Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sydsvenska mästerskapen, individuell, lång
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: lördag 1 april 2017

Andrarums IF / Skåne OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Elin NilssonD15 SSM (19)1:00:47+17:1112:55
39Stellan GradinH14 SSM (59)1:03:02+26:1213:35

Bredaryds SOK / Småland OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Axel ElmbladH15 SSM (25)37:317:18
7Anton GunnarssonH15 SSM (25)51:10+13:399:58
13Ellen SigvardsonD15 SSM (19)1:17:25+33:4916:28
16Linnea SkalbergD16 SSM (20)1:04:26+16:2413:18
17Hanna HenningssonD16 SSM (20)1:11:45+23:4314:49
30Filip BrolingH14 SSM (59)57:52+21:0212:28

Eksjö SOK / Småland OF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hugo DjurstedtH16 SSM (25)46:27+4:208:23
4Agnes DjurstedtD14 SSM (48)49:58+7:5111:10
7Simon SvahnH16 SSM (25)52:21+10:149:26
8Hugo JakobssonH16 SSM (25)56:37+14:3010:13
15Ida EdvardssonD15 SSM (19)1:18:21+34:4516:40
16Thea Nordin AbajiD14 SSM (48)1:02:02+19:5513:52
17Mattis PerssonH16 SSM (25)1:12:54+30:4713:09
33Ella PerssonD14 SSM (48)1:16:32+34:2517:07
36Tilda HagelbergD14 SSM (48)1:19:33+37:2617:47
Klara HöglundD16 SSM (20)ej start

Emmaboda Verda OK / Smålands OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Olle KallerbäckH14 SSM (59)46:47+9:5710:04

Falkenbergs OK / Halland OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Linnea BengtssonD16 SSM (20)1:15:57+27:5515:41

FK Boken / Skåne OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Sofia PalmD15 SSM (19)1:01:03+17:2712:59
15Erik JohanssonH14 SSM (59)49:56+13:0610:45
32Emmy PalmD14 SSM (48)1:16:18+34:1117:04

FK Friskus-Varberg / Halland OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Noah BechtelH16 SSM (25)1:03:05+20:5811:23
22Marta TörnströmD14 SSM (48)1:05:19+23:1214:36
29Alex JohanssonH14 SSM (59)56:33+19:4312:11
37Emma EliassonD14 SSM (48)1:19:49+37:4217:51
38Axel BechtelH14 SSM (59)1:02:28+25:3813:27
55Melwin WildheimH14 SSM (59)1:38:41+1:01:5121:16
Elsa EricssonD16 SSM (20)ej start

FK Göingarna / Skåne OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Hilda AxelssonD16 SSM (20)53:22+5:2011:01
17Edvin SelinH14 SSM (59)50:50+14:0010:57
27Alice OlvegårdD14 SSM (48)1:07:14+25:0715:02

Gamleby OK / Smålands OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Hanna ÖbergD14 SSM (48)55:11+13:0412:20
13Fabian ValleriusH15 SSM (25)1:05:58+28:2712:51
25Tove ValleriusD14 SSM (48)1:06:24+24:1714:51
Isak LiljeholmH14 SSM (59)ej godkänd
Aron ÖstangårdH15 SSM (25)ej godkänd

Halmstad OK / Halland OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Albin PerssonH15 SSM (25)44:08+6:378:36
9Klara PerssonD14 SSM (48)55:52+13:4512:29
15Lovisa LagerD16 SSM (20)1:03:38+15:3613:08
15Arvid LundqvistH15 SSM (25)1:10:10+32:3913:40
28Emil JägstedtH14 SSM (59)56:18+19:2812:08

Helsingborgs SOK / Skåne OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Thea BökmanD14 SSM (48)52:59+10:5211:51
10Axel OrrhedeH16 SSM (25)1:00:45+18:3810:57
12Jacob MobergH16 SSM (25)1:03:13+21:0611:24
50Gustav FribergH14 SSM (59)1:15:29+38:3916:16
51Victor EricssonH14 SSM (59)1:23:04+46:1417:54

Hjärnarps OL / Skåne OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Simon OlssonH16 SSM (25)58:00+15:5310:28
14Pontus ErikssonH16 SSM (25)1:06:32+24:2512:00
33Erik AlbinssonH14 SSM (59)59:55+23:0512:54
48David MorénH14 SSM (59)1:11:33+34:4315:25
Jakob ZällH16 SSM (25)ej godkänd

Härlövs IF / Skåne OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Clara DahlD16 SSM (20)48:029:55
12Maja TenghagenD16 SSM (20)1:00:39+12:3712:31
13Alma LeijonD16 SSM (20)1:03:28+15:2613:06
19Melvin NilssonH15 SSM (25)1:30:59+53:2817:44
42Linnea LeijonD14 SSM (48)1:31:57+49:5020:34
Samuel LåstbomH16 SSM (25)ej godkänd

Hässleholms OK / Skåne OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Nellie RydlundD15 SSM (19)1:00:33+16:5712:52
17Linnea RydlundD14 SSM (48)1:02:21+20:1413:56
19Anton SvenssonH16 SSM (25)1:23:31+41:2415:04
32Ivar HelmerssonH14 SSM (59)59:21+22:3112:47

IF Rigor / Hallands OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Thilda SeldénD14 SSM (48)57:03+14:5612:45
31Unni GranforsD14 SSM (48)1:11:21+29:1415:57
39Anna SvenssonD14 SSM (48)1:23:47+41:4018:44

IK Hakarpspojkarna / Småland OF

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Tilda PalmD14 SSM (48)42:079:25
1Emma LingD15 SSM (19)43:369:16
1Viktor GunnarssonH14 SSM (59)36:507:56
2Hilda Holmqvist JohanssonD15 SSM (19)43:38+0:029:17
2Julia RangertD16 SSM (20)49:00+0:5810:07
2Evelina Svensson FinndahlD14 SSM (48)46:02+3:5510:17
3Alma Holmqvist JohanssonD16 SSM (20)49:02+1:0010:07
3Ida EskilssonD14 SSM (48)47:35+5:2810:38
4Emil ÖhlundH16 SSM (25)49:26+7:198:55
7Olle KarlssonH14 SSM (59)44:45+7:559:38
8Ebba LindmanD16 SSM (20)55:15+7:1311:24
10Emmy GranstedtD14 SSM (48)56:48+14:4112:42
14Albin HjellströmH14 SSM (59)49:11+12:2110:35
21Joel BjörnlingerH14 SSM (59)52:08+15:1811:14
22Mattias ÖhlundH14 SSM (59)52:17+15:2711:16
23Stella RangertD14 SSM (48)1:05:51+23:4414:43
23Adrian SjödinH14 SSM (59)53:28+16:3811:31
36Erik LingH14 SSM (59)1:01:11+24:2113:11
Joar HertinH16 SSM (25)ej godkänd
Oscar OlinH14 SSM (59)ej godkänd
Eira HertinD14 SSM (48)ej start

IK Trenne Ullared / Halland OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Elin CarlssonD16 SSM (20)1:03:29+15:2713:06

Jönköpings OK / Smålands OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Benjamin ClaessonH15 SSM (25)53:40+16:0910:27

Kalmar OK / Småland OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Filippa SöderbergD14 SSM (48)1:01:07+19:0013:40
16Isak HagbergH15 SSM (25)1:10:37+33:0613:45
17Jonathan KonradssonH15 SSM (25)1:13:27+35:5614:19
Adrian SkobeH16 SSM (25)ej godkänd

Karlskrona SOK / Blekinge OF

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Maxim OmelchenkoH15 SSM (25)42:05+4:348:12
5Ebba BerglinD16 SSM (20)52:23+4:2110:49
5Anton TörnqvistH14 SSM (59)43:14+6:249:19
6Arvid KronmarH15 SSM (25)49:53+12:229:43
11Lovisa JohanssonD16 SSM (20)58:31+10:2912:05
13Alma SvennerudD14 SSM (48)59:52+17:4513:23
13Hugo LarssonH14 SSM (59)47:45+10:5510:17
14Jakob WilhelmssonH15 SSM (25)1:08:58+31:2713:26
15Sandra WiduchD14 SSM (48)1:01:44+19:3713:48
21Erik HanssonH16 SSM (25)1:40:32+58:2518:08

Lunds OK / Skåne OF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Allan HedbergH16 SSM (25)51:16+9:099:15
9Loke HedbergH14 SSM (59)45:54+9:049:53
10Felix GustafssonH14 SSM (59)46:22+9:329:59
11Carl ÅsH15 SSM (25)1:02:47+25:1612:14
14Elin HugossonD15 SSM (19)1:17:48+34:1216:33
15Ludvig ZaarH16 SSM (25)1:10:48+28:4112:46
18Johan VinbladH15 SSM (25)1:19:36+42:0515:30
26Selma LarssonD14 SSM (48)1:06:48+24:4114:56
29Kajsa HeydenD14 SSM (48)1:08:15+26:0815:16
40Olivia LarssonD14 SSM (48)1:24:59+42:5219:00
43Elsa EricssonD14 SSM (48)1:32:52+50:4520:46
46Albin HugossonH14 SSM (59)1:09:13+32:2314:55
49Isak AnderssonH14 SSM (59)1:14:56+38:0616:08
53Jakob TerménH14 SSM (59)1:26:52+50:0218:43
54David OlanderH14 SSM (59)1:36:35+59:4520:48
56Anton ElmerfjordH14 SSM (59)2:14:53+1:38:0329:04
Rebecca AdlercreutzD14 SSM (48)ej godkänd
Povel HedbergH16 SSM (25)ej start

Malmö OK / Skåne OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Agnes LindblomD15 SSM (19)54:51+11:1511:40
16Alfred AhltinH14 SSM (59)50:08+13:1810:48
21Adam LindblomH15 SSM (25)1:34:31+57:0018:25

OK Bävern / Småland OF

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Linus LundbergH16 SSM (25)ej start

OK Gynge / Skåne OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
42Jakob IngelströmH14 SSM (59)1:05:16+28:2614:03

OK Kontinent / Skåne OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Moa WallenborgD14 SSM (48)1:03:45+21:3814:15
52Lucas TreldalH14 SSM (59)1:26:39+49:4918:40

OK Lindéna / Hallands OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
25Isak BengtssonH14 SSM (59)54:13+17:2311:41

OK Löftan / Halland OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jesper JohanssonH15 SSM (25)39:58+2:277:47
2Adrian VartiaH16 SSM (25)43:23+1:167:49
6Victor HanssonH14 SSM (59)44:41+7:519:37
11Tobias JohanssonH14 SSM (59)46:32+9:4210:01
20Axel ErikssonH16 SSM (25)1:33:42+51:3516:54
26Jakob MobergH14 SSM (59)54:45+17:5511:47

OK Nackhe / Halland OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Jonathan RundqvistH14 SSM (59)51:43+14:5311:08
Evelina OlssonD16 SSM (20)ej godkänd

OK Njudung / Småland OF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Amanda KarmetunD15 SSM (19)55:13+11:3711:44
6Albin TollH16 SSM (25)52:13+10:069:25
8Karl PetersénH15 SSM (25)53:04+15:3310:20
27Oscar HultgrenH14 SSM (59)54:57+18:0711:50Ladda ner rutt i gpx-format
45Filip JennerstrandH14 SSM (59)1:08:09+31:1914:41
Ellen TollD14 SSM (48)ej start

OK Orion / Blekinge OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Klara AnderssonD15 SSM (19)57:22+13:4612:12
28Amanda SvenssonD14 SSM (48)1:07:55+25:4815:11
34Melker LarssonH14 SSM (59)1:00:19+23:2912:59

OK Pan-Kristianstad / Skåne OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
35Gustav AnderssonH14 SSM (59)1:00:42+23:5213:04
Victor ModigH14 SSM (59)ej godkänd
Melker AnderssonH15 SSM (25)ej godkänd

OK Skogsfalken / Blekinge OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ella SöderbergD14 SSM (48)52:47+10:4011:48
6Elin EmilssonD15 SSM (19)55:14+11:3811:45
8Emma EmilssonD14 SSM (48)55:39+13:3212:26
34Elvira LjungbergD14 SSM (48)1:17:18+35:1117:17
45Julia KarlssonD14 SSM (48)1:49:01+1:06:5424:23
Herman AlbinssonH15 SSM (25)ej godkänd

OK Torfinn / Skåne OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Albin AnderssonH14 SSM (59)54:08+17:1811:40

OK Tyringe / Skåne OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Alice PerssonD14 SSM (48)1:28:00+45:5319:41Ladda ner rutt i gpx-format
44Joanna PerssonD14 SSM (48)1:34:58+52:5121:14

OK Vilse 87 / Blekinge OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Gustav ÅmanH16 SSM (25)1:11:20+29:1312:52
18Vilmalee SuwanD14 SSM (48)1:02:45+20:3814:02
Linn KarlssonD15 SSM (19)ej godkänd
Ina ÅmanD14 SSM (48)ej godkänd

OK Vivill / Småland OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Vendela LönkvistD16 SSM (20)56:55+8:5311:45
Clara SamuelssonD15 SSM (19)ej godkänd

OK Älme / Småland OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Enni LindskogD14 SSM (48)57:53+15:4612:56
31Johan BjörckH14 SSM (59)58:40+21:5012:38

Ronneby OK / Blekinge OF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Linus VernströmH14 SSM (59)45:46+8:569:51
9Hanna JohannessonD16 SSM (20)56:33+8:3111:41
12Arvid BlomsterH15 SSM (25)1:05:33+28:0212:46
13Simon GiselssonH16 SSM (25)1:04:40+22:3311:40
16Hanna RingD15 SSM (19)1:21:36+38:0017:21
18Aron ThorénH16 SSM (25)1:13:39+31:3213:17
20Fabian AnderssonH15 SSM (25)1:31:35+54:0417:51
37Olof EdvardssonH14 SSM (59)1:02:21+25:3113:26
44Oskar ErikssonH14 SSM (59)1:07:38+30:4814:34

Skåneslättens OL / Skåne OF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Albin WeidenH14 SSM (59)42:59+6:099:15
7Lovisa WeidenD16 SSM (20)53:55+5:5311:08
30Alva NystedtD14 SSM (48)1:10:53+28:4615:51
47Adam JohanssonH14 SSM (59)1:10:10+33:2015:07
Tea MarkholmD15 SSM (19)ej godkänd
Viggo JohanssonH15 SSM (25)ej godkänd

SOK Aneby / Småland OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Alma GustafssonD15 SSM (19)58:58+15:2212:32
24Felicia FyhrD14 SSM (48)1:05:54+23:4714:44

SOK Viljan / Småland OF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Tuva LövdahlD15 SSM (19)1:14:04+30:2815:45
20Stina LindD14 SSM (48)1:04:38+22:3114:27
21Vendela SturekD14 SSM (48)1:04:43+22:3614:28
35Emma RindstigD14 SSM (48)1:18:52+36:4517:38
40Olle ErlandssonH14 SSM (59)1:03:19+26:2913:38
41Theo LövdahlH14 SSM (59)1:03:56+27:0613:46
43Axel EvebornH14 SSM (59)1:07:24+30:3414:31

Torsås OK / Smålands OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Lisa OlssonD15 SSM (19)54:58+11:2211:41

Växjö OK /Småland OF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Noel BraunH14 SSM (59)38:20+1:308:15
3Hugo EricssonH14 SSM (59)39:15+2:258:27
4Alicia LundgrenD16 SSM (20)50:43+2:4110:28
5Erik ÅkessonH15 SSM (25)44:19+6:488:38
10William BjörkmanH15 SSM (25)59:03+21:3211:30
38Maja LindénD14 SSM (48)1:21:03+38:5618:07Ladda ner rutt i gpx-format
Maja PorleD16 SSM (20)ej godkänd
Martina NiklassonD14 SSM (48)ej godkänd

Örkelljunga FK / Skåne OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Albin KronkvistH16 SSM (25)42:077:36
18Hugo CedervallH14 SSM (59)51:41+14:5111:08
20Agust KronkvistH14 SSM (59)51:49+14:5911:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser