Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOF Nattcup #6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOF Nattcup #6
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: onsdag 13 januari 2016

Långa

6 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxlingSundsvalls OK38:516:22
2Markus FrödinSundsvalls OK38:55+0:046:22
3Anders WedinSundsvalls OK38:58+0:076:23
4Erik ToomingasSundsvalls OK42:55+4:047:02
5Johan NordinSundsvalls OK43:57+5:067:12
6Per NordanlindSundsvalls OK46:29+7:387:37
7Hanna HugossonSundsvalls OK46:37+7:467:38
8Magnus JonssonSundsvalls OK46:39+7:487:38
9Ellinor FranssonJärla Orientering46:46+7:557:40
10Lars HenrikssonSundsvalls OK48:08+9:177:53
11Lars HolmkvistSundsvalls OK48:10+9:197:53
12Johnny BlästaNjurunda OK1:02:26+23:3510:14 Ladda ner rutt i gpx-format
Jan NordinSundsvalls OKej godkänd

Mellan herrar

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes LindahlSundsvalls OK33:557:32
2Lars-Erik NilssonSundsvalls OK37:35+3:408:21
3Sven Erik SundinSelånger SOK38:44+4:498:36
4Jan OlofssonVK Uvarna38:48+4:538:37
5Hannes WernSundsvalls OK45:46+11:5110:10
6Ingmar SöderströmSundsvalls OK54:17+20:2212:03

Mellan damer

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK34:047:34
2Hanna SjölinForsa OK34:13+0:097:36

Korta ungdomar

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia LindbergSundsvalls OK23:188:02
2Mattias LarssonSundsvalls OK25:15+1:578:42
3Lovisa DufvaSundsvalls OK25:26+2:088:46
4Ebba LindholmSundsvalls OK41:26+18:0814:17
Stina LindholmSundsvalls OKej godkänd

Korta övriga

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irené LarssonSundsvalls OK25:398:50
2Winn BjörklundSundsvalls OK28:56+3:179:58
3Peter LorentzsonSundsvalls OK29:04+3:2510:01
4Erik KardellNjurunda OK30:07+4:2810:23
5Annika KardellSundsvalls OK30:39+5:0010:34
6Maria JonssonSundsvalls OK31:15+5:3610:46
7Christina FlordalLjusdals OK33:47+8:0811:38
8Inger LorentzsonSundsvalls OK34:07+8:2811:45
9Jon FlordalLjusdals OK34:09+8:3011:46
10Ulla HellmanSundsvalls OK36:45+11:0612:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser