Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinternattcup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinternattcup 5
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: onsdag 3 februari 2016

Herrar Lång

7 840 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar DanielsAttunda OK1:01:077:47
2Johannes KnutasAttunda OK1:10:15+9:088:57
3Oskar EdvardssonJärfälla OK1:15:50+14:439:40
4Christoffer NorrmanAttunda OK1:19:35+18:2810:09
5Fredrik SteneboAttunda OK1:23:53+22:4610:41
6Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:39:33+38:2612:41
Karl EngesAttunda OKej godkänd
Magnus LennartssonJärfälla OKej godkänd
Lars Håkan SandvikAttunda OKej godkänd
Kristoffer TengrothSundbybergs IKej godkänd
Nils EdvardssonJärfälla OKej start

Herrar Mellan

6 250 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PalmqvistJärfälla OK59:579:35
2Jan-Olof BogrenSundbybergs IK1:06:00+6:0310:33
3Anton SilierJärfälla OK1:19:38+19:4112:44
4Ronny NordgrenSundbybergs IK1:38:04+38:0715:41
5Frank SteinerJärfälla OK1:38:08+38:1115:42
6Jan LindhSundbybergs IK2:02:56+1:02:5919:40
Mikael ByströmJärfälla OKej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKutgått
Urban StåhlSundbybergs IKutgått
Stefan SundeliusJärfälla OKutgått
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start
Linus AlbinssonJärfälla OKej start
Peter AlbinssonJärfälla OKej start

Damer Mellan

6 250 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Åsa LindhSundbybergs IKej start

Herrar Kort

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Andersson StrinningAttunda OK1:08:4418:19
2Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben1:46:16+37:3228:20
Niclas LarssonAttunda OKej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

Damer Kort

3 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin SteneboAttunda OK1:23:5922:23
Malin KvarnefalkJärfälla OKej godkänd
Malin AlbinssonJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser