Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 20 september 2016

Öppen motion 1

1 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BengtssonOK Skogshjortarna11:237:06
2Noel BengtssonOK Skogshjortarna13:41+2:188:33
3Alma BerzeliusOK Skogshjortarna16:31+5:0810:19
4Lova BerzeliusOK Skogshjortarna16:32+5:0910:20
5Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna20:00+8:3712:30
6Mosen NoriOK Skogshjortarna20:42+9:1912:56
7Isak HjerpeOK Skogshjortarna22:33+11:1014:05
8Albin SchröderOK Skogshjortarna25:15+13:5215:46
9Anna LjungdahlOK Skogshjortarna25:26+14:0315:53
10Julia SuleimanOK Skogshjortarna25:27+14:0415:54
11Emma HagbergOK Skogshjortarna29:59+18:3618:44
12Signe NygårdOK Skogshjortarna32:31+21:0820:19
13Nellie SchröderOK Skogshjortarna36:24+25:0122:45
14Henrik ÖhrwallOK Skogshjortarna40:01+28:3825:00
15Nils SörellOK Skogshjortarna47:06+35:4329:26
16Henning AndreassonKlubblös47:59+36:3629:59

Öppen motion 3

2 500 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EberlénOK Skogshjortarna29:1011:40
2Stina ThernOK Skogshjortarna30:36+1:2612:14
3Olof TholénOK Skogshjortarna35:04+5:5414:01
4Sven SörellOK Skogshjortarna35:27+6:1714:10
5Calle WärnOK Skogshjortarna35:29+6:1914:11
6Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna35:30+6:2014:12
7Agnes IvarssonOK Skogshjortarna36:15+7:0514:30
8Noel BengtssonOK Skogshjortarna37:37+8:2715:02
9Alexander PihlSOK 6839:30+10:2015:48
10Roger PihlSOK 6840:10+11:0016:04
11Johan SabndingOK Skogshjortarna42:19+13:0916:55
12Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna42:31+13:2117:00
13David NygårdOK Skogshjortarna43:22+14:1217:20
14Maria WallinOK Skogshjortarna48:26+19:1619:22
15Jeremia EliassonOK Skogshjortarna49:55+20:4519:58
16Emrik Karlsson ArkbladOK Skogshjortarna49:57+20:4719:58
17Karin Aneland ThernOK Skogshjortarna50:02+20:5220:00
18Erika FredrixonOK Skogshjortarna53:20+24:1021:20
19Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna53:33+24:2321:25
20Kristina PalmKlubblös54:27+25:1721:46
21Linnea SvenssonOK Skogshjortarna57:39+28:2923:03
22Ofelia ElwhagenOK Skogshjortarna57:44+28:3423:05
23Magnus HederströmOK Skogshjortarna1:21:07+51:5732:26
Valentin ÅsénOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

2 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ThernOK Skogshjortarna33:0112:13
2Johan SchröderOK Skogshjortarna33:47+0:4612:30
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:19+1:1812:42
4Åke GatelidOK Skogshjortarna43:33+10:3216:07
5Helena ErntsonKlubblös44:36+11:3516:31
6Mats JohanssonOK Skogshjortarna45:26+12:2516:49
7Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna48:13+15:1217:51
8Hans VokseppOK Skogshjortarna50:08+17:0718:34
9Roger AnderssonOK Skogshjortarna50:45+17:4418:47
10Josefin ÖhrvallOK Skogshjortarna52:08+19:0719:18
11Eva ÖhrvallOK Skogshjortarna52:10+19:0919:19
12Eva IsakssonOK Skogshjortarna53:50+20:4919:56
13Anna LarssonOK Skogshjortarna56:43+23:4221:00
14Anita Lovén AnderssonOK Skogshjortarna56:48+23:4721:02
15Berit IvarssonOK Skogshjortarna1:03:02+30:0123:20
15Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:03:02+30:0123:20
17Lisa CagnerOK Skogshjortarna1:03:04+30:0323:21
18Claes SöderströmOK Skogshjortarna1:03:39+30:3823:34
19Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:17:25+44:2428:40
20Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:26:58+53:5732:12
21Harriet AnderssonOK Skogshjortarna3:48:54+3:15:531:24:46
Annette Johansson- -ej godkänd
Kerstin LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Anton LundOK Skogshjortarnaej godkänd
Peter Wahlgren- -utgått

Öppen motion 7

3 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna34:2211:05
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:47+0:2511:13
3Elin ClassonOK Orinto36:35+2:1311:48
4Martin AxelssonOK Skogshjortarna39:35+5:1312:46
5Roger WalderstedtOK Skogshjortarna39:58+5:3612:53
6Mattias FredrixonOK Skogshjortarna41:36+7:1413:25
7Tobias AnderssonKlubblös41:37+7:1513:25
8Lasse LannfeltOK Skogshjortarna42:37+8:1513:44
9Mats EricssonOK Skogshjortarna42:42+8:2013:46
10Annica TholenKlubblös42:53+8:3113:50
11Torbjörn WikströmOK Orinto46:34+12:1215:01
12Ronny AnderssonOK Skogshjortarna46:45+12:2315:04
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna47:04+12:4215:10
14Lars StrömbergOK Skogshjortarna47:49+13:2715:25
15Björn ÅsénOK Skogshjortarna48:41+14:1915:42
16Kristian GustafssonOK Skogshjortarna48:55+14:3315:46
17Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna49:24+15:0215:56
18Kent CarlgrenOK Skogshjortarna51:47+17:2516:42
19Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna53:44+19:2217:20
20Johan EngdahlOK Skogshjortarna54:49+20:2717:40
21Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna54:55+20:3317:42
22Jens HallgrenOK Skogshjortarna57:49+23:2718:39
23Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:00:34+26:1219:32
24Kurt EkbergOK Orinto1:04:11+29:4920:42
Kurt FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd

Öppen motion 9

4 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto31:487:23
2Johan LarssonOK Skogshjortarna40:15+8:279:21
3Emil AndreassonOK Skogshjortarna42:05+10:179:47
4Gary LarssonOK Skogshjortarna44:50+13:0210:25
5Gustav AnderssonOK Skogshjortarna49:56+18:0811:36
6Kjell EinarssonOK Skogshjortarna50:47+18:5911:48
7Lasse BjörkingOK Skogshjortarna52:11+20:2312:08
8Robert JohanssonKlubblös52:40+20:5212:14
9Joakim LindholmOK Skogshjortarna57:55+26:0713:28
10Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:05:59+34:1115:20
11Nathanael EliassonKlubblös1:13:31+41:4317:05
Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus HomannOK Orintoej godkänd

Hittaut

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna41:39
Ben hong- -utgått
Adam JacobssonKlubblösutgått
Mei Ling- -utgått
Yang Lio- -utgått
Anders Niklasson- -utgått
Juan RojaKlubblösutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser