Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 1 april 2017

D14 SSM

4 470 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna / Småland OF42:07
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna / Småland OF46:02+3:55
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna / Småland OF47:35+5:28
4Agnes DjurstedtEksjö SOK / Småland OF49:58+7:51
5Ella SöderbergOK Skogsfalken / Blekinge OF52:47+10:40
6Thea BökmanHelsingborgs SOK / Skåne OF52:59+10:52
7Hanna ÖbergGamleby OK / Smålands OF55:11+13:04
8Emma EmilssonOK Skogsfalken / Blekinge OF55:39+13:32
9Klara PerssonHalmstad OK / Halland OF55:52+13:45
10Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna / Småland OF56:48+14:41
11Thilda SeldénIF Rigor / Hallands OF57:03+14:56
12Enni LindskogOK Älme / Småland OF57:53+15:46
13Alma SvennerudKarlskrona SOK / Blekinge OF 59:52+17:45
14Filippa SöderbergKalmar OK / Småland OF1:01:07+19:00
15Sandra WiduchKarlskrona SOK / Blekinge OF 1:01:44+19:37
16Thea Nordin AbajiEksjö SOK / Småland OF1:02:02+19:55
17Linnea RydlundHässleholms OK / Skåne OF1:02:21+20:14
18Vilmalee SuwanOK Vilse 87 / Blekinge OF1:02:45+20:38
19Moa WallenborgOK Kontinent / Skåne OF1:03:45+21:38
20Stina LindSOK Viljan / Småland OF1:04:38+22:31
21Vendela SturekSOK Viljan / Småland OF1:04:43+22:36
22Marta TörnströmFK Friskus-Varberg / Halland OF1:05:19+23:12
23Stella RangertIK Hakarpspojkarna / Småland OF1:05:51+23:44
24Felicia FyhrSOK Aneby / Småland OF1:05:54+23:47
25Tove ValleriusGamleby OK / Smålands OF1:06:24+24:17
26Selma LarssonLunds OK / Skåne OF1:06:48+24:41
27Alice OlvegårdFK Göingarna / Skåne OF1:07:14+25:07
28Amanda SvenssonOK Orion / Blekinge OF 1:07:55+25:48
29Kajsa HeydenLunds OK / Skåne OF1:08:15+26:08
30Alva NystedtSkåneslättens OL / Skåne OF1:10:53+28:46
31Unni GranforsIF Rigor / Hallands OF1:11:21+29:14
32Emmy PalmFK Boken / Skåne OF1:16:18+34:11
33Ella PerssonEksjö SOK / Småland OF1:16:32+34:25
34Elvira LjungbergOK Skogsfalken / Blekinge OF1:17:18+35:11
35Emma RindstigSOK Viljan / Småland OF1:18:52+36:45
36Tilda HagelbergEksjö SOK / Småland OF1:19:33+37:26
37Emma EliassonFK Friskus-Varberg / Halland OF1:19:49+37:42
38Maja LindénVäxjö OK /Småland OF1:21:03+38:56Ladda ner rutt i gpx-format
39Anna SvenssonIF Rigor / Hallands OF1:23:47+41:40
40Olivia LarssonLunds OK / Skåne OF1:24:59+42:52
41Alice PerssonOK Tyringe / Skåne OF1:28:00+45:53Ladda ner rutt i gpx-format
42Linnea LeijonHärlövs IF / Skåne OF1:31:57+49:50
43Elsa EricssonLunds OK / Skåne OF1:32:52+50:45
44Joanna PerssonOK Tyringe / Skåne OF1:34:58+52:51
45Julia KarlssonOK Skogsfalken / Blekinge OF1:49:01+1:06:54
Ina ÅmanOK Vilse 87 / Blekinge OFej godkänd
Martina NiklassonVäxjö OK /Småland OFej godkänd
Rebecca AdlercreutzLunds OK / Skåne OFej godkänd
Ellen TollOK Njudung / Småland OFej start
Eira HertinIK Hakarpspojkarna / Småland OFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser