Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ronneby OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ronneby OK, medel
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: lördag 18 mars 2017

D21

3 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK24:106:48
2Lina BergmanOK Skogsfalken26:17+2:077:24
3Emma BergmanGöteborg-Majorna OK26:42+2:327:31
4Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK26:49+2:397:33
5Louise LundgrenVäxjö OK27:48+3:387:49
6Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna27:54+3:447:51
7Cecilia BrattOK Orion30:59+6:498:43
8Maria JohanssonTorsås OK31:14+7:048:47
9Caroline LindelöwHärlövs IF31:28+7:188:51
10Josephine RegnellVäxjö OK31:40+7:308:55
11Siri JeppssonKatrineholms OK31:54+7:448:59
12Maria ArvidssonKalmar OK32:29+8:199:09
13Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad32:45+8:359:13
14Lisa FolinoKarlskrona SOK35:17+11:079:56
15Elinor LindelöwHärlövs IF39:18+15:0811:04
16Carina ThynellHärlövs IF40:54+16:4411:31
17Linnea GustafssonOK Gynge41:10+17:0011:35
18Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad43:36+19:2612:16
19Elise BjörnvikOK Skogsfalken52:41+28:3114:50
Annie LennartssonSkåneslättens OLej godkänd

H21

4 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad27:185:56
2Christian TingströmGöteborg-Majorna OK27:49+0:316:02
3Isak BergmanOK Skogsfalken28:14+0:566:08
4Pontus PeterssonOK Orion28:18+1:006:09
5Ola AnderssonOK Orion28:23+1:056:10
6Emil FolinoKarlskrona SOK29:01+1:436:18
7Aleksander BernaciakOK Orion29:16+1:586:21
8Erik LennartssonSOK Viljan32:08+4:506:59
9David RunemalmNybro OK32:36+5:187:05
10Marcus AnderssonOK Skogsfalken33:44+6:267:20
11Lukas LundgrenVäxjö OK36:32+9:147:56
12Fritjof AxelssonFK Göingarna38:34+11:168:23
13Per LenanderVäxjö OK43:34+16:169:28
14Daniel NilssonSkåneslättens OL45:21+18:039:51
15Arne LindströmTorsås OK1:04:49+37:3114:05
16Leo Karlsson ForsbergOK Vilse 871:14:52+47:3416:16
Linus LarssonOK Kåreej godkänd
Philip PerssonOK Orionej start
Filip NilssonGotlands Bro OKej start

D20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Dorothea MüllerOK Pan-Kristianstadutgått

H20

3 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander GraadRonneby OK29:558:25

D18

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad31:379:08
2Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna33:12+1:359:35
3Ellen WahlbomOK Orion34:52+3:1510:04
4Elvira WildheimFK Friskus-Varberg36:03+4:2610:25
5Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK47:12+15:3513:38
Linnea DagsbergOK Orionej start

H18

3 550 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK20:355:47
2Gustav RuneforsVäxjö OK21:40+1:056:06
3Andreas JonssonOK Orion24:01+3:266:45
4Emil PetterssonKarlskrona SOK24:20+3:456:51
5Simon DahlbergOK Nolaskogsarna24:53+4:187:00
6Oscar ModigOK Pan-Kristianstad24:59+4:247:02
7Gustav OlssonTorsås OK27:09+6:347:38
8Lukas KatvalaKarlskrona SOK27:40+7:057:47
9Anton DanielssonVäxjö OK55:52+35:1715:44
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start

D16

3 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna28:068:07
2Alicia LundgrenVäxjö OK28:12+0:068:09
3Klara AnderssonOK Orion29:16+1:108:27
4Hanna JohannessonRonneby OK31:07+3:018:59
5Lovisa JohanssonKarlskrona SOK32:42+4:369:27
6Maja PorleVäxjö OK34:55+6:4910:05
7Elin RindstigSOK Viljan35:16+7:1010:11
8Tuva LövdahlSOK Viljan35:37+7:3110:17
9Elin EmilssonOK Skogsfalken37:00+8:5410:41
10Hanna RingRonneby OK37:36+9:3010:52
11Hilda AxelssonFK Göingarna38:19+10:1311:04
Nellie NilssonOK Orionej godkänd
Martina BraunVäxjö OKutgått
Matilda GraadRonneby OKej start
Ebba BerglinKarlskrona SOKej start

H16

3 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KronkvistÖrkelljunga FK23:026:39
2Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK23:50+0:486:53
3Mattis PerssonEksjö SOK24:55+1:537:12
4Linus LundbergOK Bävern24:56+1:547:12
5Erik ÅkessonVäxjö OK26:04+3:027:32
6Hugo JakobssonEksjö SOK27:16+4:147:52
7Arvid KronmarKarlskrona SOK28:56+5:548:21
8William BjörkmanVäxjö OK29:04+6:028:24
9Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad30:18+7:168:45
10Karl PetersénOK Njudung32:13+9:119:18
11Arvid BlomsterRonneby OK35:53+12:5110:22
12Simon GiselssonRonneby OK36:52+13:5010:39
13Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK38:05+15:0311:00
14Erik HanssonKarlskrona SOK44:17+21:1512:47
15Herman AlbinssonOK Skogsfalken53:20+30:1815:24
16Fabian AnderssonRonneby OK57:46+34:4416:41
17Simon ElmRonneby OK58:25+35:2316:53

H16 Kort

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel GarnerVäxjö OK48:1315:24
2David GunnarssonVäxjö OK54:15+6:0217:19

D14

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna24:167:45
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:42+1:268:12
3Emma EmilssonOK Skogsfalken32:44+8:2810:27
4Ella SöderbergOK Skogsfalken33:57+9:4110:50
5Emma RindstigSOK Viljan39:13+14:5712:31
6Sandra WiduchKarlskrona SOK40:25+16:0912:54
7Vendela SturekSOK Viljan42:00+17:4413:25
8Elvira LjungbergOK Skogsfalken43:11+18:5513:47
9Maja LindénVäxjö OK44:09+19:5314:06
10My FridströmKarlskrona SOK56:17+32:0117:58
Lisa SwartzOK Orionej start

H14

3 130 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK21:516:58
2Linus VernströmRonneby OK24:15+2:247:44
3Hugo EricssonVäxjö OK25:19+3:288:05
4Agust KronkvistÖrkelljunga FK25:47+3:568:14
5Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad29:02+7:119:16
6Hugo LarssonKarlskrona SOK29:35+7:449:27
7Erik LingIK Hakarpspojkarna30:18+8:279:40
8Oskar ErikssonRonneby OK32:40+10:4910:26
9Olof EdvardssonRonneby OK34:51+13:0011:08
10Hugo CedervallÖrkelljunga FK36:21+14:3011:36
11Theo LövdahlSOK Viljan38:58+17:0712:26
12Alexander GustafssonOK Njudung53:49+31:5817:11
13Melwin WildheimFK Friskus-Varberg1:08:42+46:5121:56
Melker LarssonOK Orionej godkänd
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OKutgått
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej start

D14 Kort

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina NiklassonVäxjö OK28:4511:16

H14 Kort

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benjamin GarnerVäxjö OK25:4610:06
2Linar JonassonKarlskrona SOK42:22+16:3616:36
3Anton LindströmTorsås OK1:04:14+38:2825:11

D12

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK17:186:47
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna23:09+5:519:04
3Hedda SvenssonOK Orion24:55+7:379:46
4Lova KronmarKarlskrona SOK28:08+10:5011:01
5Molly WirefeldtNybro OK28:32+11:1411:11
6Hanna BäcklundRonneby OK36:11+18:5314:11
7Elin SaleskogRonneby OK40:11+22:5315:45
Minna PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna16:466:34
2Axel BrattOK Orion18:43+1:577:20
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna19:54+3:087:48
4Matti JohanssonOK Njudung23:23+6:379:10
5Filip GummessonNybro OK24:11+7:259:29
6Olle PetersénOK Njudung24:55+8:099:46
7Nils SwartzOK Orion24:57+8:119:47
8Wille VernströmRonneby OK26:28+9:4210:22
9Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK26:34+9:4810:25
10Adam AnderssonKarlskrona SOK27:20+10:3410:43
11Emil KreutnerSOK Viljan29:01+12:1511:22
12Nico MankonenKarlskrona SOK43:48+27:0217:10
Emil RingRonneby OKej godkänd

H12 Kort

2 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns FridströmKarlskrona SOK18:538:39
2Mathias ElmRonneby OK22:53+4:0010:29
3Arthur LindströmTorsås OK31:38+12:4514:30

D10

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda LindénVäxjö OK17:197:56
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken18:19+1:008:24
3Amanda GustavssonVäxjö OK22:53+5:3410:29
4Emilia JakobssonNybro OK23:24+6:0510:44
5Sonia KurashovaFK Åsen38:34+21:1517:41

H10

2 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna13:196:06
2Albin EmilssonOK Skogsfalken18:19+5:008:24
3Linus LindénVäxjö OK18:55+5:368:40
4Arvid ErikssonRonneby OK19:26+6:078:54
5Erik ZettervallKarlskrona SOK24:52+11:3311:24
6Vincent AlmgrenKarlskrona SOK30:08+16:4913:49
7Leo MårtenssonStigmännen Karlshamns OK41:55+28:3619:13

D35

3 460 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GustafssonVäxjö OK48:2914:00
2Susanna CaleklintKarlskrona SOK53:02+4:3315:19

H35

4 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jari HuttunenSOK Aneby42:599:20
2Johan PeterssonKarlskrona SOK1:07:14+24:1514:36

D40

3 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin SvenssonOK Orion32:329:24
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK34:34+2:029:59 Ladda ner rutt i gpx-format
3Linda LarssonKarlskrona SOK37:30+4:5810:50
4Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK41:29+8:5711:59
5Lotta EkbergÖrkelljunga FK48:08+15:3613:54
6Louise PihlOK Pan-Kristianstad50:19+17:4714:32

H40

4 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob JakobssonNybro OK29:287:08
2Mikael PihlOK Pan-Kristianstad31:02+1:347:30
3Henrik ModigOK Pan-Kristianstad31:50+2:227:42
4Magnus KronmarKarlskrona SOK43:17+13:4910:28
5Jörgen JohanssonKarlskrona SOK46:28+17:0011:15
6Stefan CaleklintKarlskrona SOK48:31+19:0311:44
7Anders MalmqvistMotala AIF OL1:22:38+53:1020:00

D45

3 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina GustafssonOK Gynge30:289:42
2Anna-Karin JonssonOK Orion31:04+0:369:53
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken32:19+1:5110:17
4Louise AxelssonFK Göingarna33:16+2:4810:35
5Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad33:27+2:5910:39
6Maria ModigOK Pan-Kristianstad36:45+6:1711:42
7Annika EricssonVäxjö OK37:26+6:5811:55
8Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK39:29+9:0112:34
9Karolina KarlssonNybro OK42:36+12:0813:34
10Annica RosengrenOK Orion42:43+12:1513:36
11Karin EngmanOK Orion44:21+13:5314:07
12Lotta BorgLinköpings OK45:08+14:4014:22
13Anna NyqvistKalmar OK47:36+17:0815:09
Ingela AnderssonOK Orionej godkänd
Maria TuressonHärlövs IFej start

H45

4 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad29:397:10
2Tony LarssonOK Skogsfalken31:47+2:087:41
3Yuri OmelchenkoOK Orion31:50+2:117:42
4Våge RindstigSOK Viljan33:00+3:217:59
5Tobias BorgerKalmar OK34:36+4:578:22
6Magnus LarssonKarlskrona SOK34:42+5:038:24
7Anders LingIK Hakarpspojkarna36:55+7:168:56
8Anders ArfwedsonFrölunda OL37:15+7:369:01
9Magnus EricssonVäxjö OK37:49+8:109:09
10Niklas EkelöfVärend GN OL38:09+8:309:14
11Gert WildheimFK Friskus-Varberg41:31+11:5210:03
12Mikael GustafssonOK Gynge52:07+22:2812:37
13Johan SwartzOK Orion54:03+24:2413:05
14Kent LindbladKalmar OK57:30+27:5113:55
15Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:01:30+31:5114:53
Björn KarlssonKexholms SKutgått

D50

3 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena RegnellVäxjö OK29:309:23
2Annika JosefssonKarlskrona SOK36:23+6:5311:35
3Eva PetterssonKarlskrona SOK36:30+7:0011:37
4Anne JohanssonKarlskrona SOK36:59+7:2911:46
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL37:40+8:1011:59
6Inger GuståsLinköpings OK41:23+11:5313:10
7Gunilla GustafssonOK Orion47:51+18:2115:14
8Anna KullbergLinköpings OK54:26+24:5617:20
9Barbro KärvhagOK Skogsfalken55:15+25:4517:35
10Caroline LiljebjörnNybro OK57:02+27:3218:09
11Lena StrömbäckLinköpings OK57:18+27:4818:14
Lucy LouTibro OKej godkänd
Karin OlofssonLinköpings OKutgått

H50

3 550 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas BrattOK Orion24:156:49
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna25:17+1:027:07
3Patrik RosénVäxjö OK25:57+1:427:18
4Sven LundgrenVäxjö OK26:21+2:067:25
5Jonas PerssonTorsås OK27:25+3:107:43
6Lars-Ola LarssonOK Orion28:16+4:017:57
7Håkan AxelssonFK Göingarna28:33+4:188:02
8Glen HåkanssonVäxjö OK28:57+4:428:09
9Anders PetterssonKarlskrona SOK30:30+6:158:35
10Mats AnderssonOK Orion30:36+6:218:37
11Tomas KarlssonKexholms SK33:22+9:079:23
12Fredrik SturekSOK Viljan33:25+9:109:24
13Peter WilhelmssonKarlskrona SOK33:49+9:349:31
14Johan AnderssonOK Skogsfalken33:57+9:429:33
15Anders NilssonOK Orion34:05+9:509:36
16Niklas KronkvistÖrkelljunga FK35:13+10:589:55
17Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:02:45+38:3017:40
Marko KarkulehtoOK Vilse 87ej start

D55

3 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion36:2811:36
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8738:32+2:0412:16
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen38:39+2:1112:18
4Kristina JohanssonKalmar OK44:46+8:1814:15
5Eva EklundVäxjö OK51:03+14:3516:15
6Carina SvärdOK Orion53:54+17:2617:09
7Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:12:03+35:3522:56
Eva TollsternVäxjö AISutgått

H55

3 490 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken26:157:31
2Elis BengtssonOK Norrvirdarna26:31+0:167:35
3Stefan OlofssonOK Gisle28:12+1:578:04
4John E ErikssonVäxjö OK28:16+2:018:05
4Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK28:16+2:018:05
6Per GustavssonGöteborg-Majorna OK28:31+2:168:10
7Ove LernåKalmar OK28:37+2:228:11
8Johnny NimvikLunds OK32:21+6:069:16
9Göran MånssonKarlskrona SOK32:49+6:349:24
10Pär ClaessonSävedalens AIK34:36+8:219:54
11Tore TjernlundOK Vilse 8737:23+11:0810:42
12Staffan KällOK Älme38:14+11:5910:57
13Eskil JohanssonOK Orion1:08:03+41:4819:29

D60

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK41:2215:50
2Eva PetterssonVäxjö OK42:54+1:3216:26
3Stella KällOK Älme45:02+3:4017:15
4Siv LarssonEmmaboda Verda OK58:34+17:1222:26
Arja IngvarssonOK Vilse 87utgått

H60

3 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ForsstedtSöders-Tyresö31:539:08
2Håkan LindbergOK Vilse 8732:54+1:019:25
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:54+1:019:25
4Ola SvenssonOK Orion34:55+3:0210:00
5Christer FolkessonEksjö SOK38:25+6:3211:00
6Thomas AlmqvistKarlskrona SOK39:14+7:2111:14
7Per NilssonStigmännen Karlshamns OK39:31+7:3811:19
8Lars PerssonOK Älme41:20+9:2711:50
9Mats KarlssonKarlskrona SOK43:36+11:4312:29
10Jan DanielssonKalmar OK43:40+11:4712:30
11Arne AnderssonOK Torfinn46:02+14:0913:11
12Mats IngvarssonOK Vilse 8747:21+15:2813:34
13Lars EklundVäxjö OK48:38+16:4513:56
14Lennart SohlinOK Orion51:53+20:0014:51
15Thomas DagsbergOK Orion1:03:05+31:1218:04
Ingmar OlssonOK Vilse 87ej start
Bo SalomonsonKalmar OKej start

D65

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8731:5012:11
2Gunnel MånssonOK Vilse 8736:57+5:0714:09
3Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK43:00+11:1016:28 Ladda ner rutt i gpx-format
4Kristin JohanssonKarlskrona SOK47:21+15:3118:08
5Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK47:39+15:4918:15
6Lena OlssonOK Orion1:32:51+1:01:0135:34
Lena SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd
Majvie AnnegårdSOK Viljanej start

H65

3 140 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart AnderssonOK Orion32:4010:24
2Kalle LindqvistVäxjö OK34:39+1:5911:02
3Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK35:34+2:5411:19
4Kenneth FagerKarlskrona SOK35:39+2:5911:21
5Lennart JakobssonTibro OK37:53+5:1312:03
6Roger BergvikVäxjö OK39:34+6:5412:36
7Tommy OlaussonSOK Aneby39:57+7:1712:43
8Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK43:31+10:5113:51
9Anders PerssonOK Vilse 8743:40+11:0013:54
10Krister NilssonVäxjö OK47:10+14:3015:01
11Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna47:49+15:0915:13
12Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:00:02+27:2219:07

D70

2 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung39:1315:01
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK46:11+6:5817:41
3Ros-Mari KarlssonNybro OK49:48+10:3519:04
4Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad51:20+12:0719:40
5Siv EkelöfVärend GN OL1:15:22+36:0928:52

H70

3 070 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK28:589:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Åke EckerbomIFK Sävsjö30:40+1:429:59
3Nils KarlssonVäxjö AIS32:19+3:2110:31
4Tommy OlssonKarlskrona SOK32:23+3:2510:32
5Lennart BohmanKarlskrona SOK34:13+5:1511:08
6Bo TuressonOK Bävern35:57+6:5911:42
7Göran BengtssonTockarps IK36:42+7:4411:57
8Roland NilssonSOK Viljan37:30+8:3212:12
9Ingemar AnderssonOK Orion38:19+9:2112:28
10Kent EkdahlEmmaboda Verda OK40:46+11:4813:16
11Erling SamuelssonOK Vilse 8741:43+12:4513:35
12Göte GustafssonEmmaboda Verda OK44:17+15:1914:25
13Karl-Erik PetterssonSOK Viljan46:01+17:0314:59
14Yngve MagnussonOK Orion48:11+19:1315:41
15Gerth SällströmLessebo OK48:34+19:3615:49
16Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK49:34+20:3616:08
17Leif LindströmNybro OK53:07+24:0917:18
18Leif IngemarssonKarlskrona SOK1:05:36+36:3821:22
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej start

D75

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8736:2117:38
2Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK53:00+16:3925:43
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg55:02+18:4126:42
4Ulla NilssonSOK Viljan1:06:08+29:4732:06
Britt AxelssonNybro OKutgått

H75

3 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK35:0611:25
2Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad43:15+8:0914:05
3Erling EkelöfVärend GN OL45:30+10:2414:49
4Bertil OttossonFK Göingarna48:51+13:4515:54
5Göran ThourVärend GN OL1:11:55+36:4923:25
Stig KarlssonTorsås OKej start

H80

2 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK35:5213:44
2Leif SjögrenOK Orion43:04+7:1216:30
3Johan JanssonVäxjö OK43:15+7:2316:34
4Bernt PeterssonAlvesta SOK45:09+9:1717:17
5Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK57:54+22:0222:11
6Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:01:30+25:3823:33
Gösta LingeKarlskrona SOKej godkänd

Inskolning

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elinore PihlOK Pan-Kristianstadfullföljt

U1

2 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LundgrenKarlskrona SOK30:2913:36
2Filippa KarkulehtoOK Vilse 8735:50+5:2115:59

U2

2 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias KronmarKarlskrona SOK21:368:05
2Kasper FagerKarlskrona SOK22:05+0:298:16
3Malva LarssonOK Orion23:10+1:348:40
4Evanna JohanssonOK Njudung24:47+3:119:16
5Olle SaleskogRonneby OK25:10+3:349:25
6Maja BäcklundRonneby OK25:49+4:139:40
7Hugo BäcklundRonneby OK25:55+4:199:42
8Joar AnderssonVäxjö OK27:33+5:5710:19
9Elias LindströmRonneby OK29:32+7:5611:03
10Olof NyquistEmmaboda Verda OK34:12+12:3612:48
11Anton FaxénVäxjö OK40:57+19:2115:20
12Alvin JakobssonNybro OK42:23+20:4715:52
13Nils NyquistEmmaboda Verda OK42:56+21:2016:04

Öppen motion 1

2 670 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Helena SvenssonOK Vilse 87ej start

Öppen motion 3

2 780 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timofej SibilevKarlskrona SOK21:257:42
2Emma LarssonKarlskrona SOK25:11+3:469:03
3AnnaMaria LarssonStigmännen Karlshamns OK28:07+6:4210:06
4Johanna LindénVäxjö OK28:08+6:4310:07
5Mikael WiduchKarlskrona SOK28:18+6:5310:10
6Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK29:05+7:4010:27
7Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL32:31+11:0611:41
8Pia KarlssonKlubblös32:55+11:3011:50
9Gunnel HenryssonOK Dacke34:01+12:3612:14
10Magnus LundquistKlubblös37:30+16:0513:29
11Maja MånssonOK Orion37:44+16:1913:34
12Maria MånssonOK Orion37:54+16:2913:37
13Barbro NilssonAlvesta SOK39:50+18:2514:19
14Vanja GummessonNybro OK41:01+19:3614:45
15Oskar NyquistEmmaboda Verda OK47:26+26:0117:03
16Ayan LingIK Hakarpspojkarna50:41+29:1618:13
17Ninne MellblomKarlskrona SOK52:02+30:3718:43
18Rosita KarlssonVäxjö AIS55:21+33:5619:54
19Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:03:21+41:5622:47
20Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK1:04:46+43:2123:17
Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 5

3 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HanssonStigmännen Karlshamns OK33:109:38
2Tomas TörnqvistKarlskrona SOK37:00+3:5010:45
3Maria SibilevaKarlskrona SOK37:11+4:0110:48
4Jennie GustavssonVäxjö OK39:14+6:0411:24
5Johan FridströmKarlskrona SOK42:41+9:3112:24
6Peter JohanssonVäxjö OK44:24+11:1412:54
7Jakob FagerKarlskrona SOK47:29+14:1913:48
8Magnus KärvhagOK Skogsfalken49:30+16:2014:23
9Elena KurashovaFK Åsen1:02:44+29:3418:14
10Gunnel HanssonKarlskrona SOK1:05:12+32:0218:57
11Tobias GustavssonVäxjö OK1:08:39+35:2919:57
12Ottilia ÅkessonOK Orion1:31:55+58:4526:43
13Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:56:40+1:23:3033:54
Henrik PeterssonNybro OKej godkänd
Semona NilssonOK Orionutgått
Lars KreutnerSOK Viljanutgått

Öppen motion 7

3 070 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ArvidssonKalmar OK27:389:00
2Tobias AnderssonGöteborgs SK28:56+1:189:25
3Pär SvenssonVärend GN OL30:32+2:549:56
4Fredrik SilverskärKarlskrona SOK35:03+7:2511:25
5Stefan G LarssonOK Njudung35:26+7:4811:32
6Jessica ElmerssonOK Bävern40:07+12:2913:04
7Maria HåkanssonVäxjö OK40:10+12:3213:05
8Ulf JohanssonKarlskrona SOK40:45+13:0713:16
9Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK44:31+16:5314:30
10Kjell MånssonKarlskrona SOK46:18+18:4015:04
11Pi PerssonOK Orion47:32+19:5415:28
12Åke ÖstberghKarlskrona SOK47:57+20:1915:37
13Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK48:49+21:1115:54
14Christer SvenssonRonneby OK51:01+23:2316:37
15Eva RådströmÖrkelljunga FK52:24+24:4617:04
16Berit RuneforsVäxjö OK1:03:31+35:5320:41
17Eva ArvidssonAlvesta SOK1:04:00+36:2220:50
18Eva-Lena FalkVärend GN OL1:04:57+37:1921:09
19Betty FolinoFIF Hilleröd1:10:12+42:3422:51
20Rebecca SvenssonVärend GN OL1:20:15+52:3726:08
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Carina LindqvistOK Njudungutgått
Hans FalkVärend GN OLutgått

Öppen motion 8

4 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan EngströmOK Orion33:477:20
2Adam SegerslättSkåneslättens OL38:50+5:038:26
3Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK39:53+6:068:40
4Jonas SvenssonOK Orion42:56+9:099:20
5Måns FaxénVäxjö OK44:41+10:549:42
6Björn ZettervallKarlskrona SOK45:10+11:239:49
7David BengtssonFK Åsen45:53+12:069:58
8Rasmus SvenssonVärend GN OL47:59+14:1210:25
9Niclas LindqvistOK Njudung48:12+14:2510:28
10Andreas BjörnvikOK Skogsfalken48:44+14:5710:35
11Hans PerssonAndrarums IF1:04:10+30:2313:56
12Sven Arne SveningssonKlubblös1:33:13+59:2620:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser