Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg by Night FAIK OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg by Night FAIK OK
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: torsdag 11 februari 2016

Kort lätt dam

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LantzSkövde Triatlon32:5817:37
2Tindra MolinFalköpings AIK OK37:50+4:5220:13

Kort lätt herr

1 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias KjellströmSkövde Triatlon26:2314:06
2Oliver HammarFalköpings AIK OK37:54+11:3120:16

Kort dam

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WillénFalköpings AIK OK25:199:22
2Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu34:48+9:2912:53
3Elise JohanssonFalköpings AIK OK39:48+14:2914:44
4Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu43:03+17:4415:56
5Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu43:37+18:1816:09
6Tove ErikssonRyda SK44:18+18:5916:24
7Marite ÅkerströmSOK Träff44:23+19:0416:26
8Monica AbrahamssonGudhems IF54:30+29:1120:11
9Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK55:45+30:2620:38
10Vera WallinFalköpings AIK OK1:01:34+36:1522:48
11Vera PetterssonFalköpings AIK OK1:01:35+36:1622:48
Kristina JohanssonMullsjö SOKej godkänd
Elisabeth FredrikssonGudhems IFej start

Kort herr

2 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LöfvingMullsjö SOK25:569:36
2Jan AlbertssonIstrums SK34:59+9:0312:57
3Yngve AlfvénIK Wilske35:40+9:4413:12
4Lars WahlströmIstrums SK42:01+16:0515:33
5Bengt ÅkerströmSOK Träff43:41+17:4516:10
6Carl-Erik FogelstrandRyda SK44:19+18:2316:24
7Kenneth MörkIK Wilske44:31+18:3516:29
8Per CarlssonIF Hagen47:18+21:2217:31
9Anders SwedinLidköpings VSK47:39+21:4317:38
Bo AnderssonFalköpings AIK OKej godkänd
Dan LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamoej start
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej start
Åke NordbergOK Klyftamoej start
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKej start

Mellan dam

4 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad46:589:52
2Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:08:24+21:2614:22
Anki BlennowFalköpings AIK OKej start
Maria WidmarkIF Hagenej start

Mellan herr

4 760 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LösethFalköpings AIK OK46:559:51
2John StrandbergI 19 IF49:08+2:1310:19
3Anton CarlssonIF Hagen51:41+4:4610:51
4David OlssonOK Skogsstjärnan52:00+5:0510:55
5Henrik PetterssonFalköpings AIK OK55:04+8:0911:34
6Stig JohanssonFalköpings AIK OK55:27+8:3211:38
7Peter RavnellGudhems IF55:31+8:3611:39
8Bertil KarlssonHjobygdens OK55:32+8:3711:40
9Jan-Åke EmilssonGudhems IF55:36+8:4111:40
10Tommy RoosFalköpings AIK OK55:54+8:5911:44
11Lennart SibeckFalköpings AIK OK56:05+9:1011:46
12Karl Evert SvenssonIF Hagen57:28+10:3312:04
13Michael ForsmanK 3 IF1:12:49+25:5415:17
14Henrik ArrheniusIF Hagen1:20:37+33:4216:56
15Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:26:38+39:4318:12
Hans-Gösta BernhardMariestads FKej godkänd
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start
Robert JakobssonTidaholm SOK Sisuej start

Lång dam

6 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmFalköpings AIK OK55:358:22
2Alva SonessonFalköpings AIK OK1:00:36+5:019:07
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK1:08:35+13:0010:19
Ulrika FredrikssonGudhems IFej start
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej start

Lång herr

6 640 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus CarlssonIF Hagen55:338:21
2Tony LarssonIstrums SK55:39+0:068:22
3Hampus NyströmIF Hagen1:00:37+5:049:07
4Daniel BogrenIF Hagen1:01:30+5:579:15
5Lars HolmbergIF Hagen1:02:16+6:439:22
6Bo HallbergFalköpings AIK OK1:03:05+7:329:30
7Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:08:29+12:5610:18
8Karl GellermanGöteborgs SK1:08:51+13:1810:22
9Axel OlssonOK Skogsstjärnan1:19:47+24:1412:00
Albin AlsiöIF Hagenej godkänd
William LundstedtMullsjö SOKej godkänd
Daniel OlssonDalsjöfors GoIFej godkänd
Alfred PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Åke WijkmarkIF Hagenej godkänd
Peter BrämersonTibro OKutgått
Tony GustavsenIstrums SKutgått
Anton PetterssonTibro OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser