Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårupptakt (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårupptakt (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: lördag 19 mars 2016

ÖM1

1 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LindströmOK Kullingshof33:0319:26
2Gustav JonssonOK Skogshjortarna43:12+10:0925:24
3Olle LaasOK Skogshjortarna45:30+12:2726:45
4Idafrida HallgrenOK Skogshjortarna45:55+12:5227:00
5Eskil OrjuelaOK Skogshjortarna53:23+20:2031:24
6Hans AnderssonOK Skogshjortarna53:44+20:4131:36
Ida IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

ÖM3

2 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernOK Skogshjortarna31:5512:46
2Stina ThernOK Skogshjortarna31:58+0:0312:47
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna38:15+6:2015:18
4Stefan IsakssonOK Kullingshof38:19+6:2415:19
5Samuel BökeOK Kullingshof39:12+7:1715:40
6Linnea SvenssonOK Skogshjortarna39:41+7:4615:52
7Valentin RosénOK Skogshjortarna56:40+24:4522:40
8Annika AnderssonOK Skogshjortarna57:00+25:0522:48
9Emrik Karlsson-ArkbladOK Skogshjortarna57:04+25:0922:49
10Pia RagnmarkOK Skogshjortarna57:58+26:0323:11
11Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna58:43+26:4823:29
12Agnes IvarssonOK Skogshjortarna59:25+27:3023:46
13Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:00:41+28:4624:16
Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Lova BerzeliusOK Skogshjortarnaej godkänd
Gull-Britt LindhOK Skogshjortarnaej godkänd
Gun-Britt Karlsson- -ej godkänd
Wilma PetterssonOK Kullingshofej godkänd
Halbe Huitema- -ej godkänd
Ann Warma-LaasOK Skogshjortarnautgått

ÖM5

3 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna33:1210:03
2Mikael JohanssonOK Skogshjortarna44:32+11:2013:29
3Simon VeltmanOK Skogshjortarna46:59+13:4714:14
4Björn ÅsénOK Skogshjortarna48:48+15:3614:47
5Gunilla FredmanOK Skogshjortarna50:51+17:3915:24
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna50:57+17:4515:26
7Kent CarlgrenOK Skogshjortarna53:05+19:5316:05
8Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna55:32+22:2016:49
9Jens HallgrenOK Skogshjortarna56:03+22:5116:59
10Kristina Roos LarssonOK Skogshjortarna1:00:55+27:4318:27
11Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna1:03:32+30:2019:15
12Gustav HarryssonOK Skogshjortarna1:03:39+30:2719:17
13Anita Lovén AnderssonOK Skogshjortarna1:07:03+33:5120:19
14Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:13:24+40:1222:14
15Gert IvarssonOK Skogshjortarna1:17:19+44:0723:25
Eva IsakssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Kristina AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

ÖM7

3 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna42:5811:18
2Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK45:17+2:1911:55
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna45:25+2:2711:57
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna50:22+7:2413:15
5Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna52:00+9:0213:41
6Kent IvarssonOK Skogshjortarna54:47+11:4914:25
7Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna56:01+13:0314:44
8Annica TholénOK Skogshjortarna56:58+14:0014:59
9Emelie UnossonBredareds IF57:00+14:0215:00
10Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna58:01+15:0315:16
11Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:03:22+20:2416:40
12Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:04:37+21:3917:00
13Isa KällsmyrOK Kullingshof1:19:28+36:3020:54
14Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:21:46+38:4821:31
15Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna1:22:24+39:2621:41
16Lennart JohnssonOK Skogshjortarna1:22:28+39:3021:42
17Göran BladOK Kullingshof1:24:13+41:1522:09
18Pelle PeszlenOK Skogshjortarna1:27:59+45:0123:09
19Pär StenbergOK Skogshjortarna1:30:04+47:0623:42
20Berit IvarssonOK Skogshjortarna1:39:14+56:1626:06
21Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:39:15+56:1726:07
Johan JonassonFritsla IFej godkänd

ÖM9

5 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristjan LaasOK Skogshjortarna47:478:41
2Magnus BertilssonOK Skogshjortarna56:52+9:0510:20
3Emil AndreassonOK Skogshjortarna58:04+10:1710:33
4Johan LarssonOK Skogshjortarna58:44+10:5710:40
5Gary LarssonOK Skogshjortarna59:48+12:0110:52
6Lasse BjörkingOK Skogshjortarna1:00:26+12:3910:59
7Tomas KarlssonOK Skogshjortarna1:03:29+15:4211:32
8Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:07:47+20:0012:19
9Andreas ClaessonOK Kullingshof1:09:45+21:5812:40
10Pontus JohanssonOK Kullingshof1:11:58+24:1113:05
11Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:32:44+44:5716:51
Roger WalderstedtOK Skogshjortarnaej godkänd
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jan IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Andrea LaasOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser