Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 6
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 3 juli 2016

Grön

1 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Francica WageniusVisborgs OK44:4130:11
2Cordelia WageniusVisborgs OK44:44+0:0330:13
3Alvar Andas KnutasSvaide Roma SOK55:23+10:4237:25

Gul

2 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice BergiusVisborgs OK17:518:45
2Louise WhiteGarda OK29:26+11:3514:25
3David WhiteGarda OK30:43+12:5215:03
4Maya WhiteGarda OK36:10+18:1917:43
5Rasmus HermanssonIF Hansa-Hoburg36:18+18:2717:47
6Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg36:19+18:2817:48
7Cheryl WhiteGarda OK36:30+18:3917:53

Röd

3 450 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena LindmanNässjö OK42:0312:11
2Maria HåkanssonVäxjö OK48:26+6:2314:02
3Ing-Marie BergmanVisborgs OK52:05+10:0215:05
4Johan BergiusVisborgs OK56:49+14:4616:28
5Ingemar PetterssonGarda OK57:36+15:3316:41
6Nils HallgrenVisborgs OK58:18+16:1516:53
7Rolf MalmrosVisborgs OK58:25+16:2216:55
8Lena NyströmVisborgs OK59:05+17:0217:07
9Ingrid DanielssonVisborgs OK59:10+17:0717:08
10Elisabeth KimellGotlands Bro OK59:52+17:4917:21
11Leif AnderssonVisborgs OK1:00:39+18:3617:34
12Magnus ThomssonGotlands Bro OK1:01:19+19:1617:46
13Gunnel FranssonVisborgs OK1:06:11+24:0819:11
14Anna-Karin BergiusVisborgs OK1:07:35+25:3219:35
15Brita AugustssonVisborgs OK1:07:55+25:5219:41
16Berndt BergGarda OK1:14:57+32:5421:43
17Sture LarssonVisborgs OK1:25:54+43:5124:53
18Siv JohanssonVisborgs OK2:10:02+1:27:5937:41
Lena JacobssonVisborgs OKej godkänd
Gunilla EkbergGarda OKej godkänd
Gunnel BalckIFK Enskedeej godkänd
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Johnny LindholmOK Ravinenej godkänd

Blå

4 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sune LevinGarda OK49:4810:39
2Glen HåkanssonVäxjö OK52:19+2:3111:12
3Mattias WhiteGarda OK56:28+6:4012:05
4Erik BergGarda OK58:07+8:1912:26
5Stefan PerssonVisborgs OK1:06:37+16:4914:15
6Monika JonssonSvaide Roma SOK1:09:11+19:2314:48
7Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:11:10+21:2215:14
8Stefan ErlandssonGarda OK1:13:20+23:3215:42
9Bo MagnussonVisborgs OK1:17:50+28:0216:40
10Karin BengtssonVisborgs OK1:20:21+30:3317:12
11Ann-Britt LevinGarda OK1:22:49+33:0117:44
12Anders HellminVisborgs OK1:30:30+40:4219:22
Peter EkbergGarda OKej godkänd
Anna LarssonIngen föreningej godkänd
Paula JakobssonGarda OKej godkänd

Svart

6 290 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg58:039:13
2Henrik ErlandssonOK Södertörn1:01:17+3:149:44
3Olof PerssonSvaide Roma SOK1:05:31+7:2810:24
4Pontus GustafssonSvaide Roma SOK1:07:17+9:1410:41
5Marita AxelssonOK Ravinen1:07:53+9:5010:47
6Frej HeggSvaide Roma SOK1:19:52+21:4912:41
7Anders EklundSvaide Roma SOK1:21:57+23:5413:01
8Peter AxelssonOK Ravinen1:40:43+42:4016:00
9Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna1:47:20+49:1717:03
Armin SchollerVisborgs OKej godkänd
Torbjörn SköldeforsSvaide Roma SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser