Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gammelstadsnatta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gammelstadsnatta
Arrangörsorganisation: Gammelstads IF
Datum: söndag 21 februari 2016

D21

4 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina BerggrenOrienteringsklubben Renen42:0110:19

H21

4 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BennitzOrienteringsklubben Renen32:467:04

D20

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordlundPiteå Idrottsförening28:407:02
2Elin NordlundPiteå Idrottsförening32:25+3:457:57
3Johanna LundkvistOrienteringsklubben Vargen40:37+11:579:58

H20

4 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WickbomSävast Ski Team IF29:556:27
2Oskar ÖqvistBergnäsets Allmänna IK31:34+1:396:49

D16

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF Orienteringsklubb38:019:31

H16

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads Idrottsförening29:117:18

D12

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOrienteringsklubben Renen33:0413:33

D35

4 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets Allmänna IK42:5710:33

D45

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura32:189:10
2Birgit LundkvistOrienteringsklubben Vargen39:28+7:1011:12

H45

4 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenBergnäsets Allmänna IK29:207:12
2Krister RosendahlOrienteringsklubben Renen38:00+8:409:20
3Kjell HenrikssonSeskarö Idrottsförening48:56+19:3612:01

H55

3 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF Orienteringsklubb26:576:45
2Åke GustafssonBergnäsets Allmänna IK32:17+5:208:05
3Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF Orienteringsklubb35:28+8:318:53
4Anders RensgardOrienteringsklubben Renen37:09+10:129:18
5Fredrik HolmgrenBergnäsets Allmänna IK55:42+28:4513:57

H65

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans YlipääSeskarö Idrottsförening25:597:22
2Kjell MörtbergBodens Bandyklubb32:18+6:199:10
3Eje AnderssonBodens Bandyklubb32:23+6:249:11

D75

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå Idrottsförening39:5416:21

Öppen motion 3

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan KarlssonÄlvsby IF OK33:318:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser