Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by Night 2015/2016 deltävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by Night 2015/2016 deltävling 8
Arrangörsorganisation: Jönköpings OK
Datum: torsdag 28 januari 2016

Korta Dam

3 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna33:5210:21
2Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna37:21+3:2911:25
3Anna DolkJönköpings OK37:33+3:4111:28
4Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:59+8:0712:50
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK49:39+15:4715:11
6Kristina JohanssonMullsjö SOK1:29:33+55:4127:23
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

Korta Herr

3 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna36:1011:03
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna36:14+0:0411:04
3Klas BjörkIK Hakarpspojkarna36:56+0:4611:17
4Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna37:19+1:0911:24
5Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna37:32+1:2211:28
6Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna38:46+2:3611:51
7Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna40:33+4:2312:24
8Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna40:36+4:2612:24
9Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:12+5:0212:35
10Stellan AhnströmForserums SOK41:20+5:1012:38
11Gunnar AnderssonIK Vista1:29:29+53:1927:21
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

5 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna43:117:55
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna56:03+12:5210:17
3Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna56:06+12:5510:17
4Hanna PalmIK Hakarpspojkarna56:14+13:0310:19
5Therese BarjeJönköpings OK56:56+13:4510:26
6Anna JohanssonJönköpings OK1:05:14+22:0311:58
7Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:10:38+27:2712:57

Mellan Herr

5 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna42:567:52
2Niklas AlvaeusJönköpings OK43:01+0:057:53
3Philip HjellströmGränna-Bygdens OK50:11+7:159:12
4Michael BjörnlingerIK Vista56:08+13:1210:17
5Lennart LarssonJönköpings OK1:05:18+22:2211:58

Långa

8 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:15:028:21
2Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna1:22:37+7:359:12
Davis DislersIK Hakarpspojkarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser