Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 5
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 15 maj 2016

Grön

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elviria EneqvistGarda OK32:2115:11
2Katja EneqvistGarda OK32:37+0:1615:18
3Elsa BergGarda OK32:40+0:1915:20
4Jacob TynnvallGotlands Bro OK40:44+8:2319:07

Gul

2 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva Lindh SporreVisborgs OKfullföljt
2Ulrika Lindh SporreVisborgs OK44:54+44:5416:23
3Ebbe BergGarda OK50:58+50:5818:36
4Emil BergGarda OK51:00+51:0018:36
5Birgitta BergGarda OK51:41+51:4118:51

Röd

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore BerggrenGarda OK37:2110:15
2Felix BäckstädeVisborgs OK38:11+0:5010:29
3Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK39:10+1:4910:45
4Katarina JakobssonGarda OK46:15+8:5412:42
5Monika LarssonSkarpnäcks OL46:51+9:3012:52
6Ingemar PetterssonGarda OK48:22+11:0113:17
7Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK49:20+11:5913:33
8Elisabeth KimellGotlands Bro OK49:50+12:2913:41
9Per-Inge KarlssonSvaide Roma SOK56:10+18:4915:25
10Berndt BergGarda OK1:05:07+27:4617:53
11Leif JohanssonGarda OK1:20:00+42:3921:58
12Lena JacobssonVisborgs OK1:35:47+58:2626:18
Anna BäckstädeVisborgs OKej godkänd

Blå

4 910 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK34:547:06
2Oskar LundbergDalaportens OL41:05+6:118:22
3Erik BergGarda OK41:10+6:168:23
4Tobias RöösGotlands Bro OK45:50+10:569:20
5Anders NilssonGotlands Bro OK46:00+11:069:22
6Leon HanssonVisborgs OK47:01+12:079:34
7Tommy UllbergSvaide Roma SOK49:11+14:1710:01
8Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK50:40+15:4610:19
9Gunnar HallströmVisborgs OK1:00:48+25:5412:22
10Anki HallströmSvaide Roma SOK1:00:54+26:0012:24
11Karin BengtssonVisborgs OK1:03:22+28:2812:54
12Mats EnglundSvaide Roma SOK1:11:44+36:5014:36
13Eva BuskasSvaide Roma SOK1:19:02+44:0816:05

Svart

7 160 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen BatzSkarpnäcks OL1:04:218:59
Niklas GustafssonGarda OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser