Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Medel-OL (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Medel-OL (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 16 augusti 2016

ÖM1

1 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven SörellOK Skogshjortarna23:3213:50
2Adrian LindholmOK Skogshjortarna23:50+0:1814:01
3Olle LaasOK Skogshjortarna25:19+1:4714:53
4Edvin GustavssonOK Skogshjortarna25:37+2:0515:04
5Albin SchröderOK Skogshjortarna26:43+3:1115:42
6Olof TholénOK Skogshjortarna26:56+3:2415:50
7Calle WärnOK Skogshjortarna26:57+3:2515:51
8Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna29:27+5:5517:19
9Oscar WärnOK Skogshjortarna30:37+7:0518:00
10Maja NygårdOK Skogshjortarna30:46+7:1418:05
11Signe NygårdOK Skogshjortarna30:47+7:1518:06
12Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna34:30+10:5820:17
13Eskil NygårdOK Skogshjortarna34:40+11:0820:23
14Erika FredrxonOK Skogshjortarna36:01+12:2921:11
15Nils TholénOK Skogshjortarna39:23+15:5123:10
16Anneli VokseppOK Skogshjortarna40:01+16:2923:32
17Sven TholénOK Skogshjortarna41:03+17:3124:08
18Henning AndreassonOK Skogshjortarna41:05+17:3324:10
19Monika SörellOK Skogshjortarna42:07+18:3524:46

ÖM3

2 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SchröderOK Skogshjortarna25:5510:22
2David NygårdOK Skogshjortarna38:50+12:5515:32
3Christine LundOK Skogshjortarna40:10+14:1516:04
4Anders LundOK Skogshjortarna40:12+14:1716:04
5Nils SörellOK Skogshjortarna40:22+14:2716:08
6Alice KnapOK Skogshjortarna44:01+18:0617:36
7Linnea SvenssonOK Skogshjortarna45:56+20:0118:22
7Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna45:56+20:0118:22
9Harriet AnderssonOK Skogshjortarna50:23+24:2820:09
10Helena SchröderOK Skogshjortarna51:18+25:2320:31
11Josefin ÖhrvallOK Skogshjortarna52:13+26:1820:53
12Agnes IvarssonOK Skogshjortarna53:41+27:4621:28
13Mona KarlssonOK Skogshjortarna58:03+32:0823:13
14Johan SandingOK Skogshjortarna58:17+32:2223:18
15Claes SöderströmOK Skogshjortarna58:37+32:4223:26
16Pia RagnmarkOK Skogshjortarna1:04:53+38:5825:57
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Valentin ÅsénOK Skogshjortarnaej godkänd
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd

ÖM5

3 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias FredrixonOK Skogshjortarna38:1812:46
2Björn ÅsénOK Skogshjortarna39:34+1:1613:11
3Jonas KnapOK Skogshjortarna43:29+5:1114:29
4Annika AnderssonOK Skogshjortarna51:27+13:0917:09
5Bertil JohanssonOK Skogshjortarna54:46+16:2818:15
6Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna58:48+20:3019:36
7Lisa CagnerOK Skogshjortarna1:00:32+22:1420:10
8Helena ErntsonKlubblös1:01:06+22:4820:22
9Sören HaglundOK Kullingshof1:09:39+31:2123:13
10Ingmar ÖbergOK Kullingshof1:15:19+37:0125:06
11Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:15:38+37:2025:12
12Börje ÖbergOK Skogshjortarna1:19:02+40:4426:20
Jens HallgrenOK Skogshjortarnautgått
Johanna FredrixonOK Skogshjortarnautgått

ÖM7

3 200 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristjan LaasOK Skogshjortarna26:118:10
2Lennart HålsjöOK Skogshjortarna35:27+9:1611:04
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto39:20+13:0912:17
4Sandra LaasOK Skogshjortarna39:29+13:1812:20
5Tomas KarlssonOK Skogshjortarna40:22+14:1112:36
6Tobias AnderssonKlubblös44:28+18:1713:53
7Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:15+19:0414:08
8Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna45:29+19:1814:12
9Roger WalderstedtOK Skogshjortarna46:44+20:3314:36
10Annika TholénOK Skogshjortarna47:19+21:0814:47
11Martin SykKlubblös47:33+21:2214:51
12Suzy LarssonOK Skogshjortarna50:30+24:1915:46
13Ted LiivrandOK Skogshjortarna51:27+25:1616:04
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna54:01+27:5016:52
15Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna54:07+27:5616:54
16Eva PedersenOK Skogshjortarna54:08+27:5716:55
17Magnus PedersenOK Skogshjortarna54:16+28:0516:57
18Patrik NolbeckKlubblös56:11+30:0017:33
19Johan JonassonKlubblös56:13+30:0217:34
20Kent IvarssonOK Skogshjortarna57:03+30:5217:49
21Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:00:01+33:5018:45
22Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna1:10:40+44:2922:05
Erik TholénOK Skogshjortarnaej godkänd
Hans VokseppOK Skogshjortarnautgått
Lars StrömbergOK Skogshjortarnautgått

ÖM9

4 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SjögrenHestra IF34:578:31
2Martin IvarssonOK Skogshjortarna36:10+1:138:49
3Emil AndreassonOK Skogshjortarna41:32+6:3510:07
4Gary LarssonOK Skogshjortarna46:42+11:4511:23
5Mikael JohanssonOK Skogshjortarna47:50+12:5311:40
6Therése IvarssonOK Skogshjortarna48:50+13:5311:54
7Gustav JonssonOK Skogshjortarna50:55+15:5812:25
8Lasse BjörkingOK Skogshjortarna51:30+16:3312:33
9Tommy BäckOK Kullingshof51:53+16:5612:39
10Lukas LarssonOK Skogshjortarna53:15+18:1812:59
11Conny ErixonOK Kullingshof54:46+19:4913:21
12Pontus JohanssonOK Kullingshof56:39+21:4213:49
13Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:01:30+26:3315:00
14Tobias ErixonOK Kullingshof1:02:44+27:4715:18
15Simon WallmanOK Kullingshof1:10:36+35:3917:13
16Torbjörn WikströmOK Orinto1:21:08+46:1119:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser