Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 4
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 21 april 2016

Öppen motion 1

2 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peder PerssonGotlands Bro OK19:249:03
2Elsa BergGarda OK1:10:10+50:4632:47
3Ebbe BergGarda OK1:10:16+50:5232:50
Medusa MedusaGarda OKej godkänd
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 3

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke SvangrenGotlands Bro OK30:1010:15
2Peder PerssonGotlands Bro OK34:10+4:0011:37
Ulf MelinGarda OKej godkänd

Öppen motion 6

3 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg38:2210:17
2Ulrika BerglundUlriksbergs IK42:22+4:0011:21
3Maria PerssonVisborgs OK50:01+11:3913:24
4Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK55:23+17:0114:50
5Filip HanssonGotlands Bro OK1:48:40+1:10:1829:07
6Susann HanssonGotlands Bro OK1:48:44+1:10:2229:09
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Johan RosengrenGarda OKej godkänd

Öppen motion 7

2 760 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena NyströmVisborgs OK33:0411:58
2Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK33:59+0:5512:18
3Christina WahlgrenGotlands Bro OK36:22+3:1813:10
4Bo SandahlGotlands Bro OK36:28+3:2413:12
5Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg38:05+5:0113:47
6Berndt BergGarda OK45:02+11:5816:18
7Nils HallgrenVisborgs OK47:23+14:1917:10
8Stefan HellströmVisborgs OK50:23+17:1918:15
9Leif AnderssonVisborgs OK50:57+17:5318:27
10Ingrid DanielssonVisborgs OK53:11+20:0719:16
11Brita AugustssonVisborgs OK53:54+20:5019:31
12Ingemar PetterssonGarda OK1:01:57+28:5322:26
13Annelie AnderssonVisborgs OK1:04:45+31:4123:27
14Sture LarssonVisborgs OK1:30:12+57:0832:40
Lena JacobssonVisborgs OKej godkänd
Emil BergGarda OKej godkänd

Öppen motion 8

4 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WestfältGotlands Bro OK25:396:02
2Ronny LiljegrenGotlands Bro OK28:19+2:406:39
3Andreas NikolaussonVisborgs OK28:37+2:586:44
4Niklas GustafssonGarda OK39:22+13:439:15
5Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK41:03+15:249:39
6Leon HanssonVisborgs OK41:06+15:279:40
7Olle SvangrenGotlands Bro OK42:05+16:269:54
8Laust SörensenGöteborg-Majorna OK43:22+17:4310:12
9Gunnar HallströmVisborgs OK44:08+18:2910:23
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK47:43+22:0411:13
11Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK49:48+24:0911:43
12Mattias LevinSvaide Roma SOK50:22+24:4311:51
13Mattias WhiteGarda OK50:35+24:5611:54
14Ylva SvangrenGotlands Bro OK51:36+25:5712:08
15Tommy UllbergSvaide Roma SOK53:28+27:4912:34
16Per LindskogGotlands Bro OK55:23+29:4413:01
17Åke KappelVisborgs OK57:26+31:4713:30
18Anki HallströmSvaide Roma SOK59:50+34:1114:04
19Anders LevinSvaide Roma SOK1:03:28+37:4914:56
20Katarina JakobssonGarda OK1:23:55+58:1619:44
Mikael JakobssonGarda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser