Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 5 VSK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 5 VSK
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: tisdag 2 februari 2016

Främmestads IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Thomas KarlssonKorta svåra (15)44:27+2:1815:19

Hestra IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin LarssonLånga (4)57:137:14
2Jesper SjögrenLånga (4)57:21+0:087:15

Jönköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filippa JohanssonMellan (10)49:22+2:3010:04

OK Skogsvargarna

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Johan ErikssonKorta lätta (8)16:50+0:178:00
3Sara HelmerssonKorta lätta (8)23:11+6:3811:02
6Peter StrömdahlMellan (10)57:51+10:5911:48
6Malin HelmerssonKorta lätta (8)42:14+25:4120:06
7Hanna HelmerssonKorta lätta (8)42:16+25:4320:07
8Elin HelmerssonKorta svåra (15)1:17:33+35:2426:44
9Linnea Solvang StaggKorta svåra (15)1:17:44+35:3526:48
10Magnus EmanuelssonKorta svåra (15)1:17:49+35:4026:50
11Mats HelmerssonKorta svåra (15)1:17:52+35:4326:51

Trollhättans SOK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edvin OckbornKorta lätta (8)16:337:52
3Bengt NorrmanMellan (10)49:29+2:3710:05
5Filip JohanssonMellan (10)55:35+8:4311:20
5Magnus VedinKorta svåra (15)44:38+2:2915:23
6Gunilla EdgrenKorta svåra (15)50:47+8:3817:30
7Stefan JohanssonMellan (10)59:22+12:3012:06
7Sofia GustafssonKorta svåra (15)50:55+8:4617:33
8Per IvarssonMellan (10)1:02:05+15:1312:40
12Maria TryggöKorta svåra (15)1:19:40+37:3127:28
13Eva BäcklundKorta svåra (15)1:19:41+37:3227:28
Lars LjungbergKorta svåra (15)ej godkänd
Johan OckbornKorta lätta (8)ej godkänd
Joakim AxelssonLånga (4)ej start

Vänersborgs SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anders CarlssonMellan (10)46:529:33
1Matilda CederbergKorta svåra (15)42:0914:32
2Peter CederbergKorta svåra (15)42:12+0:0314:33
3Viktor WassénLånga (4)57:26+0:137:16
3Sofia ÖstermanKorta svåra (15)43:58+1:4915:09
4Tommy AnderssonLånga (4)57:37+0:247:17
4Emelie SvalinMellan (10)53:55+7:0311:00
4Linn EnbomKorta lätta (8)25:47+9:1412:16
5Ida AnderssonKorta lätta (8)25:53+9:2012:19
Nils-Olof LarssonMellan (10)ej godkänd
Mikael PalgrimMellan (10)ej godkänd
Per-Arne JohanssonKorta svåra (15)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser