Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mälarmårdsdubbeln, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mälarmårdsdubbeln, medel
Arrangörsorganisationer: Katrineholms OK / OK Tjärnen
Datum: lördag 1 april 2017

Nyköpings OK

59 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar ArmanÖppen motion 7 (43)23:388:02
1Axel Björnberg FärdigH12 (15)16:286:55
1Kristin KällströmerD35 (1)42:0112:04
1Inga JohanssonD70 (7)35:2113:17
1Filippa GuttkeD12 (15)22:009:14
2Ludvig Björnberg FärdigU2 (9)34:06+3:5214:19
2Odin EkH12 (15)16:53+0:257:05
2Henrik AnängenH40 (16)26:57+0:396:39
2Carl CarlssonH18 (17)23:36+1:466:42
3Magnus JohanssonÖppen motion 8 (39)29:48+2:407:21
3Linus SandströmH14 Kort (4)26:19+2:2811:03
3Tuva DahlgrenU2 (9)34:43+4:2914:35
3Elin JärvallD12 Kort (4)26:45+4:0712:40
3Andrea BalakovaÖppen motion 7 (43)31:19+7:4110:39
3Signe NilssonD16 (10)35:51+5:389:59
3Caroline GuttkeD14 (16)26:21+4:159:30
4Isak SöderblomH14 Kort (4)38:11+14:2016:02
4Edvin HellstenH14 (8)25:04+3:229:02
4Moa GårdhÖppen motion 3 (22)27:39+5:0011:37
4Peter RasmussenH65 (27)29:45+2:279:33
4Elias RingdahlH10 (6)20:38+8:049:46
4Erik HellstenH35 (6)40:28+13:1410:07
4Per EkH40 (16)28:10+1:526:57
4Mona ForsbergD65 (16)30:17+1:3011:05
5Axel LindgrenH14 (8)25:45+4:039:17
6Oscar EkenborgH14 (8)26:17+4:359:29
6Stefan JärvallÖppen motion 3 (22)30:08+7:2912:39
6Berit EdengrenD70 (7)55:32+20:1120:52
6Alice EkD14 (16)30:54+8:4811:09
7Eva-Lena JonssonD50 (13)37:27+9:4912:34
7Isak AnängenH16 (20)26:48+4:217:27
7Kent BergendahlH65 (27)32:03+4:4510:18
7Cajsa AleniusD12 (15)27:33+5:3311:34
7William NilssonH18 (17)26:57+5:077:39
7Titti DahlgrenÖppen motion 3 (22)31:56+9:1713:25
8Iris KällströmerU1 (17)24:59+4:4911:50
8Emanuel ErikssonH12 (15)23:54+7:2610:02
8Carina ErikssonD55 (10)50:04+21:0316:48
8Anders JohanssonH75 (8)53:01+19:5219:55
9Lovis HellstenD12 (15)29:44+7:4412:29
9Meja AleniusD14 (16)34:56+12:5012:36
10Dan NilssonH50 (26)31:38+4:188:59
10Arne WesterlundÖppen motion 7 (43)40:49+17:1113:52
10Philip CarlssonH18 (17)29:40+7:508:25
10Anna GuttkeÖppen motion 3 (22)34:52+12:1314:38
11Mikael GuttkeH45 (14)55:04+26:2013:25
13Maja DahlgrenU1 (17)42:18+22:0820:02
14Göran ForsbergH65 (27)36:03+8:4511:35
15Nicklas DahlgrenÖppen motion 5 (34)1:03:54+22:2317:47
15Fredrik EkenborgH40 (16)53:28+27:1013:12
16Mathias LindgrenÖppen motion 8 (39)44:32+17:2410:59
18Kristina JärvallÖppen motion 3 (22)54:15+31:3622:47
19Petra NorbergÖppen motion 3 (22)55:36+32:5723:21
23Johan ScherlinH50 (26)40:20+13:0011:27
23Tomas RingdahlÖppen motion 5 (34)1:17:55+36:2421:42
24Olle ArmanH65 (27)46:22+19:0414:54
Theo AleniusU1 (17)ej godkänd
Inge SundströmÖppen motion 7 (43)utgått
Emma WesterlundD14 (16)utgått
Albin FalkH16 (20)ej start
Andreas HolmqvistH14 (8)ej start
Vilgot HellstenH10 (6)ej start
Sara HellstenD35 (1)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser