Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mälarmårdsdubbeln, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mälarmårdsdubbeln, lång
Arrangörsorganisationer: Katrineholms OK / OK Tjärnen
Datum: söndag 2 april 2017

OK Roxen

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn CarlsonÖppen motion 8 (38)44:239:18
1Emma PetterssonD20 (10)41:528:14
1Tove PetterssonD16 (12)41:108:30
1Sören Nilsson PåledalH35 (3)55:137:27
2Johanna JosefssonD12 Kort (2)20:41+2:349:34
2Edvin WalterssonH14 Kort (2)36:00+8:1912:51
2Anna-Stina PåledalD21 (17)1:04:11+4:238:40
2Hugo LillieströmH18 (21)43:49+1:196:56
2Erik SandhH35 (3)56:40+1:277:39
2Alice MarmelidD16 (12)46:01+4:519:30
3Måns BjörnskiöldH14 (16)31:53+4:288:30
3Henrik MarmelidH35 (3)1:02:10+6:578:24
4Anders LillieströmH50 (35)44:09+2:557:49
4Marie WalterssonD40 (4)1:23:10+21:1316:22
5Christer SandhH70 (21)49:56+10:1512:03
5Albin LillieströmH21 (25)1:11:53+6:186:56
5Annika AsketunD45 (21)47:32+2:489:57
5Jacob PåledalH12 (15)28:20+7:1110:07
7Henrik PetterssonH50 (35)46:32+5:188:15
7Jonas AnderssonH18 (21)46:55+4:257:26
8Susanne PetterssonD45 (21)50:58+6:1410:41
9Patrik EvebornH45 (9)1:43:23+50:5116:23
9Rasmus PåledalH14 (16)48:30+21:0512:56
11Maria LillieströmD45 (21)55:49+11:0511:42
12Malte EvebornH16 (20)54:58+17:2610:16
13Fanny WalterssonD12 (20)39:44+17:3514:11
13Jenny SandhD21 (17)1:19:03+19:1510:40
13Malva EvebornD18 (14)1:16:45+32:2415:06
14Karolina FalkÖppen motion 8 (38)53:59+9:3611:19
15Louise DalhammerÖppen motion 5 (27)1:10:58+31:5218:55
16Anders DalhammerH50 (35)52:14+11:009:15
16Hugo DalhammerH18 (21)58:08+15:389:12
17Pontus LindblomH20 (22)1:15:09+26:5710:09
18Pernilla HörwingD45 (21)1:05:56+21:1213:49
19Helena HolmD45 (21)1:13:08+28:2415:19
20Joakim WalterssonH40 (21)2:11:23+1:20:0716:57
21Mattias FredsbergH40 (21)2:20:18+1:29:0218:06
28Tobias KonradssonÖppen motion 8 (38)1:01:45+17:2212:56
53Dan JosefssonÖppen motion 7 (67)1:02:23+30:0118:30
Linnéa PåledalInskolning (10)fullföljt
Jannika JosefssonÖppen motion 3 (24)ej godkänd
Mattias JosefssonH14 (16)ej godkänd
Tilde EvebornD10 (5)ej start
Rasmus VibergH12 (15)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser