Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogis Cup nr 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogis Cup nr 8
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 28 augusti 2016

Grön

1 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina JakobsonGarda OK48:4724:38
2Roger JakobsonGarda OK49:22+0:3524:55
3Sven JakobsonGarda OK49:34+0:4725:02
4Bianka JakobsonGarda OK54:38+5:5127:35

Gul

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK53:3120:49
2Pelka HanlidGarda OK56:51+3:2022:07
2Ingela HanlidGarda OK56:51+3:2022:07

Röd

3 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena NyströmVisborgs OK41:1411:32
2Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK45:36+4:2212:46
3Rolf MalmrosVisborgs OK46:36+5:2213:03
4Ingemar PetterssonGarda OK56:44+15:3015:53
5Gunnel FranssonVisborgs OK58:24+17:1016:21
6Ing-Marie BergmanVisborgs OK1:02:09+20:5517:24
7Göran BengtssonGarda OK1:05:40+24:2618:23
8Roland JohanssonVisborgs OK1:05:47+24:3318:25
9Birgitta BergGarda OK1:06:38+25:2418:39
10Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:10:13+28:5919:40
11Folke LindgrenVisborgs OK1:11:24+30:1020:00
12Jenny BergGarda OK1:26:47+45:3324:18
13Siv JohanssonVisborgs OK1:38:47+57:3327:40
Leif JohanssonGarda OKej godkänd

Blå

4 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats SigalitGotlands Bro OK32:407:25
2Kurt LillroGarda OK39:03+6:238:52
3Albin LindgrenVisborgs OK39:15+6:358:55
4Tommy UllbergSvaide Roma SOK51:39+18:5911:44
5Sofia SchollerVisborgs OK52:33+19:5311:56
6Tore BerggrenGarda OK55:00+22:2012:29
7Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg55:02+22:2212:30
8Monika JonssonSvaide Roma SOK55:43+23:0312:39
9Ann-Britt LevinGarda OK55:51+23:1112:41
10Mattias WhiteGarda OK55:54+23:1412:42
11Magnus ThomssonGotlands Bro OK56:18+23:3812:47
12Anders HellminVisborgs OK1:04:13+31:3314:35
13Paula JakobssonGarda OK1:07:08+34:2815:15
Erik BergGarda OKej godkänd
Karin BengtssonVisborgs OKej godkänd

Svart

6 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK58:258:44
2David LevinSvaide Roma SOK1:01:08+2:439:09
3Anders EklundSvaide Roma SOK1:02:29+4:049:21
4Mattias LevinSvaide Roma SOK1:04:39+6:149:40
5Niklas GustafssonGarda OK1:07:26+9:0110:05
6Christian TörnmarckAskersunds OK1:14:52+16:2711:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser