Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Falkenbergs OK närtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Falkenbergs OK närtävling
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Bana 1

1 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak TörnströmFK Friskus-Varberg21:4511:05
2Hilma TrofastJönköpings OK24:18+2:3312:23
3Jesper PernhedenOK Gläntan29:03+7:1814:49
4Hugo CorneliussonOK Löftan35:52+14:0718:17
5Ellen BengtssonFalkenbergs OK37:35+15:5019:10
6Märta BöregårdOK Gläntan49:39+27:5425:19
7Charlie RylinOK Gläntan51:30+29:4526:16
8Sixten BöregårdOK Gläntan51:41+29:5626:22
9Jennie PernhedenOK Gläntan1:03:43+41:5832:30

Bana 3

3 210 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb32:2110:04
2Simon CorneliussonOK Löftan32:54+0:3310:14
3Ulrika RylinOK Gläntan37:57+5:3611:49
4Ann WillbrinkFalkenbergs OK42:16+9:5513:10
5Gunnar BengtssonOK Gläntan43:11+10:5013:27
6Margareta BengtssonOK Gläntan47:03+14:4214:39
7Sonja HammarOK Kompassen50:13+17:5215:38
8Allan HammarOK Kompassen1:08:07+35:4621:13
9Lena BengtssonFalkenbergs OK1:21:02+48:4125:14
10Britt-Marie AnderssonFalkenbergs OK1:21:05+48:4425:15
11Åke AnderssonFalkenbergs OK1:21:08+48:4725:16
12Gunilla Wallin BengtssonFalkenbergs OK2:45:17+2:12:5651:29

Bana 4

4 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik CorneliussonOK Löftan32:556:54
2Kenth SundgrenSkåneslättens OL37:51+4:567:56
3Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb38:06+5:117:59
4Christer HåkanssonFalkenbergs OK38:58+6:038:10
5Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb46:43+13:489:47
6Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:58+16:0310:15
7Hans TrofastTenhults SOK51:12+18:1710:44
8Ulf KristenssonHalmstad OK52:02+19:0710:54
9Ingela AlvmyrenHalmstad OK52:21+19:2610:58
10Karin JägrydSkåneslättens OL59:53+26:5812:33
Maria PetterssonHalmstad OKutgått

Bana 5

6 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TrofastJönköpings OK45:106:59
1Björn KarlssonHalmstad OK49:227:38
2Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK1:00:05+10:439:18
2Anders JägrydSkåneslättens OL47:46+2:367:23
3Fredrik BöregårdOK Gläntan55:19+10:098:33
3Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:04:34+15:129:59
4P-A JacobssonFalkenbergs OK58:20+13:109:01
4Per JohanssonOK Reftele1:14:28+25:0611:31
5Tobias PerssonOK Kompassen1:16:04+26:4211:46
5Martin JohanssonHalmstad OK1:03:14+18:049:47
6Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb1:12:48+27:3811:16
7Maria GusedFalkenbergs OK1:18:19+33:0912:07
8Camilla StengrenFalkenbergs OK1:26:56+41:4613:27
Louise BöregårdOK Gläntanej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser