Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norrcupen 160524

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norrcupen 160524
Arrangörsorganisation: Hudiksvalls OK
Datum: tisdag 24 maj 2016

Ö1 DAM

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leia Ugarph NordströmForsa OK20:529:29
2Rut SidenvallHudiksvalls OK24:59+4:0711:21
3Alva SvahnForsa OK51:48+30:5623:32
Stina WilhelmssonForsa OKej godkänd
Ellen MikaelssonForsa OKej godkänd

Ö1 HERR

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip ZetterbergHudiksvalls OK27:0812:19
2Wilmer WennbergHudiksvalls OK27:50+0:4212:39

Ö3 DAM

2 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HuggForsa OK27:3911:31
2Linnea NilssonKlubblös32:02+4:2313:20
3Ann-Maria LarssonKlubblös32:28+4:4913:31
4Linn AspForsa OK33:46+6:0714:04
5Inger KarlssonForsa OK40:05+12:2616:42
6Tove WesthForsa OK42:51+15:1217:51
7Anna GranåsForsa OK44:19+16:4018:27
8Ella GranåsForsa OK44:21+16:4218:28

Ö3 HERR

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron SidenvallHudiksvalls OK33:3814:00
2Walter KazmierczakHudiksvalls OK39:27+5:4916:26
3William KazmierczakHudiksvalls OK40:41+7:0316:57
4Max ZetterbergHudiksvalls OK41:01+7:2317:05

Ö5 DAM

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta ThorsellForsa OK1:01:4420:34
2Christina BlomHudiksvalls OK1:11:35+9:5123:51
Inga-Lena BergfältHudiksvalls OKej godkänd

Ö5 HERR

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MelinForsa OK43:4214:34
2Uno ErikssonForsa OK46:39+2:5715:33
3Olle LångbergHudiksvalls OK57:19+13:3719:06
4Ibrahim KhalilForsa OK1:25:25+41:4328:28

Ö7 DAM

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JakobssonHudiksvalls OK42:5515:53
2Karin GustavssonForsa OK48:54+5:5918:06
2Maria FernmalmForsa OK48:54+5:5918:06
4Karin ForsgrenForsa OK55:17+12:2220:28
5Gun KrohnHudiksvalls OK1:53:33+1:10:3842:03

Ö7 HERR

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Gunnar SwärdForsa OK43:3516:08
2Christer EngmanForsa OK44:11+0:3616:21
3Sören AnderssonJärbo OK54:30+10:5520:11
4Leif PerssonLjusdals OK59:37+16:0222:04
5Mattias HögströmForsa OK1:02:53+19:1823:17
6Björnar OlssonForsa OK1:03:08+19:3323:22
7Evert BergströmHudiksvalls OK1:17:09+33:3428:34

Ö8 DAM

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja HuggForsa OK40:4711:19
2Åsa ErikssonForsa OK51:37+10:5014:20
3Elin JohanssonForsa OK52:30+11:4314:35
4Anne-Sofie SkärstadForsa OK1:01:10+20:2316:59
5Annika StaafForsa OK1:01:25+20:3817:03
6Eva EngmanForsa OK1:43:15+1:02:2828:40

Ö8 HERR

3 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wille LångbergHudiksvalls OK46:1112:49
2Jimmy JohanssonForsa OK46:51+0:4013:00
3Thorbjörn JohnssonForsa OK47:19+1:0813:08
4Erik AspForsa OK47:21+1:1013:09
5Leif BylarsForsa OK48:12+2:0113:23
6Jonas LångbergHudiksvalls OK51:39+5:2814:20
7Marcus DolkForsa OK52:52+6:4114:41
8Rune JonssonLjusdals OK55:02+8:5115:17
9Lars EklundForsa OK55:43+9:3215:28
10Per-Åke BladForsa OK55:55+9:4415:31
11Fredrik JuhlinForsa OK56:21+10:1015:39
12Magnus JohanssonLjusdals OK56:36+10:2515:43
13Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK56:59+10:4815:49
14Dan ThorsellForsa OK58:43+12:3216:18
15Bertil AnderssonLjusdals OK1:00:15+14:0416:44
16Tommy ÖstLjusdals OK1:02:51+16:4017:27
17Sveke JonssonOK Dellen1:14:41+28:3020:44
Anders SvahnForsa OKej godkänd

Ö9 DAM

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amy RankkaLinköpings OK55:4812:24
2Karin TrolinForsa OK1:05:31+9:4314:33

Ö9 HERR

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders TrolinForsa OK40:439:02
2Johan NymanLinköpings OK1:07:27+26:4414:59
3Jonny BerghForsa OK1:14:05+33:2216:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser