Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mälarmårdsdubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mälarmårdsdubbeln, lång
Arrangörsorganisationer: Katrineholms OK / OK Tjärnen
Datum: söndag 2 april 2017

Nyköpings OK

63 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonH70 (21)39:419:35
1Philip CarlssonH16 (20)37:327:00
1Inga JohanssonD70 (6)41:2612:17
1Valdemar HamiltonH10 (4)17:228:02
1Ludvig EkH18 (21)42:306:44
2Mats HallH55 (20)47:58+1:078:30
2Edvin HellstenH14 (16)30:40+3:158:10
2Per EkH40 (21)55:40+4:247:10
3Curt ThorénH75 (14)40:23+2:1011:58
3Filippa GuttkeD12 (20)24:43+2:348:49
3Kristin KällströmerÖppen motion 5 (27)43:23+4:1711:34
3Axel Björnberg FärdigH12 (15)26:20+5:119:24
4Mona ForsbergD65 (14)52:39+3:5214:09
5Hanna AnängenD12 (20)26:44+4:359:32
5Axel LindgrenH14 (16)39:28+12:0310:31
5Henrik AnängenH40 (21)58:52+7:367:35
5Carl CarlssonH18 (21)45:18+2:487:10
6Mikael GuttkeÖppen motion 7 (67)36:01+3:3910:41
6Berit EdengrenD70 (6)1:07:00+25:3419:52
6Melker BerggrenH12 (15)29:02+7:5310:22
6Kent BergendahlH65 (23)56:55+10:0311:55
7Ida WesterlundÖppen motion 3 (24)39:02+14:1813:56
7Caroline GuttkeD14 (21)39:53+8:3110:38
7Ludvig Björnberg FärdigU2 (15)45:15+8:2416:09
7Oscar EkenborgH14 (16)43:56+16:3111:42
8Arne WesterlundÖppen motion 3 (24)39:14+14:3014:00
9Cajsa AleniusD12 (20)30:35+8:2610:55
9Emanuel ErikssonH12 (15)30:40+9:3110:57
9Eva-Lena JonssonD50 (12)52:47+13:1812:44
10Anders JohanssonH75 (14)56:53+18:4016:52
10Ian HamiltonH50 (35)48:33+7:198:36
11Alice EkD14 (21)44:48+13:2611:56
11Anna GuttkeÖppen motion 3 (24)49:32+24:4817:41
11Isak AnängenH16 (20)54:57+17:2510:16
11Curt KarlssonH70 (21)53:02+13:2112:48
11Kasper LagerströmH14 (16)50:57+23:3213:35
11Nadja Dixon KassmanD16 (12)1:40:01+58:5120:39
12Miranda FredrikssonD14 (21)51:31+20:0913:44
12Albin StenssonH12 (15)37:42+16:3313:27
12Ove ErikssonH60 (16)1:24:30+34:3216:38
13Oskar EngmanH20 (22)1:04:53+16:418:46
13Iris KällströmerU1 (15)40:10+19:3018:35
13Dan NilssonH50 (35)50:33+9:198:57
14Maria WallströmD45 (21)59:11+14:2712:24
14Fredrik EkenborgH40 (21)1:25:42+34:2611:03
15Mathias LindgreÖppen motion 8 (38)54:36+10:1311:26
15Håkan KassmanÖppen motion 3 (24)51:44+27:0018:28
16Ann-Christine EkÖppen motion 3 (24)53:35+28:5119:08
17Meja AleniusD14 (21)57:43+26:2115:23
18William NilssonH18 (21)1:09:15+26:4510:58
19Emma WesterlundD14 (21)1:02:06+30:4416:33
19Olle ArmanH65 (23)1:23:35+36:4317:31
20Micke WallströmH50 (35)53:38+12:249:30
20Hans GustavssonH65 (23)1:26:53+40:0118:12
21Maria FredrikssonD45 (21)1:39:56+55:1220:57
21Frida JardingD14 (21)1:30:03+58:4124:00
25Conny NilssonÖppen motion 7 (67)44:57+12:3513:20
27Per CarlssonH50 (35)57:53+16:3910:15
33Stefan MusslinderH50 (35)1:13:44+32:3013:04
Sofie HagbergÖppen motion 7 (67)ej godkänd
Karl-Gösta HarvenbergH65 (23)ej godkänd
Monica CarlssonD50 (12)utgått
Göran ForsbergH65 (23)utgått
Adele PalmqvistD12 (20)ej start
Ella MellbergD12 (20)ej start
Albin FalkH16 (20)ej start
Odin EkH12 (15)ej start
Signe NilssonD16 (12)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser