Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Täby NärskidO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Täby NärskidO
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: söndag 24 januari 2016

H21

7 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert JohanssonTäby OK44:416:23
2Oskar EdvardssonJärfälla OK46:03+1:226:34
3Daniel NordenbergUpplands Väsby53:00+8:197:34
4Simon SchusterVallentuna-Össeby OL1:03:05+18:249:00

D18

7 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma HagrotTäby OK53:287:38
2Hanna HänströmTäby OK53:54+0:267:42

D16

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea JohanssonTäby OK44:208:41
2Alva JonssonLånghundra IF47:04+2:449:13
3Jonna LundbäckJärfälla OK51:44+7:2410:08
Ellen SkunckeTäby OKej godkänd

H16

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel WaldenfjordJärfälla OK34:146:42
2Linus AlbinssonJärfälla OK39:04+4:507:39
3Anton HänströmTäby OK41:29+7:158:08
4Felix PerssonHaninge SOK41:44+7:308:10
5Jonatan StåhlSundbybergs IK45:00+10:468:49
6Fredrik HanssonTäby OK47:51+13:379:22

D14

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese NilssonOK Österåker30:2310:07
2Ronja StåhlSundbybergs IK30:50+0:2710:16
3Malin HanssonTäby OK36:43+6:2012:14

H14

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK21:217:07
2Otto BalckTäby OK23:17+1:567:45
3Axel MålargårdTäby OK28:00+6:399:20
4William GrunderJärfälla OK33:15+11:5411:05

D12

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrika NordquistTäby OK28:219:27
2Alma MålargårdTäby OK41:44+13:2313:54

H12

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ErlandssonOK Södertörn27:009:00
2Noa BerglundTäby OK31:23+4:2310:27

D40

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria BerglundTäby OK44:378:44
2Cecilia NordquistTäby OK48:23+3:469:29

H40

7 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik ErlandssonOK Södertörn45:266:29
2Mårten WaldenfjordJärfälla OK46:20+0:546:37
3Joakim PerssonHaninge SOK47:23+1:576:46
4Peter AlbinssonJärfälla OK50:52+5:267:16
5Mikael NordquistTäby OK58:05+12:398:17
6Andreas GrunderJärfälla OK1:05:11+19:459:18

D50

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My RönnolsTäby OK40:598:02
2Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL41:50+0:518:12

H50

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AjlingTäby OK36:257:08
2Carl PerssonTäby OK43:57+7:328:37

H60

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf CarnbyTäby OK36:357:10
2Göran HanssonTäby OK38:13+1:387:29
3Leif CarlssonSkarpnäcks OL41:13+4:388:04
4Clas-Göran HerrgårdTäby OK43:23+6:488:30
5Tomas PetterssonHaninge SOK45:48+9:138:58
6Jan ÅsbergHäverödals SK46:22+9:479:05
7Lars HörnströmTäby OK48:23+11:489:29
8Ebbe AdolfssonSundbybergs IK48:55+12:209:35
Hans-Erik PerssonSundbybergs IKej godkänd

H70

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LjungströmIL Tyrving39:0713:02

Öppen motion 1

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran HanssonTäby OK34:5811:39
Oscar KoertgeTäby OKutgått

Öppen motion 5

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik DikvallWaxholms OK55:4310:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser