Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 2
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: onsdag 5 juli 2017

D21

7 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin MånssonIFK Göteborg57:327:46
2Lisa AnderssonÄrla IF59:58+2:268:06
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK1:00:49+3:178:13
4Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna1:02:05+4:338:23
5Camilla EngstrandIFK Göteborg1:02:41+5:098:28
6Karin SkogholmTumba-Mälarhöjden OK1:05:27+7:558:50
7Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:06:47+9:159:01
8Moa PetterssonKarlskrona SOK1:10:21+12:499:30
9Annica EngIFK Göteborg1:10:46+13:149:33
10Emelie LarssonÄrla IF1:12:33+15:019:48
11Matilda MartinssonFalkenbergs OK1:13:27+15:559:55
12Anna JohanssonAnkarsrums OK1:14:34+17:0210:04
13Lova EvebornOK Roxen1:22:18+24:4611:07
14Diana SoldaggOK Klemmingen1:23:07+25:3511:13
Julia RajanIFK Lidingö SOKej start

H21

10 650 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle BergmanOK Ravinen59:165:33
2Karl WalheimÄrla IF1:01:29+2:135:46
3Simon JakobssonLånghundra IF1:04:25+5:096:02
4Daniel NilssonNyköpings OK1:05:40+6:246:09
4Henrik JonssonÄrla IF1:05:40+6:246:09
6Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:05:46+6:306:10
7Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:06:18+7:026:13
8Heino OllinSävedalens AIK1:10:20+11:046:36
9Andreas HöyeFredrikstad SK1:10:22+11:066:36
10Kristian AlgersSkogspojkarnas OK1:10:51+11:356:39
11Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK1:12:41+13:256:49
12Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:17:30+18:147:16
13Jan RutkaKalmar OK1:18:11+18:557:20
14Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:19:28+20:127:27
15Johan WehlinSkogspojkarnas OK1:19:30+20:147:27
16Johan DelvertOK Orion1:19:54+20:387:30
17Simon RuneforsVäxjö OK1:20:15+20:597:32
18Robin JakobssonGamleby OK1:20:50+21:347:35
19Sven EngströmLinköpings OK1:24:03+24:477:53
20Victor BergstrandLinköpings OK1:26:37+27:218:07
21Johan AllardLinköpings OK1:29:16+30:008:22
22Lars DragerydÄrla IF1:32:34+33:188:41
23Erik PerssonOppsal Orientering1:35:05+35:498:55
24Håkan AnderssonHalmstad OK1:35:23+36:078:57
25Rickard IngessonLunds OK1:44:10+44:549:46
Oliwer LundbergOK Bävernej godkänd
Assar HellströmOK Ravinenej godkänd
Johan StrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstadutgått
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OKej start

D21 Kort

5 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina BergmanOK Skogsfalken45:538:27
2Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK52:49+6:569:44
3Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK53:53+8:009:56
4Sara SöderblomÄtrans IF1:19:36+33:4314:41
5Wiviann OttossonMalmö OK1:36:59+51:0617:53
Sara RönnbyTjalve IF Norrköpingej start

H21 Kort

8 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim BerglundSävedalens AIK1:01:257:23
Johan HagströmFalkenbergs OKej godkänd

D18

5 420 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna54:5310:07
2Julia GlowaczKalmar OK57:26+2:3310:35
3Lovisa NordSol Tranås58:07+3:1410:43
4Johanna GuståsLinköpings OK1:02:06+7:1311:27
5Moa ErlandssonVimmerby OK1:02:33+7:4011:32
6Malva EvebornOK Roxen1:05:32+10:3912:05
7Tamara Pérez RubioGODIH Albacete1:11:01+16:0813:06
Moa KjellbergBjörkfors GOIFej start

H18

7 090 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen48:596:54
2Emil AuseliusBredaryds SOK50:04+1:057:03
3Gustav RuneforsVäxjö OK51:08+2:097:12
4Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna53:19+4:207:31
5Isac EricssonVäxjö OK53:58+4:597:36
6Gustav OlssonTorsås OK56:55+7:568:01
7Emil PetterssonKarlskrona SOK58:07+9:088:11
8Hugo DalhammerOK Roxen1:00:35+11:368:32
9Gunnar EngströmLinköpings OK1:01:17+12:188:38
10Jonathan JylltorpLinköpings OK1:02:19+13:208:47
11Gabriel SturessonLerums SOK1:04:49+15:509:08
12Viggo KlassonOK Ravinen1:14:50+25:5110:33

D16

5 110 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna42:588:24
2Tove PetterssonOK Roxen43:27+0:298:30
3Thea FagerströmIFK Göteborg44:13+1:158:39
4Matilda LindhSundbybergs IK46:21+3:239:04
4Emma LingIK Hakarpspojkarna46:21+3:239:04
6Märta LjungbergSjövalla FK46:43+3:459:08
7Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF47:45+4:479:20
8Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna48:59+6:019:35
9Elin MartanovaSlavia Liberec Orienteering51:16+8:1810:01
10Maja PorleVäxjö OK51:26+8:2810:03
11Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK52:54+9:5610:21
12Tove RingiOK Kåre53:43+10:4510:30
13Ida HofstedtTäby OK53:54+10:5610:32
14Sofia PalmFK Boken55:16+12:1810:48
15Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna55:17+12:1910:49
16Amanda KarmetunOK Njudung59:02+16:0411:33
17Ebba LindOK Skärmen59:26+16:2811:37
18Vendela LönkvistOK Vivill1:02:04+19:0612:08
19Klara AnderssonOK Orion1:02:36+19:3812:15
20Lovisa MoqvistLerums SOK1:02:50+19:5212:17
21Olivia AspIFK Göteborg1:02:55+19:5712:18
22Kajsa BogrenSundbybergs IK1:03:46+20:4812:28
23Lisa OlssonTorsås OK1:04:35+21:3712:38
24Julia MianowskaKalmar OK1:06:33+23:3513:01
25Hanna KromnérSkogspojkarnas OK1:06:51+23:5313:04
26Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:07:38+24:4013:14
27Clara SamuelssonOK Vivill1:07:40+24:4213:14
28Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL1:11:32+28:3413:59
29Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:12:22+29:2414:09
30Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:12:46+29:4814:14
31Nora HolmgårdKils OK1:13:36+30:3814:24
32Tuva LövdahlSOK Viljan1:16:24+33:2614:57
33Tilda AnderssonTullinge SK1:16:50+33:5215:02
34Elin HugossonLunds OK1:16:56+33:5815:03
35Hanna LundgrenLinköpings OK1:17:23+34:2515:08
36Siri BerglundLinköpings OK1:17:40+34:4215:11
37Ylva JohanssonOK Djerf1:20:34+37:3615:45
38Malin HanssonTäby OK1:29:26+46:2817:30
39Vilde Jonsson WoldSundbybergs IK1:31:02+48:0417:48
Tova LarssonLerums SOKej godkänd
Sanna HedbergOK Södertörnej godkänd
Hanna SkoglundSol Tranåsej godkänd
Tuva FalkSundbybergs IKej godkänd
Katja LeicktTullinge SKej godkänd
Maja SandvikAttunda OKej godkänd
Elin BergOK Ravinenutgått
Sara WänströmFinspångs SOKutgått
Ellen SigvardsonBredaryds SOKutgått
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKutgått
Ebba KleinBjörkfors GOIFej start

H16

5 990 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK40:246:44
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK42:32+2:087:06
3Melker LundinKatrineholms OK43:10+2:467:12
4Albin TollOK Njudung45:03+4:397:31
5Isak AnängenNyköpings OK45:15+4:517:33
6Albin PerssonHalmstad OK46:46+6:227:48
7Lukas WernerIFK Lidingö SOK47:54+7:307:59
8Johan LundbäckJärfälla OK48:02+7:388:01
9Arvid BlomsterRonneby OK48:17+7:538:03
10Casper HedarOK Tor48:21+7:578:04
11Hugo KindbornOK Hällen48:33+8:098:06
12David BorgSödertälje-Nykvarn OF48:34+8:108:06
13Linus LundbergOK Bävern48:49+8:258:08
14Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna49:16+8:528:13
15Karl PetersénOK Njudung49:29+9:058:15
16Isak OlssonStigsökarna49:51+9:278:19
17Erik IngemarssonHestra IF50:22+9:588:24
18Fabian ValleriusGamleby OK51:51+11:278:39
19Karl LundinKatrineholms OK52:28+12:048:45
20Arvid AronssonOK Kroppefjäll53:11+12:478:52
21Jakob GunnarssonLerums SOK54:08+13:449:02
22Adrian SkobeKalmar OK54:20+13:569:04
23Hampus HatlenTullinge SK54:59+14:359:10
24Samuel LindénAttunda OK56:17+15:539:23
25Melker ElofssonOK Njudung56:27+16:039:25
26Malte EvebornOK Roxen57:39+17:159:37
27Emil AxelssonLerums SOK59:12+18:489:52
28Alfred LängheimTullinge SK59:39+19:159:57
29Simon FogelströmTorsås OK1:00:03+19:3910:01
30Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb1:00:23+19:5910:04
31Nils KörleOK Landehof1:01:38+21:1410:17
32Fredrik HanssonTäby OK1:04:49+24:2510:49
33Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK1:05:24+25:0010:55
34Emil SoneAttunda OK1:07:21+26:5711:14
35Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:07:41+27:1711:17
36Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK1:14:37+34:1312:27
37Oskar NilssonJärfälla OK1:16:17+35:5312:44
38Arvid LundqvistHalmstad OK1:32:27+52:0315:26
39Johan VinbladLunds OK1:40:35+1:00:1116:47
40Edvin BorneFrölunda OL1:41:52+1:01:2817:00
41Maxim JohanssonSol Tranås1:48:29+1:08:0518:06
Linus BoströmOK Alehofej godkänd
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Erik ÅkessonVäxjö OKej godkänd
Ludvig SigrandOK Södertörnej godkänd
Arvid BacktemanLerums SOKej godkänd
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
Emil RavakkoSävedalens AIKej godkänd
Aron ÖstangårdGamleby OKutgått
Sixten EkbladhSol Tranåsej start
Vincent WippJärla Orienteringej start
Gabriel ÖhgrenSävedalens AIKej start
Felix DrejmoOK Landehofej start
Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIKej start
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start
Tobias SjöstedtOK Måsenej start

D16 Kort

4 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:03:4515:28
2Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:10:55+7:1017:12
3Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:31:02+27:1722:05

D14

4 120 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF35:118:32
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna40:04+4:539:43
3Tove ValleriusGamleby OK42:36+7:2510:20
4Elin KjellmanLinköpings OK44:51+9:4010:53
5Filippa SöderbergKalmar OK46:25+11:1411:15
6Hanna ÖbergGamleby OK46:26+11:1511:16
7Lea MartanovaSlavia Liberec Orienteering48:52+13:4111:51
8Stina LindSOK Viljan49:22+14:1111:58
9Lena ChabieraKalmar OK51:50+16:3912:34
10Selma LarssonLunds OK52:15+17:0412:40
11Ellen TollOK Njudung53:02+17:5112:52
12Ida ÖsterbergGustavsbergs OK56:15+21:0413:39
13Ida BengtssonOK Alehof1:00:41+25:3014:43
14Hanna StalebrantGamleby OK1:01:05+25:5414:49
15Aleksandra NitschKalmar OK1:05:27+30:1615:53
16Vendela SturekSOK Viljan1:10:31+35:2017:06
17Josephine MüllerUSV TU Dresden1:21:49+46:3819:51
18Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OK1:23:16+48:0520:12
19Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK1:38:58+1:03:4724:01
20Linnea SkobeKalmar OK1:40:08+1:04:5724:18
Ida HjortOK Roxenej godkänd
Linn AldénOK Roxenej start
Ellen OlovssonGamleby OKej start

H14

4 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna34:268:21
2Hugo EricssonVäxjö OK35:06+0:408:31
3Oscar HultgrenOK Njudung35:52+1:268:42
4Anton TörnqvistKarlskrona SOK36:41+2:158:54
5Theo LövdahlSOK Viljan42:16+7:5010:15
6William SturessonLerums SOK42:21+7:5510:16
7Isak LiljeholmGamleby OK42:39+8:1310:21
8Erik LingIK Hakarpspojkarna43:33+9:0710:34
9Kristoffer KlarinVästerås SOK45:33+11:0711:03
10Tim MartinssonOK Motala45:46+11:2011:06
11Krzysztof WojtowiczKalmar OK48:31+14:0511:46
12Hannes DegermanGamleby OK51:13+16:4712:25
13Henrik NorgrenStora Tuna OK56:58+22:3213:49
14Samuel KleinBjörkfors GOIF57:50+23:2414:02
15Lucas BoströmOK Alehof59:38+25:1214:28
16Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:05:04+30:3815:47
17Olle ErlandssonSOK Viljan1:10:04+35:3817:00
18Johan ÅrbrinkLinköpings OK1:11:36+37:1017:22
19Gustaf KullbergBjörkfors GOIF1:12:10+37:4417:30
20Filip IngemarssonHestra IF1:17:03+42:3718:42
21Niklas HillströmVimmerby OK1:34:04+59:3822:49
22Jakob AspIFK Göteborg1:36:45+1:02:1923:28
Anton WällstedtJärfälla OKej godkänd
Albin SamuelssonOK Vivillej godkänd
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Johan HanssonSOK Viljanej start
Anton DahlbergGamleby OKej start

D14 Kort

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Meja BergerAnkarsrums OK42:3612:56
2Emelie RökenTäby OK1:13:29+30:5322:20

D12

3 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK28:138:34
2Sofie EttlingSkogspojkarnas OK28:54+0:418:47
3Emma ZettervallKarlskrona SOK30:43+2:309:20
4Elvira SkobeKalmar OK32:50+4:379:58
5Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:24+5:1110:09
6Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF34:13+6:0010:24
7Sandra LingIK Hakarpspojkarna35:48+7:3510:52
8Sara BengtssonOK Alehof41:15+13:0212:32
9Anna BenattiSkåneslättens OL43:29+15:1613:13
10Klara HultbergSOK Viljan44:12+15:5913:26
11Stella RosengrenTjalve IF Norrköping45:46+17:3313:54
12Ellen LindforsBjörkfors GOIF51:32+23:1915:39
13Alice RökenTäby OK52:16+24:0315:53
14Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK53:22+25:0916:13
15Ida EkholmBjörkfors GOIF56:14+28:0117:05
16Alice DegermanGamleby OK1:01:50+33:3718:47
17Moa GöhlFinspångs SOK1:03:56+35:4319:25
18Ida AlmerOK Landehof1:05:42+37:2919:58
19Maja HertzogGamleby OK1:13:13+45:0022:15
20Tyra StalebrantGamleby OK1:15:30+47:1722:56
21Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:17:35+49:2223:34
22Ida BenattiSkåneslättens OL1:22:28+54:1525:03
23Frida SamuelssonBjörkfors GOIF1:46:05+1:17:5232:14
Hanna CarlqvistSnättringe SKej godkänd
Klara ZimmermanTjalve IF Norrköpingej start

H12

3 290 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ÖbergGamleby OK26:278:02
2Niklas ErlandssonOK Södertörn28:17+1:508:35
3Edvin ÅttingLinköpings OK28:46+2:198:44
4Max ÖsterbergGustavsbergs OK29:52+3:259:04
5Jan AntonowiczKarlskrona SOK30:56+4:299:24
6Ludvig EronnLinköpings OK32:31+6:049:53
7Axel Ström EckerlidSävedalens AIK32:44+6:179:56
8Axel AnderssonIF Thor36:01+9:3410:56
9Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK36:11+9:4410:59
10Viggo WulffOK Gränsen37:04+10:3711:15
11Rasmus HedarOK Tor37:06+10:3911:16
12Theo ÅrbrinkLinköpings OK39:48+13:2112:05
13Olle PetersénOK Njudung43:54+17:2713:20
14Vincent DahmTjalve IF Norrköping45:17+18:5013:45
15Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping48:26+21:5914:43
16Arvid SvenssonBjörkfors GOIF51:13+24:4615:34
17Oscar KjellmanLinköpings OK1:04:15+37:4819:31
18Melker FyrstenOK Eken1:15:07+48:4022:49
Emil NilssonGamleby OKej godkänd
Erik WällstedtJärfälla OKej godkänd
Linus HanssonSOK Viljanej start

D12 Kort

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla ReuteråsTjalve IF Norrköping33:4813:54

D10

2 430 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde EvebornOK Roxen21:018:38
2Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna23:00+1:599:27
3Emilia MarcussonLinköpings OK23:45+2:449:46
4Frida SävenstrandHultsfreds OK23:52+2:519:49
5Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping25:02+4:0110:18
6Filomena ChabieraKalmar OK25:59+4:5810:41
7Edith HolmstrandOK Landehof29:44+8:4312:14
8Sara LönnHalmstad OK31:26+10:2512:56
9Katie SamuelssonBjörkfors GOIF36:31+15:3015:01
10Ida RökenTäby OK38:05+17:0415:40
11Stina SvenssonVimmerby OK43:01+22:0017:42
12Alice EttlingSkogspojkarnas OK1:06:27+45:2627:20
Milla KlassonOK Ravinenej godkänd
Alva LindforsBjörkfors GOIFej godkänd
Julia LönnHalmstad OKej godkänd
Agnes ErlandssonVimmerby OKej godkänd
Molly AlmerOK Landehofej start
Nora KleinBjörkfors GOIFej start

H10

2 430 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna14:255:55
2Felix SvenssonJönköpings OK17:59+3:347:24
3Gustav RexOK Landehof19:24+4:597:59
4Gabriel CarlqvistSnättringe SK20:56+6:318:36
5Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK33:57+19:3213:58
6Vidar PihlGamleby OK41:40+27:1517:08
Elias SamuelssonOK Vivillej godkänd
Emil JohanssonGamleby OKej godkänd
Ludvig SundströmSundbybergs IKej start

D35

6 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Desiré RexOK Landehofej godkänd

H35

8 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof1:03:337:38
2Lars SoldaggOK Klemmingen1:07:24+3:518:06
3Klas BringertKatrineholms OK1:19:03+15:309:30
4Jiri MartanSlavia Liberec Orienteering1:24:19+20:4610:08
5Markus HenrikssonLinköpings OK1:26:44+23:1110:26
6Karl UtterbackMalmö OK1:46:09+42:3612:46
7Marcel TschoppOLG Hondrich1:49:57+46:2413:13
8Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:57:07+53:3414:05
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

D40

5 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BergOK Ravinen45:268:22
2Sarah LindströmRonneby OK52:17+6:519:38
3Anna LöwegrenKatrineholms OK53:18+7:529:50
4Helena BacklundGävle OK56:10+10:4410:21
5Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:02:17+16:5111:29
6Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna1:02:46+17:2011:34
7Mette BrolinsonCentrum OK1:04:37+19:1111:55
8Marie KlarinVästerås SOK1:10:19+24:5312:58
9Jessica KarmetunOK Bävern1:25:34+40:0815:47
10Louise PihlOK Pan-Kristianstad1:42:58+57:3218:59
11Teresia WällstedtJärfälla OK1:58:52+1:13:2621:55
Sara KalanderKFUM Örebro OKej start

H40

7 920 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GidingKamrat och IF KIF51:466:32
2Fredrik LöwegrenIFK Göteborg52:25+0:396:37
3Jakob EngIFK Göteborg54:56+3:106:56
4Bertil EronnLinköpings OK57:21+5:357:14
5Jan KalanderKFUM Örebro OK58:31+6:457:23
6Claes KlarinVästerås SOK58:58+7:127:26
7Peter EttlingSkogspojkarnas OK59:52+8:067:33
8Torgny LindströmRonneby OK1:01:14+9:287:43
9Mikael PihlOK Pan-Kristianstad1:02:43+10:577:55
10Tord HultbergSOK Viljan1:04:10+12:248:06
11Christian EnbergLinköpings OK1:04:33+12:478:09
12Magnus ÖhlingOK Tor1:05:56+14:108:19
13Tomas HenrikssonAttunda OK1:06:03+14:178:20
14Samuel SvenssonCentrum OK1:08:44+16:588:40
15Petter ValleriusGamleby OK1:11:30+19:449:01
16Johan SanderSkåneslättens OL1:11:53+20:079:04
17Erik ÖsterbergOK Eken1:27:20+35:3411:01 Ladda ner rutt i gpx-format
18Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:30:31+38:4511:25
19Markus KleinBjörkfors GOIF1:40:01+48:1512:37
20Patrik ArlidStjärnorps SK1:44:55+53:0913:14
21Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:46:15+54:2913:24
22Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:21:55+1:30:0917:55
William RexOK Landehofej godkänd
Jonas AnderssonIF Thorutgått
John HylandStjärnorps SKej start
Martin LindforsBjörkfors GOIFej start

D45

4 710 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK38:358:11
2Susanne AldénOK Roxen41:42+3:078:51
3Mia EronnLinköpings OK42:11+3:368:57
4Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK45:35+7:009:40
5Annika JohanssonOK Tranan48:03+9:2810:12
6Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL48:59+10:2410:23
7Lena MalmströmTjalve IF Norrköping53:30+14:5511:21
8Anna SvenssonSOK Viljan54:28+15:5311:33
9Kristina ForsOK Grip58:13+19:3812:21
10Anna NyqvistKalmar OK1:01:24+22:4913:02
11Lotta BorgLinköpings OK1:02:19+23:4413:13
12Linda WänströmFinspångs SOK1:05:45+27:1013:57
13Maria AspIFK Göteborg1:05:49+27:1413:58
14Eva EngmanOK Denseln1:09:32+30:5714:45
15Astrid Müller-WenzkeUSV TU Dresden1:27:40+49:0518:36
Annika EricssonVäxjö OKej godkänd
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

7 090 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof47:016:37
2Fredrik SvenssonJönköpings OK49:48+2:477:01
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna55:18+8:177:47
4Kenneth JohanssonOK Tranan57:42+10:418:08
5Stefan BergOK Ravinen58:28+11:278:14
6Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK58:52+11:518:18
7Erik BengtssonFK Åsen1:00:13+13:128:29
8Peter AspIFK Göteborg1:00:30+13:298:31
9Christian ErikssonLinköpings OK1:00:42+13:418:33
10Fredrik EngmanOK Denseln1:01:02+14:018:36
11Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna1:02:07+15:068:45
12Per ErlandssonVimmerby OK1:04:28+17:279:05
13Anders LingIK Hakarpspojkarna1:06:17+19:169:20
14Tobias BorgerKalmar OK1:08:19+21:189:38
15Fredrik JönssonMotala AIF OL1:08:59+21:589:43
16Johan WänströmFinspångs SOK1:10:43+23:429:58
17Magnus EricssonVäxjö OK1:12:47+25:4610:15
18Magnus LarsenFK Boken1:12:49+25:4810:16
19Sören LindgrenVandrarringen1:15:17+28:1610:37
20Magnus ClaessonJönköpings OK1:16:10+29:0910:44
21Viktor SkobeKalmar OK1:16:14+29:1310:45
22Martin JarelandLinköpings OK1:16:23+29:2210:46
23Magnus OlssonTorsås OK1:16:30+29:2910:47
24Johan HofstedtTäby OK1:18:37+31:3611:05
25Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:21:43+34:4211:31
26Örjan LarssonLunds OK1:22:09+35:0811:35
27Tomas JonssonVandrarringen1:22:16+35:1511:36
28Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:26:25+39:2412:11
29Andreas EklundGöteborg-Majorna OK1:33:20+46:1913:09
30Patrik EvebornOK Roxen1:35:35+48:3413:28
31Martin JakobssonHammarkinds OK1:44:44+57:4314:46
32Johan DahmTjalve IF Norrköping1:46:41+59:4015:02
33Johan FlyxénHammarkinds OK2:04:50+1:17:4917:36
Håkan AuseliusBredaryds SOKej godkänd
Tony LövdahlSOK Viljanej godkänd
Göran KimellGotlands Bro OKej godkänd
Magnus JohanssonIFK Lidingö SOKej start
Ingemar StålbergGävle OKej start
Tobias Den BraverOK Gränsenej start

D50

4 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF35:198:11
2Yvonne AnderssonTullinge SK37:10+1:518:37
3Eva PetterssonKarlskrona SOK43:37+8:1810:07
4Inger GuståsLinköpings OK45:42+10:2310:36
5Lena PeterssonOK Alehof49:37+14:1811:30
6Gitte EngströmLinköpings OK49:50+14:3111:33
7Lena MolinBoxholm-Mjölby OL50:00+14:4111:36
8Marie EckerlidSävedalens AIK50:55+15:3611:48
9Ann FranzénOK Södertörn51:10+15:5111:52
10Anette BernhedSävedalens AIK53:53+18:3412:30
11Kristina LindOK Skärmen55:10+19:5112:47
12Anna KullbergLinköpings OK1:02:51+27:3214:34
13Anki GustafssonSäterbygdens OK1:10:03+34:4416:15
14Lena StrömbäckLinköpings OK1:14:55+39:3617:22
15Lena ErlandssonOK Södertörn1:27:33+52:1420:18
16Maria KjellmanLinköpings OK1:36:36+1:01:1722:24
Anita WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd

H50

6 420 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders YngströmGöteborg-Majorna OK52:218:09
2Per FranzénOK Södertörn52:30+0:098:10
3Jonas PerssonTorsås OK53:18+0:578:18
4Per GuståsLinköpings OK53:31+1:108:20
5Magnus RajanIFK Lidingö SOK53:54+1:338:23
6Anders DalhammerOK Roxen55:50+3:298:41
7Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:00:27+8:069:24
8Magnus PorleVäxjö OK1:01:40+9:199:36
9Göran NordSol Tranås1:02:26+10:059:43
10Stefan EngströmLinköpings OK1:02:44+10:239:46
11Johan MalmOK Kolmården1:05:16+12:5510:09
12Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:05:46+13:2510:14
13Rikard BorgLinköpings OK1:07:23+15:0210:29
14Johan ÅttingLinköpings OK1:08:33+16:1210:40
15Johan FridströmFinspångs SOK1:22:15+29:5412:48
16Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:25:16+32:5513:16
17Fredrik UrbergHammarkinds OK1:25:48+33:2713:21
18Göran LundqvistJärfälla OK1:26:09+33:4813:25
19Magnus EklundVimmerby OK1:41:18+48:5715:46
Jonatan BörjessonOK Skogshjortarnaej godkänd
Peter ForsOK Gripej godkänd
Håkan CarlqvistSnättringe SKej start

D55

4 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SöderblomÄtrans IF50:5811:49
2Christina OlssonSkåneslättens OL59:32+8:3413:48
3Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL1:01:49+10:5114:20
4Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK1:02:51+11:5314:34
5Marie LarssonKöping-Kolsva OK1:05:42+14:4415:14
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK1:06:19+15:2115:23
7Marianne RosgrenOK Njudung1:12:03+21:0516:43
8Eva TollsternVäxjö AIS1:17:22+26:2417:57
9Ingrid JohanssonLinköpings OK1:21:10+30:1218:49
10Lotta FischerströmSol Tranås1:42:26+51:2823:45
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Eva KindbornOK Hällenej start

H55

5 850 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ove LernåKalmar OK42:397:17
2Mikael KindbornOK Hällen43:24+0:457:25
3Magnus JosefssonSävedalens AIK49:36+6:578:28
4Bengt SchwartzOK Kolmården51:12+8:338:45
5Hans WedbergSjövalla FK51:41+9:028:50
6Pedro LundqvistLinköpings OK52:44+10:059:00
7Magnus JoelssonSOK 6852:46+10:079:01
8Tapani MattusIFK Lidingö SOK54:09+11:309:15
9Ingemar MånssonRonneby OK55:02+12:239:24
10Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna56:34+13:559:40
11Bo NeidenströmFrölunda OL56:53+14:149:43
12Leif GustafssonSäterbygdens OK58:48+16:0910:03
13Håkan LarssonLjungskile FK1:03:38+20:5910:52
14Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:05:44+23:0511:14
15Sverker ErikssonOK Gynge1:11:13+28:3412:10
16Benjamin ViebkeMalmö OK1:12:49+30:1012:26
17Jan NettelbjerJärfälla OK1:15:40+33:0112:56
18Peter Njord-WesterlingHammarkinds OK1:26:04+43:2514:42
19Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:46:29+1:03:5018:12
Torsten BacktemanLerums SOKutgått
Jörgen IvarssonHestra IFutgått
Magnus IhreskogGotlands Bro OKej start
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OFej start
Werner KöhlerTullinge SKej start
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start

D60

3 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK37:1010:05
2Lena PerssonGamleby OK45:12+8:0212:16
3Monica GustavssonIK Jarl Rättvik45:58+8:4812:29
4Ulla WesterlundTäby OK47:22+10:1212:52
5Magdalena Wahlqvist AxiTjalve IF Norrköping59:14+22:0416:05
6Anne-Marie RobertssonMålilla OK1:03:14+26:0417:10
7Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:06:16+29:0618:00
8Marie SvernestamLinköpings OK1:10:21+33:1119:07
9Catharina ForsénOK Denseln1:13:47+36:3720:02
10Ingrid MårtenssonOK Kolmården1:14:10+37:0020:09
11Elisabeth Holth JohannessenRøyken O-lag1:20:50+43:4021:57
12Anita LindbohmSkarpnäcks OL1:39:43+1:02:3327:05
Evamarie LundahlIF Hagenej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Inger EnglundIFK Sävsjöutgått

H60

5 420 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart KalénSOK Viljan48:248:55
2Kent TörnqvistKarlskrona SOK50:22+1:589:17
3Leif CarlssonSOK Viljan50:46+2:229:21
4Weine WolterÅkers IF53:52+5:289:56
5Mikael SternJärla Orientering55:08+6:4410:10
6Christer FolkessonEksjö SOK55:38+7:1410:15
7Stefan ArbinAnnebergs GIF57:33+9:0910:37
8Pär ForsströmStjärnorps SK59:27+11:0310:58
9Jan LundgrenLinköpings OK1:01:33+13:0911:21
10Anders ErikssonIF Hagen1:02:02+13:3811:26
11Håkan ForsmanRonneby OK1:03:44+15:2011:45
12Peter JoelssonÅlems OK1:05:25+17:0112:04
13Morten JohannessenRøyken O-lag1:09:05+20:4112:44
14Anders AlamaaIK Vikings OK1:11:08+22:4413:07
15Ingemar PerssonGamleby OK1:11:39+23:1513:13
16Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:13:11+24:4713:30
17Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:13:39+25:1513:35
18Sven GranathTjällmo-Godegårds OK1:18:24+30:0014:27
19Lennart SvernestamLinköpings OK1:21:31+33:0715:02
Lars-Olof LarssonTäby OKej godkänd
Jan-Ola KarlssonOK Njudungej start
Thomas DagsbergOK Orionej start
Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIFej start
Thomas AlmqvistKarlskrona SOKej start
Stefan CarlssonSOK Viljanej start

D65

3 680 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8744:0811:59
2Monica LööfMariestads FK49:51+5:4313:32
3Britt-Marie AldénOK Kolmården50:49+6:4113:48
4Gunvor ArbinAnnebergs GIF52:17+8:0914:12
5Gunnel MånssonOK Vilse 8753:30+9:2214:32
6Kerstin SvenskOK Hällen53:56+9:4814:39
7Mona ForsbergNyköpings OK54:07+9:5914:42
8Britt-Mari KarlssonVäxjö OK56:16+12:0815:17
9Lena JakobssonVästerås SOK56:32+12:2415:21
10Annie GunnarstorpOK Motala58:13+14:0515:49
11Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:33+14:2515:54
12Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK58:45+14:3715:57 Ladda ner rutt i gpx-format
13Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:01:01+16:5316:34
14Kajsa TofténHjobygdens OK1:03:00+18:5217:07
15Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF1:08:12+24:0418:31
16Majvie AnnegårdSOK Viljan1:11:39+27:3119:28
17Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:12:30+28:2219:42
18Marianne SellgrenSigtuna OK1:12:34+28:2619:43
19Maud Göthe LundgrenLinköpings OK1:13:36+29:2820:00
20Birgitta WallinTrosabygdens OK1:13:39+29:3120:00
21Eva ArvidssonAlvesta SOK1:15:22+31:1420:28
22Irene ÖhlingÄrla IF1:18:52+34:4421:25
23Kristina FranssonOK Virdarna1:24:46+40:3823:02
24Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:26:35+42:2723:31
25Kerstin BlomOK Kolmården1:30:57+46:4924:42
Åsgerd BergmanOK Trananej godkänd
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Inga-Britt JohanssonHultsfreds OKej godkänd
Marie-Louise KarlssonNybro OKutgått
Karin LarssonOK Kompassenej start

H65

4 710 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK35:217:30
2Göran SvensonSOK Viljan37:06+1:457:52
3Lars JakobssonVästerås SOK38:09+2:488:05
4Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK38:42+3:218:12
5Hans AurellGävle OK39:33+4:128:23
6Göran AnderssonOK Tylöskog40:10+4:498:31
7Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK42:57+7:369:07
8Per ErikssonLinköpings OK43:45+8:249:17
9Hans SvensonSOK Viljan43:50+8:299:18
10Jan-erik LundqvistOK Eken45:04+9:439:34
11Inge LöwegrenKatrineholms OK47:56+12:3510:10
12Göran DehlinAnnebergs GIF48:09+12:4810:13
13Ulf KjellinOK Hedströmmen48:35+13:1410:18
14Rolf KarlssonOK Hällen48:45+13:2410:21
15Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK49:04+13:4310:25
16Anders JohanssonSol Tranås49:36+14:1510:31
17Göran ForsbergNyköpings OK49:45+14:2410:33
18Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK52:29+17:0811:08
19Håkan LööfMariestads FK53:20+17:5911:19
20Kjell JohanssonAnkarsrums OK54:54+19:3311:39
21Bendy WallinTrosabygdens OK55:14+19:5311:43
22Håkan WinnbergIK Trenne Ullared56:26+21:0511:58
23Yngve PetterssonLinköpings OK59:36+24:1512:39
24Lennart GustafssonJönköpings OK59:42+24:2112:40
25Ove JohanssonOK Kolmården1:00:58+25:3712:56
26Anders WidénOLG Säuliamt1:13:11+37:5015:32
27Gert OlssonSkåneslättens OL1:16:03+40:4216:08
28Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:30:44+55:2319:15
29Anders HallgrenAnkarsrums OK2:03:15+1:27:5426:10
Kurt EkbergOK Orintoutgått
Göran LarssonOK Kompassenej start
Kenneth JohanssonEskilstuna OLej start
Peter EnglundIFK Sävsjöej start

D70

3 290 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK44:2813:30
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK47:59+3:3114:35
3Sonja JedarÅkers IF49:52+5:2415:09
4Kerstin GunnarssonNässjö OK50:03+5:3515:12
5Britt RangertIK Ymer50:33+6:0515:21
6Gerd LindholmSol Tranås51:25+6:5715:37
7Ros-Mari KarlssonNybro OK52:46+8:1816:02
8Ulla LingJönköpings OK57:08+12:4017:21
9Eva HöijeOK Skogsstjärnan57:11+12:4317:22
10Vega SlottnerJönköpings OK58:32+14:0417:47
11Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:01:21+16:5318:38
12Vivianne HolgerssonOK Måsen1:02:39+18:1119:02
13Lena SandahlGamleby OK1:03:05+18:3719:10
14Enid IngemarssonHestra IF1:04:05+19:3719:28
15Britt NybergNybro OK1:04:27+19:5919:35
16Gunilla SävenstrandHultsfreds OK1:04:55+20:2719:43
17Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:05:10+20:4219:48
18Berit ByströmOK Virdarna1:06:48+22:2020:18
19Eivor PetterssonGamleby OK1:07:03+22:3520:22
20Inge JørgensenOK Roskilde1:09:34+25:0621:08
21Gunnel ChristianssonGamleby OK1:10:14+25:4621:20
22Margareta LarssonOK Njudung1:10:54+26:2621:33
23Margareta WikströmVäxjö AIS1:15:42+31:1423:00
24Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:17:46+33:1823:38
25Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:18:04+33:3623:43
26Berit NilssonOK Älme1:21:17+36:4924:42
27Siv EkelöfVärend GN OL1:25:09+40:4125:52
28Solbritt GustafssonOK Virdarna1:28:25+43:5726:52
29Karin TibbelinTurebergs IF SOK1:31:59+47:3127:57
30Harriet KarlssonTorsås OK1:32:02+47:3427:58
31Eva BergstrandVärend GN OL1:37:34+53:0629:39
Marianne BergVimmerby OKej godkänd

H70

4 070 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF40:5610:03
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:08+1:1210:21 Ladda ner rutt i gpx-format
3Runar AldénOK Kolmården42:47+1:5110:30
4Anders SellgrenSigtuna OK46:20+5:2411:23
5Ingvar BergmanOK Tranan46:25+5:2911:24
6Roland SandahlAnnebergs GIF48:13+7:1711:50
7Peter HagströmTjalve IF Norrköping48:57+8:0112:01
8Hans HolgerssonOK Måsen50:03+9:0712:17
9Morgan LjungVaggeryds SOK50:15+9:1912:20
10Roger DanielssonLinköpings OK50:30+9:3412:24
11Ingemar AnderssonOK Orion50:40+9:4412:26
12Bo TuressonOK Bävern50:54+9:5812:30
13Lennart PetterssonBjörkfors GOIF51:39+10:4312:41
14Tommy OlssonKarlskrona SOK51:53+10:5712:44
15Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK52:09+11:1312:48
16Per-Erik WåhlbergOK Linné53:23+12:2713:06
17Stefan G LarssonOK Njudung53:27+12:3113:07
18Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan54:08+13:1213:18
19Roland AlsénOK Roxen54:09+13:1313:18
20Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL54:24+13:2813:21
21Leif LindströmNybro OK55:08+14:1213:32
22Håkan NilssonMalmö OK56:31+15:3513:53
23Jerry MartinssonOK Motala56:34+15:3813:53
24Gerth SällströmLessebo OK58:18+17:2214:19
25Reine FriskVaggeryds SOK58:39+17:4314:24
26Ulf SvedestamEskilstuna OL59:13+18:1714:32
27Stig JonssonBjörkfors GOIF59:23+18:2714:35
28Roland NilssonSOK Viljan1:00:01+19:0514:44
29Kjell HolmströmBjörkfors GOIF1:00:12+19:1614:47
30Bengt FribergJärfälla OK1:00:53+19:5714:57
31Kent EkdahlEmmaboda Verda OK1:01:07+20:1115:00
32Lars HenrikssonOK Älme1:01:11+20:1515:01
33Lars PetterssonVimmerby OK1:01:26+20:3015:05
34Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:02:52+21:5615:26
35Lennart HöijeOK Skogsstjärnan1:03:21+22:2515:33
36Sören WingeUpsala IF1:03:36+22:4015:37
37Lars Mats Edvard VogelOK Djerf1:04:27+23:3115:50
38Ole SvendsenOK Roskilde1:04:34+23:3815:51
39Tom LindbergLunds OK1:04:37+23:4115:52
40Göran FredrikssonMålilla OK1:07:34+26:3816:36
41Bengt SörensenJönköpings OK1:08:08+27:1216:44
42Anders EdlingOK Linné1:09:05+28:0916:58
43Christer LiwellÄrla IF1:09:30+28:3417:04
44Anders SvenssonAnkarsrums OK1:10:10+29:1417:14
45Torbjörn WikströmOK Orinto1:10:35+29:3917:20
46Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:11:10+30:1417:29
47Åke LewanderSkarpnäcks OL1:11:18+30:2217:31
48Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK1:12:41+31:4517:51
49Lars EkholmBjörkfors GOIF1:16:41+35:4518:50
50Kjell LindholmSol Tranås1:18:23+37:2719:15
51Leif CliffordsonSävedalens AIK1:21:29+40:3320:01
52Arne AnderssonOK Motala1:22:35+41:3920:17
53Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:31:23+50:2722:27
Tommy ÖhlingÄrla IFej godkänd
Tomas AxiTjalve IF Norrköpingutgått
Johnny GustafssonGamleby OKej start
Nils KarlssonVäxjö AISej start
Christer SandhOK Roxenej start
Jan LarssonSävedalens AIKej start

D75

3 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK46:4814:13
2Greta KarlssonVimmerby OK49:25+2:3715:01
3Birgitta StenströmVänersborgs SK54:57+8:0916:42
4Britt AxelssonNybro OK56:39+9:5117:13
5Britten PerssonFinspångs SOK57:16+10:2817:24
6Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:00:20+13:3218:20
7Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:01:24+14:3618:39
8Britt PetterssonOK Roxen1:12:59+26:1122:11
9Ulla NilssonSOK Viljan1:22:05+35:1724:56
10Chatarina AnderssonOK Motala1:34:58+48:1028:51

H75

3 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Inge EklundVimmerby OK50:1613:35
2Erling EkelöfVärend GN OL56:33+6:1715:17
3Erland LingJönköpings OK58:12+7:5615:43
4Hans-Åke ChristianssonGamleby OK58:15+7:5915:44
5Gösta LindmanFinspångs SOK58:39+8:2315:51
6Rune GunnarssonNässjö OK59:14+8:5816:00
7Lars LjungbergTrollhättans SOK1:02:55+12:3917:00
8Uno BergOK Motala1:04:23+14:0717:24
9Alf MattssonOK Kolmården1:04:33+14:1717:26
10Anders BuhréNybro OK1:05:13+14:5717:37
11Jan-Olof MalmSigtuna OK1:06:09+15:5317:52
12Arne SävenstrandHultsfreds OK1:07:21+17:0518:12
13Stig BengtssonMotala AIF OL1:09:27+19:1118:46
14Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL1:13:43+23:2719:55
15Hubert HugossonOK Gynge1:18:43+28:2721:16
16Bertil RydgrenIFK Enskede1:22:07+31:5122:11
17Torgny JonssonVäxjö AIS1:26:55+36:3923:29
18Kjell HagströmLinköpings OK1:29:40+39:2424:14
19Stig KarlssonTorsås OK1:30:41+40:2524:30
Karl-Gerhard RamdeSOK Anebyej godkänd
Göran ThourVärend GN OLej start
Nils-Göran KempeOK Denselnej start
Sune LindellOK Hällenej start
Jerry HolmEskilstuna OLej start

D80

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RenbergOK Kolmården54:5320:56

H80

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK46:5014:14
2Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF55:48+8:5816:57
3Per LarssonJönköpings OK58:49+11:5917:52
4Bernt PeterssonAlvesta SOK1:06:39+19:4920:15
5Lars PerssonVäsby OK1:15:53+29:0323:03
Torild BornetunSkillingaryds FKej godkänd
Anders AdlerLinköpings AIKej godkänd
Tore JohanssonSOK Anebyej godkänd
Allan HåkanssonSOK Viljanej godkänd
Bengt LifSol Tranåsej start
Hans-Åke OlssonHultsfreds OKej start
Sven JonssonOK Roxenej start

H85

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor41:1015:42
2Gunvald BruceAnkarsrums OK1:00:36+19:2623:07
3Lennart FridellGamleby OK1:12:41+31:3127:44
4Lars MagnussonKristinehamns OK1:16:35+35:2529:13
5Lennart KarlssonHultsfreds OK1:35:48+54:3836:33
6Valter AlamaaIK Vikings OK1:57:30+1:16:2044:50

Inskolning

1 730 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sixten AlmerOK Landehoffullföljt
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Casper EngstrandIFK Göteborgfullföljt
Tyra FyrstenOK Ekenfullföljt
Ida KjellmanLinköpings OKfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Mattis LindströmRonneby OKfullföljt
David MatanovicVästerviks OKfullföljt
Signe PihlGamleby OKfullföljt
Jonathan RexOK Landehoffullföljt
Elgot SinaiVästerviks OKfullföljt
Klara SkoghomTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Solveig SoldaggOK Klemmingenfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Elin SundströmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Tilda SundströmTjalve IF Norrköpingfullföljt
Samuel TörnrosTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
André ÖhlingOK Torfullföljt

U1

1 970 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LindströmRonneby OK16:488:31
2Sofie BjärsvikIK Hakarpspojkarna16:52+0:048:33
3Alexander MarcussonLinköpings OK18:08+1:209:12
4Emma WulffOK Gränsen18:13+1:259:14
5Hugo AldénOK Roxen18:23+1:359:19
6Ivar HolmströmOK Landehof18:29+1:419:22
7Caspin SinaiVästerviks OK19:52+3:0410:05
8Hampus HögströmKlubblös19:55+3:0710:06
9Malin GöhlFinspångs SOK19:57+3:0910:07
10Theo ZaninottiGamleby OK20:14+3:2610:16
11Emma BergOK Ravinen22:47+5:5911:33
12Hanna SundströmSundbybergs IK23:12+6:2411:46
13Emelie LarssonVäxjö AIS23:59+7:1112:10
14Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping24:05+7:1712:13
15Sara BergOK Ravinen24:09+7:2112:15
16Herman EngIFK Göteborg25:16+8:2812:49
17Elsa SvenssonBjörkfors GOIF27:26+10:3813:55
18Casper StålbergGävle OK33:25+16:3716:57
19Holger WänströmFinspångs SOK43:56+27:0822:18
20Nora BringertKatrineholms OK51:34+34:4626:10

U2

2 430 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KullbergBjörkfors GOIF20:328:26
2Albin FranzénOK Södertörn22:53+2:219:25
3Oskar HertzogGamleby OK23:00+2:289:27
4Noah OlssonStigsökarna23:25+2:539:38
5Wilhelm OlssonStigsökarna23:57+3:259:51
6Erik EttlingSkogspojkarnas OK24:08+3:369:55
7Linnéa RexOK Landehof25:30+4:5810:29
8Jasmine Tao GustavssonVimmerby OK26:04+5:3210:43
9Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb27:29+6:5711:18
10Ludvig SundströmSundbybergs IK27:57+7:2511:30
11Sara SävenstamHultsfreds OK29:00+8:2811:56
12Greta KarlssonLidköpings VSK30:27+9:5512:31
13Emma KlarinVästerås SOK31:39+11:0713:01
14Alma AnderssonIF Thor34:03+13:3114:00
15Emil StålbergGävle OK34:09+13:3714:03
16Johanna Skogholm AllaredTumba-Mälarhöjden OK36:01+15:2914:49
17Anton CarlströmFK Boken49:11+28:3920:14
AlbinNilsson Gamleby OKej godkänd

Öppen motion 1

2 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn LarssonLunds OK25:5310:39
2Bertil EngmanIFK Norrköpings OK27:21+1:2811:15
3Klara PerssonGamleby OK28:12+2:1911:36
4Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK35:11+9:1814:28
5Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb35:20+9:2714:32
6Anne-Marie JohanssonGamleby OK44:45+18:5218:24
7Christina VernerssonOK Orinto44:51+18:5818:27
8Birgitte AlsénOK Roxen47:04+21:1119:22
9Maria JoelssonKlubblös49:24+23:3120:19
Erik ZettervallKarlskrona SOKej godkänd
Odd AnderssonNynäshamns OKej godkänd

Öppen motion 3

3 290 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo JohanssonMålilla OK38:4011:45
2Sara WulffOK Gränsen44:20+5:4013:28
3Kristin PihlGamleby OK45:49+7:0913:55
4Fredrik NymanAnkarsrums OK45:53+7:1313:56
5Johanna SaetreKlubblös46:06+7:2614:00
6Marie ErikssonLinköpings OK48:56+10:1614:52
7Lena LarssonSävedalens AIK49:54+11:1415:10
8Martin LarssonLerums SOK50:09+11:2915:14
9Kerstin Wallman SvenssonKlubblös1:00:01+21:2118:14
10Lena JohanssonIFK Sävsjö1:01:10+22:3018:35
11Liv LindOK Skärmen1:04:11+25:3119:30
12Fanny WalterssonOK Roxen1:04:48+26:0819:41
13Ida EdvardssonEksjö SOK1:09:06+30:2621:00
14Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK OK1:10:04+31:2421:17
15John-Erik BergstrandVärend GN OL1:12:28+33:4822:01
16Karin JohanssonLunds OK1:13:11+34:3122:14
17Ludvig RothKlubblös1:14:22+35:4222:36
18Christina ÖbergOK Hällen1:15:06+36:2622:49
19Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:15:28+36:4822:56
20Elin SvenssonVimmerby OK1:15:59+37:1923:05
21Emelia CarlströmFK Boken1:22:49+44:0925:10
22Leif AnderssonOK Motala1:27:54+49:1426:43
23Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:41:01+1:02:2130:42
24Karin HanssonTäby OK1:44:59+1:06:1931:54
25Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb1:54:15+1:15:3534:43
26Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:54:17+1:15:3734:44
Kjell RosgrenOK Njudungej godkänd
Britt-Marie EkbergOK Orintoej godkänd
Noah KorallMotala AIF OLej godkänd

Öppen motion 4

4 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik JohanssonOK Bävern57:3112:31
2Tomas PeterssonSOK Viljan1:22:06+24:3517:53
3Maria PetterssonOK Njudung1:39:47+42:1621:44
4Veronica MiledalOK Njudung1:39:48+42:1721:44
5Magnus KahlinKlubblös1:48:39+51:0823:40
Leif JohanssonSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 5

3 830 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie SibilevaKarlskrona SOK37:169:43
2Hannes TomassonLinköpings OK42:14+4:5811:01
3Emil StrömbäckAnkarsrums OK43:11+5:5511:16
4Erika StrömbäckAnkarsrums OK43:18+6:0211:18
5Anders StrömbäckAnkarsrums OK43:23+6:0711:19
6Tomas HolgerssonGamleby OK47:30+10:1412:24
7Peter EdgrenHultsfreds OK48:17+11:0112:36
8Niklas RökenTäby OK49:26+12:1012:54
9Anna RökenTäby OK50:07+12:5113:05
10Philip ForngrenTäby OK50:56+13:4013:17
11Liza JohanssonSol Tranås52:44+15:2813:46
12Anna KullbergBjörkfors GOIF52:52+15:3613:48
13Albin PetterssonHammarkinds OK52:55+15:3913:48
14Helena LindbergIFK Göteborg53:26+16:1013:57
15Edvin WalterssonOK Roxen54:14+16:5814:09
16Beatrice EdgrenKalmar OK57:49+20:3315:05
17Eva DegermanGamleby OK58:36+21:2015:18
18Lennart EklundMålilla OK1:00:58+23:4215:55
19Lovisa NimvikJärla Orientering1:02:48+25:3216:23
20Sofia SaetreKlubblös1:06:47+29:3117:26
21Marie-Louise LarssonLerums SOK1:07:25+30:0917:36
22Ola SamuelssonOK Vivill1:08:56+31:4017:59
23Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb1:09:32+32:1618:09
24Veronica ÖsterbergGustavsbergs OK1:11:51+34:3518:45
25Morgan MiledalOK Njudung1:14:38+37:2219:29
26Allis NilssonVimmerby OK1:18:28+41:1220:29
27Madeleine CasselIFK Lidingös Skid o OK1:19:19+42:0320:42
28Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:20:47+43:3121:05
29Rebecca SvenssonVärend GN OL1:40:44+1:03:2826:18
30Malena CarlqvistSnättringe SK1:43:28+1:06:1227:00
Mia LindforsBjörkfors GOIFej godkänd
Patricia MolinBoxholm-Mjölby OLutgått

Öppen motion 6

5 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ole PedersenLinköpings OK1:02:2611:18 Ladda ner rutt i gpx-format
2Marcus JohanssonGamleby OK1:02:59+0:3311:24
3Christer AldénOK Roxen1:06:32+4:0612:03
4Hanna HenningssonBredaryds SOK1:14:00+11:3413:24
5Henrik ErikssonOK Gränsen1:50:20+47:5419:59
6Anna SkobeKalmar OK2:37:07+1:34:4128:27

Öppen motion 7

3 290 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmstrandOK Landehof24:377:28
2Kristina HederskogJönköpings OK32:36+7:599:54
3Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF33:52+9:1510:17
4Dennis TollOK Njudung34:17+9:4010:25
5Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK36:33+11:5611:06
6Lars-Erik SpaakEksjö SOK37:03+12:2611:15
7Marie HedarOK Tor37:27+12:5011:22
8Maria SundbergOK Njudung38:28+13:5111:41
9Ingwald BjörklundOK Njudung39:16+14:3911:56
10Maria GustafssonSävedalens AIK39:43+15:0612:04
11Henrik ÖsterbergGustavsbergs OK40:20+15:4312:15
12Annica JanssonIFK Lidingö SOK40:50+16:1312:24
13Lovisa NilssonKlubblös40:59+16:2212:27
14Carin MarcussonLinköpings OK41:03+16:2612:28
15Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb41:21+16:4412:34
16Jörgen HjortOK Roxen41:34+16:5712:38
17Bo SalomonsonKalmar OK42:19+17:4212:51
18Jessica ElmerssonOK Bävern43:16+18:3913:09
19Lotta SundbladEksjö SOK43:43+19:0613:17
20Sofia BorgLinköpings OK43:47+19:1013:18
21Fredrik SundströmIFK Lidingös Skid o OK44:02+19:2513:23
22Anders BockgårdHammarkinds OK44:35+19:5813:33
23Peter HagströmFalkenbergs OK44:48+20:1113:37
24Torbjörn SvenssonVimmerby OK45:08+20:3113:43
25Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna46:15+21:3814:03
26Marie RubérLinköpings OK46:24+21:4714:06
27Liselotte LarssonLjungskile FK46:39+22:0214:10
28Conny BerggrenGOIF Tjalve48:12+23:3514:39
29PER HÅKAN PetterssonGamleby OK48:22+23:4514:42
30Stina GuståsLinköpings OK48:34+23:5714:45
31Staffan OlssonStigsökarna48:45+24:0814:49
32Pierre KarlssonOK Alehof49:20+24:4314:59
33Lena StrandMarkaryds FK49:52+25:1515:09
34Jan JohanssonGamleby OK50:21+25:4415:18
35Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb50:49+26:1215:26
36Björn LiljeholmAnkarsrums OK51:14+26:3715:34
37Stephan SvenssonLinköpings OK51:21+26:4415:36
38Daniela MartanovaSlavia Liberec Orienteering52:11+27:3415:51
39Roger StigssonLinköpings OK52:36+27:5915:59
40Jenny OlssonStigsökarna53:12+28:3516:10
41Martina SturekSOK Viljan53:23+28:4616:13
42Ingrid E StrömRonneby OK53:47+29:1016:20
43Ophelia Almqvist HaasNybro OK54:28+29:5116:33
44Sigvard ErikssonOK Gränsen54:32+29:5516:34
45Bengt HenrikssonVäxjö AIS56:32+31:5517:11
46Conny VernerssonOK Orinto56:48+32:1117:15
47Anna HagströmFalkenbergs OK58:41+34:0417:50
48Thorwald FranssonOK Virdarna59:00+34:2317:55
49Ulf StrömSävedalens AIK59:32+34:5518:05
50Jan-Ulf KarlssonMålilla OK59:43+35:0618:09
51Kenneth LindblomVäxjö OK1:02:03+37:2618:51
52Janerik AnderssonBjörkfors GOIF1:04:04+39:2719:28
53Waste ByströmOK Virdarna1:04:37+40:0019:38
54Göran HanssonTäby OK1:06:35+41:5820:14
55Lina LiljeholmAnkarsrums OK1:07:36+42:5920:32
56Görel SvedestamEskilstuna OL1:09:32+44:5521:08
57LarsOwe StrömRonneby OK1:09:45+45:0821:12
58Göran AlmgrenGamleby OK1:11:52+47:1521:50
59Björn SamuelssonOK Renen1:13:30+48:5322:20
60Stina KorallMotala AIF OL1:15:47+51:1023:02
61Kristin LindbergLunds OK1:20:43+56:0624:32
62Camilla TinglövOK Gränsen1:22:33+57:5625:05
63Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:27:49+1:03:1226:41
64Heino OtsKalmar OK1:29:42+1:05:0527:15
65Inger AlmgrenGamleby OK1:30:17+1:05:4027:26
Kenneth JutheVimmerby OKej godkänd
Annika BengtssonOK Alehofej godkänd
Elisabeth ÖsterbergLinköpings OKej godkänd
Andreas HelllgrenHammarkinds OKutgått

Öppen motion 8

4 710 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak BergmanOK Skogsfalken30:006:22
2Oskar PeterssonOK Njudung37:47+7:478:01
3Rasmus SvenssonVärend GN OL39:20+9:208:21
4Fredrik SturekSOK Viljan40:36+10:368:37
5Oskar EklundMålilla OK42:11+12:118:57
6Charlotte ÖstlundOK Roxen42:57+12:579:07
7Lars KlassonOK Ravinen44:25+14:259:25
8Pär SvenssonVärend GN OL45:07+15:079:34
9Mathias NilssonGamleby OK46:15+16:159:49
10Jakob TomassonLinköpings OK46:18+16:189:49
11Jennie BerglundSävedalens AIK46:27+16:279:51
12Marie NordSol Tranås46:41+16:419:54
13Anders NilssonVimmerby OK47:27+17:2710:04
14Anna JohanssonLinköpings OK47:51+17:5110:09
15Jennie AxinHagaby GOIF48:45+18:4510:21
16Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebro49:12+19:1210:26
17Thomas JohanssonGamleby OK49:29+19:2910:30
18Per SandahlGamleby OK49:42+19:4210:33
19Stina SternerLinköpings OK49:51+19:5110:35
20Bo HultgrenOK Njudung50:00+20:0010:36
21Ulf LundbergKalmar OK53:04+23:0411:16
22Per SandlundOK Njudung53:14+23:1411:18
23Julia ArvidssonVimmerby OK53:41+23:4111:23
24Björn ZettervallKarlskrona SOK53:57+23:5711:27
25Matilda SörellGävle OK54:23+24:2311:32
26Heléne KlassonOK Ravinen55:22+25:2211:45
27Gustaf NilssonVimmerby OK55:46+25:4611:50
28Ingrid SvenssonStora Tuna OK1:00:26+30:2612:49
29Marie WalterssonOK Roxen1:06:38+36:3814:08
30Evi JüniOLG Hondrich1:06:48+36:4814:10
31Joakim WalterssonOK Roxen1:08:06+38:0614:27
32Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:11:02+41:0215:04
33Pertti HeedOK Orinto1:27:17+57:1718:31
34Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:28:32+58:3218:47
35Leif WidlundKalmar OK1:41:17+1:11:1721:30
36Robert SvenssonBjörkfors GOIF1:51:36+1:21:3623:41
Harris BrandeGOIF Tjalveej godkänd
Ingrid HolmOppsal Orienteringej godkänd

Öppen motion 9

7 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils NedforsOK Roxen1:04:478:10
2Mikael AxinHagaby GOIF1:05:27+0:408:15
3Fanny SundbladEksjö SOK1:18:03+13:169:51
4August KollbergEksjö SOK1:20:29+15:4210:09
5Hedwig Almqvist HaasSundsvalls OK1:30:40+25:5311:26
6Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:37:29+32:4212:18
7Mark UbbinkSävedalens AIK1:51:16+46:2914:02
8Niklas EnlundGamleby OK1:51:25+46:3814:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser