Officiell resultatlista för Höstrusket

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höstrusket
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: söndag 19 november 2017

D21

5 040 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia DahlHelsingborgs SOK37:057:21
2Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK37:23+0:187:25
3Sara Snogerup LinseLunds OK39:03+1:587:44
4Pia OlssonOK Pan-Kristianstad39:50+2:457:54
5Elin SvenssonOK Älme43:35+6:308:38
6Erica ErikssonHjärnarps OL44:21+7:168:47
7Karin HagwallLunds OK45:51+8:469:05
8Katarina LenanderVäxjö OK46:00+8:559:07
9Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad46:25+9:209:12
10Elvira WildheimFK Friskus-Varberg47:51+10:469:29
11Elin BrinkMarkaryds FK48:29+11:249:37
12Ebba SöderlundTormestorps IF49:38+12:339:50
13Elin HugossonLunds OK49:43+12:389:51
14Julia BirathStenungsunds OK50:56+13:5110:06
15Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK51:59+14:5410:18
16Mathilda JägrydSkåneslättens OL52:36+15:3110:26
17Carin StenbergHelsingborgs SOK54:20+17:1510:46
18Maria LönnHalmstad OK55:51+18:4611:04
19Kajsa HeydenLunds OK55:54+18:4911:05
20Siri WahlströmMalmö OK56:03+18:5811:07
21Christina OlssonSkåneslättens OL56:11+19:0611:08
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej start
Johanna BerntssonMalmö OKej start
Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteersej start
Agneta ErforsOK Torfinnej start

H21

6 290 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AnderssonIFK Lidingö SOK34:495:32
2Axel HalvarssonKarlskrona SOK38:02+3:136:02
3Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad38:13+3:246:04
4Simon HardenFK Boken38:28+3:396:06
5Tim JohanssonFK Friskus-Varberg38:58+4:096:11
6Jonathan GunnarssonMalmö OK39:47+4:586:19
7Loke AgmarkenHalmstad OK39:58+5:096:21
8Filip BengtssonOK Lindéna40:02+5:136:21
9Joel KristianssonSkåneslättens OL40:14+5:256:23
10Oskar CervinHelsingborgs SOK40:29+5:406:26
11Patrik JohanssonHelsingborgs SOK41:10+6:216:32
12Björn KarlssonHalmstad OK41:11+6:226:32
13Ludvig HallabroHässleholms OK41:47+6:586:38
14Per LenanderVäxjö OK42:02+7:136:40
15Joel Käll KarlssonLinköpings OK42:49+8:006:48
16Erik HogedalGöteborg-Majorna OK43:21+8:326:53
17Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad43:24+8:356:53
17Fritjof AxelssonFK Göingarna43:24+8:356:53
19Albin KronkvistÖrkelljunga FK44:38+9:497:05
20Axel OrrhedeHelsingborgs SOK44:57+10:087:08
21Albin PerssonHalmstad OK45:03+10:147:09
22Jonas HjertFalköpings AIK OK45:16+10:277:11
23Jacob MobergHelsingborgs SOK46:13+11:247:20
24Moltas ViebkeMalmö OK46:14+11:257:21
25Felix AlnervikHelsingborgs SOK47:07+12:187:29
26Daniel HellbergLunds OK47:10+12:217:29
27Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad49:50+15:017:55
28Emil SvenssonHjärnarps OL51:32+16:438:11
29Kennet HorvathHalmstad OK54:14+19:258:37
30Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK54:35+19:468:40
31Gerardo GarciaArgentina55:45+20:568:51
32Philip HjellströmGränna-Bygdens OK56:15+21:268:56
33Robin PedersenGöteborg-Majorna OK1:15:50+41:0112:03
34Frode KonstIL Tyrving1:16:34+41:4512:10
Erik BengtssonFK Åsenej godkänd
Ivar HelmerssonHässleholms OKej start
Magnus JonassonMalmö OKej start

D18

4 250 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotten KindlundhFK Finn34:538:12
2Ebba JensenSkåneslättens OL38:08+3:158:58
3Maja TenghagenHärlövs IF39:30+4:379:17
4Lovisa RingHalmstad OK43:44+8:5110:17
5Sofia DahlHärlövs IF44:40+9:4710:30

D16

3 610 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LagerHalmstad OK27:527:43
2Agnes LindblomMalmö OK29:02+1:108:02
3Lovisa WeidenSkåneslättens OL31:17+3:258:39
4Hilma HolmströmHärlövs IF31:32+3:408:44
5Maja PorleVäxjö OK31:55+4:038:50
6Thea BökmanHelsingborgs SOK32:47+4:559:04
7Hilda AxelssonFK Göingarna32:50+4:589:05
8Sofia PalmFK Boken33:54+6:029:23
9Tina LjungqvistLunds OK34:16+6:249:29
10Alva NystedtSkåneslättens OL35:07+7:159:43
11Nellie RydlundHässleholms OK37:36+9:4410:24
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd
Elin NilssonAndrarums IFej start

H16

4 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK29:056:56
2Pontus ErikssonHjärnarps OL29:38+0:337:04
3Hugo EricssonVäxjö OK29:54+0:497:08
4Carl ÅsLunds OK31:31+2:267:31
5Simon GiselssonRonneby OK31:41+2:367:33
6Emil JägstedtHalmstad OK35:40+6:358:30
7Albin WeidenSkåneslättens OL35:53+6:488:33
8Ludvig ZaarLunds OK36:55+7:508:48
9Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna41:04+11:599:48
10Hugo CedervallÖrkelljunga FK41:59+12:5410:01

D14

3 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK28:068:14
2Linnea RydlundHässleholms OK33:31+5:259:49
3Enni LindskogOK Älme37:20+9:1410:56
4Emmy PalmFK Boken40:17+12:1111:48
5Alice PerssonOK Tyringe42:57+14:5112:35
6Johanna OttossonÖrkelljunga FK51:30+23:2415:06
7Elsa EricssonLunds OK1:04:01+35:5518:46
8Ida BenattiSkåneslättens OL1:11:27+43:2120:57
9Märta HenningssonLunds OK1:15:01+46:5521:59
Lovisa WahlbomLunds OKej start
Hanna LarssonYstads OKej start
Viola HolmströmHärlövs IFej start
Elsa WibergHelsingborgs SOKej start

H14

3 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna21:566:22
2Erik JohanssonFK Boken28:57+7:018:24
3Elia KämpeÖrkelljunga FK30:31+8:358:52
4Noah KrikströmHjärnarps OL31:11+9:159:03
5Rasmus JohanssonOK Stigen32:46+10:509:31
6Erik LundquistOK Ravinen32:56+11:009:34
7David MorénHjärnarps OL35:20+13:2410:16
8Alfred AhltinMalmö OK36:11+14:1510:31
9Alfred KjellénHelsingborgs SOK36:25+14:2910:35
10Elias NilssonTormestorps IF40:02+18:0611:38
11Erik AlbinssonHjärnarps OL41:47+19:5112:08
12Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad41:58+20:0212:11
13Lucas TreldalLunds OK44:36+22:4012:57
14Erik GottmoLunds OK56:07+34:1116:18
15Axel TenghagenHärlövs IF1:04:53+42:5718:51
Anton KarlssonFK Finnej start

D12

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BenattiSkåneslättens OL16:537:02
2Sara LjungqvistLunds OK18:53+2:007:52
3Alice JohanssonFK Boken18:54+2:017:52
4Hanna MorénHjärnarps OL19:44+2:518:13
5Julia LönnHalmstad OK23:28+6:359:46
6Emelia CarlströmFK Boken30:27+13:3412:41
7Wilma JönssonÖrkelljunga FK38:49+21:5616:10

H12

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar AxelssonFK Göingarna15:216:20
2Edwin FalkstrandTormestorps IF19:35+4:148:05
3Otto NybergÖrkelljunga FK20:24+5:038:25
4Axel NilssonÖrkelljunga FK20:42+5:218:33
5Ville LindskogOK Älme22:07+6:469:08
6Kurt SjöbergHelsingborgs SOK22:41+7:209:22
7Arvid AlbinssonHjärnarps OL23:08+7:479:33
8Edvin SanderSkåneslättens OL23:28+8:079:41
9Villyam JohanssonOK Tyringe27:12+11:5111:14
10Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK27:19+11:5811:17
11Gustav LundqvistHalmstad OK27:40+12:1911:25
12Viktor AhltinMalmö OK39:54+24:3316:29
Ville EkstrandHässleholms OKej godkänd

D10

2 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PerssonHalmstad OK13:466:35
2Klara PalmFK Boken16:40+2:547:58
3Liv LundsgaardOK Kontinent18:25+4:398:48
4Alma GieseÖrkelljunga FK21:43+7:5710:23
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd
Lova JohanssonFK Friskus-Varbergej start

H10

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid FalkstrandTormestorps IF12:416:13
2Milton GunnarssonÖrkelljunga FK14:49+2:087:15
3Axel FalkstrandTormestorps IF20:47+8:0610:11
4Carl JohanssonOK Tyringe20:55+8:1410:15
5Nils PerssonOK Tyringe28:48+16:0714:07
6Wiggo JönssonÖrkelljunga FK32:01+19:2015:41 Ladda ner rutt i gpx-format
7Jonathan EdholmÖrkelljunga FK43:29+30:4821:18
Eric WahlbomLunds OKej start
Valter SanderSkåneslättens OLej start
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKej start

D40

3 880 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken30:397:53
2Carina RydlundHässleholms OK33:50+3:118:43
3Anna LjungqvistLunds OK36:09+5:309:19
4Kajsa BenattiSkåneslättens OL37:03+6:249:32
5Lotta EnbergHalmstad OK37:46+7:079:44
6Anna LundquistOK Ravinen38:54+8:1510:01
7Åsa EricssonLunds OK39:11+8:3210:05
8Catarina HardenFK Boken39:43+9:0410:14
9Malin WeidenSkåneslättens OL42:18+11:3910:54
10Camilla JohanssonOK Stigen42:35+11:5610:58 Ladda ner rutt i gpx-format
11Kerstin JensenSkåneslättens OL42:42+12:0311:00
12Maria HelmerssonHässleholms OK43:58+13:1911:19
13Helena KristianssonHässleholms OK44:00+13:2111:20
14Maria PeterssonHalmstad OK45:20+14:4111:41
15Josefina BerglundFK Boken46:28+15:4911:58
16Marie AlbinssonHjärnarps OL46:32+15:5311:59
17Lotta MorénHjärnarps OL46:39+16:0012:01
18Jenny LindblomMalmö OK57:24+26:4514:47
19Camilla CarlssonHärlövs IF1:00:14+29:3515:31
20Carina ErikssonHjärnarps OL1:05:15+34:3616:49
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenåterbud

H40

4 950 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK30:456:12
2Håkan PalmFK Boken31:40+0:556:23
3Mikael LundqvistHalmstad OK31:50+1:056:25
4Conny RaskHjärnarps OL33:54+3:096:50
5Fredrik HugossonLunds OK34:09+3:246:53
6Fredrik PerssonHalmstad OK34:16+3:316:55
7Johan SanderSkåneslättens OL34:22+3:376:56
8Ulf ÅkessonHärlövs IF34:27+3:426:57
9Michael LönnHjärnarps OL34:44+3:597:01
10Fredrik StåhlHjärnarps OL35:16+4:317:07
11Ulrik MagnussonHalmstad OK36:11+5:267:18
12Fabian LjungqvistLunds OK38:25+7:407:45
13Pontus GustavssonLunds OK38:32+7:477:47
14Björn LundquistOK Ravinen38:36+7:517:47
15Johan AxelssonOK Älme39:03+8:187:53
16Ulf NilssonHjärnarps OL39:04+8:197:53
17Håkan ErikssonHästveda OK39:09+8:247:54
18Peter HedbergLunds OK39:12+8:277:55
19Magnus TrofastBredaryds SOK39:48+9:038:02
20Niklas NilssonHärlövs IF39:54+9:098:03
21Magnus TenghagenHärlövs IF39:56+9:118:04
22Tobias SvenssonFK Finn40:12+9:278:07
23Magnus OlssonHjärnarps OL40:24+9:398:09
24Magnus EricssonVäxjö OK40:31+9:468:11
25Marcus HenningssonLunds OK40:50+10:058:14
26Jonas HöstHjärnarps OL40:51+10:068:15
27Jon LindskogOK Älme40:56+10:118:16
28Måns FaxénVäxjö OK41:00+10:158:16
29Raul HindovLunds OK41:39+10:548:24
29David EkstrandHässleholms OK41:39+10:548:24
31Michael AnderssonLunds OK41:45+11:008:26
32Håkan GrubbMalmö OK42:02+11:178:29
33Nils HelmerssonHässleholms OK42:40+11:558:37
34Dan JohanssonFK Boken42:49+12:048:38
35Björn KarlssonKexholms SK43:08+12:238:42
36Mattias JägstedtHalmstad OK43:15+12:308:44
37Henrik AnderssonHässleholms OK43:29+12:448:47
38Michael GraaeSøllerød OK44:08+13:238:54
39Tomas NilssonHässleholms OK46:08+15:239:19
39Gert WildheimFK Friskus-Varberg46:08+15:239:19
41Magnus NilssonOK Älme46:16+15:319:20
42Martin JohanssonHalmstad OK46:30+15:459:23
43Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad46:49+16:049:27
44Bo RasmussenSøllerød OK47:54+17:099:40
45Kyrre ThalbergLunds OK50:50+20:0510:16
46Johan JensenSkåneslättens OL51:30+20:4510:24
47Anders EricssonLunds OK51:58+21:1310:29
48Henrik WeidenSkåneslättens OL52:16+21:3110:33
49Ulf MinörLunds OK52:32+21:4710:36
50Ola WinqvistFK Göingarna59:26+28:4112:00
51Malte LennerstedtLunds OK1:05:11+34:2613:10
52Lars DahlHärlövs IF1:05:52+35:0713:18
53Dennis HansenOK Kompassen1:07:08+36:2313:33
54Torgny HolmströmHärlövs IF1:23:06+52:2116:47
Michael AdamssonNybro OKej godkänd
Magnus LarsenFK Bokenej godkänd
Robert BertilssonLunds OKej start
Jimmy HäggFK Friskus-Varbergej start
Lennart MorénHjärnarps OLej start
Michael NilssonAndrarums IFej start
Fredrik WahlbomLunds OKej start
Johnny NimvikLunds OKej start
Fredrik HuldtTumba-Mälarhöjden OKej start
Patrik GunnarssonBig Foot Orienteersej start
Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OKej start

D50

3 420 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering28:368:21
2Lena OlssonSkåneslättens OL34:02+5:269:57
3Annika EngelHässleholms OK36:10+7:3410:34
4Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:33+10:5711:33
5Anneli KarlssonFK Finn39:50+11:1411:38
6Maria LenningSkåneslättens OL42:24+13:4812:23
7Ann-Kristin SjöströmLunds OK43:03+14:2712:35
8Susanne LüscherStora Tuna OK43:25+14:4912:41
9Christina SegerslättSkåneslättens OL43:32+14:5612:43
10Lena RunessonOK Vivill44:39+16:0313:03
11Tina HagårdRävetofta OK44:41+16:0513:03
12Christina SternerTockarps IK45:04+16:2813:10
13Christina BirathStenungsunds OK46:46+18:1013:40
14Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK48:25+19:4914:09
15Karin JägrydSkåneslättens OL50:51+22:1514:52
16Yvonne AnderssonHässleholms OK55:01+26:2516:05
17Iréne BengtssonOK Kompassen1:00:30+31:5417:41
Ingela EkelövSkåneslättens OLej godkänd
Eva TykessonRävetofta OKej start
Britt-Marie BengtssonFK Åsenej start
Monica JohanssonHjärnarps OLej start

H50

4 340 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad29:076:42
2Staffan AhltinMalmö OK31:30+2:237:15
3Elis BengtssonOK Norrvirdarna31:45+2:387:18
4Jan-Olof SvenssonHalmstad OK32:05+2:587:23
5Tomas KarlssonKexholms SK32:09+3:027:24
6Anders JägrydSkåneslättens OL32:55+3:487:35
7Håkan KarlssonFK Finn34:04+4:577:50
8Bengt OlssonEslövs FK34:09+5:027:52
9Göran MånssonKarlskrona SOK34:32+5:257:57
10Per-Olof AnderssonOK Tyringe34:35+5:287:58
11Magnus PorleVäxjö OK34:37+5:307:58
12Joel RydströmFK Finn34:48+5:418:01
12Håkan AxelssonFK Göingarna34:48+5:418:01
14Stefan OlofssonOK Gisle35:59+6:528:17
15Jan HanssonStenungsunds OK36:07+7:008:19
16Per KällvikÅmåls OK36:59+7:528:31
17Henrik BirgerssonHärlövs IF37:03+7:568:32
18Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg37:29+8:228:38
19Jan KarlssonVäxjö OK39:38+10:319:07
20Benjamin ViebkeMalmö OK39:50+10:439:10
21Ronnie LjunggrenOK Tyringe40:10+11:039:15
22Bo JohanssonOK Älme40:29+11:229:19
23Johan BökmanHelsingborgs SOK41:18+12:119:30
24Ingemar MånssonRonneby OK41:32+12:259:34
25Lars RunessonOK Vivill42:28+13:219:47
26Clas BörjessonIK Uven43:19+14:129:58
27Bengt JohnsonHelsingborgs SOK43:30+14:2310:01
28Ulf LinderfalkSkåneslättens OL44:46+15:3910:18
29Anders GustafssonFK Friskus-Varberg45:52+16:4510:34
30Kjell EinarssonOK Skogshjortarna46:40+17:3310:45
31Sverker ErikssonOK Gynge47:21+18:1410:54
32Stefan DahlHelsingborgs SOK48:56+19:4911:16
33Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK51:23+22:1611:50
34Lars ErikssonHjärnarps OL51:24+22:1711:50
35Kjell SvenssonOK Älme53:55+24:4812:25
36Lennart StenssonHelsingborgs SOK53:58+24:5112:26
37Niels la Cour BentzonSøllerød OK1:00:32+31:2513:56 Ladda ner rutt i gpx-format
38Jörgen AnderssonMalmö OK1:04:36+35:2914:53
39Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:05:47+36:4015:09
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Stefan AdolfssonEslövs FKej start
Carl AspegrenHässleholms OKej start

D60

3 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bente KällVäxjö OK32:079:45
2Monica KnutssonSävedalens AIK40:50+8:4312:24
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL40:55+8:4812:26
4Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad44:57+12:5013:39
5Åsa StåhlHjärnarps OL45:25+13:1813:48
6Monica WassFalkenbergs OK49:33+17:2615:03
7Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK50:31+18:2415:21
8Mona EnforsTockarps IK51:20+19:1315:36
9Lena NielsenHelsingborgs SOK52:39+20:3216:00
10Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:02:23+30:1618:57
11Karin LarssonOK Kompassen1:09:26+37:1921:06
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Ina LindebergSkåneslättens OLej start
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start
Margareta SvenssonOK Vilse 87ej start
Gunnel MånssonOK Vilse 87ej start
Stina GunnarssonHärlövs IFej start
Lena PerssonGamleby OKej start
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OLåterbud

H60

3 720 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trond RønnebergAsker SK28:447:43
2Ulf PalmérUlricehamns OK29:23+0:397:53
3Bengt LarssonFK Göingarna29:28+0:447:55
4Håkan LindbergOK Vilse 8729:52+1:088:01
5Lasse JohanssonEds SK30:23+1:398:10
6Ingmar EkelövSkåneslättens OL31:09+2:258:22
7Sven-Inge SvenssonHässleholms OK31:58+3:148:35
7Jan-Ola KarlssonOK Njudung31:58+3:148:35
9Agne BengtssonOK Kompassen32:34+3:508:45
10Ken RagnarssonOK Kompassen32:41+3:578:47
11Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK34:02+5:189:08
12Sten SegerslättSkåneslättens OL34:29+5:459:16
13Henrik UndelandIFK Göteborg34:34+5:509:17
14Åke PerssonHjärnarps OL35:03+6:199:25
15Stellan MartinssonOK Tyringe35:36+6:529:34
16Max PrangFredensborg OK36:19+7:359:45
17Kent KardellLjungskile FK36:23+7:399:46
18Lars MagnussonOK Älme36:38+7:549:50
19Per NilssonStigmännen Karlshamns OK36:46+8:029:53
20Olle BohmanHjärnarps OL37:16+8:3210:01
21Kalle LindqvistVäxjö OK38:01+9:1710:13
22Kjell LönnHjärnarps OL38:40+9:5610:23
23Jan WahlströmSnättringe SK38:41+9:5710:23
24Kent JogelandIK Ymer38:42+9:5810:24
25Lars PerssonOK Kompassen39:30+10:4610:37
26Tommy WesterbergIF Hagen39:46+11:0210:41
27Ronald Mc GrailHjärnarps OL39:48+11:0410:41
28Lars ErikssonKalmar OK39:59+11:1510:44
29Bo JohanssonOK Vilse 8741:39+12:5511:11
30Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK41:47+13:0311:13
31Lars Hanghöj PetersenBallerup OK42:29+13:4511:25
32Anders PerssonOK Vilse 8743:19+14:3511:38
33Henrik KleffelSøllerød OK43:51+15:0711:47
34Björn PetterssonUlricehamns OK44:06+15:2211:51
35Thomas DagsbergOK Orion46:00+17:1612:21
36Gert OlssonSkåneslättens OL46:14+17:3012:25
37Torbjörn LageHelsingborgs SOK48:45+20:0113:06
38Matts AnderssonHässleholms OK50:50+22:0613:39
39Kent BornlinderHelsingborgs SOK50:51+22:0713:40 Ladda ner rutt i gpx-format
40Ulf BengtssonOK Kompassen53:02+24:1814:15
41Rolf GustafssonHelsingborgs SOK53:34+24:5014:23
42Tommy HeldFK Åsen53:46+25:0214:27
43Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK55:21+26:3714:52
44Richard BengtssonLunds OK55:41+26:5714:58
45Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:02:51+34:0716:53
46Nils-Erik BondessonFrosta OK1:03:11+34:2716:59
47Mats HåkanssonMalmö OK1:05:51+37:0717:42
48Torgny OttossonOK Torfinn1:10:27+41:4318:56
Gert OlssonTockarps IKej godkänd
Göran JohnssonSkåneslättens OLej godkänd
Bo W LarssonVäxjö OKej godkänd
Stig JohanssonHelsingborgs SOKej start
Lars ÅhlanderSnättringe SKej start
Bo DavidssonSolna OKej start
Ingemar PerssonGamleby OKej start
Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start
Leif KlingOckelbo OKej start
Bengt SalomonssonSkåneslättens OLåterbud

D70

2 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK29:2010:24
2Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK33:40+4:2011:56
3Ulla LindheIK Stern35:52+6:3212:43
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL40:04+10:4414:12
5Gullevi SvenssonRonneby OK41:29+12:0914:42
6Ann-Charlotte JensenHässleholms OK42:08+12:4814:56
7Eva EskilssonHässleholms OK45:40+16:2016:11
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK47:13+17:5316:44
9Torill SvendsenFrosta OK47:26+18:0616:49
10Gunilla GrönbladHärlövs IF47:41+18:2116:54
10Bodil RuterOK Älme47:41+18:2116:54
12Karin BengtssonOK Kompassen48:33+19:1317:12
13Astrid JohannessonHelsingborgs SOK49:08+19:4817:25
14Britt BülowMalmö OK51:13+21:5318:09
15Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:01:08+31:4821:40
Karin JakobssonEslövs FKej start
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKej start

H70

3 400 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK28:168:18 Ladda ner rutt i gpx-format
2Leif SandgrenFrosta OK29:02+0:468:32
3Olle AdolfssonLerums SOK32:51+4:359:39
4Nils KarlssonVäxjö AIS33:16+5:009:47
5Tommy OlssonKarlskrona SOK34:04+5:4810:01
6Inge PerssonFK Boken36:04+7:4810:36
7Tommy PerssonVäxjö OK36:06+7:5010:37
8Håkan NilssonMalmö OK36:13+7:5710:39
9Johnny GustafssonGamleby OK36:41+8:2510:47
10Henrik HvoslefIK Stern37:25+9:0911:00
11Göran SvenssonFK Finn37:27+9:1111:00
12Anders CarlssonSkåneslättens OL37:53+9:3711:08
13Roland OffrellFrosta OK39:00+10:4411:28
14Ingemar SvenssonLunds OK39:01+10:4511:28
15Per-Olof FernbergIS Skanne39:07+10:5111:30
16Benkt AnderssonFrosta OK39:13+10:5711:32
17Åke EkstrandHärlövs IF39:15+10:5911:32
18Roy OvessonHelsingborgs SOK39:17+11:0111:33
19Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK39:24+11:0811:35
20Roland KarlssonRonneby OK39:42+11:2611:40
21Arne JohanssonOK Älme39:57+11:4111:45
22Kent EkdahlEmmaboda Verda OK41:12+12:5612:07
23Leif KarlssonFrosta OK41:32+13:1612:12
24Christer GrönbladHärlövs IF41:43+13:2712:16
25Kjell LindauOK Kompassen41:44+13:2812:16
26Sven RuterOK Älme42:00+13:4412:21
27Bengt StåhlHjärnarps OL42:29+14:1312:29
28Stig LarssonRävetofta OK42:33+14:1712:30
29Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad44:00+15:4412:56
30Erling LarssonHässleholms OK44:10+15:5412:59
31Bengt I NilssonFrosta OK44:44+16:2813:09
32Bo SenjeHalmstad OK45:21+17:0513:20
33Erling SamuelssonOK Vilse 8746:30+18:1413:40
34Hubert HugossonOK Gynge48:36+20:2014:17
35Sven ThelanderssonLunds OK48:40+20:2414:18
36Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK50:04+21:4814:43
37Arne GustafssonMalmö OK51:02+22:4615:00
38Inge NilssonOK Älme53:10+24:5415:38
39Håkan BrostMalmö OK53:43+25:2715:47
40Larseric LarssonDegerfors OK53:52+25:3615:50
41Allan SunnergrenHjärnarps OL54:17+26:0115:57
42Bo BülowMalmö OK55:55+27:3916:26
43Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL56:59+28:4316:45
44Lars OlssonFK Boken57:41+29:2516:57
45Christer SjöforsOK Älme59:06+30:5017:22
46Kenneth LindborgHässleholms OK1:04:22+36:0618:55
47Bertil OlofssonAndrarums IF1:05:20+37:0419:12
48Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:05:38+37:2219:18
49Christer LjungquistLunds OK1:25:28+57:1225:08
Johnny MalmgrenHjärnarps OLej godkänd
Nils-Åke NilssonHärlövs IFej godkänd
Runo JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Macke SelanderHelsingborgs SOKej start
Ewert NilssonOK Kompassenej start
Rune EliassonFalkenbergs OKej start
Ernie BroströmHalmstad OKej start
Roland AkselssonLunds OKej start
Knud Erik ThomsenSvendborg OKej start
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OKej start

D80

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK40:3016:12
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad40:33+0:0316:13
3Barbro HugossonLunds OK41:58+1:2816:47

H80

2 570 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK25:4810:02
2Werner TörnblomVäxjö OK29:21+3:3311:25
3Sven-Erik LundAnderstorps OK29:42+3:5411:33
4Anders AdlerLinköpings AIK29:45+3:5711:34
5Leif ClaessonTormestorps IF30:52+5:0412:00
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad31:32+5:4412:16
7Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF33:04+7:1612:51
8Gillis AlmVäxjö OK33:47+7:5913:08
9Johan JanssonVäxjö OK33:53+8:0513:11
10Stig JohanssonHalmstad OK34:26+8:3813:23
11Torsten HannrupOK Kompassen37:10+11:2214:27
12Ingvar PeterssonHässleholms OK41:34+15:4616:10
Ingemar TuressonMalmö OKej godkänd
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OKej start
Jan-Eric NelkingFK Åsenej start
Lars PerssonVäsby OKej start
Rolf AnderssonRimbo SOKej start

Inskolning

1 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred GieseÖrkelljunga FKfullföljt
Alma FaxénVäxjö OKfullföljt

U1

2 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK23:1911:25
2Bertil RongbyHästveda OK27:17+3:5813:22
3Gösta NilssonHästveda OK29:34+6:1514:29
4Emilia AnderssonÖrkelljunga FK31:49+8:3015:35
5Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK37:30+14:1118:22
6Viktor RongbyHästveda OK37:38+14:1918:26

U2

2 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yanik GerberthMarkaryds FK18:078:23
2Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK18:42+0:358:39
3Emil MårtenssonÖrkelljunga FK19:07+1:008:51
4Simon OlssonÖrkelljunga FK26:17+8:1012:10
5Miriam GerberthMarkaryds FK28:26+10:1913:09
6Anton FaxénVäxjö OK37:11+19:0417:12
7Emma LundsgaardOK Kontinent37:37+19:3017:24
8Anton CarlströmFK Boken41:22+23:1519:09
9Carla BirgerssonHärlövs IF44:59+26:5220:49

Öppen motion 1

2 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petar BjelicÖrkelljunga Kommun15:167:10
2Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK21:12+5:569:57
3Freja GustafsonLunds OK21:14+5:589:58
4Elin LageOK Kompassen22:23+7:0710:30
5Mustafa Al-DaouryÖrkelljunga Kommun22:40+7:2410:38
6Karla BengtssonLaholms IF OK22:49+7:3310:42
7Sophia BengtssonLaholms IF OK22:54+7:3810:45
8Benjamin SjöströmÖrkelljunga Kommun31:32+16:1614:48
9Jan DahlbergHässleholms OK33:04+17:4815:31
10Marika OlofssonOK Kompassen33:35+18:1915:46
11Helle RagnarssonOK Kompassen33:54+18:3815:54
12Kristina Nilsson CondoriHästveda OK38:11+22:5517:55
13Elin AnzeliusHästveda OK38:15+22:5917:57
14Delia CondoriHästveda OK41:21+26:0519:24
15Erik AnzeliusHästveda OK41:33+26:1719:30
Efrain Condori AraugureHästveda OKej godkänd

Öppen motion 3

2 810 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Moa LindskogOK Älme27:059:38
2Jessica LageOK Kompassen29:18+2:1310:25
3Jan HägerAndrarums IF31:33+4:2811:13
4Erik OlssonFK Åsen32:41+5:3611:37
5Stefan KarlssonOK Älme33:00+5:5511:44
6Lizette KaverenKlubblös33:03+5:5811:45
7Ebba NilssonÖrkelljunga FK34:03+6:5812:07
8Anna NilssonHästveda OK36:28+9:2312:58
9Alma KjellénHelsingborgs SOK37:41+10:3613:24
10Klas BogsjöHelsingborgs SOK37:50+10:4513:27
11Katrin RongbyHästveda OK38:37+11:3213:44
12Susanne Modig TjärnströmLaholms IF OK39:01+11:5613:53
13Kerstin FränkelFK Snapphanarna40:43+13:3814:29
14Brita DahlbergHässleholms OK40:46+13:4114:30
15Sune JohanssonLaholms IF OK41:14+14:0914:40
16Helén PerssonHässleholms OK41:20+14:1514:42
17Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK44:17+17:1215:45
18Arvid BrännströmHästveda OK47:40+20:3516:57
19Margareta HeldFK Åsen48:04+20:5917:06
20Margareta RingRonneby OK48:44+21:3917:20
21Nina LundgrenBjäre Triathlon51:42+24:3718:23
22Allan HammarOK Kompassen51:45+24:4018:24
23Flor VillafuerteLunds OK55:35+28:3019:46
24Ulla KarlssonOK Tyringe1:04:08+37:0322:49
25Didrik PetterssonFK Snapphanarna1:20:09+53:0428:31
Helena SchützdellerHässleholms OKej godkänd
Anette NilssonTormestorps IFej start

Öppen motion 5

3 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gordon GustafsonLunds OK39:5410:54
2Niklas GustafsonLunds OK40:03+0:0910:56
3Louise AxelssonFK Göingarna42:17+2:2311:33
4Stefan NorrestamHelsingborgs SOK43:27+3:3311:52
5Martin NilssonHelsingborgs SOK43:41+3:4711:56
6Conny JohanssonLaholms IF OK47:46+7:5213:03
7Elena KurashovaFK Åsen50:10+10:1613:42
8Sven GiselssonRonneby OK51:40+11:4614:06
9Henrik EnforsTockarps IK58:29+18:3515:58
10Emma HultgrenOK Njudung1:01:36+21:4216:49
11Tobias PalmEslövs FK1:02:42+22:4817:07
12Kerstin DahlHärlövs IF1:02:46+22:5217:08
13Veronika NesverovaLunds OK1:02:47+22:5317:09
14Leif AnzeliusHästveda OK1:04:21+24:2717:34
15Ester BirgerssonHärlövs IF1:13:52+33:5820:10
16Sara BengtssonMalmö OK1:38:57+59:0327:02

Öppen motion 7

3 080 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus AnderssonOK Tyringe28:489:21
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg31:30+2:4210:13
3Ola AndertoftMarkaryds FK31:53+3:0510:21
4Göran JohanssonOK Tyringe34:30+5:4211:12
5Marie NilssonFK Boken34:45+5:5711:16
6Björn FränkelFK Snapphanarna35:09+6:2111:24
7Mats HolmVäxjö OK35:27+6:3911:30
8Ingvar OlofssonFK Snapphanarna35:45+6:5711:36
9Rasmus PerssonSkåneslättens OL36:29+7:4111:50
10Kaj NilssonOK Tyringe36:54+8:0611:58 Ladda ner rutt i gpx-format
11Kerstin SegerLaholms IF OK37:42+8:5412:14
12Erland MartinssonOK Tyringe39:51+11:0312:56
13Kerstin MartinssonOK Tyringe39:54+11:0612:57
14Willie OlssonRävetofta OK40:44+11:5613:13
15Kerstin OlssonEslövs FK40:48+12:0013:14
16Fredrik NystedtSkåneslättens OL41:36+12:4813:30
17Olle EnforsTockarps IK41:40+12:5213:31
18Bert OlofssonOK Kompassen45:35+16:4714:47
19Lena StrandMarkaryds FK46:46+17:5815:11
20Björn NordströmHässleholms OK47:11+18:2315:19
21Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK47:25+18:3715:23
22Sven-Erik PerssonFrosta OK50:00+21:1216:14
23Roland ErikssonHästveda OK50:18+21:3016:19
24Nils PerssonIS Skanne50:19+21:3116:20
25Emma LundgrenFalköpings AIK OK50:56+22:0816:32
26Carina LidforssJärla Orientering51:26+22:3816:41
27Olle RingRonneby OK51:27+22:3916:42
28Line LundsgaardOK Kontinent51:38+22:5016:45
29Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL53:21+24:3317:19
30Peter HussFK Boken53:34+24:4617:23
31Eva OlssonFK Åsen56:49+28:0118:26
32Sonja HammarOK Kompassen57:59+29:1118:49
33Ingrid OlofssonFK Snapphanarna1:02:13+33:2520:12
34Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:07:33+38:4521:55
35Sven TörnkvistTormestorps IF1:15:06+46:1824:22
Laila PerssonIS Skanneej godkänd
Sten Åke KvistIS Kullenej godkänd
Claes-Göran GreenMalmö OKej godkänd
Henrik EklundLunds OKej start
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstadej start

Öppen motion 8

5 090 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucian SemeniucFK Finn34:416:48
2Mattias KillanderHästveda OK37:40+2:597:24
3Torgny LundHästveda OK40:09+5:287:53
4Per SigboHjärnarps OL40:22+5:417:55
5Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK40:46+6:058:00
6Andreas KaverénKlubblös41:30+6:498:09
7Jacob EnbergHalmstad OK42:45+8:048:23
8Christian JohanssonHelsingborgs SOK43:11+8:308:29
9Mats SvenssonHjärnarps OL44:19+9:388:42
10Lukas WittenbecherLunds OK45:40+10:598:58
11Tobias JohanssonKlubblös46:29+11:489:07
12Ingrid JohanssonLaholms IF OK47:25+12:449:18
12David BengtssonFK Åsen47:25+12:449:18
14Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad48:02+13:219:26
15Hans PerssonAndrarums IF48:41+14:009:33
16Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK49:00+14:199:37
17Lovisa NilssonFK Göingarna50:01+15:209:49
18Elin SvenssonHjärnarps OL50:11+15:309:51
19Anders HellrupKlubblös51:24+16:4310:05
20Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad52:28+17:4710:18
21P-O PetterssonFK Snapphanarna53:33+18:5210:31
22Roger NilssonLaholms IF OK53:41+19:0010:32
23Fredrik HjortHelsingborgs SOK54:47+20:0610:45
24Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK55:11+20:3010:50
25Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OL58:43+24:0211:32
26Sven Erik JönssonOK Tyringe59:35+24:5411:42
27Helena ÅhlinHelsingborgs SOK59:42+25:0111:43
28Miklos MolnarLunds OK1:00:18+25:3711:50
29Anna WikströmHästveda OK1:01:15+26:3412:02
30Kim FolanderFSK Orientering1:02:22+27:4112:15
31Anna ÅsLunds OK1:04:28+29:4712:39
Mantas ZalagaSkåneslättens OLej godkänd
Jeanette HenningssonLunds OKej start

Öppen motion 12

1 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten LeanderVäxjö OK44:4924:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser