Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-OL (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-OL (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 10 maj 2016

Öppen motion 1

1 200 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EberlénOK Skogshjortarna7:045:53
2Stina ThernOK Skogshjortarna7:22+0:186:08
3Viktor HedströmOK Skogshjortarna9:25+2:217:50
4Elize EngdahlOK Skogshjortarna10:01+2:578:20
5Bosse JohanssonOK Skogshjortarna10:56+3:529:06
6Åsa LinderåOK Skogshjortarna11:05+4:019:14
7Viggo LarsenKlubblös11:57+4:539:57
8Sven SörellOK Skogshjortarna12:13+5:0910:10
9Isak HjärpeOK Skogshjortarna12:15+5:1110:12
10Julian LinderåOK Skogshjortarna14:09+7:0511:47
11Signe OK Skogshjortarna14:35+7:3112:09
12Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna14:45+7:4112:17
12Hanna LöfgrenOK Skogshjortarna14:45+7:4112:17
14Nellie EngdahlOK Skogshjortarna14:59+7:5512:29
15Tilda SjölinOK Skogshjortarna16:04+9:0013:23
16Oscar WärnOK Skogshjortarna16:22+9:1813:38
17Signe Sjölin- -17:06+10:0214:15
18Alma FrisellKlubblös19:02+11:5815:51
19Sonja ÖstblomKlubblös19:21+12:1716:07
20Melker ÖstblomKlubblös19:29+12:2516:14
21Majken MalmvallKlubblös19:35+12:3116:19
22Ida IvarssonOK Skogshjortarna20:38+13:3417:11
23Monika SörellKlubblös20:48+13:4417:20
24Nils TholénOK Skogshjortarna23:44+16:4019:46
25Erik TholénOK Skogshjortarna23:47+16:4319:49
26Hugo IvarssonOK Skogshjortarna24:01+16:5720:00
27Ida-Frida HallgrenOK Skogshjortarna27:27+20:2322:52
David Fredriksson-NygårdOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 2

2 300 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna15:126:36
2Tomas KarlssonOK Skogshjortarna16:00+0:486:57
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna16:02+0:506:58
4Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna17:04+1:527:25
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna17:54+2:427:46
6Lena SchröderOK Skogshjortarna17:58+2:467:48
7Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK18:01+2:497:50
8Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna18:35+3:238:04
9Markus JohanssonOK Skogshjortarna18:46+3:348:09
10Anders BerglundOK Skogshjortarna18:54+3:428:13
11Åke GatelidOK Skogshjortarna19:09+3:578:19
11Fredrik HolmerOK Skogshjortarna19:09+3:578:19
13Lisa HolmerOK Skogshjortarna19:27+4:158:27
13Strefan Svedjenäs- -19:27+4:158:27
15Stina ThernOK Skogshjortarna19:33+4:218:30
16Johanna FredrixonOK Skogshjortarna20:47+5:359:02
17Emma IvarssonOK Kullingshof20:51+5:399:03
18Alma BerzeliusOK Skogshjortarna22:00+6:489:33
19Ludvig HedströmOK Skogshjortarna22:18+7:069:41
20Claes SöderströmOK Skogshjortarna22:40+7:289:51
21Valentin ÅsénOK Skogshjortarna23:04+7:5210:01
22Lova BerzeliusOK Skogshjortarna25:31+10:1911:05
23Ebba ThernOK Skogshjortarna25:32+10:2011:06
24Nils SörellOK Skogshjortarna25:45+10:3311:11
25Elsa SöderströmKlubblös25:55+10:4311:16
26Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna26:13+11:0111:23
27Maria WallinLinköpings OK26:31+11:1911:31
28Erika FredrxonOK Skogshjortarna26:42+11:3011:36
29Klara EberlénOK Skogshjortarna27:04+11:5211:46
30Johan SandingOK Skogshjortarna27:53+12:4112:07
31Barbro BörjessonOK Skogshjortarna28:04+12:5212:12
32Anna LjungdahlOK Skogshjortarna34:39+19:2715:03
33Agnes HolmerOK Skogshjortarna35:01+19:4915:13
34Olof TholénOK Skogshjortarna35:20+20:0815:21
35Calle WärnOK Skogshjortarna39:06+23:5417:00
36Kerstin LarssonOK Skogshjortarna40:08+24:5617:26

Öppen motion 3

4 300 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan IvarssonKlubblös22:525:19
2Johan LarssonOK Skogshjortarna23:04+0:125:21
3Max KarleOK Skogshjortarna23:08+0:165:22
4Emil AndreassonOK Skogshjortarna23:48+0:565:32
5Karin ThernOK Skogshjortarna24:13+1:215:37
6Tobias JohanssonKlubblös24:23+1:315:40
7Erik JohanssonOK Skogshjortarna25:00+2:085:48
8Mikael JohanssonOK Skogshjortarna25:39+2:475:57
9Lukas LarssonOK Skogshjortarna25:57+3:056:02
10Lasse BjörkingOK Skogshjortarna26:07+3:156:04
11Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna27:04+4:126:17
12Johan EngdahlOK Skogshjortarna27:12+4:206:19
13Kjell EinarssonOK Skogshjortarna27:41+4:496:26
14Åsa HedströmOK Skogshjortarna27:54+5:026:29
15Tobias ErixonOK Kullingshof27:58+5:066:30
16Björn ÅsénOK Skogshjortarna28:29+5:376:37
17Annika Andersson- -28:58+6:066:44
18Mikael AxelssonOK Skogshjortarna29:00+6:086:44
19Suzy LarssonOK Skogshjortarna29:01+6:096:44
20Simon VeltmanOK Skogshjortarna29:14+6:226:47
21Remo WüstOK Kullingshof29:17+6:256:48
22Anders LarssonOK Skogshjortarna29:58+7:066:58
23Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna29:59+7:076:58
24Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna32:10+9:187:28
25Hans VokseppOK Skogshjortarna33:00+10:087:40
26Christine LundOK Skogshjortarna34:06+11:147:55
27Sara IvarssonOK Kullingshof35:08+12:168:10
28Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna36:04+13:128:23
29Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna36:18+13:268:26
30Jens HallgrenOK Skogshjortarna36:44+13:528:32
31Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:23+14:318:41
32Kurt FredrixonOK Skogshjortarna38:00+15:088:50
33Bo JohanssonOK Skogshjortarna38:06+15:148:51
34Gustav HarryssonOK Skogshjortarna39:11+16:199:06
35Anders LundOK Skogshjortarna45:40+22:4810:37
36Anton LundOK Skogshjortarna45:41+22:4910:37
37Agnes IvarssonOK Skogshjortarna46:59+24:0710:55
38Monica IvarssonOK Skogshjortarna48:00+25:0811:09
39Josefin ÖhrvallOK Skogshjortarna48:29+25:3711:16
40Linus LarssonOK Skogshjortarna50:24+27:3211:43
Lucas LjungdahlOK Skogshjortarnaej godkänd
Gary LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Hittaut

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gustaf JanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Emma StorbackKlubblösej godkänd
Kristian BengtssonKlubblösej godkänd
Elias JanssonKlubblösej godkänd
Leon JanssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser