Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 27 september 2016

Öppen motion 1

1 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LaasOK Skogshjortarna22:2914:59
2Mohsen NoriKlubblös23:38+1:0915:45
3Emma HagbergKlubblös35:18+12:4923:32
4Kurs 8Klubblös41:15+18:4627:30
4Kurs 7Klubblös41:15+18:4627:30

Öppen motion 3

2 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurs 5Klubblös23:0611:33
2Stina ThernOK Skogshjortarna23:28+0:2211:44
3David NygårdKlubblös26:36+3:3013:18
4Alma BerzeliusOK Skogshjortarna27:18+4:1213:39
5Nils SörellOK Skogshjortarna28:39+5:3314:19
6Agnes IvarssonOK Skogshjortarna30:48+7:4215:24
7Erika FredrixonOK Skogshjortarna31:43+8:3715:51
8Erik JohanssonOK Skogshjortarna33:21+10:1516:40
9Alexander PihlSOK 6836:13+13:0718:06
10Kurs 1Klubblös37:05+13:5918:32
11Roger PihlSOK 6837:24+14:1818:42
12Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna38:35+15:2919:17
13Adrian LindholmAlingsås38:52+15:4619:26
14Anna LjungdahlOK Skogshjortarna41:28+18:2220:44
15Kurs 6Klubblös46:50+23:4423:25
16Barbro AnderssonOK Skogshjortarna51:47+28:4125:53
17Kurs 4- -57:32+34:2628:46
18Magnus HederströmOK Skogshjortarna1:06:29+43:2333:14
Valentin ÅsénOK Skogshjortarnaej godkänd
Viktoria FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Linnea SvenssonKlubblösej godkänd
Ofelia ElwhagenKlubblösej godkänd
Jeremia EliassonAlingsåsej godkänd
Lukas EliassonRÖNNINGEej godkänd

Öppen motion 5

3 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer AhlinKlubblös38:0311:53
2Nathanael EliassonKlubblös41:15+3:1212:53
3Bertil JohanssonAlingsås41:49+3:4613:04
4Mats JohanssonKlubblös41:53+3:5013:05
5Kent CarlgrenOK Skogshjortarna44:11+6:0813:48
6Helena ErntsonKlubblös47:17+9:1414:46
7Frida AhlinKlubblös50:02+11:5915:38
8Johanna FredrixonOK Skogshjortarna56:00+17:5717:30
9Åsa HedströmOK Skogshjortarna56:23+18:2017:37
10Anette JohanssonKlubblös56:46+18:4317:44
11Anna LarssonOK Skogshjortarna57:07+19:0417:50
12Klas HellgrenJoa IF57:31+19:2817:58
13Monica IvarssonOK Skogshjortarna59:56+21:5318:43
14Lova BerzeliusOK Skogshjortarna1:00:51+22:4819:00
15Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:04:27+26:2420:08
16Hans AnderssonKlubblös1:21:56+43:5325:36
17Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:32:20+54:1728:51
Josefin ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Anton LundOK Skogshjortarnaej godkänd
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnautgått
Eva ÖhrvallOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 7

3 100 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart HålsjöKlubblös32:4210:32
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:30+0:4810:48
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto36:17+3:3511:42
4Sandra LaasOK Skogshjortarna36:25+3:4311:44
5Martin AxelssonOK Skogshjortarna38:21+5:3912:22
6Annika TholénOK Skogshjortarna39:19+6:3712:40
7Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:27+6:4512:43
8Jonas KnapOK Skogshjortarna39:46+7:0412:49
9Mathias FredrixonAlingsås39:59+7:1712:53
10Torbjörn WikströmOK Orinto40:07+7:2512:56
11Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna40:08+7:2612:56
12Ted LiivrandOK Skogshjortarna41:19+8:3713:19
13Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:37+8:5513:25
14Björn ÅsénOK Skogshjortarna42:02+9:2013:33
15Roger WalderstedtOK Skogshjortarna42:04+9:2213:34
16Andreas JonssonOK Skogshjortarna43:17+10:3513:57
17Mats EricssonOK Skogshjortarna43:57+11:1514:10
18Kent IvarssonOK Skogshjortarna46:02+13:2014:50
19Gustav JorlövOK Skogshjortarna48:35+15:5315:40
20Kurt FredrixonOK Skogshjortarna51:05+18:2316:28
21Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna51:52+19:1016:43
22Hans VokseppOK Skogshjortarna53:48+21:0617:21
23Ola SteneborgKlubblös59:04+26:2219:03
24Christer JohanssonOK Orinto1:00:47+28:0519:36
25Johan EngdalKlubblös1:01:24+28:4219:48
26Annika AnderssonOK Skogshjortarna1:02:10+29:2820:03
27Jens HallgrenOK Skogshjortarna1:10:55+38:1322:52
28Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:31:20+58:3829:27
Tommy PedersenOK Landehofej godkänd
Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars StrömbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Ann LaasOK Skogshjortarnautgått
Anders BerglundOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 9

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristjan LaasOK Skogshjortarna31:44
2Jon LarssonOK Skogshjortarna33:49+2:05
3Lasse BjörkingOK Skogshjortarna41:18+9:34
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna42:30+10:46
5Karin Aneland ThernOK Skogshjortarna42:32+10:48
6Kjell EinarssonOK Skogshjortarna43:05+11:21
7Gustav AnderssonKlubblös43:45+12:01
8Robert JohanssonKlubblös45:29+13:45
9Lars StrömqvistOK Skogshjortarna45:42+13:58
10Johan SparrevikFloda47:55+16:11
11Tobias AnderssonKlubblös51:19+19:35
12Martin SykKlubblös52:56+21:12
13Erik SparrevikLerums SOK1:04:18+32:34
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Pär StenbergOK Skogshjortarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser