Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Selångerträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Selångerträffen
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: lördag 1 oktober 2011

D21

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara TimnerSundsvalls OK43:1512:27
2Johanna MoreliusSundsvalls OK55:22+12:0715:57
Charlotta PalmgrenSundsvalls OKej godkänd

H21

4 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus FrödinSundsvalls OK37:128:35
2Tobias EliassonSundsvalls OK38:06+0:548:47
3Lars HolmquistSundsvalls OK39:22+2:109:05
4Henrik ÅströmOK Hedströmmen43:44+6:3210:06
5Erik ToomingasSundsvalls OK46:41+9:2910:46
6Magnus JonssonSundsvalls OK48:13+11:0111:08
7Thomas EngbergVK Uvarna51:09+13:5711:48
8Anders BjörklundNjurunda OK52:22+15:1012:05
9Per EdströmHärnösands OK57:31+20:1913:16
10David AloneyIsrael1:04:43+27:3114:56

D18

3 470 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Amanda ÅströmVK Uvarnaej start

D16

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÅströmVK Uvarna40:0514:06
2Johanna SjölundSundsvalls OK41:47+1:4214:42
3Sanna WassbrinkVK Uvarna58:01+17:5620:25
Jorunn LindströmSundsvalls OKej start

D14

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NilssonVK Uvarna42:0316:57
2Anna LampinenSelånger SOK45:04+3:0118:10
Hanna HugossonSundsvalls OKej start

H14

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonHärnösands OK40:0714:07
2Martin StorkampSundsvalls OK1:36:05+55:5833:49
Oscar SundlöfTimrå SOKej start

D12

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KjellinForsa OK46:3520:04
Sara NilssonVK Uvarnaej start
Ann JohanssonSundsvalls OKej start

D10

1 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice PalmgrenSundsvalls OK24:3313:29
2Elin EdströmHärnösands OK31:20+6:4717:12
3Astrid RexSundsvalls OK40:10+15:3722:04
4Nelly PerssonSundsvalls OK43:49+19:1624:04
5Sofie FröjdSundsvalls OK55:41+31:0830:35

H10

1 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor BütikoferLjusdals OK21:1611:41
2Robin EdlundSundsvalls OK24:23+3:0713:23
3Oskar BütikoferLjusdals OK27:20+6:0415:01
4Seth BorglundHärnösands OK30:14+8:5816:36

D40

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrica Swärd-BütikoferForsa OK45:4613:11
2Kristina NilssonVK Uvarna1:20:19+34:3323:08

H40

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MellanderSundsvalls OK48:2313:15
2Stefan WassbrinkVK Uvarna1:00:17+11:5416:30
3Erik BorglundHärnösands OK1:01:15+12:5216:46

H45

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ErikssonVK Uvarna33:099:04
2Tommy FröjdSundsvalls OK46:29+13:2012:44
3Karl-Anders LarssonVK Uvarna48:05+14:5613:10
Hans-Erik JanssonVK Uvarnaej start

D50

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie GustafssonSundsvalls OK46:2815:14
2Ann BjörklundNjurunda OK54:08+7:4017:44
3Anki TeikeForsa OK1:00:52+14:2419:57
4Anita SundlingNjurunda OK1:04:51+18:2321:15
5Anita GahlinHärnösands OK1:05:24+18:5621:26
6Gunilla JacobssonNjurunda OK1:07:21+20:5322:04
Annika StaafForsa OKej godkänd

H50

3 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ÖstmanSundsvalls OK53:5815:33
Uno JohanssonSundsvalls OKej start

H55

3 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell BomanSöderhamns OK35:5010:19
2Håkan Berglund-LakeKovlands IF41:49+5:5912:03
3Ove JanssonSundsvalls OK49:43+13:5314:19
4Tommy ÖsthLjusdals OK52:48+16:5815:12
Christer EngmanForsa OKej godkänd

D65

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila NäslundTimrå SOK53:2318:36
2Ulla HellmanSundsvalls OK1:03:49+10:2622:14
3Elvy PetersonSundsvalls OK1:08:19+14:5623:48
4Christina WestmanHudiksvalls OK1:09:57+16:3424:22

H65

3 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harri NäätänenKovlands IF38:4612:42
2Jan-Gunnar SwärdForsa OK44:14+5:2814:30
3Christer MöllenbergTimrå SOK44:39+5:5314:38
4Åke HöglundTimrå SOK47:19+8:3315:30
5Gunnar BengtssonSundsvalls OK47:36+8:5015:36
6Jim PerssonVK Uvarna47:51+9:0515:41
7Ove PetersonSundsvalls OK52:55+14:0917:20
8Winn BjörklundSundsvalls OK54:14+15:2817:46
9Erik KardellNjurunda OK57:33+18:4718:52
10Gunnar HellmanSundsvalls OK1:02:28+23:4220:28

H70

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sten ErikssonOK Branten50:2717:34
2Sören JanssonSundsvalls OK57:05+6:3819:53
3Olle NäslundTimrå SOK1:28:03+37:3630:40
4Gunnar NorénNjurunda OK1:31:15+40:4831:47

D75

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK1:24:2231:01
Gun KrohnHudiksvalls OKej godkänd

H75

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf KrohnHudiksvalls OK1:00:1120:58
2Bengt LarssonKovlands IF1:04:31+4:2022:28
Bo OlssonHärnösands OKej godkänd
Yngve LarssonKovlands IFej godkänd
Bert-Erik BergströmVK Uvarnaej start

Inskolning

1 600 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes BrobergSundsvalls OKfullföljt
Lovisa DufvaSundsvalls OKfullföljt
Hanny EdströmHärnösands OKfullföljt
Alva EliassonSundsvalls OKfullföljt
Adam ErikssonSundsvalls OKfullföljt
Astrid ErikssonSundsvalls OKfullföljt
Petter ErlandssonSundsvalls OKfullföljt
Signe FeilSundsvalls OKfullföljt
Elsa GranholmSundsvalls OKfullföljt
Hannes LindahlSundsvalls OKfullföljt
Elof LindströmSundsvalls OKfullföljt
Wilmer RexSundsvalls OKfullföljt
Albin SelanderSundsvalls OKfullföljt
Vendela WermelinSundsvalls OKfullföljt

Öppen 1

1 820 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nanna WestbergTimrå SOK29:1416:03
2Elsa LampinenSelånger SOK29:23+0:0916:08
3Kajsa LindqvistSelånger SOK29:36+0:2216:15
4Axel KjellinForsa OK35:30+6:1619:30
Mårten EdströmSundsvalls OKej godkänd
Pär-Albin PerssonSundsvalls OKej godkänd

Öppen 4

3 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny ErlandssonSundsvalls OK43:2914:15
2Lars MaxénTimrå SOK54:20+10:5117:48
3Sara ForsbergSundsvalls OK59:24+15:5519:28
4Luise HeermannNjurunda OK1:13:11+29:4223:59
5Kristoffer VirtanenSelånger SOK1:16:07+32:3824:57
6Agneta JonzonSöderhamns OK1:17:32+34:0325:25
7Kristina PerssonSundsvalls OK1:18:12+34:4325:38
8Louise MaxénTimrå SOK1:21:05+37:3626:35
9Annika KardellNjurunda OK1:26:09+42:4028:14
10Marita LindqvistSelånger SOK1:29:30+46:0129:20
11Karin ÅströmVK Uvarna1:57:49+1:14:2038:37
Nicklas LindqvistSelånger SOKej godkänd

Öppen 7

3 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas RexSundsvalls OK31:277:56
2Martin NissarSundsvalls OK36:52+5:259:18
3Thomas JohanssonSundsvalls OK37:32+6:059:28
4Richard LindströmNjurunda OK40:23+8:5610:11
5Anders SjögrenSundsvalls OK43:30+12:0310:59
6Fredrik PonténIF Strategen48:37+17:1012:16
7Elin SvenssonSundsvalls OK51:02+19:3512:53
8Urs BütikoferForsa OK51:16+19:4912:56
9Peter SundlöfTimrå SOK54:23+22:5613:43
10Ola TuvessonSundsvalls OK57:19+25:5214:28
11Cecilia EdströmSundsvalls OK57:20+25:5314:28
12Josef AnderssonSundsvalls OK57:32+26:0514:31
Bo MellerstedtSelånger SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser