Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Korpen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Korpen
Arrangörsorganisation: Garphyttans IF
Datum: söndag 25 september 2011

D21

5 790 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benita HanssonHagaby GOIF53:409:16
2Anna BogrenHagaby GOIF53:56+0:169:18
3Teresé KorkeakoskiOK Milan55:55+2:159:39
4Karin E. GustafssonHagaby GOIF56:19+2:399:43
5Lisa WesterbergOK Milan56:50+3:109:48
6Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF57:43+4:039:58
7Charlotte WahlströmAlmby IK59:14+5:3410:13
8Edita Martusevi¿i¿t¿KFUM Örebro OK1:01:40+8:0010:39
9Kajsa AxinHagaby GOIF1:04:54+11:1411:12
10Sara GarpenlundKFUM Örebro OK1:07:29+13:4911:39
11Anna LindéusHagaby GOIF2:15:37+1:21:5723:25

H21

7 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias JanssonHagaby GOIF49:046:15
2Daniel AttåsOK Tisaren50:02+0:586:23
3Sebastian MånssonHagaby GOIF51:15+2:116:32
4Anders LindéusHagaby GOIF52:10+3:066:39
5Love SintringHagaby GOIF52:25+3:216:41
6Andreas PetersonHagaby GOIF53:27+4:236:49
7Connor ShortOK Tisaren1:00:35+11:317:44
8Simon MarkendahlOK Klyftamo1:01:03+11:597:47
9Erik GöthlinKFUM Örebro OK1:04:07+15:038:11
10Colm MoranOK Tisaren1:07:31+18:278:37
11Anders KallinKFUM Örebro OK1:13:21+24:179:22
12Tom KorkeakoskiOK Milan1:17:18+28:149:52
Martin SvärdOK Tylöskogdiskvalificerad
Jakob WallenhammarHagaby GOIFdiskvalificerad
Calle OlssonKFUM Örebro OKej start

D20

4 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK46:499:40
2Hanna WedinAlmby IK50:23+3:3410:24
3Terese OhlssonOK Linné1:11:37+24:4814:47
4Lina TellinOK Tisaren1:26:51+40:0217:56

D16

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina HallorOK Tisaren1:03:0415:27
2Linda CarlbergOK Tisaren1:22:48+19:4420:17
3Jessica KorkeakoskiOK Milan1:48:37+45:3326:37

D14

3 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga SanderOK Milan33:039:09
Maria GustafssonHagaby GOIFdiskvalificerad
Clara JohanssonKFUM Örebro OKej start
Felicia GustafssonOK Tylöskogej start
Tilda FranssonOK Milanej start

H14

3 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KarlssonOK Tylöskog32:448:21
2Jakob FranssonOK Milan35:29+2:459:03
3Martin SärnbrinkOK Tisaren35:35+2:519:04
4Johannes ÄngHagaby GOIF42:28+9:4410:50
5Andreas FührAlmby IK46:06+13:2211:45
6Hannes WegeliusHagaby GOIF48:58+16:1412:29
7Emil AlpbergAlmby IK54:20+21:3613:51
8Adam KuttiHagaby GOIF1:00:47+28:0315:30
9Oskar EdholmOK Tisaren1:27:56+55:1222:25

D12

3 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja WelanderOK Djerf32:2810:22
2Johanna SärnbrinkOK Tisaren36:25+3:5711:38
3Erica OlssonOK Djerf37:08+4:4011:51
4Elin SchagerströmGarphyttans IF38:52+6:2412:25
5Stina JohanssonKFUM Örebro OK42:08+9:4013:27
Klara PerssonKFUM Örebro OKdiskvalificerad
Joline GustafssonOK Tylöskogej start
Regina GustavssonOK Tylöskogej start

H12

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK25:148:03
2Josef WennblomHagaby GOIF33:57+8:4310:50
3Axel StridKFUM Örebro OK35:44+10:3011:24
4Johan AlpbergAlmby IK38:07+12:5312:10
5Marcus OldinKFUM Örebro OK51:17+26:0316:23

D10

2 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa GustavssonKFUM Örebro OK40:0516:17
2Tintin YngströmOK Tisaren43:20+3:1517:36
Frida IsakssonOK Tisarenej start

H10

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus MalmKFUM Örebro OK45:0618:20

D35

4 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena WesterlundOK Djerf46:3010:13
2Sofia CarlssonLindebygdens OK48:46+2:1610:43

H35

6 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas YngströmOK Tisaren49:588:10
2Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:05:24+15:2610:42

D40

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin JohanssonKFUM Örebro OK45:2411:07
2Christina LånghKFUM Örebro OK57:36+12:1214:07
3Ann-Sofie LarssonLaxå OK1:02:40+17:1615:21
4AnnaLena SvärdOK Tylöskog1:03:28+18:0415:33
5Ulrika SanderOK Milan1:04:57+19:3315:55
6Gabriella WennblomHagaby GOIF1:24:26+39:0220:41

H40

5 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan BlomkvistSkattkärrs IF52:119:00
2Örjan SäkerHagaby GOIF55:21+3:109:33
3Pär-Magnus BjurekTibro OK56:02+3:519:40
4Mats GustafssonKFUM Örebro OK57:18+5:079:53
5Joakim DahlbergAlmby IK58:03+5:5210:01
6Hans MandahlÖstra Almby FK59:05+6:5410:12
7Magnus LedinHagaby GOIF1:01:34+9:2310:37
8Urban SärnbrinkOK Tisaren1:32:11+40:0015:55
9Per-Ola ThuressonOK Tylöskog1:44:18+52:0718:00

D45

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog41:0010:02
2Monica HallorOK Tisaren51:53+10:5312:42
3Eva KorkeakoskiOK Milan1:19:26+38:2619:28

H45

5 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KarlssonHagaby GOIF51:178:51
2Johan OskarssonLaxå OK54:48+3:319:27
3Per-Eric KarlssonOK Alferna56:39+5:229:47
4Patrik ThybeckLindebygdens OK57:21+6:049:54
5Peter ErikssonKFUM Örebro OK58:33+7:1610:06
6Björn LindgrenKFUM Örebro OK1:03:36+12:1910:59
7Niklas SanderOK Milan1:03:41+12:2410:59
Christer GustavssonOK Tylöskogej start
Johan SvärdOK Tylöskogej start

D50

3 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WedinAlmby IK40:0211:09
2Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren44:33+4:3112:24
3Karin DahlgrenHagaby GOIF48:52+8:5013:36
4Ewa-Liz Hedström-SällOK Alferna54:06+14:0415:04
5Birgitta GustafssonHagaby GOIF1:02:23+22:2117:22
Lena FogléOK Alfernadiskvalificerad
Monika AlgotsonOK Tylöskogej start

H50

4 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo GustavssonOK Tylöskog39:248:08
2Reinert HallorOK Tisaren40:32+1:088:22
3Morgan SvenssonOK Tisaren42:42+3:188:49
4Roger EngmanHagaby GOIF42:50+3:268:50
5Klas ThybeckLindebygdens OK44:55+5:319:16
6Jerry SällHagaby GOIF50:02+10:3810:20
7Bo MagnussonKFUM Örebro OK53:40+14:1611:05
8Håkan SvenssonAlmby IK1:02:43+23:1912:57
9Henry VestergårdAlmby IK1:08:26+29:0214:08
10Bengt VisénLindebygdens OK1:10:34+31:1014:34
Björn AlpbergAlmby IKej start

D55

3 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK34:399:39
2Barbro IsakssonOK Tisaren39:33+4:5411:01
3Gunnel AxinHagaby GOIF40:21+5:4211:14
4Gerd Uppsäll-LarssonHagaby GOIF41:48+7:0911:38
5Eva BlomgrenHagaby GOIF43:42+9:0312:10
6Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF48:40+14:0113:33

H55

4 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke SundinHällefors OK44:099:07
2Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK44:11+0:029:07
3Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF44:41+0:329:13
4Sigfrid WeiseOK Tisaren48:34+4:2510:02
5Roland KarlssonLindebygdens OK53:48+9:3911:06
6Jan GustafssonHagaby GOIF54:11+10:0211:11
7Hans-Olof CarlsénHagaby GOIF1:01:23+17:1412:40
8Stefan ÖbergOK Milan1:05:04+20:5513:26
9Leif ErikssonOK Tisaren1:09:26+25:1714:20
10Christer ForsgrenOK Tisaren1:13:26+29:1715:10
Jouni Hansen-HaugAskersunds OKdiskvalificerad
Åke AlgotsonOK Tylöskogej start
Kent KarlssonLindebygdens OKej start

D60

3 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger LjungströmOK Djerf52:4614:41
2Irene ZanderOK Milan58:25+5:3916:16

H60

4 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ErikssonOK Djerf37:028:08
2Lars-Åke WallOK Tisaren37:50+0:488:18
3Göran AnderssonOK Tylöskog44:35+7:339:47
4Robert LarssonHagaby GOIF46:18+9:1610:10
5Karl Göran WahlströmAlmby IK47:29+10:2710:26
6Anders RobertssonAlmby IK47:49+10:4710:30
7Lars TörnblomHällefors OK48:19+11:1710:37
8Tord ErikssonHagaby GOIF49:46+12:4410:56
9Christer NälemarkOK Djerf49:47+12:4510:56
10Åke MossbergOK Milan50:30+13:2811:05
11Per-Åke HullAlmby IK53:55+16:5311:50
12Bo Christer JanssonHagaby GOIF1:08:54+31:5215:08
Lars AlbertssonOK Tylöskogdiskvalificerad

D65

3 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie EklöfOK Milan38:3912:20
2Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK44:58+6:1914:21
3Gunilla Hvatz LarssonHagaby GOIF46:57+8:1815:00
4Evy EkströmOK Alferna48:09+9:3015:23
5Britt-Marie ÅbergOK Tisaren54:35+15:5617:26
6Marianne DahlbergOK Alferna1:24:58+46:1927:08

H65

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Östen EklöfOK Milan44:0710:48
2Nils MogrenHällefors OK52:09+8:0212:46
3Tommy HallménVingåkers OK52:13+8:0612:47
4Tommy HaglundKFUM Örebro OK53:02+8:5512:59
5Rolf HelmerssonLindebygdens OK58:12+14:0514:15
6Stig LarssonHagaby GOIF1:04:16+20:0915:45
Tore MartinssonDegerfors OKej start

H70

4 080 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf LarssonDegerfors OK50:4312:25
2Kurt ÅbergOK Tisaren50:55+0:1212:28
3Bo CarlssonOK Tisaren51:26+0:4312:36
4Johnny BrandtHällefors OK51:48+1:0512:41
5Arne GustafssonHagaby GOIF52:46+2:0312:55
6Arne YngströmHagaby GOIF57:46+7:0314:09
7Kjell CarlströmOK Djerf1:03:41+12:5815:36
8Kjell LarssonOK Alferna1:03:42+12:5915:36
9Nils-Erik LovangHagaby GOIF1:05:29+14:4616:02
10Lennart BodinOK Alferna1:10:35+19:5217:17
11Christer UddlingHagaby GOIF1:13:34+22:5118:01
12Bo BrånnAskersunds OK1:24:43+34:0020:45

D75

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marita KarlssonOK Alferna44:0115:26
2Elsa NilssonHällefors OK50:40+6:3917:46
3Gun HelmerssonLindebygdens OK1:29:34+45:3331:25

H75

3 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke IvanssonDegerfors OK37:3912:01
2Alf ErikssonOK Alferna44:57+7:1814:21
3Karl EkströmOK Alferna49:03+11:2415:40
4Olle LagerströmOK Tisaren49:19+11:4015:45
5Sigurd HallorOK Milan50:05+12:2616:00
6Ove JanssonOK Tisaren54:16+16:3717:20
7Karl ÅkermanMotala AIF OL54:47+17:0817:30
8Sven-Åke DahlbergOK Alferna1:26:06+48:2727:30

H80

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HolgerssonOK Tisaren45:3214:32
2Per ThybeckLindebygdens OK53:09+7:3716:58
3Anders PerssonOK Alferna1:03:56+18:2420:25
Allan ErikssonOK Tisarendiskvalificerad
Lars IsraelssonOK Milandiskvalificerad

Inskolning

1 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lucas Asklöf BerginHagaby GOIFfullföljt
Måns BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Emil erikssonKFUM Örebro OKfullföljt
Alice FjällrydOK Tisarenfullföljt
Filiph HammarlindOK Tylöskogfullföljt
Lisa MalmKFUM Örebro OKfullföljt
Edvard PelanderOK Djerffullföljt
Judit WennblomHagaby GOIFfullföljt
Neo YngströmOK Tisarenfullföljt
Tindra YngströmOK Tisarenfullföljt

U1

1 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav AskrothKFUM Örebro OK18:229:36
2Elin BlomkvistOK Tyr20:02+1:4010:29
3Jonathan TellestedtGarphyttans IF21:11+2:4911:05
4Axel FjällrydOK Tisaren21:26+3:0411:13
5Karin LindgrenKFUM Örebro OK22:06+3:4411:34
6Julia GustafssonKFUM Örebro OK22:25+4:0311:44
7Olle MalmKFUM Örebro OK26:05+7:4313:39
8Kalle Brobakken-GrothKFUM Örebro OK33:02+14:4017:17
9Axel Brobakken-GrothKFUM Örebro OK38:50+20:2820:19
10Simon WesterlundAlmby IK42:25+24:0322:12
Alexander TidermannOK Tisarendiskvalificerad

U2

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie FranzénAlmby IK27:1711:05
2Mattias CarlssonLindebygdens OK28:45+1:2811:41
3Monica CarlssonLindebygdens OK29:04+1:4711:48
4Henrik FranzénAlmby IK30:57+3:4012:34
5Sanna SanderOK Milan34:11+6:5413:53
Vilgot WennblomHagaby GOIFej start

Öppen motion 1

2 460 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sands EmmaHagaby GOIF27:0010:58
2Anne ErikssonKFUM Örebro OK51:18+24:1820:51
3Erik NilssonOK Milan1:20:33+53:3332:44

Öppen motion 2

3 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gert IngvarssonLindebygdens OK41:2211:07
2Gert LindeusAlmby IK47:20+5:5812:43
3Levin ChristinaAlmby IK53:50+12:2814:28
4Kajsa KällérusKFUM Örebro OK58:46+17:2415:47
5Gizmo HolmströmKFUM Örebro OK58:47+17:2515:48
6Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:32:13+50:5124:47

Öppen motion 3

3 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin DanielssonOK Tisaren36:2311:37
2Anders LarssonAlmby IK37:22+0:5911:56
3Lars KarlssonÖstra Almby FK37:34+1:1112:00
4Cecilia WinqvistOK Djerf53:57+17:3417:14
5Askroth MariaKFUM Örebro OK59:40+23:1719:03
6Maj-Britt LovangHagaby GOIF1:01:39+25:1619:41
7Catrine KarlssonHagaby GOIF1:07:54+31:3121:41
8Jan-Åke KarlssonHagaby GOIF1:08:00+31:3721:43
9Ann-Charlotte OhlssonOK Linné1:10:42+34:1922:35
10Lars EliassonLaxå OK1:10:45+34:2222:36
11Anette OldinKFUM Örebro OK1:13:16+36:5323:24
Agneta KällérusKFUM Örebro OKdiskvalificerad

Öppen motion 4

4 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SandströmKFUM Örebro OK1:11:1814:58
2Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:19:46+8:2816:45

Öppen motion 5

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Führ HåkanAlmby IK36:3910:09
2Erik SvärdOK Tylöskog37:48+1:0910:28
3Lotta Tegin FranssonOK Milan46:26+9:4712:51
4Bo WinqvistOK Djerf50:59+14:2014:07
5Bengtåke AnderssonOK Amne51:48+15:0914:20
6Marit ÄngHagaby GOIF53:17+16:3814:45
7Yngve WegeliusHagaby GOIF1:06:16+29:3718:21
8Bengt RobertssonAlmby IK1:10:06+33:2719:25
9Vesa KuttiHagaby GOIF1:15:09+38:3020:49
10Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:20:50+44:1122:23
11Martin RisbergGarphyttans IF2:07:37+1:30:5835:21
Björn BjörkrothOK Djerfdiskvalificerad

Öppen motion 6

5 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats CarlsvärdAlmby IK53:409:23
2Thomas BjörkrothOK Djerf1:33:01+39:2116:17

Öppen motion 7

3 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin PerssonKFUM Örebro OK30:299:44
2Yvonne FranzénAlmby IK34:29+4:0011:01
3Daniel StunzKFUM Örebro OK36:26+5:5711:38
4Martin LisselOK Tisaren36:42+6:1311:43
5Lasse LundbergAlmby IK37:24+6:5511:56
6Bengt-Olof KaskOK Tisaren38:32+8:0312:18
7Valter FallAlmby IK38:53+8:2412:25
8Åhlund MikaelAlmby IK39:59+9:3012:46
9Mona HullAlmby IK42:16+11:4713:30
10Gustav DanielssonOK Tisaren45:21+14:5214:29
11Åsa RiisomOK Tylöskog46:17+15:4814:47
12Karin AnderssonOK Tisaren48:16+17:4715:25
13Ulf SjökvistOK Tisaren51:43+21:1416:31
14Matts KällérusKFUM Örebro OK52:15+21:4616:41
15Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:00:51+30:2219:26
Jan FranssonOK Milanej start

Öppen motion 8

4 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HaglundKFUM Örebro OK33:547:27
2Erik SUNDEMANOK Tisaren34:39+0:457:36
3Emma ArleboKFUM Örebro OK36:54+3:008:06
4Anders PelanderOK Djerf39:21+5:278:38
5Björn SvenssonOK Djerf41:15+7:219:03
6Anette CarlssonKFUM Örebro OK41:26+7:329:06
7Jan HolgerssonAlmby IK42:23+8:299:18
8Amélie WallenhammarHagaby GOIF44:49+10:559:50
9Kajsa HolmqvistHagaby GOIF49:48+15:5410:56
10Stig AnderssonAlmby IK51:14+17:2011:15
11Lars-Göran JonssonOK Tisaren52:31+18:3711:32
12Tony CarlssonKFUM Örebro OK56:09+22:1512:20
13Fredrik NilssonKFUM Örebro OK56:46+22:5212:28
14Niklas TiedermannOK Tisaren57:31+23:3712:38
15Annica MagnussonKFUM Örebro OK59:02+25:0812:58
16Anette ForssGarphyttans IF1:02:02+28:0813:38
17Elisabeth KällménOK Tisaren1:03:56+30:0214:03
18Mikael JohanssonSisu Forshaga SK1:05:16+31:2214:20
19Ingemar WidénKFUM Örebro OK1:11:56+38:0215:48
Torbjörn KällménOK Tisarendiskvalificerad

Öppen motion 9

6 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias KarlssonAlmby IK55:088:07
2Daniel GustafssonKFUM Örebro OK1:01:25+6:179:02
3Jonas MarjamaaAlmby IK1:07:14+12:069:54
4Stefan AlängKFUM Örebro OK1:08:19+13:1110:03
5Ari HyvönenKFUM Örebro OK1:09:09+14:0110:11
6Hans EgefalkHagaby GOIF1:29:41+34:3313:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser