Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Staffans minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Staffans minne
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 17 maj 2016

D21

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen14:476:34
2Maria NordvallOK Kolmården18:41+3:548:18
Alva OlssonLinköpings OKej start

H21

2 880 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias HallménOK Denseln13:424:45
2August MollénOK Denseln13:59+0:174:51
3Jonas LundgrenLinköpings OK14:39+0:575:05
4Rasmus ElmelidLinköpings OK14:59+1:175:12
5Anton SundgrenLånghundra IF15:01+1:195:12
6Emil KaleredOK Denseln15:18+1:365:18
7Andreas PeterssonBurseryds IF15:41+1:595:26
7Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK15:41+1:595:26
9Erik FernlundSäterbygdens OK15:47+2:055:28
10Emil TellsénOK Roxen16:07+2:255:35
11Mattias ZachrissonOK Roxen16:15+2:335:38
12Adam TellsénOK Roxen16:19+2:375:39
13Victor BergstrandMotala AIF OL16:36+2:545:45
14Jimmy IbyGränna-Bygdens OK17:20+3:386:01
15Jesper LindströmIF Hagen17:24+3:426:02
16Magnus FranssonSOK Aneby17:47+4:056:10
17Sören PåledalOK Roxen18:05+4:236:16
18Johan ÅttingLinköpings OK19:53+6:116:54
19Philip HjellströmGränna-Bygdens OK20:44+7:027:11
20Thomas GustafssonLinköpings OK21:39+7:577:31
21Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna22:34+8:527:50
Hugo LillieströmOK Roxenej godkänd
Ture MyrhedeMotala AIF OLej start

D17-20

2 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mimmi DahlbergBredaryds SOK14:286:41
2Lova EvebornOK Roxen15:16+0:487:04
3Klara LjunggrenLinköpings OK15:37+1:097:13
4Elin PoschJönköpings OK17:02+2:347:53
5Stina ErikssonJönköpings OK19:07+4:398:51
6Moa KjellbergBjörkfors GOIF19:55+5:279:13
7Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb23:07+8:3910:42
Johanna GuståsLinköpings OKej start

H17-20

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven EngströmLinköpings OK12:375:18
2Hugo EkingeOK Motala13:46+1:095:47
3Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK15:19+2:426:26
Sixten ElehedLinköpings OKej start
Joel KarnehedOK Roxenej start

D16

1 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EkströmLinköpings OK11:507:02
2Lovisa NordSol Tranås13:16+1:267:53
3Lovisa BlomgrenSOK Aneby13:39+1:498:07
4Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb13:44+1:548:10
5Sofia MagnussonLinköpings OK14:05+2:158:22
6Olivia FröbergOK Roxen14:31+2:418:38
7Linnea HanssonOK Roxen14:40+2:508:43
8Klara HöglundEksjö SOK15:07+3:178:59
9Wilma BerganderEksjö SOK15:20+3:309:07
10Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK16:09+4:199:36
11Malva EvebornOK Roxen17:10+5:2010:13
Elin RydgårdEksjö SOKej start
Frida SahlmanLinköpings OKej start

H16

2 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb12:045:35
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK12:32+0:285:48
3Olof LjunggrenLinköpings OK12:50+0:465:56
4Josef HelanderOK Roxen13:27+1:236:13
5Leo JohanssonOK Kolmården13:54+1:506:26
6Simon FreylandEksjö SOK13:56+1:526:27
7Oskar SvahnEksjö SOK13:57+1:536:27
8Hugo DjurstedtEksjö SOK14:01+1:576:29
9Gunnar EngströmLinköpings OK14:08+2:046:32
10Mattis PerssonEksjö SOK14:27+2:236:41
11Axel JohanssonSol Tranås14:35+2:316:45
12Simon SvahnEksjö SOK15:09+3:057:00
13Hugo JakobssonEksjö SOK15:14+3:107:03
14Hampus FyhrSOK Aneby16:14+4:107:30
15Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL17:40+5:368:10
16Maxim JohanssonSol Tranås23:43+11:3910:58
Jonathan JylltorpLinköpings OKej start

D14

1 680 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK12:387:31
2Alma GustafssonSOK Aneby13:35+0:578:05
3Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK13:38+1:008:06
4Kristin HerberthsonLinköpings OK13:45+1:078:11
5Hanna SkoglundSol Tranås14:31+1:538:38
6Emmy LindgrenLinköpings OK14:47+2:098:47
7Emma ErikssonAnnebergs GIF14:57+2:198:53
8Sara WänströmFinspångs SOK15:05+2:278:58
9Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb15:37+2:599:17
10Moa SahlstedtSol Tranås15:39+3:019:18
11Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK15:41+3:039:20
12Märta KämmerlingOK Motala16:18+3:409:42
13Hanna RothLinköpings OK16:20+3:429:43
14Linn AldénOK Roxen16:24+3:469:45
15Ebba KleinBjörkfors GOIF17:16+4:3810:16
16Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF17:33+4:5510:26
17Hanna LundgrenLinköpings OK17:41+5:0310:31
18Hanna OlssonIFK Sävsjö18:16+5:3810:52
19Ida EdvardssonEksjö SOK18:26+5:4810:58
20Erica MolinBoxholm-Mjölby OL19:40+7:0211:42
21Sigrid FröbergOK Roxen19:57+7:1911:52
22Ella PerssonEksjö SOK20:12+7:3412:01
23Jonna AlfredssonOK Roxen21:00+8:2212:30
24Ellen EkingeOK Motala21:11+8:3312:36
25Ebba LövgrenBoxholm-Mjölby OL26:34+13:5615:48
Wilma TudénBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Thea AbajiEksjö SOKej start
Agnes DjurstedtEksjö SOKej start
Elvira KarnehedOK Roxenej start
Alice StrömgrenSOK Anebyej start

H14

1 680 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon JohanssonOK Kolmården11:066:36
2Måns BjörnskiöldOK Roxen11:50+0:447:02
3Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb12:15+1:097:17
4Adrian SiiraOK Motala12:46+1:407:35
5Malte EvebornOK Roxen13:37+2:318:06
6Erik LingJönköpings OK14:09+3:038:25
7Albin AlfredssonOK Roxen14:34+3:288:40
8Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK15:11+4:059:02
9Rasmus ErikssonNässjö OK16:15+5:099:40
10Simon KarlssonOK Motala18:28+7:2210:59
11Ture SjöstedtTjällmo-Godegårds OK19:32+8:2611:37
12Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL19:36+8:3011:40
13Gustaf KullbergBjörkfors GOIF19:55+8:4911:51
Oliver HöögOK Motalaej start

D12

1 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda RosanderSOK Aneby11:227:50
2Alice JohanssonFinspångs SOK12:00+0:388:16
3Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL12:51+1:298:51
4Sandra LingJönköpings OK12:55+1:338:54
5Sigrid LjunggrenLinköpings OK13:27+2:059:16
5Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK13:27+2:059:16
7Tilda HagelbergEksjö SOK14:06+2:449:43
8Julia ÅttingLinköpings OK15:15+3:5310:31
9Felicia FyhrSOK Aneby15:21+3:5910:35
10Ellen LindforsBjörkfors GOIF16:51+5:2911:37
11Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK17:19+5:5711:56
12Sofie HelanderOK Roxen17:43+6:2112:13
13Sabina SiiraOK Motala17:58+6:3612:23
14Moa SälebyNässjö OK19:10+7:4813:13
15Johanna JosefssonOK Roxen22:04+10:4215:13

H12

1 450 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK11:147:44
2Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK11:56+0:428:13
3Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK12:26+1:128:34
4Anton JohanssonSOK Aneby12:32+1:188:38
5Rasmus KarlssonOK Denseln12:34+1:208:40
6Samuel KleinBjörkfors GOIF12:41+1:278:44
7Jacob PåledalOK Roxen13:19+2:059:11
8Tim MartinssonOK Motala13:23+2:099:13
9Rasmus PåledalOK Roxen13:32+2:189:20
10Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK13:33+2:199:20
11Otto NilssonLinköpings OK13:34+2:209:21
12Mattias JosefssonOK Roxen13:35+2:219:22
13Anders SkoglundSol Tranås13:58+2:449:37
14William SwartlingOK Motala14:18+3:049:51
15Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb14:34+3:2010:02
16Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL14:48+3:3410:12
17Allan WigrenOK Motala15:17+4:0310:32
18Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF15:21+4:0710:35
19August EkingeOK Motala15:30+4:1610:41
20Tronje SkoglundOK Motala16:04+4:5011:04
21Emil ÅslundSol Tranås16:25+5:1111:19
22Rasmus VibergOK Roxen17:18+6:0411:55
23Martin ErikssonAnnebergs GIF17:47+6:3312:15
24Arvid SvenssonBjörkfors GOIF17:58+6:4412:23
25Albin KjellbergBjörkfors GOIF18:03+6:4912:26
26Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK18:10+6:5612:31
27Elmer WaldfeltFinspångs SOK21:26+10:1214:46
28Olle MalmströmLinköpings OK32:16+21:0222:15
29Arvid RothLinköpings OK33:11+21:5722:53
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

D10

1 390 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva HagelbergEksjö SOK13:269:39
2Ida EkholmBjörkfors GOIF13:33+0:079:44
3Linnéa EdvardssonEksjö SOK13:37+0:119:47
4Nora KleinBjörkfors GOIF14:03+0:3710:06
5Josefine JohnssonNässjö OK14:22+0:5610:20
6Julia AbajiEksjö SOK15:23+1:5711:04
7Alva LindforsBjörkfors GOIF15:31+2:0511:09
8Lisa EkegrenSOK Aneby16:48+3:2212:05
9Frida SamuelssonBjörkfors GOIF18:22+4:5613:12
10Katie SamuelssonBjörkfors GOIF19:10+5:4413:47
11Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL19:47+6:2114:13
12Wilma ErikssonNässjö OK21:01+7:3515:07
Emma LindénVäxjö OKej godkänd
Frida LindénVäxjö OKej godkänd

H10

1 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingJönköpings OK10:017:12
2Edvin ÅttingLinköpings OK11:07+1:067:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Theo ÅrbrinkLinköpings OK13:20+3:199:35
4Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL13:34+3:339:45
5Alex BrickarpSol Tranås14:49+4:4810:39
6Melker WaldfeltFinspångs SOK15:04+5:0310:50
7Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK18:20+8:1913:11
8Vilmer HagelbergEksjö SOK26:43+16:4219:13
9Noah KorallMotala AIF OL35:36+25:3525:36
Filip HöögOK Motalaej start

D35

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL14:576:55
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK17:08+2:117:55
3Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL19:52+4:559:11
4Helena SkoglundOK Motala25:55+10:5811:59
Hanna EDVARDSSONEksjö SOKej start

H35

2 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jari HuttunenSOK Aneby14:336:06
2Jonas SchedinLinköpings OK15:29+0:566:30
3Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF17:39+3:067:24

D40

2 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina AhlanderOK Denseln14:156:35
2Susanne AldénOK Roxen14:19+0:046:37
3Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF19:33+5:189:03
4Anna KullbergBjörkfors GOIF20:33+6:189:30
5Mona LindénVäxjö OK30:07+15:5213:56
Anna-Karin MagnussonLinköpings OKej start
Anna-Karin SalovaaraOK Roxenej start

H40

2 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MagnussonLinköpings OK12:565:51
2Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK13:16+0:206:00
3Markus KleinBjörkfors GOIF14:22+1:266:30
4Mattias NilssonBjörkfors GOIF14:25+1:296:31
5Anders KnutssonLinköpings OK14:26+1:306:31
6Ulrik KarlssonMotala AIF OL14:46+1:506:40
7Robert SvenssonBjörkfors GOIF15:50+2:547:09
8Martin LindforsBjörkfors GOIF17:47+4:518:02
9Nils-Åke SkoglundOK Motala18:02+5:068:09
10Jonny LindénVäxjö OK19:28+6:328:48
11Mikael FyhrSOK Aneby20:13+7:179:08
12Kristian NylanderMotala AIF OL21:18+8:229:38
Matz HöögOK Motalaej start

D45

2 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK13:136:17
2Kristina LjunggrenLinköpings OK14:29+1:166:53
3Susanna DjurstedtEksjö SOK14:38+1:256:58
4Inger GuståsLinköpings OK14:57+1:447:07
5Liselott RothLinköpings OK16:53+3:408:02
6Karin OlofssonLinköpings OK16:56+3:438:03
7Pernilla HörwingOK Roxen17:41+4:288:25
8Maria OlofssonLinköpings OK18:14+5:018:40
9Helena AnderssonSOK Aneby19:15+6:029:10
10Anette OlssonEksjö SOK19:45+6:329:24
11Anne SkoglundSol Tranås21:00+7:4710:00
12Marie NordSol Tranås21:21+8:0810:10
13Petra OlssonIFK Sävsjö21:56+8:4310:26
14Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL22:16+9:0310:36
15Monika HjellströmGränna-Bygdens OK22:19+9:0610:37
16Åsa DetterfeltLinköpings OK22:39+9:2610:47
Carina BerganderEksjö SOKej start
Gith TellsénOK Roxenej start

H45

2 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala11:055:00
2Patrik MartinssonOK Motala12:59+1:545:52
3Erik HelanderOK Roxen13:02+1:575:53 Ladda ner rutt i gpx-format
4Stefan TellsénOK Roxen13:06+2:015:55
5Anders LillieströmOK Roxen13:45+2:406:13
6Jonas OlssonOK Roxen14:11+3:066:25
7Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK14:46+3:416:40
8Anders EkingeOK Motala16:29+5:247:27
9Patrik EvebornOK Roxen16:39+5:347:32
10Per JohanssonMotala AIF OL16:44+5:397:34
11Lars HagelbergEksjö SOK18:03+6:588:10
12Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK18:07+7:028:11
13Tomas HammarVästerbergslagens OL20:31+9:269:17
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOKej start
Magnus SahlmanLinköpings OKej start

D50

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ÖhlinSOK Aneby15:287:21
2Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL16:40+1:127:56
3Elke MyrhedeMotala AIF OL23:12+7:4411:02
4Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF27:27+11:5913:04

H50

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pedro LundqvistLinköpings OK14:546:53
2Johan BlomgrenSOK Aneby17:54+3:008:17
3Christer SvenssonRonneby OK24:49+9:5511:29
Per GuståsLinköpings OKej godkänd
Urban PeterssonLinköpings OKej start

D55

2 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK18:198:43
2Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL19:52+1:339:27
3Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL24:07+5:4811:29
4Kerstin SegerssonOK 64 Torpa28:03+9:4413:21
5Ingrid RoosMotala AIF OL28:07+9:4813:23

H55

2 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL14:416:31
2Thomas SvenssonMotala AIF OL15:03+0:226:41
3Arne KlintbergEksjö SOK15:22+0:416:49
4Mats CarlsvärdAlmby IK15:52+1:117:03
5Christer FranssonMotala AIF OL20:00+5:198:53
6Leif JohanssonSol Tranås23:33+8:5210:28
7Hans SamuelssonOK 64 Torpa25:51+11:1011:29
8Gunnar MyrhedeMotala AIF OL28:06+13:2512:29
Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

D60

1 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås16:5010:01
2Vivianne LindstamSol Tranås19:29+2:3911:35
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb20:40+3:5012:18
4Inger EkmanOK Roxen24:59+8:0914:52
5Lena JohanssonSkogspojkarnas OK25:42+8:5215:17
6Marie SvernestamLinköpings OK29:25+12:3517:30

H60

2 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK15:366:56
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK16:01+0:257:07
3Pär ForsströmStjärnorps SK16:27+0:517:18
4Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF16:49+1:137:28
5Rainer ScholzIK Vista18:19+2:438:08
6Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF18:23+2:478:10
7Torgny JohanssonBjörkfors GOIF18:52+3:168:23
8Björn TholénStjärnorps SK19:07+3:318:29
9Karl MollénOK Denseln20:56+5:209:18
10Kjell ErikssonStjärnorps SK21:27+5:519:32
11Lennart SvernestamLinköpings OK22:07+6:319:49
12Sven GranathTjällmo-Godegårds OK23:21+7:4510:22
13Per-Ove EkmanOK Roxen23:55+8:1910:37

D65

1 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF20:3712:16
2Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby22:40+2:0313:29

H65

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HenrikssonSOK Aneby16:508:00
2Christer JohanssonOK Motala18:21+1:318:44
3Peter JakobssonLinköpings OK18:27+1:378:47
4Tord FranssonMotala AIF OL21:28+4:3810:13
5Anders HedinMotala AIF OL23:22+6:3211:07
6Sven-Olof FranssonSOK Aneby24:08+7:1811:29
Tommy OlaussonSOK Anebyej start
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej start

H70

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen15:227:19
2Roger DanielssonLinköpings OK17:38+2:168:23
3Åke EckerbomIFK Sävsjö17:55+2:338:31
4Stellan AhnströmForserums SOK18:07+2:458:37
5Roland AlsénOK Roxen18:55+3:339:00
6Gunnar AnderssonIK Vista19:56+4:349:29
7Gunnar CarlsonOK Roxen21:01+5:3910:00
8Gunnar HejdenbergMotala AIF OL21:09+5:4710:04
9Jerry MartinssonOK Motala21:13+5:5110:06
10Uno BergOK Motala27:18+11:5613:00
11Göran JanssonGränna-Bygdens OK28:40+13:1813:39
12Lennart PetterssonBjörkfors GOIF29:30+14:0814:02
13Arne AnderssonOK Motala38:53+23:3118:30
14Stig JonssonBjörkfors GOIF40:17+24:5519:10
Göran LillieströmSOK Anebyej start

D75

1 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK24:2216:48

H75

1 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune GunnarssonNässjö OK22:4213:30
2Bengt KarlssonLinköpings AIK22:55+0:1313:38
3Mats BirgerssonForserums SOK24:39+1:5714:40
4Gunnar BrystHjobygdens OK25:06+2:2414:56

D80

1 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna EngblomLinköpings AIK30:4721:13

H80

1 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LifSol Tranås17:3612:08
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK23:50+6:1416:26
3Tore JohanssonSOK Aneby25:06+7:3017:18
4Rubert EngblomLinköpings AIK30:52+13:1621:17
5Ole TveteLinköpings AIK31:52+14:1621:58
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd

Inskolning

1 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Minna BjörkmanSOK Anebyfullföljt
Tilde BrickarpSol Tranåsfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt
Lukas SvartlingBoxholm-Mjölby OLfullföljt

U1

1 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo ElmerssonIFK Sävsjö10:318:05
1Max OlssonIFK Sävsjö10:318:05
3Molly BrickarpSol Tranås12:37+2:069:42
4Saga DahlSOK Aneby13:00+2:2910:00
5Majken LöfkvistSOK Aneby13:22+2:5110:16
6Maia FagerströmSOK Aneby14:15+3:4410:57
7Calerik JamesSOK Aneby14:17+3:4610:59
8Joline BjörkmanSOK Aneby14:26+3:5511:06
9Isabella StenbergSOK Aneby15:00+4:2911:32
10Tilde ElmerssonIFK Sävsjö15:01+4:3011:33
11Felix GustafssonBjörkfors GOIF15:07+4:3611:37
12Linnéa PåledalOK Roxen15:28+4:5711:53
13Elsa SvenssonBjörkfors GOIF16:45+6:1412:53
14Måns PerssonEksjö SOK20:43+10:1215:56
15Amanda FyhrSOK Aneby21:47+11:1616:45
16Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF25:09+14:3819:20
17Elsa KorallMotala AIF OL27:14+16:4320:56
Linn HallgrenSOK Anebyej start
David KarlssonOK Motalaej start
Ronja MelinSOK Anebyej start

U2

1 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara JohanssonSOK Aneby17:0312:15
2Linnéa RosanderSOK Aneby19:05+2:0213:43
3Agnes FridlundOK 64 Torpa20:20+3:1714:37
4Casper FranssonSOK Aneby20:31+3:2814:45
5Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL21:53+4:5015:44
6Einar SärdquistOK 64 Torpa25:38+8:3518:26
7Moa FagerströmSOK Aneby26:44+9:4119:13
8Alma OlssonOK 64 Torpa27:10+10:0719:32

Öppen motion 1

1 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica JohanssonSol Tranås14:5810:46
2Angelica FyhrSOK Aneby16:45+1:4712:03
Åsa PerssonEksjö SOKej start

Öppen motion 5

2 160 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL12:365:50
2Jonas SchedinLinköpings OK13:58+1:226:27
3Albin AnderssonBjörkfors GOIF14:58+2:226:55
4Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb15:06+2:306:59
5Jesse AnderssonBjörkfors GOIF16:37+4:017:41
6Lovisa LindquistBoxholm-Mjölby OL16:44+4:087:44
7Henrik JohanssonSOK Aneby17:22+4:468:02
8Martin FagerströmSOK Aneby18:08+5:328:23
9Anna KorallMotala AIF OL18:23+5:478:30
10Smilla TengvallBoxholm-Mjölby OL19:15+6:398:54
11Liv ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL19:34+6:589:03
12Cecilia SahlstedtSol Tranås19:35+6:599:03
12Stina BacklundOckelbo OK19:35+6:599:03
14Per O MagnussonLinköpings OK19:50+7:149:10
15Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL20:13+7:379:21
16Anneli BlomgrenSOK Aneby20:22+7:469:25
17Tommi MidforsLinköpings OK20:34+7:589:31
18Regina HallgrenBoxholm-Mjölby OL21:35+8:599:59
19Peter WigrenOK Motala21:39+9:0310:01
20Christian  KämmerlingOK Motala22:16+9:4010:18
21Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL22:20+9:4410:20
22Ylwa Holmqvistklubblös23:42+11:0610:58
23Alexander TellOK 64 Torpa23:51+11:1511:02
24Joakim KjellbergBjörkfors GOIF24:07+11:3111:09
25Elias JönssonOK 64 Torpa24:10+11:3411:11
26Liza JohanssonSol Tranås24:42+12:0611:26
27Axel AnderssonOK 64 Torpa24:55+12:1911:32
28Angelica JohanssonSOK Aneby25:10+12:3411:39
29Jannika JosefssonOK Roxen25:38+13:0211:52
30Sofia NydahlOK Motala25:48+13:1211:56
31Mia LindforsBjörkfors GOIF26:23+13:4712:12
32Klara HübschOK 64 Torpa27:05+14:2912:32
33Maria Lennborg SälebyNässjö OK30:51+18:1514:16
34Emma JohnssonNässjö OK31:04+18:2814:22
35Cecilia SvartlingBoxholm-Mjölby OL36:06+23:3016:42
36Emelie MidforsLinköpings OK39:11+26:3518:08
37Brigitte AlsénOK Roxen47:38+35:0222:03
Peter KorallMotala AIF OLej godkänd
Gunilla RydgårdEksjö SOKej start

Öppen motion 7

1 680 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders JohanssonFinspångs SOK12:237:22
2Jesper WaldfeltFinspångs SOK13:11+0:487:50
3Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL15:22+2:599:08
4Dan JosefssonOK Roxen16:03+3:409:33
5Linda WänströmFinspångs SOK17:37+5:1410:29
6Tina LindgrenLinköpings OK18:34+6:1111:03
7My LaudonBoxholm-Mjölby OL19:25+7:0211:33
8Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK19:56+7:3311:51
9Lisa KorallMotala AIF OL23:42+11:1914:06
10Anna GranathTjällmo-Godegårds OK25:45+13:2215:19
11Ellert ThunholmOK Roxen28:35+16:1217:00
12Ida JohanssonBoxholm-Mjölby OL28:59+16:3617:15
12Jakki HeitmannBoxholms OK28:59+16:3617:15
14Sven JonssonOK Roxen29:55+17:3217:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser