Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för JVM-test, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: JVM-test, medel
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: lördag 21 maj 2016

D17-20

5 490 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad55:0210:01
2Elin PetterssonIFK Göteborg55:29+0:2710:06
3Tova OlssonIK Hakarpspojkarna57:05+2:0310:23
3Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad57:05+2:0310:23
5Line CederbergOK Pan-Kristianstad57:55+2:5310:32
6Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre58:00+2:5810:33
6Moa PetterssonKarlskrona SOK58:00+2:5810:33
8Stina NordinSundsvalls OK58:38+3:3610:40
9Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna58:44+3:4210:41
10Elvira BjörklundTrollhättans SOK59:01+3:5910:44
11Hanna HugossonSundsvalls OK59:05+4:0310:45
11Myrra CarlssonOK Orion59:05+4:0310:45
13Klara AxelssonMarkbygdens OK59:08+4:0610:46
14Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering59:13+4:1110:47
15Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF59:35+4:3310:51
16Hedwig HaasSundsvalls OK1:00:05+5:0310:56
17Emma HagrotTäby OK1:00:11+5:0910:57
18Amanda BerggrenTullinge SK1:00:34+5:3211:01
19Tilda JohanssonOK Orion1:00:36+5:3411:02
19Linnéa GolsäterEksjö SOK1:00:36+5:3411:02
21Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:01:01+5:5911:06
22Sara KindlundOK Tranan1:01:08+6:0611:08
23Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna1:01:12+6:1011:08
24Isabel SalénIFK Mora OK1:01:25+6:2311:11
25Louise LundgrenVäxjö OK1:01:30+6:2811:12
26Fanny SundbladEksjö SOK1:01:40+6:3811:13
27Moa GustafssonUddevalla OK1:01:52+6:5011:16
28Gabriella S BerganderEksjö SOK1:01:59+6:5711:17
29Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:53+8:5111:38
30Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan1:06:35+11:3312:07
31Jonna JungåkerKorsnäs IF OK1:06:40+11:3812:08
32Frida JunegardTullinge SK1:07:13+12:1112:14
33Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:09:47+14:4512:42
34Sandra BoströmOK Linné1:11:08+16:0612:57
35Hanna HänströmTäby OK1:11:19+16:1712:59
36Heini RintanenEksjö SOK1:14:33+19:3113:34
Rebecka HoppeIF Thorej godkänd
Josefine KristianssonTrollhättans SOKutgått
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadutgått
Sanna FastEksjö SOKej start
Johanna ÖbergRyda SKej start
Andrea SvenssonOK Tisarenej start
Jenny WegebroUmeå OKej start
Lisa JohanssonOK Trananej start
Tove RönnbäckVisborgs OKej start

H17-20

7 150 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre53:417:30
2Simon ImarkTullinge SK54:27+0:467:36
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna55:13+1:327:43
4Jesper SvenskStora Tuna OK55:24+1:437:44
5Arvid NordIK Hakarpspojkarna56:10+2:297:51
6Henrik JohannessonRonneby OK56:23+2:427:53
7Andreas UllerKils OK56:30+2:497:54
8Lucas SundbladEksjö SOK56:41+3:007:55
9Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF56:46+3:057:56
10Filip WadstenOK Landehof56:47+3:067:56
11Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF56:56+3:157:57
12Otto StuhlhoferOK Landehof57:58+4:178:06
13Heino OllinSävedalens AIK58:00+4:198:06
14Anton ForsbergLånghundra IF58:07+4:268:07
15Simon LarssonOK Hällen58:10+4:298:08
16Markus LarssonHestra IF58:14+4:338:08
17Nils Hammaräng GripKalmar OK58:15+4:348:08
18Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna58:51+5:108:13
19Filip JacobssonOK Tisaren59:10+5:298:16
20Ville JohanssonOK Kolmården59:16+5:358:17
21Elias EkvallTrollhättans SOK59:58+6:178:23
22Albin LillieströmOK Roxen1:00:05+6:248:24
23Erik HerneOK Ravinen1:00:08+6:278:24
24Oliwer LundbergOK Bävern1:00:16+6:358:25
25Victor ImarkTullinge SK1:00:17+6:368:25
26Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:00:35+6:548:28
27Arvid ClaessonJönköpings OK1:00:44+7:038:29
28Simon HectorSnättringe SK1:00:46+7:058:29
29Filip GrahnHestra IF1:01:28+7:478:35
30Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:02:06+8:258:41
31August MollénOK Denseln1:02:14+8:338:42
32Felix AxelssonMarkbygdens OK1:03:27+9:468:52
33Niklas SundqvistTullinge SK1:04:17+10:368:59
34Lukas LundgrenVäxjö OK1:04:41+11:009:02
35Ludvig EkNyköpings OK1:04:52+11:119:04
36Sven EngströmLinköpings OK1:05:55+12:149:13
37Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:06:26+12:459:17
38Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:08:25+14:449:34
Axel GranqvistOK Ravinenej godkänd
Jonas GustafssonOK Kåreej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnautgått
Emil TellsénOK Roxenutgått
Johannes RidefeltOK Linnéutgått
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej start
Amadeus HanssonGotlands Bro OKej start
Edvin SmedbergOK Skogsfalkenej start
Viktor JanrikOK Linnéej start
Jonatan EngströmHestra IFej start
Harald LarssonHagaby GoIF Örebroej start
Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start
Oskar LeinonenOK Kolmårdenej start
Erik ZeilonSkåneslättens OLej start
Daniel RönnqvistOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser