Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ronneby OK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ronneby OK, lång
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: söndag 19 mars 2017

D21

7 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK50:127:06
2Lina BergmanOK Skogsfalken53:30+3:187:34
3Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad58:37+8:258:17
4Christina SmedbergOK Skogsfalken1:01:13+11:018:39
5Maria ArvidssonKalmar OK1:01:37+11:258:42
6Julia HedOK Skogsfalken1:02:20+12:088:48
7Maria JohanssonTorsås OK1:03:01+12:498:54
8Erika RovinaOK Skogsfalken1:20:26+30:1411:22
Annie LennartssonSkåneslättens OLej godkänd
Elise BjörnvikOK Skogsfalkenej start
Cecilia BrattOK Orionej start

H21

9 850 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus PeterssonOK Orion57:425:51
2Ola AnderssonOK Orion58:04+0:225:53
3Christian TingströmGöteborg-Majorna OK59:59+2:176:05
4Isak BergmanOK Skogsfalken1:01:31+3:496:14
5Mattias KarlssonVäxjö OK1:03:26+5:446:26
6Aleksander BernaciakOK Orion1:04:02+6:206:30
7Daniel MillbournOK Skogsfalken1:05:10+7:286:36
8Philip PerssonOK Orion1:05:57+8:156:41
9Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:06:32+8:506:45
10Joel Käll KarlssonLinköpings OK1:09:25+11:437:02
11Marcus AnderssonOK Skogsfalken1:12:00+14:187:18
12David RunemalmNybro OK1:12:12+14:307:19
13Björn AnderssonKarlskrona SOK1:14:18+16:367:32
14Albin AnderssonVäxjö OK1:18:38+20:567:58
15Niklas KarlssonVäxjö OK1:20:15+22:338:08
16Leon HanssonVisborgs OK1:23:54+26:128:31
Daniel NilssonSkåneslättens OLej godkänd
Filip NilssonGotlands Bro OKej start

H21 Kort

8 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne LindströmTorsås OK1:29:0810:58

D20

5 750 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Dorothea MüllerOK Pan-Kristianstadej start

H20

7 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander GraadRonneby OK56:027:20

D18

4 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen KallerbäckOK Orion40:168:09
2Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad41:15+0:598:21
3Elvira WildheimFK Friskus-Varberg42:26+2:108:35
4Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna43:31+3:158:48
5Linnea DagsbergOK Orion45:38+5:229:14
6Ellen WahlbomOK Orion45:41+5:259:14
7Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK56:09+15:5311:21

H18

6 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JonssonOK Orion41:076:19
2Emil PetterssonKarlskrona SOK44:39+3:326:52
3Gustav OlssonTorsås OK49:08+8:017:33
4Lukas KatvalaKarlskrona SOK50:37+9:307:47
5Simon DahlbergOK Nolaskogsarna54:15+13:088:20
Axel HalvarssonKarlskrona SOKej start

H17-20 Kort

5 410 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jonathan LjungbergOK Skogsfalkenej start

D16

4 570 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna33:027:13
2Klara AnderssonOK Orion34:25+1:237:31
3Emma LingIK Hakarpspojkarna34:38+1:367:34
4Alicia LundgrenVäxjö OK35:51+2:497:50
5Ebba BerglinKarlskrona SOK37:36+4:348:13
6Hanna JohannessonRonneby OK42:03+9:019:12
7Lisa OlssonTorsås OK42:21+9:199:16
8Hanna RingRonneby OK52:29+19:2711:29
9Nellie NilssonOK Orion1:07:16+34:1414:43
10Linn KarlssonOK Vilse 871:15:16+42:1416:28

H16

5 410 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK31:505:53
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK32:30+0:406:00
3Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK33:28+1:386:11
4Linus LundbergOK Bävern34:28+2:386:22
5Erik ÅkessonVäxjö OK34:46+2:566:25
6Anton GunnarssonBredaryds SOK35:13+3:236:30
7Arvid KronmarKarlskrona SOK36:24+4:346:43
8Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad37:12+5:226:52
9Karl PetersénOK Njudung37:15+5:256:53
10Simon GiselssonRonneby OK40:03+8:137:24
11William BjörkmanVäxjö OK40:27+8:377:28
12Arvid BlomsterRonneby OK43:05+11:157:57
13Adrian SkobeKalmar OK43:34+11:448:03
14Simon FogelströmTorsås OK49:16+17:269:06
15Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK51:46+19:569:34
16Fabian AnderssonRonneby OK1:00:44+28:5411:13
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start

D16 Kort

4 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelli OlvegårdFK Göingarna57:2513:52
2Martina BraunVäxjö OK1:04:04+6:3915:28

H16 Kort

4 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HanssonKarlskrona SOK43:0110:23
2Herman AlbinssonOK Skogsfalken47:29+4:2811:28

D14

4 140 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna28:566:59
2Ella SöderbergOK Skogsfalken32:11+3:157:46
3Emma EmilssonOK Skogsfalken35:20+6:248:32
4Alice OlvegårdFK Göingarna36:31+7:358:49
5Vilmalee SuwanOK Vilse 8736:38+7:428:50
6Ella BrattOK Orion39:54+10:589:38
7Lisa SwartzOK Orion41:03+12:079:54
8Elvira LjungbergOK Skogsfalken42:36+13:4010:17
9Ina ÅmanOK Vilse 8744:59+16:0310:51
10Sandra WiduchKarlskrona SOK45:25+16:2910:58
11Vendela SturekSOK Viljan48:06+19:1011:37
12Julia KarlssonOK Skogsfalken1:03:21+34:2515:18
13Vilma EngströmOK Orion1:11:26+42:3017:15
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

H14

4 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noel BraunVäxjö OK23:365:42
2Hugo LarssonKarlskrona SOK30:02+6:267:15
3Linus VernströmRonneby OK30:30+6:547:22
4Hugo CedervallÖrkelljunga FK31:04+7:287:30
5Anton TörnqvistKarlskrona SOK31:32+7:567:37
6Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK31:33+7:577:37
7Agust KronkvistÖrkelljunga FK32:56+9:207:57
8Erik LingIK Hakarpspojkarna33:53+10:178:11
9Edvin SelinFK Göingarna35:55+12:198:40
10Erik OscarssonOK Orion35:59+12:238:41
11Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad37:52+14:169:08
12Emil ViktorssonOK Skogsfalken41:19+17:439:58
13Alexander GustafssonOK Njudung41:27+17:5110:00
14Oskar ErikssonRonneby OK44:52+21:1610:50
15Olof EdvardssonRonneby OK47:45+24:0911:32
16Filip JennerstrandOK Njudung1:04:55+41:1915:40
17Erik ErikssonOK Skogsfalken1:25:08+1:01:3220:33

D14 Kort

2 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja BäcklundRonneby OK44:5116:32
2Nikki KarlssonOK Vilse 8751:57+7:0619:10
3Tilda SvenssonOK Vilse 8751:58+7:0719:10

H14 Kort

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melwin WildheimFK Friskus-Varberg35:5113:13
2Felix ThomassonFK Göingarna36:37+0:4613:30

D12

2 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ZettervallKarlskrona SOK20:387:36
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna25:57+5:199:34
3Tuva SelinFK Göingarna29:13+8:3510:46
4Louise EdvardssonRonneby OK34:59+14:2112:54
5Lova KronmarKarlskrona SOK39:07+18:2914:26
6Filippa BraunVäxjö OK40:06+19:2814:47
7Elin SaleskogRonneby OK41:12+20:3415:12
8Hanna BäcklundRonneby OK51:20+30:4218:56
9Agnes OlssonOK Skogsfalken1:02:38+42:0023:06
Minna PalmIK Hakarpspojkarnaej start
Frida LindénVäxjö OKej start

H12

2 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna17:396:30
2Svante SelinFK Göingarna19:11+1:327:04
3Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna20:02+2:237:23
4Axel BrattOK Orion22:38+4:598:21
5Matti JohanssonOK Njudung23:58+6:198:50
6Nils SwartzOK Orion25:51+8:129:32
7Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK26:31+8:529:47
8Olle PetersénOK Njudung27:32+9:5310:09
9Eddie KarlssonOK Vilse 8730:41+13:0211:19
10Emil RingRonneby OK31:54+14:1511:46
11Emil AlbinssonOK Skogsfalken40:01+22:2214:45
12Wille VernströmRonneby OK42:56+25:1715:50
13Adam AnderssonKarlskrona SOK46:37+28:5817:12
14Victor JosefssonOK Skogsfalken52:28+34:4919:21
15Axel KjellvågOK Skogsfalken52:41+35:0219:26

H12 Kort

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper FagerKarlskrona SOK21:138:39
2Noah MulariOK Vilse 8732:02+10:4913:04

D10

2 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla ThomassonFK Göingarna19:458:03
2Inez OlssonOK Skogsfalken24:28+4:439:59
3Hannah JosefssonOK Skogsfalken24:46+5:0110:06
4Alva EngströmOK Orion45:06+25:2118:24
Emma LindénVäxjö OKej start

H10

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna16:206:39
2Albin GranqvistFK Göingarna17:36+1:167:11
3Olof OlssonOK Skogsfalken21:04+4:448:35
4Emil LingIK Hakarpspojkarna21:28+5:088:45
5Erik ZettervallKarlskrona SOK23:51+7:319:44
6Hugo FlinkOK Orion24:34+8:1410:01
7Albin EmilssonOK Skogsfalken29:05+12:4511:52
8Elias KronmarKarlskrona SOK29:13+12:5311:55
9Eric KjellvågOK Skogsfalken31:37+15:1712:54
10Erik KarlssonOK Skogsfalken39:55+23:3516:17
11Arvid ErikssonRonneby OK39:56+23:3616:17

D40

4 940 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK44:198:58 Ladda ner rutt i gpx-format
2Linda IngemarssonKarlskrona SOK47:06+2:479:32
3Linda LarssonKarlskrona SOK47:43+3:249:39
4Camilla SelinFK Göingarna50:21+6:0210:11
5Maria BraunVäxjö OK50:24+6:0510:12
6Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK58:11+13:5211:46
7Lotta EkbergÖrkelljunga FK58:38+14:1911:52
8Louise PihlOK Pan-Kristianstad1:00:08+15:4912:10
9Eva PerssonVäxjö OK1:08:43+24:2413:54

H40

7 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PihlOK Pan-Kristianstad54:197:07
2Olof IngemarssonKarlskrona SOK1:04:35+10:168:27
3Anders MalmqvistMotala AIF OL1:33:33+39:1412:15
Mattias EngströmOK Orionej start

D45

4 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JonssonOK Orion36:598:19
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad38:52+1:538:45
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken39:35+2:368:54 Ladda ner rutt i gpx-format
4Lotta BorgLinköpings OK42:36+5:379:35
5Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK45:15+8:1610:11
6Malin ÅmanOK Vilse 8754:11+17:1212:12

H45

6 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion40:326:14
2Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad41:30+0:586:23
3Magnus LarssonKarlskrona SOK46:23+5:517:08
4Anders ArfwedsonFrölunda OL48:36+8:047:28
5Anders SelinFK Göingarna49:51+9:197:40
6Peter BraunVäxjö OK50:07+9:357:42
7Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna50:47+10:157:48
8Magnus GranqvistFK Göingarna53:36+13:048:14
9Anders LingIK Hakarpspojkarna54:21+13:498:21
10Viktor SkobeKalmar OK55:26+14:548:31
11Gert WildheimFK Friskus-Varberg59:37+19:059:10
12Johan JacobssonOK Orion1:06:53+26:2110:17
13Ulf ÅmanOK Vilse 871:13:07+32:3511:14
14Ola OlssonOK Skogsfalken1:16:58+36:2611:50
15Jonas K JohanssonOK Skogsfalken1:17:13+36:4111:52
16Paul OlssonOK Skogsfalken1:23:45+43:1312:53
Jonny LindénVäxjö OKej start

D50

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GuståsLinköpings OK41:1910:04
2Annika JosefssonKarlskrona SOK42:36+1:1710:23
3Eva PetterssonKarlskrona SOK43:10+1:5110:31
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL46:13+4:5411:16
5Gunilla GustafssonOK Orion46:36+5:1711:21
6Caroline LiljebjörnNybro OK51:52+10:3312:39
7Cecilia LingerudOK Skogsfalken52:03+10:4412:41
8Anna KullbergLinköpings OK58:28+17:0914:15
9Barbro KärvhagOK Skogsfalken1:00:43+19:2414:48
10Lena StrömbäckLinköpings OK1:14:27+33:0818:09
11Lucy LouTibro OK1:20:52+39:3319:43
Karin OlofssonLinköpings OKej start

H50

6 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK39:116:27
2Niklas BrattOK Orion40:04+0:536:36
3Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna45:00+5:497:24
4Joel RydströmFK Finn45:17+6:067:27
5Sven LundgrenVäxjö OK45:50+6:397:33
6Jonas PerssonTorsås OK46:37+7:267:40
7Henrik LarssonFK Göingarna48:35+9:248:00
8Anders BlomqvistOK Skogsfalken51:00+11:498:24
9Jens NilssonOK Skogsfalken54:15+15:048:56
10Anders NilssonOK Orion57:59+18:489:33
11Ola JönssonOK Vilse 871:06:53+27:4211:01
12Stefan NormanKalmar OK1:18:15+39:0412:53
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKutgått
Niklas KronkvistÖrkelljunga FKutgått

D55

4 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK45:1311:01
2Lena SwartzOK Orion45:39+0:2611:08
3Kristina JohanssonKalmar OK46:34+1:2111:21
4Kerstin TjernlundOK Vilse 8751:45+6:3212:37
5Mariann JohanssonKexholms SK52:38+7:2512:50
6Carina SvärdOK Orion53:29+8:1613:02
7Eva TollsternVäxjö AIS1:13:59+28:4618:02
8Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:22:10+36:5720:02

H55

5 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna44:187:42
2Ove LernåKalmar OK45:31+1:137:54
3Pontus Johan LarssonOK Skogsfalken48:03+3:458:21
4Göran MånssonKarlskrona SOK48:28+4:108:25
5Stefan OlofssonOK Gisle49:14+4:568:33
6Pär ClaessonSävedalens AIK55:07+10:499:35
7Thomas HenmyrOK Vilse 8755:54+11:369:43
8Tore TjernlundOK Vilse 8757:37+13:1910:01
9Jan KarlssonVäxjö OK1:01:40+17:2210:43
10Mats ArnessonNybro OK1:11:26+27:0812:25
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenutgått

D60

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger FrickFK Göingarna1:00:4717:01
2Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:07:56+7:0919:01

H60

4 940 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8742:038:30
2Ola SvenssonOK Orion44:42+2:399:02
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö44:59+2:569:06
4Roger ThörnOK Vilse 8746:40+4:379:26
5Jan DanielssonKalmar OK50:43+8:4010:15
6Per Arne EvaldssonOK Gynge51:09+9:0610:21
7Bo SalomonsonKalmar OK55:31+13:2811:14
8Lennart SohlinOK Orion59:23+17:2012:01
9Thomas DagsbergOK Orion1:17:11+35:0815:37
Per NilssonStigmännen Karlshamns OKutgått
Per-Arne HöögOK Vilse 87ej start

D65

3 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta SvenssonOK Vilse 8742:0511:47
2Gunnel MånssonOK Vilse 8744:39+2:3412:30
3Lena SöderbergOK Skogsfalken47:06+5:0113:11
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK57:34+15:2916:07 Ladda ner rutt i gpx-format
5Britt-Mari KarlssonVäxjö OK1:02:28+20:2317:29
6Kristin JohanssonKarlskrona SOK1:07:09+25:0418:48

H65

4 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvensonSOK Viljan36:068:07
2Krister NilssonVäxjö OK37:32+1:268:27
3Hans SvensonSOK Viljan38:48+2:428:44
4Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK40:08+4:029:02
5Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna41:36+5:309:22
6Lennart AnderssonOK Orion44:50+8:4410:05
7Jan Olof FermFK Göingarna45:17+9:1110:11
8Kenneth FagerKarlskrona SOK45:37+9:3110:16
9Lennart JakobssonTibro OK46:29+10:2310:28
10Bo JohanssonOK Vilse 8746:50+10:4410:32
11Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK55:35+19:2912:31
12Tommy OlaussonSOK Aneby55:39+19:3312:32
13Tommy HautopOK Pan-Kristianstad1:04:15+28:0914:28

D70

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung40:4712:54
2Ann-Mari PerssonVäxjö OK45:48+5:0114:29
3Ros-Mari KarlssonNybro OK46:28+5:4114:42

H70

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS41:4710:11
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:15+0:2810:18 Ladda ner rutt i gpx-format
3Tommy OlssonKarlskrona SOK47:28+5:4111:34
4Stellan AhnströmForserums SOK52:41+10:5412:50
5Erling SamuelssonOK Vilse 8753:34+11:4713:03
6Göran BengtssonTockarps IK54:22+12:3513:15
7Lars-Åke ÅbergKalmar OK56:11+14:2413:42
8Roland NilssonSOK Viljan58:01+16:1414:09
9Lennart BohmanKarlskrona SOK1:01:30+19:4315:00
10Leif LindströmNybro OK1:05:05+23:1815:52
Ingemar AnderssonOK Orionej godkänd
Leif IngemarssonKarlskrona SOKej start

D75

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa SvenssonOK Vilse 8741:4713:13
2Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK45:05+3:1814:16
3Kerstin HenmyrOK Vilse 8747:58+6:1115:10
4Britt AxelssonNybro OK54:40+12:5317:17
5Ulla NilssonSOK Viljan1:12:51+31:0423:03

H75

3 570 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK41:2211:35
2Kurt BergstrandLessebo OK46:10+4:4812:55
3Hagbert PerssonVäxjö OK47:18+5:5613:14
4Erling EkelöfVärend GN OL48:16+6:5413:31
5Stig KarlssonLessebo OK51:13+9:5114:20
6Stig KarlssonTorsås OK57:11+15:4916:01
7Göran ThourVärend GN OL1:21:54+40:3222:56
Krister SandbladVäxjö OKutgått
Bertil OttossonFK Göingarnaej start
Hubert HugossonOK Gyngeej start

H80

3 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sivert AxelssonKalmar OK36:3011:33
2Gösta LingeKarlskrona SOK38:47+2:1712:16
3Leif SjögrenOK Orion39:43+3:1312:34
4Gillis AlmVäxjö OK43:44+7:1413:50
Werner TörnblomVäxjö OKej start

H90

1 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture JanssonEmmaboda Verda OK44:2623:53

Inskolning

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elsa EngströmOK Orionfullföljt
Hugo GranqvistFK Göingarnafullföljt
Inez KjellvågOK Skogsfalkenfullföljt
Elina LindénVäxjö OKfullföljt
Zeb MillbournOK Skogsfalkenfullföljt
Elinore PihlOK Pan-Kristianstadfullföljt

U1

2 030 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Olof ÅkessonOK Orionej start

U2

2 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav GranqvistFK Göingarna19:177:52
1Alvin LundgrenVäxjö OK19:177:52
3Elin NilssonKarlskrona SOK19:35+0:187:59
4Evanna JohanssonOK Njudung26:07+6:5010:39
5Ellen MobergFK Göingarna26:09+6:5210:40
6Joar AnderssonVäxjö OK33:42+14:2513:45
7William MulariOK Vilse 8734:22+15:0514:01
8David ArvmyrenOK Orion43:39+24:2217:48
9Hugo BäcklundRonneby OK44:39+25:2218:13

Öppen motion 1

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Siv EkelöfVärend GN OL37:3315:19
2John-Erik BergstrandVärend GN OL39:20+1:4716:03
3Lotta PetersénOK Njudung47:40+10:0719:27
3Jessica MartinssonOK Njudung47:40+10:0719:27
Eva BergstrandVärend GN OLej godkänd

Öppen motion 3

2 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Timofej SibilevKarlskrona SOK25:599:35
2Roger KungsbergRonneby OK27:53+1:5410:17
3Mikael WiduchKarlskrona SOK33:32+7:3312:22
4Ayan LingIK Hakarpspojkarna34:56+8:5712:53
5MariAnn SvenssonVäxjö AIS42:28+16:2915:40
6Maine GodderidgeOK Klyftamo48:58+22:5918:04
7Sven SvenssonKarlskrona SOK51:28+25:2918:59
8Carolina KarlssonOK Skogsfalken54:00+28:0119:55
9Margareta WikströmVäxjö AIS57:10+31:1121:05
10Yvonne SvillingKarlskrona SOK59:18+33:1921:52
11Helen ÅkessonVäxjö AIS1:03:18+37:1923:21
12Bertil ÅkessonVäxjö AIS1:03:26+37:2723:24
13Adam ÖstberghKarlskrona SOK1:23:18+57:1930:44
14Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK1:23:21+57:2230:45
15Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:29:16+1:03:1732:56

Öppen motion 5

4 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OscarssonOK Orion33:438:08
2Tomas TörnqvistKarlskrona SOK35:23+1:408:32
3Micael ElmbladBredaryds SOK36:01+2:188:41
4Vanja BökmanRonneby OK37:19+3:369:00
5Pernilla BökmanRonneby OK37:23+3:409:01
6Bo PeterssonLessebo OK38:15+4:329:14
7Jakob FagerKarlskrona SOK40:11+6:289:42
8Stefan JennerstrandOK Njudung42:45+9:0210:19
9Kjell ErikssonOK Skogsfalken42:52+9:0910:21
10Jim FredrikssonOK Skogsfalken46:20+12:3711:11
11Henrik ViktorssonOK Skogsfalken49:03+15:2011:50
12Jennifer SvenssonOK Gynge50:32+16:4912:12
13Anna MobergFK Göingarna58:05+24:2214:01
14Kenneth LindblomVäxjö OK1:01:55+28:1214:57
15Carl ÅkessonOK Orion1:04:15+30:3215:31
16Ottilia ÅkessonOK Orion1:04:21+30:3815:32
17Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK1:05:14+31:3115:45
18Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL1:10:37+36:5417:03
Maria SibilevaKarlskrona SOKej start

Öppen motion 6

5 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AxelssonMålilla OK54:2510:03
2Martina KarlssonOK Vilse 8757:22+2:5710:36
3Ola SamuelssonOK Orion58:59+4:3410:54
4Patrik WåhlinOK Skogsfalken1:01:32+7:0711:22
5Gunnel HanssonKarlskrona SOK1:05:21+10:5612:04
6Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:16:31+22:0614:08
7Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:18:21+23:5614:28
8Åke ÖstberghKarlskrona SOK1:27:13+32:4816:07
9Annelie ThomassonFK Göingarna1:39:58+45:3318:28

Öppen motion 7

3 160 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SöderbergOK Skogsfalken23:537:33
2Jonny JohanssonOK Njudung31:06+7:139:50
3Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK32:26+8:3310:15
4Stefan CaleklintKarlskrona SOK33:44+9:5110:40
4Karl-Axel EngströmOK Orion33:44+9:5110:40
6Stefan G LarssonOK Njudung34:13+10:2010:49
7Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK35:15+11:2211:09
8Britt ThörnOK Vilse 8736:06+12:1311:25
9Jessica ElmerssonOK Bävern36:23+12:3011:30
10Bente KällVäxjö OK36:30+12:3711:33
11Karolina KarlssonNybro OK37:20+13:2711:48
12Roland OffrellFrosta OK38:11+14:1812:05
13Ingela AnderssonOK Orion38:59+15:0612:20
14Mats IngvarssonOK Vilse 8740:03+16:1012:40
15Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK40:35+16:4212:50
16Susanna CaleklintKarlskrona SOK41:05+17:1213:00
17Eva RådströmÖrkelljunga FK41:24+17:3113:06
18Annika LarssonFK Göingarna41:44+17:5113:12
19Leif JohanssonKexholms SK44:48+20:5514:10
20Stig NydahlStigmännen Karlshamns OK49:04+25:1115:31
21Katarina SundelinOK Orion49:09+25:1615:33
22Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad49:44+25:5115:44
23Torgny JonssonVäxjö AIS49:57+26:0415:48
24Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK51:16+27:2316:13
25Arja IngvarssonOK Vilse 8754:36+30:4317:16
26Jenny GummessonOK Vilse 8754:51+30:5817:21
27Bo SvillingKarlskrona SOK1:02:24+38:3119:44
28Harriet KarlssonTorsås OK1:06:14+42:2120:57
29Maja-Stina MalmqvistKarlskrona SOK1:07:53+44:0021:28
Claes OlvegårdFK Göingarnaej godkänd

Öppen motion 8

4 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ThörnOK Vilse 8728:506:29
2Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad32:48+3:587:23
2Mats AnderssonOK Orion32:48+3:587:23
4Oscar OlssonOK Skogsfalken35:20+6:307:57
5Louise LundgrenVäxjö OK35:40+6:508:01
6Theodor WahlbomOK Orion35:43+6:538:02
7Lina SvenssonOK Skogsfalken36:33+7:438:13
8Anna ArvidssonKalmar OK37:18+8:288:24
9Benjamin SturekSOK Viljan37:41+8:518:29
10Magnus EmilssonOK Skogsfalken39:00+10:108:47
11Magnus KronmarKarlskrona SOK40:14+11:249:03
12Mikael ThomassonFK Göingarna40:37+11:479:08
13Susanne LundgrenVäxjö OK44:59+16:0910:07
14Björn ZettervallKarlskrona SOK46:32+17:4210:28
15Magnus GruvbergerOK Orion47:39+18:4910:43
16Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK52:27+23:3711:48
17Anders SundelinOK Orion54:54+26:0412:21
18Catrine OlssonTorsås OK55:07+26:1712:24
19Jon MobergFK Göingarna57:48+28:5813:01

Öppen motion 9

7 630 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GlivesonRonneby OK56:387:25
2Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK57:33+0:557:32
3Lukas LundgrenVäxjö OK57:35+0:577:32
4Tilda JohanssonOK Orion58:25+1:477:39
5Fredrik SmedbergOK Skogsfalken1:02:21+5:438:10
6Lukas BökmanRonneby OK1:03:29+6:518:19
7Stefan KoggRonneby OK1:04:07+7:298:24
8Jens NordalOK Skogsfalken1:04:33+7:558:27
9David HåkanssonOK Gynge1:05:02+8:248:31
10Inge GötessonKarlskrona SOK1:08:24+11:468:57
11Helena GummessonKarlskrona SOK1:13:00+16:229:34
12Niclas LindqvistOK Njudung1:13:55+17:179:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser