Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skistart.com Publiktävling sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skistart.com Publiktävling sprint
Arrangörsorganisationer: IFK Mora OK / Älvdalens IF OK
Datum: söndag 7 februari 2016

Alfta-Ösa OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa LarsenD21 (6)17:175:33
2Gabriele KeinaiteD21 (6)17:49+0:325:43

Avesta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Julia WannerD16 (7)24:06+1:0610:02

Bergnäsets AIK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per ÖgrenH45 (4)ej start

Domnarvets GOIF

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Annica BergerÖppen motion 4 (6)21:489:49
1Klara AnderssonD14 (6)17:167:46
1Magnus EliassonH35 (4)21:036:10
1Magnus HjorthÖppen motion 9 (9)24:217:08
2Maja EliassonD10 (3)19:16+3:1812:55
3Emma EliassonD14 (6)19:11+1:558:38
4Jesper BergH14 (5)20:25+3:519:11
4Anders BergH45 (4)22:23+5:127:11
5Jenny WåhlinÖppen motion 4 (6)40:35+18:4718:16
6Irma BergÖppen motion 4 (6)52:39+30:5123:42
6Moa HjorthD16 (7)25:21+2:2110:33
Florence BergÖppen motion 9 (9)ej godkänd

Fagersta OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gurli BackD65 (2)59:55+32:5626:59
7Elof BackH65 (7)1:09:21+47:3328:53

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Peter GrahnH45 (4)20:25+3:146:33

HJS-Vansbro OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Malin HållD10 (3)15:5810:42
1Zeb PalmH16 (4)20:336:36
2Lilian PalmD14 (6)17:57+0:418:05
3Erica HållÖppen motion 4 (6)22:43+0:5510:13
7Byron PalmÖppen motion 9 (9)38:42+14:2111:20

Härnösands OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eskil EngbergH10 (1)16:4211:12
1Tilde EngbergD16 (7)23:009:35
2Nils EngbergH12 (3)12:22+0:188:17
3Seth BorglundH14 (5)19:13+2:398:39
3Torbjörn EngbergH35 (4)22:27+1:246:35
4Erik BorglundH35 (4)23:14+2:116:48

IFK Mora OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Björn AlbinssonH45 (4)17:48+0:375:43
3Emelie BrudinD16 (7)24:15+1:1510:06
4Thea AnderssonD16 (7)24:44+1:4410:18
4Gustav BjörklundÖppen motion 9 (9)29:34+5:138:40
5Thobias BrodinH14 (5)26:25+9:5111:53
5Moa AnderssonD16 (7)25:02+2:0210:25
6Jonna PetterssonD21 (6)30:58+13:419:57
Johan TryggÖppen motion 9 (9)ej godkänd
Lukas DeiningerH18ej start
Annlouise AlmqvistD45 (4)ej start

IK Vista

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Mikael GustafssonH21 (7)22:00+1:076:27
3Ulrika GustafssonD45 (4)27:28+6:2611:26

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mårten WaldenfjordH21 (7)24:06+3:137:04
4Marie-Chantal BallnusD14 (6)24:12+6:5610:54

Leksands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torbjörn SöderlundH55 (1)27:188:46
2Janne SkarnerÖppen motion 9 (9)25:39+1:187:31
6Maja MörthÖppen motion 9 (9)35:41+11:2010:27

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Olle AdolfssonH65 (7)22:22+0:349:19

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anna-Karin NilssonÖppen motion 9 (9)29:06+4:458:32
Julia GunnarssonD16 (7)ej start

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ulf HylanderH21 (7)28:15+7:228:17

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Leo JohanssonH16 (4)ej godkänd
Arvid WesterbergH16 (4)ej start

OK Kåre

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Liselott NordgrenD35 (1)35:4911:30
1Melker NordgrenH14 (5)16:347:27
1Stefan JohanssonH45 (4)17:115:31
Sofie NylanderD45 (4)ej godkänd
Rasmus NordgrenH16 (4)ej godkänd

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johanna HenrikssonD20 (2)32:30+7:0110:27

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Julia ForsgrenD12 (1)16:0810:49
1Anna Isaksson ForsgrenD45 (4)21:028:45
2Elisabeth ÖströmÖppen motion 4 (6)22:26+0:3810:06

OK Vargen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emma BergströmD21 (6)18:36+1:195:58

OK Österåker

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Therese NilssonD14 (6)25:26+8:1011:27

Robertsfors IK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sixten WalheimH21 (7)ej start

Storviks IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elis ÅbergH65 (7)21:489:05
5Sven Gustav DahlbergH65 (7)33:06+11:1813:47

Sundsvalls OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Olof FraenellH55 (1)ej start

Surahammars SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunnar MunkteliusH65 (7)24:31+2:4310:12

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna KindlundhD20 (2)25:298:11

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anna BlomgrenD65 (2)26:5912:09

Tumba-Mälarhöjden OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Helena AdebrantD45 (4)24:00+2:5810:00
2Jacob BolinH35 (4)22:17+1:146:32
2Elias AdebrantH14 (5)18:28+1:548:19
7Ebba AdebrantD16 (7)25:26+2:2610:35

Täby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mats HerbertH21 (7)24:45+3:527:15
5Anna HerbertD21 (6)23:52+6:357:40
6Peter NordströmH21 (7)31:12+10:199:08

Ulricehamns OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders ThomassonH65 (7)ej start

Värend GN OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lars-Åke SjökvistH65 (7)38:21+16:3315:58

Västerbergslagens OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ellen ForsgrenD10 (3)36:00+20:0224:09
3Karl ForsgrenH12 (3)15:04+3:0010:06
6Elsa ForsgrenD14 (6)30:02+12:4613:31
William KarlssonH16 (4)ej godkänd

Åtvidabergs IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thomas PerssonH21 (7)20:536:07
1Hugo PerssonH12 (3)12:048:05
4Sarah PerssonD21 (6)19:23+2:066:13

Älvdalens IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lisa JonassonÖppen motion 4 (6)33:20+11:3215:00

Älvsby IF OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Sture NorénH21 (7)ej godkänd

ÖSeT SkidO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Kjell ErikssonH65 (7)27:14+5:2611:20

Övertorneå IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Kristina TholerudÖppen motion 9 (9)32:27+8:069:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser