Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårspringet, dag 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårspringet, dag 2, lång
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 7 maj 2017

D21

6 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronica LundOK Kolmården51:277:33
2Erica PetterssonIFK Göteborg56:47+5:208:20
3Anna-Stina PåledalOK Roxen57:36+6:098:27
4Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK58:44+7:178:37
5Anna HåkanssonOK Kolmården59:25+7:588:43
6Sara HelanderDomnarvets GOIF1:00:43+9:168:54
7Jenny SandhOK Roxen1:10:35+19:0810:21
8Sarah PerssonOK Denseln1:11:01+19:3410:25
9Anna-Lena LagnetegBoxholm-Mjölby OL1:31:59+40:3213:30
Lovisa AdolfssonOK Denselnej start
Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OKej start

H21

10 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SilvemarkÄrla IF1:02:326:08
2Rudolfs ZernisÄrla IF1:04:02+1:306:17
3Albin SjöhedGävle OK1:05:40+3:086:27
4Oskar LeinonenOK Kolmården1:06:16+3:446:30
5Oscar VångellÄrla IF1:06:31+3:596:32
6Mikael AnderssonOK Kolmården1:06:39+4:076:32
7Anton SundgrenLånghundra IF1:09:30+6:586:49
8Mattias ZachrissonOK Roxen1:10:37+8:056:56
9Erik SandhOK Roxen1:10:48+8:166:57
10Victor BergstrandMotala AIF OL1:10:53+8:216:57
11Tomas ReibringNyköpings OK1:13:24+10:527:12
12Viktor AntonssonEksjö SOK1:15:09+12:377:22
13Simon RuneforsVäxjö OK1:15:21+12:497:24
14Hugo DalhammerOK Roxen1:19:35+17:037:49
15Adam ThellsénOK Roxen1:21:43+19:118:01
16Jonas BraamOK Denseln1:22:37+20:058:06
17David ModigOK Denseln1:22:55+20:238:08
18David AxelssonFinspångs SOK1:23:47+21:158:13
19Per RosénIK Uven1:29:17+26:458:46
Mattias ErikssonOK Denselnej start
Joakim GustafssonFinspångs SOKej start
Nils NedforsOK Roxenej start

D18

5 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BerggrenOK Kolmården49:189:41
2Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:00:57+11:3911:58
3Malva EvebornOK Roxen1:15:01+25:4314:44
4Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:18:04+28:4615:20

H18

6 520 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josef JohanssonOK Kolmården1:02:059:31

D16

4 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL44:539:49
2Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK53:03+8:1011:36
3Emmy LindgrenLinköpings OK53:43+8:5011:45
4Elin NetzOK Kolmården57:25+12:3212:33
5Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK1:10:07+25:1415:20
Tove PetterssonOK Roxenej start
Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIFej start

H16

5 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof LjunggrenLinköpings OK36:166:41
2Leo JohanssonOK Kolmården38:09+1:537:02
3Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb39:12+2:567:13
4Jakob ThellsénOK Roxen42:13+5:577:47
5Malte EvebornOK Roxen48:17+12:018:54
6Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb54:48+18:3210:06
7Erik JohnssonOK Kolmården1:03:02+26:4611:37
Maxim JohanssonSol Tranåsej godkänd
Simon JohanssonOK Kolmårdenej start
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej start

H16 Kort

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin EronnLinköpings OK48:3713:53

D14

3 550 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården27:087:38
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK27:37+0:297:46
3Fanny ÖstlundOK Kolmården30:15+3:078:31
4Linnea LundOK Kolmården30:32+3:248:36
5Thea BökmanHelsingborgs SOK31:06+3:588:45
6Sara WänströmFinspångs SOK31:36+4:288:54
7Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb32:33+5:259:10
8Alice JohanssonFinspångs SOK33:55+6:479:33
9Lova ElnegårdLinköpings OK33:57+6:499:33
10Maja HarryssonFinspångs SOK34:31+7:239:43
11Linn AldénOK Roxen39:24+12:1611:05
12Märta KämmerlingOK Motala45:41+18:3312:52
13Ellen OlovssonGamleby OK48:36+21:2813:41
14Ida HjortOK Roxen51:59+24:5114:38
15Malin BorgLinköpings OK55:49+28:4115:43
16Mikaela JohanssonVästerviks OK1:01:49+34:4117:24
Elin KjellmanLinköpings OKej godkänd
Jensine SvenssonFinspångs SOKej start

H14

3 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverre RöjgårdOK Kolmården24:296:59
2Hugo PerssonOK Denseln27:31+3:027:51
3Johan ÅrbrinkLinköpings OK31:05+6:368:52
4Albin WeidenSkåneslättens OL31:55+7:269:07
5Andreas TörnkvistOK Denseln33:05+8:369:27
6Tim MartinssonOK Motala35:58+11:2910:16
7Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK36:29+12:0010:25
8Oliver HöögOK Motala36:38+12:0910:28
9Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping36:58+12:2910:33
10Vilgot KempeOK Denseln38:18+13:4910:56
11Alexander LindströmLinköpings OK39:35+15:0611:18
12Albin KjellbergBjörkfors GOIF45:49+21:2013:05
13Allan WigrenOK Motala53:25+28:5615:15
14Gustaf KullbergBjörkfors GOIF56:51+32:2216:14
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Wille LarssonLinköpings OKej start
Rasmus PåledalOK Roxenej start

D12

3 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie LundOK Kolmården21:397:11
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården22:35+0:567:30
3Sigrid LjunggrenLinköpings OK23:52+2:137:55
4Sofia TunessonSkogspojkarnas OK24:19+2:408:04
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK27:00+5:218:58
6Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK29:40+8:019:51
7Stella RosengrenTjalve IF Norrköping33:11+11:3211:01
8Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping37:11+15:3212:21
9Stina SöderqvistLinköpings OK40:08+18:2913:20
10Tyra LindellOK Roxen45:37+23:5815:09
Moa PihlströmOK Roxenej start

H12

2 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis PetersonOK Denseln23:407:58
2Ludvig EronnLinköpings OK24:03+0:238:05
3Hugo BraamOK Denseln27:01+3:219:05
4Otto NilssonLinköpings OK27:10+3:309:08
5Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK28:28+4:489:35
6Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL31:45+8:0510:41
7Max DoverforsTjällmo-Godegårds OK32:29+8:4910:56
8Rasmus VibergOK Roxen32:55+9:1511:04
9Vilgot ElnegårdLinköpings OK34:45+11:0511:42
10Theo ÅrbrinkLinköpings OK35:17+11:3711:52
11Olle MalmströmLinköpings OK35:36+11:5611:59
12Filip HöögOK Motala35:53+12:1312:04
13Vincent DahmTjalve IF Norrköping40:18+16:3813:34
14Oscar KjellmanLinköpings OK40:26+16:4613:36
15Lucas BerggrenLinköpings OK41:10+17:3013:51
16Noah KorallMotala AIF OL1:15:38+51:5825:27
17Arvid HammarqvistLinköpings OK1:21:04+57:2427:17
Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköpingej start
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIFej start
Gustav HellgrenSkogspojkarnas OKej start

D10

2 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK22:239:51
2Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL26:52+4:2911:50
3Frida SöderqvistLinköpings OK29:59+7:3613:12
4Hilda BrantvallOK Denseln30:43+8:2013:31
5Emilia MarcussonLinköpings OK31:05+8:4213:41
6Stina BerggrenLinköpings OK31:07+8:4413:42
7Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping32:30+10:0714:19
8Ylva VengelinNAIS Orienteringsklubb33:33+11:1014:46
9Alice EttlingSkogspojkarnas OK56:57+34:3425:05

H10

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK18:398:12
2Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK19:52+1:138:45
3Linus SöderbergLinköpings OK31:00+12:2113:39
4Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK36:21+17:4216:00

H35

8 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik WielanderLinköpings OK1:28:2210:54
2Ingemar LindströmOK Österåker1:45:11+16:4912:59
Martin HammarlundMotala AIF OLej start

D40

5 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK52:4910:22
2Anna KorallMotala AIF OL54:51+2:0210:46

H40

7 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK47:226:15
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK55:08+7:467:16
3Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK57:39+10:177:36
4Marcus AnderssonMatteus SI1:01:00+13:388:03
5Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:04:33+17:118:31
6Jonas JohnssonOK Kolmården1:06:25+19:038:46
7John HylandStjärnorps SK1:16:04+28:4210:02
8Mattias NilssonBjörkfors GOIF1:16:33+29:1110:06
9Richard OlovssonGamleby OK1:19:45+32:2310:32
10James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:30:02+42:4011:53
11Patrik ArlidStjärnorps SK1:41:35+54:1313:25
12Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:56:13+1:08:5115:21
Ulrik KarlssonMotala AIF OLej start
Magnus FranssonSOK Anebyej start

D45

4 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen41:368:59
2Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL43:09+1:339:19
3Jenny RöjgårdOK Kolmården43:36+2:009:25
4Pernilla HörwingOK Roxen52:04+10:2811:14
5Lena MalmströmTjalve IF Norrköping54:26+12:5011:45
6Gith TellsénOK Roxen56:26+14:5012:11
7Eva EngmanOK Denseln1:02:50+21:1413:34
8Malin WeidenSkåneslättens OL1:08:12+26:3614:43
9Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF1:09:54+28:1815:05

H45

6 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats RöjgårdOK Kolmården43:246:39
2Patrik MartinssonOK Motala46:05+2:417:04
3Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK47:34+4:107:17
4Peter LundOK Kolmården48:10+4:467:23
5Fredrik EngmanOK Denseln49:38+6:147:36
6Per KempeOK Denseln54:36+11:128:22
7Fredrik KorallMotala AIF OL55:45+12:218:33
8Torbjörn AnderssonOK Motala57:48+14:248:51
9Johan WänströmFinspångs SOK58:41+15:179:00
10Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK59:19+15:559:05
11Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:07:42+24:1810:23
12Robert HjelmVimmerby OK1:11:49+28:2511:00
13Patrik EvebornOK Roxen1:19:03+35:3912:07
14Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:25:47+42:2313:09
15Andreas CarlssonOK Kolmården1:30:59+47:3513:57
Henrik LjungemyrOK Kolmårdenej godkänd

D50

4 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SmedbergOK Skogsfalken37:369:10
2Sofia GustafssonOK Roxen52:21+14:4512:46
3Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL52:34+14:5812:49
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL58:50+21:1414:20
5Carina KaleredOK Denseln1:00:41+23:0514:48
6Kerstin JagestenOK Kolmården1:08:35+30:5916:43
Lena MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H50

6 150 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK42:536:58
2Niklas RönnbäckOK Eken45:36+2:437:24
3Henrik PetterssonOK Roxen48:25+5:327:52
4Stefan ThellsénOK Roxen50:37+7:448:13
5Anders MolinBoxholm-Mjölby OL52:20+9:278:30
6Per JohanssonMotala AIF OL52:27+9:348:31
7Gunnar MelinOK Kolmården53:31+10:388:42
8Johan MalmOK Kolmården53:52+10:598:45
9Andreas HellgrenHammarkinds OK59:16+16:239:38
10Johan BökmanHelsingborgs SOK59:40+16:479:42
11Rolf E JohanssonVästerviks OK1:04:01+21:0810:24
12Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:13:01+30:0811:52
13Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:23:29+40:3613:34
14Petter LandellStjärnorps SK1:29:49+46:5614:36
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Fredrik UrbergHammarkinds OKej godkänd
Mats R JohanssonMotala AIF OLej start

D55

4 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tone HollowellOK Tyr49:4012:06
2Eva LindsténStjärnorps SK54:57+5:1713:24
3Annika LarssonArboga OK55:19+5:3913:29
4Ingrid RoosMotala AIF OL1:03:27+13:4715:28
Ann-Sofie FalkVimmerby OKej start

H55

5 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SjöhedGävle OK43:388:03
2Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb51:16+7:389:27
3Alf SnellerSöders-Tyresö55:14+11:3610:11
4Thomas HollowellOK Tyr1:02:14+18:3611:28
Torbjörn FalkVimmerby OKej start
Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej start

D60

3 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena PerssonGamleby OK45:0013:25
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb47:18+2:1814:07
3Carin AnderssonOK Denseln51:22+6:2215:20
4Eva-Karin JönssonOK Kolmården54:42+9:4216:19
5Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:02:52+17:5218:45
6Catharina ForsénOK Denseln1:04:53+19:5319:22
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:17:20+32:2023:05
8Barbro FrelinOK Roxen1:20:38+35:3824:04

H60

5 090 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL45:539:00
2Christer FranssonMotala AIF OL49:39+3:469:45
3Ingemar PerssonGamleby OK52:24+6:3110:17
4Leif EfraimssonMotala AIF OL57:24+11:3111:16
5Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF57:56+12:0311:22
6Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:05:59+20:0612:57
7Hans EkTjalve IF Norrköping1:07:03+21:1013:10
8Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:07:30+21:3713:15

D65

3 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården38:0811:22
2Maria NordvallOK Kolmården47:11+9:0314:05
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF48:45+10:3714:33
4Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:04:03+25:5519:07
5Catharina JohanssonOK Kolmården1:21:06+42:5824:12

H65

4 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK43:069:18
2Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL46:01+2:559:56
3Gert LundquistGotlands Bro OK55:19+12:1311:56
4Christer JohanssonOK Motala55:29+12:2311:59
5Hans PerssonMatteus SI1:00:03+16:5712:58
6Tord FranssonMotala AIF OL1:02:09+19:0313:25
7Ove JohanssonOK Kolmården1:04:08+21:0213:51
8Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:05:07+22:0114:03
Sune CarlssonOK Motalaej start

D70

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KjellmanVandrarringen49:5417:23
2Kerstin BengtssonMotala AIF OL55:21+5:2719:17

H70

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Runar AldénOK Kolmården45:5511:11
2Jerry MartinssonOK Motala49:43+3:4812:07
3Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL49:52+3:5712:09
4Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL51:50+5:5512:38
5Johnny GustafssonGamleby OK56:47+10:5213:50
6Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK59:03+13:0814:24
7Rune RingsgårdOK Roxen1:03:42+17:4715:32
8Arne AnderssonOK Motala1:12:44+26:4917:44
9Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:16:07+30:1218:33
Peter HagströmTjalve IF Norrköpingej start
Christer SandhOK Roxenej start

D75

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK59:30
2Inger GustafssonOK Roxen1:01:13+1:43

H75

3 350 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan JohanssonIFK Hedemora OK38:5511:37
2Lennart SturessonVästerviks OK41:23+2:2812:21
3Uno BergOK Motala52:12+13:1715:34
4Bengt KarlssonLinköpings AIK55:39+16:4416:36
5Alf MattssonOK Kolmården58:21+19:2617:25
6Stig BengtssonMotala AIF OL1:01:15+22:2018:17
7Johnny WallingeOK Kolmården1:12:09+33:1421:32
8Lars KjellmanVandrarringen1:38:58+1:00:0329:32

D80

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun ThigerLinköpings AIK1:17:41

Inskolning

1 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Axel JeanssonLinköpings OKfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Disa KorallMotala AIF OLfullföljt
Elis KorallMotala AIF OLfullföljt
Ture LevinssonOK Kolmårdenfullföljt
Simon OlssonSidensjö IKfullföljt
Simon SöderbergLinköpings OKfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elmer WielanderLinköpings OKfullföljt

U1

1 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvar AndréeLinköpings OK11:517:38
2Simon GrankvistLinköpings OK14:54+3:039:36
3Hugo AldénOK Roxen15:02+3:119:41
4Elna MolinOK Roxen17:13+5:2211:06
5Erik EttlingSkogspojkarnas OK17:20+5:2911:10
6Linn BorgOK Denseln18:06+6:1511:40
7Saga LindellOK Roxen19:16+7:2512:25
8Linnéa PåledalOK Roxen19:27+7:3612:32
9Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OK19:32+7:4112:36
10Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OL20:04+8:1312:56
11Selma WielanderLinköpings OK20:46+8:5513:23
12Oskar SjöstrandLinköpings OK21:31+9:4013:52
13Tilde SöderbergLinköpings OK21:51+10:0014:05
14Alma BrantvallOK Denseln34:50+22:5922:28
15Otto BrantvallOK Denseln35:05+23:1422:38
16Alma MolinOK Roxen36:13+24:2223:21

U2

2 270 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PetersonOK Denseln23:1310:13
2Emmy BorgOK Denseln25:02+1:4911:01
3Lova BraamOK Denseln26:56+3:4311:51
4Alexander LarssonFinspångs SOK27:58+4:4512:19
5Sixten LevinssonOK Kolmården29:55+6:4213:10
6Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb31:27+8:1413:51
7Erik SjöstrandLinköpings OK31:37+8:2413:55
8Disa VengelinNAIS Orienteringsklubb33:51+10:3814:54
9Elsa KorallMotala AIF OL40:34+17:2117:52
10Axel NygårdsBjörkfors GOIF45:58+22:4520:14
11Emil MolinOK Roxen46:43+23:3020:34
12Elina OlssonSidensjö IK56:58+33:4525:05

Öppen motion 1

2 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EliassonVittsjö OK43:2419:07
2Brigitte AlsénOK Roxen43:47+0:2319:17

Öppen motion 3

2 870 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens FastBoxholm-Mjölby OL27:479:40
2Ingela ÅrbrinkLinköpings OK31:48+4:0111:04
3Gerda IngelhagVittsjö OK33:01+5:1411:30
4Carin MarcussonLinköpings OK33:43+5:5611:44
5Linda AlmgrenOK Kolmården33:54+6:0711:48
6Ingrid SjöhedGävle OK36:55+9:0812:51
7Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping39:14+11:2713:40
8Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping45:40+17:5315:54
9Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK48:27+20:4016:52
10Heli VibergOK Roxen53:29+25:4218:38
11Anna  WirenLinköpings Skidklubb53:36+25:4918:40
12Liselott AnderssonKlubblös54:05+26:1818:50
13Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK57:10+29:2319:55
14Solveig GaddHelsingborgs SOK59:52+32:0520:51
15Peter KorallMotala AIF OL1:01:17+33:3021:21
16Göran JohanssonGamleby OK1:07:48+40:0123:37
17Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK1:18:24+50:3727:19

Öppen motion 5

3 550 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna PetersonOK Denseln31:418:55
2Magnus EekOK Eken32:05+0:249:02
3Lovisa NilssonKlubblös36:03+4:2210:09
4Matz HöögOK Motala37:11+5:3010:28
5Carl HedegårdOK Kolmården40:48+9:0711:29
6Johan FrisellBoxholm-Mjölby OL43:24+11:4312:13
7Erik FredrikssonTjalve IF Norrköping43:56+12:1512:22
8Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK44:08+12:2712:25
9Anneli BorgOK Denseln44:47+13:0612:36
10Leif JohanssonSol Tranås45:21+13:4012:46
11Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL45:33+13:5212:49
12Magnus AnderssonOK Denseln46:02+14:2112:58
13Christer AldénOK Roxen46:10+14:2913:00
14Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK50:00+18:1914:05
15Liza JohanssonSol Tranås50:12+18:3114:08
16Niclas KinnanderMatteus SI50:43+19:0214:17
17Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL53:54+22:1315:10
18Elisabet StrömStjärnorps SK55:26+23:4515:36
19Pelle ZeijlonLinköpings OK56:14+24:3315:50
20Karin HemmingsVimmerby OK59:38+27:5716:47
21Monika EstenbergerFinspångs SOK1:00:17+28:3616:58
22Federica De MagistrisOK Kolmården1:01:02+29:2117:11
23Joakim HöglundMotala AIF OL1:02:34+30:5317:37
Annika LindellOK Roxenej godkänd
Jonas BrantvallOK Denselnej start
Mikael HellgrenSkogspojkarnas OKej start

Öppen motion 7

2 870 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AllardTjällmo-Godegårds OK27:449:39
2Per-Inge JohanssonKlubblös30:21+2:3710:34
3Roland AlsénOK Roxen34:21+6:3711:58
4Bo JernbergOK Roxen34:26+6:4211:59
5Anna WehlinSkogspojkarnas OK35:34+7:5012:23
6Lisa HahlinOK Denseln36:17+8:3312:38
7Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF37:33+9:4913:05
8Annika DavidssonVästerås SOK37:35+9:5113:05
9Kerstin SvenskOK Hällen39:11+11:2713:39
10Lars JohanssonOK Motala42:01+14:1714:38
11Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK44:08+16:2415:22
12Jörgen HjortOK Roxen44:11+16:2715:23
13Anders HedinMotala AIF OL44:49+17:0515:36
14Robert SöderbergLinköpings OK48:17+20:3316:49
15Lars-Åke SvenskOK Hällen50:28+22:4417:35
16Kristine HjortOK Roxen51:17+23:3317:52
17Gustaf OlssonLinköpings OK52:45+25:0118:22
18Emma ForsbergKlubblös56:06+28:2219:32
19Christian KämmerlingOK Motala59:20+31:3620:40
20Annevi FredängOK Motala1:00:13+32:2920:58
21Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK1:03:24+35:4022:05 Ladda ner rutt i gpx-format
22Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:04:48+37:0422:34

Öppen motion 8

4 780 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FastEksjö SOK39:278:15
2Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK40:02+0:358:22
3Thomas PerssonOK Denseln43:33+4:069:06
4Elias AxelssonFinspångs SOK44:47+5:209:22
5Simon KärrströmKlubblös47:02+7:359:50
6Anita WehlinSkogspojkarnas OK48:39+9:1210:10
7Marie Arnesson GallerOK Löftan49:10+9:4310:17
8Emilia ÖstlundOK Kolmården51:03+11:3610:40
9Tora WesterbergOK Kolmården51:44+12:1710:49
10Mikael DavidssonVästerås SOK52:53+13:2611:03
11Torbjörn AlmgrenOK Kolmården54:12+14:4511:20
12Pelle SkullmanLinköpings OK54:47+15:2011:27
13Björn JeanssonLinköpings OK55:38+16:1111:38
14Lotta FrisellBoxholm-Mjölby OL55:51+16:2411:41
15Jonny KarlssonOK Denseln56:16+16:4911:46
16Max HellgrenHammarkinds OK56:27+17:0011:48
17Jonas LindellOK Motala56:38+17:1111:50
18Märta BerggrenOK Kolmården58:03+18:3612:08
19Magnus JohanssonOK Kolmården58:08+18:4112:09
20Sara SöderqvistLinköpings OK58:49+19:2212:18
21Hans PetterssonLinköpings SK1:00:21+20:5412:37
22Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb1:04:02+24:3513:23
23Lovisa JohanssonVästerviks OK1:04:49+25:2213:33
24Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:04:56+25:2913:35
25Bo FrisbergOK Roxen1:07:25+27:5814:06
26Jan KaleredOK Denseln1:07:54+28:2714:12
27Lukas LarssonArboga OK1:08:42+29:1514:22
28Anders AxelssonFinspångs SOK1:11:26+31:5914:56
29Hanna LundgrenLinköpings OK1:12:27+33:0015:09
30Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:12:59+33:3215:16
31Thomas JohanssonOK Kolmården1:15:14+35:4715:44
32Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:17:27+38:0016:12
33Jenny SelldinStjärnorps SK1:25:10+45:4317:49
34Johan DahmTjalve IF Norrköping1:27:08+47:4118:13
35Rolf JonssonBjörkfors GOIF1:29:43+50:1618:46
36Erik HörbergKlubblös1:32:56+53:2919:26
37Marianne HörbergOK Roxen1:32:57+53:3019:26
Jenny ÖstlundOK Kolmårdenej godkänd
Esko LeinonenOK Kolmårdenej godkänd
Andreas GustafssonKlubblösej godkänd
Urban PeterssonLinköpings OKej godkänd
Harris BrandeTjalve IF Norrköpingej godkänd

Öppen motion 9

7 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen51:546:51
2Mathias HallménOK Denseln58:24+6:307:42
3Oskar DanielsAttunda OK1:03:00+11:068:19
4Ola OlssonOK Kolmården1:03:36+11:428:24
5Sixten ElehedLinköpings OK1:10:04+18:109:15
6Sofie StrömbergMatteus SI1:12:25+20:319:33
7Staffan KjellmanOK Ravinen1:14:33+22:399:50 Ladda ner rutt i gpx-format
8Fredrik JönssonMotala AIF OL1:19:38+27:4410:31
9Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:29:50+37:5611:52
10Anders MalmqvistMotala AIF OL1:55:57+1:04:0315:19
11Erik KjellströmSMHI IF2:11:43+1:19:4917:23
Johan ÅttingLinköpings OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser