Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 4
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 8 maj 2016

Grön

1 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendla IvanellGarda OKfullföljt
2Katja EneqvistGarda OK18:13+18:1314:34
2Elviria EneqvistGarda OK18:13+18:1314:34
4Elsa BergGarda OK18:15+18:1514:36
5Tim WarholtsGarda OK18:29+18:2914:47
6Louise WhiteGarda OK20:21+20:2116:16
7Maya WhiteGarda OK20:22+20:2216:17
8Cheryl WhiteGarda OK21:32+21:3217:13

Gul

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda BergGarda OK1:22:0834:13
Hampus FagerbergGarda OKej godkänd
Ebbe BergGarda OKej godkänd

Röd

3 440 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix BäckstädeVisborgs OK28:118:11
2Tommy UllbergSvaide Roma SOK32:59+4:489:35
3Stefan MolinSvaide Roma SOK36:00+7:4910:27
4Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK36:25+8:1410:35
5Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK40:31+12:2011:46
6Rolf MalmrosVisborgs OK41:49+13:3812:09
7Lena NyströmVisborgs OK42:18+14:0712:17
8Anna BäckstädeVisborgs OK43:37+15:2612:40
9Elisabeth KimellGotlands Bro OK44:39+16:2812:58
10Ingrid EnekvistVisborgs OK47:18+19:0713:45
11Ing-Marie BergmanVisborgs OK47:20+19:0913:45
12Gunnel FranssonVisborgs OK51:10+22:5914:52
13Arvid TörnfeltGarda OK55:35+27:2416:09
14Anna TörnfeltGarda OK55:40+27:2916:10
15Berndt BergGarda OK1:02:41+34:3018:13
16Mikael JakobssonGarda OK1:07:17+39:0619:33
17Emil BergGarda OK1:09:10+40:5920:06
18Jenny BergGarda OK1:12:36+44:2521:06
19Stefan IvanellGarda OK1:21:07+52:5623:34
20Edvin IvanellGarda OK1:21:35+53:2423:42
21Anton IvanellGarda OK1:23:17+55:0624:12
22Lena JacobssonVisborgs OK1:37:46+1:09:3528:25
Ingemar PetterssonGarda OKej godkänd

Blå

5 750 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LiljegrenGotlands Bro OK36:536:24
2Linnea GustafssonVisborgs OK41:53+5:007:17
3Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg42:50+5:577:26
4Albin LindgrenVisborgs OK45:48+8:557:57
5Erik BergGarda OK48:58+12:058:30
6Olle SvangrenGotlands Bro OK51:05+14:128:53
7Pontus GustafssonSvaide Roma SOK53:53+17:009:22
8Mattias WhiteGarda OK57:55+21:0210:04
9Torjörn LarssonGarda OK1:00:07+23:1410:27
10Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:00:25+23:3210:30
11Martin AnderssonSvaide Roma SOK1:00:47+23:5410:34
12Sofia SchollerVisborgs OK1:07:11+30:1811:41
13Paula JakobssonGarda OK1:10:46+33:5312:18
14Stefan ErlandssonGarda OK1:15:07+38:1413:03
15Bo MagnussonVisborgs OK1:15:26+38:3313:07
16Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:22:02+45:0914:16
Kurt LillroGarda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser