:43
18Mattias ReulOK Orinto2:21:24+2:06:301:06:23

D35

3 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK28:179:00
2Therése IvarssonOK Skogshjortarna31:03+2:469:53
3Anna NordelöfMölndal Outdoor IF32:03+3:4610:12
4Emelie SvalinVänersborgs SK32:31+4:1410:21
5Laila HanssonIK Uven35:02+6:4511:09
6Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK35:35+7:1811:19
7Lina SamorLerums SOK35:40+7:2311:21
8Hanna RangertKungälvs OK36:16+7:5911:32
9Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb38:07+9:5012:08
10Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK40:27+12:1012:52
11Karin KullmanOK Alehof40:58+12:4113:02
12Desiré RexOK Landehof45:19+17:0214:25
13Maria IngemarssonHestra IF46:01+17:4414:39
14Karin AlthoffKungälvs OK59:16+30:5918:52
15Anna LarssonOK Gipen1:00:02+31:4519:07
16Christine LundOK Skogshjortarna1:11:51+43:3422:52
Anna RönnborgIK Uvenej godkänd
Maria WelinSjövalla FKej start

H35

3 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK37:089:38
2Martin HjertbergHestra IF40:04+2:5610:24
3Erik AderstedtKungälvs OK41:54+4:4610:52
4Anders LövgärdOK Alehof43:38+6:3011:20
5Kristoffer EdshageCentrum OK45:00+7:5211:41
6Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK47:09+10:0112:14
7Hugo CarlénIK Uven49:16+12:0812:47
8Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK50:42+13:3413:10
9William RexOK Landehof50:53+13:4513:12
10Mathias FredrixonOK Skogshjortarna51:55+14:4713:29
11Johan ÄngebrattGöteborgs SK51:59+14:5113:30
12Per GrönroosOK Alehof52:43+15:3513:41
13Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:00:33+23:2515:43
14Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OK1:00:58+23:5015:50
15Magnus AlinderSjövalla FK1:02:31+25:2316:14
Staffan OlofssonSjövalla FKej godkänd
Anders HöijeGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lars KullmanOK Alehofej start

D45

3 140 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules31:059:53
2Laila B HöglundFK Herkules32:08+1:0310:14
3Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg32:40+1:3510:24
4Pia JohanssonOK Landehof32:51+1:4610:27
5Kristin EkdalaKungälvs OK34:31+3:2610:59
6Camilla ÖhgrenSävedalens AIK36:40+5:3511:40
7Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK37:06+6:0111:48
8Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK37:09+6:0411:49
9Gisela LindFK Herkules38:42+7:3712:19
10Sara LorénOK Landehof38:59+7:5412:24
11Anna ErikssonOK Landehof39:28+8:2312:34
12Lena CarlssonSävedalens AIK39:41+8:3612:38
13Annika AasaIK Uven41:44+10:3913:17
14Anna AsplundKungälvs OK47:50+16:4515:14
15Åsa AlsiöFalköpings AIK OK49:57+18:5215:54
16Linda GunnarssonLerums SOK54:38+23:3317:23
17Tuuli SaariFK Herkules56:39+25:3418:02
18Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:01:17+30:1219:31
19Eva PedersenOK Skogshjortarna1:02:26+31:2119:52
20Agneta LarssonIK Uven1:03:24+32:1920:11
21Anna GrahnIK Uven1:10:41+39:3622:30
22Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:13:46+42:4123:29
23Gun RosendahlIF Marin Väst1:14:32+43:2723:44
24Jenny LjungbergSjövalla FK1:17:18+46:1324:37
Lena PeterssonOK Alehofej godkänd
Anna Nero NordmarkNässjö OKej godkänd
Agnetha Le ClaireFK Herkulesej start
Helena StensötaFrölunda OLej start
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

H45

3 820 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SturessonLerums SOK32:388:32
2Nichlas WallströmSävedalens AIK34:35+1:579:03
3Bjarne BäcklundIFK Göteborg36:13+3:359:28
4Anders YngströmGöteborg-Majorna OK37:14+4:369:44
5Magnus HomannOK Orinto38:01+5:239:57
6Mats KarlfeldtSävedalens AIK38:11+5:339:59
7Jonas AxelssonLerums SOK39:38+7:0010:22 Ladda ner rutt i gpx-format
8Mattias BååthSävedalens AIK39:49+7:1110:25
9Anders LingJönköpings OK40:13+7:3510:31
10Magnus JoelssonSOK 6840:28+7:5010:35
11Magnus KarlssonOK Landehof40:56+8:1810:42
12Johan OskarssonLaxå OK43:02+10:2411:15
13Peter CederbergVänersborgs SK43:27+10:4911:22
14Henrik NordholmSävedalens AIK43:46+11:0811:27
15Thomas KarlssonOK Landehof44:08+11:3011:33
16Anders FreiholtzSjövalla FK45:01+12:2311:47
17Stefan SjöblomFrölunda OL45:50+13:1211:59
18Mikael JungbjerGöteborgs SK46:45+14:0712:14
19Mikael SvenssonFK Herkules46:46+14:0812:14
20Staffan AsplundKungälvs OK47:08+14:3012:20
21Magnus OhlssonSjövalla FK47:36+14:5812:27
22Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb47:43+15:0512:29
23Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb48:41+16:0312:44
24Stefan LemurellSjövalla FK51:21+18:4313:26
25Pär ClaessonSävedalens AIK51:47+19:0913:33
26Philip HjellströmGränna-Bygdens OK51:53+19:1513:34
27Torbjörn GrahnIK Uven52:53+20:1513:50
28Göran StuhlhoferOK Landehof53:30+20:5214:00
29Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb54:07+21:2914:10
30Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK54:23+21:4514:14
31Ulf NyqvistOK Landehof54:46+22:0814:20
32Hans KööhlerTrollhättans SOK57:01+24:2314:55
33Mats DahlrotIK Uven57:08+24:3014:57
34Per WillnerOK Landehof1:00:24+27:4615:48
35Stefan OlofssonOK Gisle1:00:25+27:4715:48
36Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:00:50+28:1215:55
37Lars ÖstlingKungälvs OK1:02:37+29:5916:23
38Mats RönnborgIK Uven1:02:51+30:1316:27
39Stefan L JohanssonKungälvs OK1:03:22+30:4416:35
40Gunnar HallOK Skogsvargarna1:04:25+31:4716:51
41Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:07:49+35:1117:45
42Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:11:14+38:3618:38
43Anders SjöbergOK Reftele1:13:11+40:3319:09
44Phil MullinsSjövalla FK1:19:25+46:4720:47
45Gunnar Angerbj”rnStigsökarna1:21:37+48:5921:21
46Mats HanssonOK Alehof1:26:20+53:4222:36
47Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK1:32:05+59:2724:06
48Graham KempGöteborg-Majorna OK1:54:13+1:21:3529:53
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik EssungerSjövalla FKej godkänd
Mats HermanssonKungälvs OKej godkänd
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej start
Jörgen HallénTrollhättans SOKej start
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start

D55

2 630 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK27:2110:23
2Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb27:58+0:3710:38
3Agneta OlivestamVimmerby OK28:53+1:3210:58
4Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK28:54+1:3310:59
5Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK31:16+3:5511:53
6Lis DæhliLøten o-lag32:47+5:2612:27
7Monica KnutssonSävedalens AIK33:45+6:2412:49
8Solveig HedenblomSjövalla FK34:06+6:4512:57
9Nina BejbomUddevalla OK34:33+7:1213:08
10Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna35:09+7:4813:21
11Birgit HanssonHerrestads AIF37:10+9:4914:07
12Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK38:51+11:3014:46
13Gunilla HogedalVänersborgs SK41:30+14:0915:46
14My EngströmLerums SOK43:22+16:0116:29
15Ann Warma LaasOK Skogshjortarna46:52+19:3117:49
16Monika NilssonOK Alehof47:02+19:4117:53
17Monica IvarssonOK Skogshjortarna49:30+22:0918:49
18Ingela HåkanssonIK Uven49:59+22:3819:00

H55

3 280 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK29:519:06
2Sigurd DæhliLøten o-lag30:58+1:079:26
3Magnus JosefssonSävedalens AIK31:58+2:079:44
4Per GustavssonGöteborg-Majorna OK32:07+2:169:47
5Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:30+2:399:54
6Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF33:05+3:1410:05
7Andres LaasOK Skogshjortarna33:32+3:4110:13
8Andrew LagoGöteborg-Majorna OK33:39+3:4810:15
9Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OK33:40+3:4910:15
10Torsten BacktemanLerums SOK34:00+4:0910:21
11Örjan WängdahlOK Gipen34:35+4:4410:32 Ladda ner rutt i gpx-format
12Thomas LundgrenTrollhättans SOK35:18+5:2710:45
13Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK36:52+7:0111:14
14Urban LarssonOK Gipen37:02+7:1111:17
15Uno MagnussonIF Hagen37:21+7:3011:23
16Thomas AttforsSävedalens AIK38:40+8:4911:47
16Jonas KarlssonMarkbygdens OK38:40+8:4911:47
18Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:46+8:5511:49
19Tomas KarlssonOK Skogshjortarna39:33+9:4212:03
20Kjell NeroNässjö OK40:44+10:5312:25
21Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna43:14+13:2313:10
22Tomas AnderssonTrollhättans SOK43:39+13:4813:18
23Hans EkbergTrollhättans SOK44:14+14:2313:29
24Gunnar HåkanssonIK Uven44:31+14:4013:34
25Gunnar BejbomUddevalla OK45:25+15:3413:50
26Bill AnderssonI 15 IF45:45+15:5413:56
27Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubb47:21+17:3014:26
28Björn PetterssonUlricehamns OK48:05+18:1414:39
29Kent IvarssonOK Skogshjortarna49:34+19:4315:06
30Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK51:36+21:4515:43
31Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb51:49+21:5815:47
32Magnus UppströmFK Herkules52:20+22:2915:57
33Conny SahlinVänersborgs SK53:59+24:0816:27
34Lars LarssonSjövalla FK57:32+27:4117:32
35Lars StrömbergOK Skogshjortarna57:45+27:5417:36
36Jan ArvidssonOK Skogshjortarna57:59+28:0817:40
37Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:01:32+31:4118:45
38Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:12:23+42:3222:04
39Jan SveideIF Hagen1:58:30+1:28:3936:07
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej godkänd
Anders AxelssonTrollhättans SOKej godkänd
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Owe TörnrothHjobygdens OKej godkänd
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Lennart HålsjöOK Skogshjortarnaej start
Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 430 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern36:0714:51
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof38:21+2:1415:46
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK38:48+2:4115:58
4Karin AxelssonIK Uven39:51+3:4416:23
5Eva BlomströmIK Stern43:54+7:4718:03
6Eva HöijeOK Ravinen44:07+8:0018:09
7Christina SchedwinIK Stern45:06+8:5918:33
8Karin ElfmanIF Marin Väst46:54+10:4719:18
9Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK47:05+10:5819:22
10Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK51:23+15:1621:08
11Ann-Britt JohanssonIK Stern53:33+17:2622:02
12Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb55:10+19:0322:42
13Lilian SamuelssonKungälvs OK1:11:18+35:1129:20
14Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:15:43+39:3631:09
15Barbro JohanssonSjövalla FK1:21:06+44:5933:22

H65

2 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HogedalVänersborgs SK30:5710:44
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:03+1:0611:07
3Per IvarssonTrollhättans SOK34:47+3:5012:04
4Dag LorénOK Frisene35:40+4:4312:23
5Kent ErikssonLerums SOK36:27+5:3012:39
6Björn EngströmLerums SOK36:39+5:4212:43
7Benny IvarssonFjärås AIK39:40+8:4313:46
8Per FredrikssonOK Skogshjortarna40:53+9:5614:11
9Olle SandellOK Kullingshof41:04+10:0714:15
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna43:30+12:3315:06
11Lennart HöijeOK Ravinen43:37+12:4015:08
12Lennart AnderssonGöteborgs SK43:43+12:4615:10
13Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK44:46+13:4915:32
14Sten BlomströmIK Stern48:02+17:0516:40
14Sören SvenssonSjövalla FK48:02+17:0516:40
16Bengt MattssonOK Orinto49:06+18:0917:02
17Lennart AlmströmIK Stern52:36+21:3918:15
18Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK55:20+24:2319:12
19Lars MathiassonIK Stern59:26+28:2920:38
20Gösta MalmerIF Marin Väst1:00:22+29:2520:57
21Karl-Axel JohanssonIK Uven1:00:33+29:3621:01
22Christer WestbergIFK Göteborg1:01:14+30:1721:15
23Mårten SvenssonOK Gipen1:03:08+32:1121:55
24Hans C JohanssonIK Stern1:05:13+34:1622:38
25Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:18:54+47:5727:23
26Arne BigstenFK Herkules1:20:46+49:4928:02
27Bert LuvöFK Herkules1:31:12+1:00:1531:40
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas LarssonOK Kullingshofej start
Lars-Göran MolinMarkbygdens OKej start
Torbjörn WikströmOK Orintoej start

D75

1 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK31:2916:23
2Gunnel BörjessonIK Uven42:04+10:3521:54
3Barbro VallinKungälvs OK42:21+10:5222:03
4Marianne GrahnSävedalens AIK46:17+14:4824:06
5Elvy BörjessonOK Alehof50:37+19:0826:21
6Vivi-Anne BylundRydboholms SK55:58+24:2929:08
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK56:37+25:0829:29
8Lillemor HallinOK Landehof1:02:32+31:0332:34
9Inger HallbergIK Uven1:05:13+33:4433:58
Mariann KjellbergBredareds IFej godkänd
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H75

2 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna30:1812:43
2Roland BrandshageSävedalens AIK38:36+8:1816:13
3Gunnar PerssonSvanesunds GIF41:36+11:1817:28
4Göran OlofssonFjärås AIK43:09+12:5118:07
5Agne ÖstenssonSävedalens AIK44:10+13:5218:33
6John VallinOK Hedströmmen44:56+14:3818:52
7Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK45:56+15:3819:17
8Per-Hugo LundgrenLerums SOK52:52+22:3422:12
9Gunnar BylundRydboholms SK1:08:57+38:3928:58
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start
Hans KarlssonOK Orintoej start

D85

1 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK48:5825:30

H85

1 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK38:4620:11
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 510 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Emil AugustssonGöteborgs SKfullföljt
Hedvig AugustssonGöteborgs SKfullföljt
Alvin BerthagKlubblösfullföljt
Rasmus BjurströmerKlubblösfullföljt
Moa DahlOK Alehoffullföljt
Joel DavidssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jakub DobsicekOK Orintofullföljt
Tage EngelkeOK Gipenfullföljt
Einar ForsFrölunda OLfullföljt
Stella GabrielssonOK Orintofullföljt
Axel GustafssonDegerfors OKfullföljt
Anna HallOK Skogsvargarnafullföljt
Nils HallbergBredareds IFfullföljt
Sigrid HallbergBredareds IFfullföljt
Hjalmar HanssonKlubblösfullföljt
Ida IvarssonOK Skogshjortarnafullföljt
Irene JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Linnea LövgrenStångenäs AISfullföljt
Sally PilbladIFK Göteborgfullföljt
Axel SjööOK Landehoffullföljt
Samuel WettergrenIK Uvenfullföljt

U1

1 780 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak BjurströmerKlubblös12:367:04
2Gabriel HogedalVänersborgs SK16:36+4:009:19
3Alice FagerströmIFK Göteborg16:51+4:159:27
4Julia SvarfvarSjövalla FK16:58+4:229:31
5Oscar BjurströmerKlubblös17:00+4:249:33
6Emil SkeppSävedalens AIK17:12+4:369:39
7Maja ÖjerskogFrölunda OL19:38+7:0211:01
8Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:03+8:2711:49
9Linnea LundstedtSjövalla FK21:47+9:1112:14
10Hedvig GrahnIFK Göteborg22:10+9:3412:27
11Elin JohanssonIFK Göteborg22:15+9:3912:30
12Elin KarlssonOK Landehof22:27+9:5112:36
13Linus WeihardSävedalens AIK23:08+10:3212:59
14Hjalmar JohanssonOK Alehof25:18+12:4214:12
15Linnéa RexOK Landehof25:36+13:0014:22
16Ted NömmIFK Göteborg26:26+13:5014:51
17Moa WallströmSävedalens AIK26:42+14:0615:00
18Melvin LundOK Skogshjortarna27:06+14:3015:13
19Elsa IngemarssonHestra IF27:52+15:1615:39
20Arvid MårildGöteborgs SK30:03+17:2716:52
20Linus AugustssonGöteborgs SK30:03+17:2716:52
22Hilda GrahnGöteborgs SK32:16+19:4018:07
23Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb32:43+20:0718:22
24Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb32:57+20:2118:30
25Gabriel SlättOK Alehof33:17+20:4118:41
26Karl Hugo NilssonOK Orinto34:04+21:2819:08
27Melker SamorLerums SOK34:22+21:4619:18
28Nina WernerssonFrölunda OL35:37+23:0120:00
29Anna JohannessonFrölunda OL35:49+23:1320:07
30Lukas EnglundTrollhättans SOK37:53+25:1721:16
31Malin HelmerssonOK Skogsvargarna39:16+26:4022:03
32Elin LidénOK Landehof41:19+28:4323:12
33Sonia KurashovaFK Åsen48:16+35:4027:06
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OKutgått
Elias BergqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

U2

2 240 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom WeihartHestra IF20:599:22
2Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:46+4:4711:30
3Harald MartnerFrölunda OL28:10+7:1112:34
4Agnes ForsFrölunda OL28:56+7:5712:54
5Annie ForsFrölunda OL29:02+8:0312:57
6Ivar LingstenMölndal Outdoor IF31:40+10:4114:08
7Linnéa PölderLerums SOK31:42+10:4314:09
8Erik BromsFK Friskus-Varberg31:58+10:5914:16
9Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK32:27+11:2814:29
10Maja NordelöfMölndal Outdoor IF34:20+13:2115:19
11Signe KullmanOK Alehof34:46+13:4715:31
12Anna-Lisa KinellIFK Göteborg35:02+14:0315:38
13Emil WalleniusFrölunda OL35:37+14:3815:54
14Niki WiehartOK Orinto36:34+15:3516:19
15Alexander FedjeFrölunda OL37:13+16:1416:36
16Ingrid ToresäterIK Uven37:50+16:5116:53
17Isak DahlOK Alehof38:22+17:2317:07
18Emil GabrielssonOK Orinto39:52+18:5317:47
19Benjamin KarlssonOK Landehof40:07+19:0817:54
20Erik GustafssonDegerfors OK40:21+19:2218:00
21Vidar EkdalaKungälvs OK40:39+19:4018:08
22Ebba LövgärdOK Alehof41:02+20:0318:19
23Hanna SchälinOK Alehof41:04+20:0518:19
24Elsa SchmidtFrölunda OL41:59+21:0018:44
25Gustav RexOK Landehof42:34+21:3519:00
26Adam BromsFK Friskus-Varberg43:01+22:0219:12
27Linnéa GrönroosOK Alehof45:12+24:1320:10
28Kajsa ElfströmOK Orinto48:00+27:0121:25
29Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb48:16+27:1721:32
30Anton DahlbergIK Uven48:26+27:2721:37
31William KraftIK Uven50:52+29:5322:42
32ErikJohansson IK Uven51:09+30:1022:50
David BergströmFrölunda OLej godkänd
Jonathan HagmanOK Orintoutgått
Maja TorseinFrölunda OLej start

Öppen motion 1

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SteneborgOK Orinto32:1414:11
2Lotta BohmanOK Orinto51:06+18:5222:30
3Anna NilssonFK Snapphanarna57:09+24:5525:10

Öppen motion 3

2 430 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JärnekullTolered-Utby Ol-klubb24:139:57
2Åsa WängdahlOK Gipen32:01+7:4813:10
3Hampus JohanssonOK Alehof33:36+9:2313:49
4Mats PehrssonOK Alehof34:23+10:1014:08
5Annette ReulOK Orinto35:09+10:5614:27
6Elsa SjööOK Landehof35:10+10:5714:28
7Sverker CaronSjövalla FK35:34+11:2114:38
8Hugo LindbladKlubblös36:33+12:2015:02
9Sofia HagmanOK Orinto37:46+13:3315:32
10Malin HagkvistKlubblös38:36+14:2315:53
11Anna KarlssonGöteborg-Majorna OK39:37+15:2416:18
12Emelie HagmanOK Orinto39:50+15:3716:23
13Gunnar ChristianssonTrollhättans SK40:26+16:1316:38
14Ann GrimbeckSävedalens AIK41:51+17:3817:13
15Eva KilnäsSjövalla FK41:57+17:4417:15
16Rune JungbjerGöteborgs SK44:19+20:0618:14
17Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna44:27+20:1418:17
18Jan EdshageKlubblös46:25+22:1219:06
19Johanna HelgarKlubblös46:33+22:2019:09
20Bengt HogedalOK Gipen48:06+23:5319:47
21Birgit LjungOK Gipen48:26+24:1319:55
22Jennie GabrielssonOK Orinto49:38+25:2520:25
23Inger GreenSjövalla FK49:53+25:4020:31
24Sören BörnstedtKungälvs OK50:49+26:3620:54
25Agnes IvarssonOK Skogshjortarna51:30+27:1721:11
26Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna52:19+28:0621:31
27Sanna LingstenMölndal Outdoor IF53:58+29:4522:12
28Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK56:19+32:0623:10
29Lena KlerforsFK Herkules59:07+34:5424:19
30Frida EkströmOK Gläntan1:00:41+36:2824:58
31Martin EkströmOK Gläntan1:00:46+36:3325:00
32Josefin CarliKlubblös1:01:20+37:0725:14
33Albertina henrikssonKlubblös1:01:25+37:1225:16
33Anders CarliKlubblös1:01:25+37:1225:16
35Barbro SandbergGöteborg-Majorna OK1:04:59+40:4626:44
36Frida DahlbergIK Uven1:09:42+45:2928:40
37Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna1:17:48+53:3532:00
38Lorenna GassiotKlubblös1:22:24+58:1133:54
39Lisa OttossonOK Landehof1:25:32+1:01:1935:11
Martha NordgrenMarkbygdens OKutgått
Annika HallénTrollhättans SOKej start

Öppen motion 5

3 020 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas JohanssonOK Nackhe34:3011:25
2Stefan MadjarKlubblös36:38+2:0812:07
3Jakob EdshageGöteborg-Majorna OK37:00+2:3012:15
4Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb37:03+2:3312:16
5Per ÖstbergFjärås AIK39:32+5:0213:05
6Peter GrimbeckSävedalens AIK39:43+5:1313:09
7Carin MagnussonOK Tor39:54+5:2413:12
8Kajsa NormanSävedalens AIK42:54+8:2414:12
9Tilda ThulinKungälvs OK43:14+8:4414:18
10Anders ThulinKungälvs OK43:27+8:5714:23
11Sina SeipelElfsborg SOK44:09+9:3914:37
12Pontus MellgrenKlubblös44:15+9:4514:39
13Sara NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb44:45+10:1514:49
14Håkan HagmanOK Orinto45:25+10:5515:02
15Emma SkantzKlubblös46:04+11:3415:15
16Johan NilssonKlubblös46:45+12:1515:28
17Magnus KarlssonGöteborg-Majorna OK46:47+12:1715:29
18Frans RubbóUmedalens IF48:03+13:3315:54
19Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK48:26+13:5616:02
20Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb48:41+14:1116:07
21Mikaela LöfgrenStångenäs AIS49:03+14:3316:14
22Erik LindqvistKlubblös50:03+15:3316:34
23Stefan NormanSävedalens AIK50:04+15:3416:34
24Elin FlakbergIFK Göteborg51:21+16:5117:00
25Magnus PåhlmanKlubblös51:25+16:5517:01
26Jenny JohanssonIFK Göteborg53:15+18:4517:37
27Lena TornéusSävedalens AIK53:29+18:5917:42
28Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OK53:38+19:0817:45
29Mats HelmerssonOK Skogsvargarna53:57+19:2717:51
30Jonas LarssonDegerfors OK54:00+19:3017:52
31Jakob KarlssonGöteborg-Majorna OK54:13+19:4317:57
32Ida KilnäsSjövalla FK55:12+20:4218:16
33Sofia PåhlmanKlubblös56:48+22:1818:48
34Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK57:43+23:1319:06
35Lisa HermanssonCentrum OK57:45+23:1519:07
36Annica BörjessonSävedalens AIK58:06+23:3619:14
37Emilia KraftIK Uven59:29+24:5919:41
38Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:02:35+28:0520:43
39Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:02:52+28:2220:49
40Percy KarlssonSävedalens AIK1:07:33+33:0322:22
41Elena KurashovaFK Åsen1:07:53+33:2322:28
42Maria KilnäsSjövalla FK1:08:04+33:3422:32
43Ingalill MullinsSjövalla FK1:09:01+34:3122:51
44Bella DjerfLidköpings VSK1:12:14+37:4423:55
45Bitte EldhLidköpings VSK1:12:15+37:4523:55
46Henrik RosenkvistIF Rigor1:13:39+39:0924:23
47Emil GrbicMölndal Outdoor IF1:14:13+39:4324:34
48Lennart OlssonIK Uven1:14:54+40:2424:48
49Jane McpheatFK Herkules1:17:07+42:3725:32
50Lennart NilssonOK Grane1:18:47+44:1726:05
51Mikael BromsFK Friskus-Varberg1:20:37+46:0726:41
52Margareta PeterssonIF Marin Väst1:21:30+47:0026:59
53Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:25:57+51:2728:27
54Christina VestergrenIK Uven1:26:04+51:3428:29
55Berkley StaggOK Skogsvargarna1:27:00+52:3028:48
56Magnus BergqvistTolered-Utby Ol-klubb1:32:43+58:1330:42
57Katarina ErikmatsSävedalens AIK1:50:27+1:15:5736:34
58Monica SvärdSävedalens AIK2:21:04+1:46:3446:42
Alberto VegaKlubblösdiskvalificerad
Johan KärnfeltKlubblösej godkänd
Reinhold ReulOK Orintoej godkänd
Martin AlfredssonKlubblösutgått
Johan Nilsson HansenKlubblösej start

Öppen motion 7

3 070 m, 106 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ÖhgrenSävedalens AIK26:168:33
2Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubb29:08+2:529:29
3Hanna AxelssonOK Skogshjortarna30:25+4:099:54
4Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK31:25+5:0910:14
5Henrik UndelandIFK Göteborg32:23+6:0710:32
6Annika NorlingGöteborg-Majorna OK32:45+6:2910:40
7Emil ErikmatsSävedalens AIK32:50+6:3410:41
8Pär JohanssonOK Alehof34:02+7:4611:05
9Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb34:20+8:0411:11
10Sven-Åke AnderssonIF Rigor34:38+8:2211:16
11Sören AnderssonLidköpings VSK34:40+8:2411:17
12Albert JohannessonKlubblös34:42+8:2611:18
13Olle PenttinenIFK Hedemora OK35:13+8:5711:28
14Martin EkdalaKungälvs OK35:22+9:0611:31
15Håkan B SamorLerums SOK35:41+9:2511:37
16Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK35:43+9:2711:38
17Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK35:46+9:3011:39
18Åsa OttossonMölndal Outdoor IF35:54+9:3811:41
19Annika BengtssonOK Alehof35:56+9:4011:42
20Stefan HammarFK Herkules36:02+9:4611:44
21Magnus EricssonVäxjö OK36:18+10:0211:49
22Richard NilssonOK Orinto36:22+10:0611:50
23Andreas PihlströmOK Landehof37:10+10:5412:06
24Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb37:26+11:1012:11
25Peter GabrielssonOK Orinto37:28+11:1212:12
26Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK37:30+11:1412:12
27Per GenvadGöteborg-Majorna OK37:31+11:1512:13
28Stefan SpetzUlricehamns OK37:44+11:2812:17
29Stefan O JanssonLerums SOK37:47+11:3112:18
30Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK37:53+11:3712:20
31Jens AnderssonOK Roslagen37:56+11:4012:21
32Martin JohanssonOK Orinto38:39+12:2312:35
33Fredrik PerssonFK Åsen39:02+12:4612:42
34Anna LövgärdOK Alehof39:48+13:3212:57
35Elin DölerudGöteborg-Majorna OK40:54+14:3813:19
36Johanna SjonsIFK Hedemora OK41:07+14:5113:23
37Felicia LorénOK Landehof41:19+15:0313:27
38Markus LindbergOK Skogshjortarna41:22+15:0613:28
39Arnold HermanssonOK Stigen41:37+15:2113:33
40Erik SparrevikLerums SOK41:51+15:3513:37
41Marika OgreliusIFK Göteborg42:13+15:5713:45
42Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK42:24+16:0813:48
43Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK42:29+16:1313:50
44Frida NeroGöteborg-Majorna OK42:44+16:2813:55
45Ronnie BohmanOK Orinto42:56+16:4013:59
46Daniel TorstenssonGöteborgs SK43:21+17:0514:07
47Karin ™hlinSOK Aneby43:30+17:1414:10
48Erik KöllerströmFjärås AIK43:32+17:1614:10
49Andreas HermanssonOK Stigen44:17+18:0114:25
50Andreas SamuelssonOK Reftele44:37+18:2114:31
51Sara HägnanderLidköpings VSK45:10+18:5414:42
52Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK45:36+19:2014:51
53Cristian OlivestamVimmerby OK45:56+19:4014:57
54Helena BengtssonSävedalens AIK45:59+19:4314:58
55Frida KjellmanLidköpings VSK46:01+19:4514:59
56Anna FlakbergIFK Göteborg46:42+20:2615:12
57Niklas LorénOK Landehof47:20+21:0415:25
58Herman AnderssonLidköpings VSK47:33+21:1715:29
59Sten-Åke NilssonOK Alehof48:22+22:0615:45
60Lena BergstrandKungälvs OK48:31+22:1515:48
61Tobias AnderssonKlubblös48:56+22:4015:56
62Ronja ArvidssonSkåneslättens OL48:57+22:4115:56
63Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:07+22:5115:59
64Mats LindgrenIK Stern49:49+23:3316:13
65Peter RamleSjövalla FK50:33+24:1716:27
66Anders LundOK Skogshjortarna50:34+24:1816:28
67Mikael NömmIFK Göteborg51:27+25:1116:45
68Mats ErikssonOK Skogshjortarna51:45+25:2916:51
69Stefan PauliGöteborg-Majorna OK52:12+25:5617:00
70Stefan GustavssonKlubblös52:40+26:2417:09
71Niclas KjellmanLidköpings VSK53:18+27:0217:21
72Camilla WeihartOK Orinto53:53+27:3717:33
73Malin OlssonGöteborg-Majorna OK54:45+28:2917:50
74Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK54:51+28:3517:51
75Cecilia TofteredIF Rigor55:30+29:1418:04
76Claes GreenSjövalla FK58:11+31:5518:57
77Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK58:31+32:1519:03
78Tommy PedersenOK Orinto1:00:21+34:0519:39
79Lars TorstenssonGöteborgs SK1:00:24+34:0819:40
80Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:00:29+34:1319:42
81Rosa JohanssonIK Uven1:00:45+34:2919:47
82Hedda KringstadSäffle OK1:01:14+34:5819:56
83Ola SteneborgOK Orinto1:01:31+35:1520:02
84Karin WahlgrenSjövalla FK1:02:11+35:5520:15
85Anna BeischerIK Uven1:07:29+41:1321:58
86Bodil AhlströmTrollhättans SOK1:07:30+41:1421:59
87Bengt-Rune WallströmIK Uven1:08:07+41:5122:11
88Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK1:08:26+42:1022:17
89Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK1:09:19+43:0322:34
90Sandra EkströmOK Orinto1:10:47+44:3123:03
91Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:11:04+44:4823:08
92Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:13:48+47:3224:02
93Kjell RybergIFK Göteborg1:16:10+49:5424:48
94Bengt Erik SidenKlubblös1:16:33+50:1724:56
95Hjalmar EldhLidköpings VSK1:22:39+56:2326:55
96Amelie EldhLidköpings VSK1:22:41+56:2526:55
97Robin NyqvistKungälvs OK1:23:14+56:5827:06
98Radka KühnelTrollhättans SOK1:29:48+1:03:3229:15
99Kajsa HomannOK Orinto1:42:44+1:16:2833:27
99Jenny HomannOK Orinto1:42:44+1:16:2833:27
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSKej godkänd
Martin SykKlubblösej godkänd
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Josef PetterssonKlubblösej godkänd
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kjell EhrencronaIFK Göteborgej godkänd

Öppen motion 8

4 430 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK34:537:52
2Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK36:08+1:158:09
3Tobias ThorssonOK Löftan37:36+2:438:29
4Oscar IvarssonHestra IF38:35+3:428:42
5Anders JernbergSjövalla FK38:48+3:558:45 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL39:31+4:388:55
7Simon AnderssonOK Kullingshof40:05+5:129:02
8Ståle SønsterudbråtenRaumar Orientering40:26+5:339:07
9Johnny HålsjöVänersborgs SK44:37+9:4410:04
10Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK45:08+10:1510:11
11Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna45:15+10:2210:12
12Peder HallbergIK Ymer47:30+12:3710:43
13Mikael AxelssonOK Skogshjortarna47:48+12:5510:47
14Märta LjungbergSjövalla FK48:04+13:1110:51
15Erik ÖsterlinSävedalens AIK48:06+13:1310:51
16Per-Arne WahlgrenSjövalla FK48:57+14:0411:02
17Olle SchälinOK Alehof49:36+14:4311:11
18Marcus SvenssonFK Boken50:01+15:0811:17
19Claes EkbergLidköpings VSK50:32+15:3911:24
19Jan GranängKungälvs OK50:32+15:3911:24
21Lisa AxelssonHjobygdens OK50:56+16:0311:29
22Albin ThorssonKungälvs OK51:03+16:1011:31
23Sven-Olof HermanssonKlubblös51:06+16:1311:32
24Johan BerthagKlubblös51:30+16:3711:37
25Patrik IsakssonOK Skogshjortarna51:59+17:0611:44
26Stig LarssonGöteborg-Majorna OK52:16+17:2311:47
27Åsa HellqvistIFK Göteborg52:54+18:0111:56
28Pär SvenssonI 15 IF53:00+18:0711:57
29Marina AxelssonMarkbygdens OK54:46+19:5312:21
30Linda VennerlundGöteborg-Majorna OK57:02+22:0912:52
31David HäggSävedalens AIK57:15+22:2212:55
32Martin AxelssonOK Skogshjortarna58:33+23:4013:13
33Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb58:48+23:5513:16
34David BengtssonFK Åsen58:54+24:0113:17
35Stefan VorbergOK Landehof58:56+24:0313:18
36Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK59:45+24:5213:29
37Per-Olof ClaéssonTenhults SOK1:03:07+28:1414:14
38Gunnar BarreforsIK Uven1:03:14+28:2114:16
39Filippa AnderssonLidköpings VSK1:03:26+28:3314:19
40Olof BlombergGöteborg-Majorna OK1:05:12+30:1914:43
41Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK1:05:38+30:4514:48
42Karin OlssonMölndal Outdoor IF1:05:55+31:0214:52
43Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK1:08:16+33:2315:24
44Linnea ÖstergrenVäxjö OK1:08:57+34:0415:33
45Stefan AnerönnGnellspikes Multisport Club1:09:42+34:4915:44
46Emma EkbergLidköpings VSK1:14:26+39:3316:48
47Ingemar BertilssonOK Landehof1:18:50+43:5717:47
48Bernt RobertssonMarkbygdens OK1:20:41+45:4818:12
49Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:21:09+46:1618:19
50Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:24:32+49:3919:04
51Madelèin AnerönnGnellspikes Multisport Club1:34:08+59:1521:14
52Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club1:34:09+59:1621:15
53Magnus FogelIK Uven1:38:17+1:03:2422:11
54Axel NicklassonIK Uven1:39:07+1:04:1422:22
Johan LidénOK Landehofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser