Officiell resultatlista för Stigtomtakavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Stigtomtakavlen
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: fredag 14 april 2017 - lördag 15 april 2017

H17E

65 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Göteborg 16:07:26
1. Fredrik Edén1:10:2532+0:391:10:2532
2. Johan Högstrand1:22:2812+1:472:32:5317-15
3. Morten Jarvis Westergård49:139+1:363:22:067-10
4. Vetle Ruud Bråten45:086+2:304:07:146-1
5. Max Peter Bejmer1:01:3715:08:511-5
6. Fredrik Bakkman58:355+1:216:07:2610
2Södertälje-Nykvarn OF 16:07:28
1. Johan Ek-Larsson1:10:1420+0:281:10:1420
2. Kent Ohlsson1:20:4112:30:551-19
3. Rickard Ohlsson51:1731+3:403:22:1211+10
4. Erik Liljequist45:097+2:314:07:2110-1
5. Eric Börjeskog1:02:002+0:235:09:213-7
6. Jonas Leandersson58:072+0:536:07:282-1
3Ärla IF 16:07:30
1. Emil Andersson1:13:0745+3:211:13:0745
2. Robbin Kantarp1:21:073+0:262:34:1421-24
3. Simon Hedlund49:3916+2:023:23:5320-1
4. Rudolfs Zernis43:182+0:404:07:113-17
5. Petter Eriksson1:02:063+0:295:09:172-1
6. Karl Walheim58:133+0:596:07:303+1
4IFK Lidingö SOK 16:08:13
1. Hector Haines1:10:0914+0:231:10:0914
2. Erik Ivarsson Sandberg1:22:249+1:432:32:339-5
3. Nicolas Simonin47:492+0:123:20:221-8
4. David Andersson44:424+2:044:05:0410
5. Mårten Boström1:04:3012+2:535:09:345+4
6. Øystein Kvaal Østerbø58:396+1:256:08:134-1
5Göteborg-Majorna OK 16:08:14
1. Christian Tingström1:10:2937+0:431:10:2937
2. Mikael Eliasson1:21:494+1:082:32:186-31
3. Anders Hedberg49:4319+2:063:22:013-3
4. Daniel Wernersson45:1410+2:364:07:157+4
5. Johan Strand1:02:396+1:025:09:546-1
6. Ola Martner58:204+1:066:08:145-1
6OK Denseln 16:11:05
1. Mathias Hallmén1:09:584+0:121:09:584
2. Algirdas Bartkevicius1:22:198+1:382:32:175+1
3. Erik Pettersson49:4420+2:073:22:013-2
4. August Mollén45:1611+2:384:07:178+5
5. Pavlo Ushkvarok1:03:397+2:025:10:567-1
6. Olle Kalered1:00:097+2:556:11:056-1
7IK Hakarpspojkarna 16:15:17
1. Martin Djerf1:10:048+0:181:10:048
2. Filip Ossiansson1:22:4419+2:032:32:4813+5
3. Arvid Nord49:1511+1:383:22:035-8
4. Andreas Jansson45:109+2:324:07:134-1
5. Aleksei Alekseyonok1:02:104+0:335:09:2340
6. Ludwig Ljungqvist1:05:5419+8:406:15:177+3
8Stora Tuna OK 16:17:43
1. Viktor Svensk1:10:059+0:191:10:059
2. Jesper Svensk1:26:1433+5:332:36:1928+19
3. Markus Lang48:163+0:393:24:3524-4
4. Jonas Andersson51:1729+8:394:15:5220-4
5. Anton Sjökvist1:04:3713+3:005:20:2916-4
6. Emil Svensk57:1416:17:438-8
9Sävedalens AIK 16:17:51
1. Sergey Fedatsenka1:10:026+0:161:10:026
2. Marcus Millegård1:22:2510+1:442:32:278+2
3. Heino Ollin49:5322+2:163:22:2015+7
4. Jonas Palm46:3916+4:014:08:5917+2
5. Dmitriy Mihalkin1:03:5810+2:215:12:579-8
6. Andrey Salin1:04:5415+7:406:17:5190
10Nyköpings OK 16:19:09
1. Samuel Keller1:10:059+0:191:10:059
2. Jens Wängdahl1:25:2230+4:412:35:2726+17
3. Ludvig Ek48:314+0:543:23:5822-4
4. Didrik Hall43:203+0:424:07:189-13
5. Daniel Nilsson1:03:448+2:075:11:028-1
6. Niklaus Rey1:08:0724+10:536:19:0910+2
11IFK Mora OK 16:21:02
1. Per Harald Havnen Johansen1:10:0914+0:231:10:0914
2. Roman Ryapolov1:22:4017+1:592:32:49140
3. Linus Rapp49:2513+1:483:22:1413-1
4. Kristian Dahlström46:4317+4:054:08:5716+3
5. Artem Panchenko1:05:0214+3:255:13:5910-6
6. Sebastian Baumann1:07:0322+9:496:21:0211+1
12Järla Orientering 16:22:27
1. Ivan Kuchmenko1:10:1218+0:261:10:1218
2. David Bejbom1:22:036+1:222:32:154-14
3. Andreas Hall49:5121+2:143:22:067+3
4. Erik Berzell46:5019+4:124:08:5615+8
5. Mattias Millinger1:07:5216+6:155:16:4812-3
6. Jens Rönnols1:05:3918+8:256:22:27120
13Malungs OK Skogsmårdarna 16:23:51
1. Rickard Börjesson1:10:1016+0:241:10:1016
2. Thomas Carlsson1:26:0832+5:272:36:1827+11
3. Oskar Sandberg47:3713:23:5521-6
4. William Lind42:3814:06:332-19
5. Ludvig Åhlund1:08:0617+6:295:14:3911+9
6. Jakob Lööf1:09:1226+11:586:23:5113+2
14OK Kåre 16:23:54
1. Fredrik Mattsson1:10:005+0:141:10:005
2. Isac von Krusenstierna1:20:552+0:142:30:551-4
3. Matěj Kamenický51:0430+3:273:21:592+1
4. Linus Larsson45:2713+2:494:07:2612+10
5. Emil Åberg1:13:3633+11:595:21:0218+6
6. Jonas Gustafsson1:02:5210+5:386:23:5414-4
15IL Tyrving 16:24:01
1. Vegard Brun Saga1:10:1016+0:241:10:1016
2. Anders Tiltnes1:22:3714+1:562:32:4712-4
3. Emil Jönsson50:2526+2:483:23:1216+4
4. Gunnar Fiskum54:5738+12:194:18:0928+12
5. Torgeir Nørbech1:02:195+0:425:20:2815-13
6. Bjørn Ekeberg1:03:3313+6:196:24:01150
16Nydalens SK 16:24:15
1. Elias Jonsson1:10:1722+0:311:10:1722
2. Sindre Rønning1:29:5342+9:122:40:1038+16
3. Øystein Sørensen50:3527+2:583:30:4534-4
4. Anders Vister45:5614+3:184:16:4123-11
5. Anders Nordberg1:03:469+2:095:20:2714-9
6. Håvard Haga1:03:4814+6:346:24:1516+2
17OK Pan-Kristianstad 16:24:19
1. Simon Svensson1:09:472+0:011:09:472
2. Gernot Kerschbaumer1:22:3815+1:572:32:257+5
3. Fredrik Nilsson50:5028+3:133:23:1517+10
4. Simon Wikström48:4223+6:044:11:5719+2
5. Marek Schuster1:09:0321+7:265:21:0017-2
6. Björn Cederberg1:03:1912+6:056:24:19170
18Tullinge SK 16:24:20
1. Victor Imark1:10:1824+0:321:10:1824
2. Simon Imark1:21:535+1:122:32:113-21
3. Markus Adolfsson50:0623+2:293:22:1714+11
4. Joël Morgenthaler45:097+2:314:07:2612-2
5. Magnus Glännefors1:11:3929+10:025:19:0513+1
6. John Börjesson1:05:1517+8:016:24:2018+5
19Linköpings OK 16:24:44
1. Per Carlborg1:10:0712+0:211:10:0712
2. Erik Martinsson1:22:4318+2:022:32:5015+3
3. Jonas Lundgren49:1410+1:373:22:046-9
4. Maxime Bonneau45:2112+2:434:07:2511+5
5. Niklas Olsson1:14:1734+12:405:21:4219+8
6. Rasmus Elmelid1:03:0211+5:486:24:44190
20OK Linné 16:26:36
1. Jakob Andersson1:10:0611+0:201:10:0611
2. Jan Troeng1:22:2711+1:462:32:339-2
3. Erik Lind49:4017+2:033:22:1312+3
4. Olle Grywenz46:5019+4:124:09:0318+6
5. Olle Nilsson1:17:0339+15:265:26:0627+9
6. Miloš Nykodým1:00:308+3:166:26:3620-7
21Södertälje-Nykvarn OF 26:28:31
1. Davis Dislers1:09:573+0:111:09:573
2. Michal Olejnik1:24:1224+3:312:34:0920+17
3. Joakim Andén49:4218+2:053:23:5118-2
4. Erik Wigle52:0131+9:234:15:5220+2
5. Jakob Enmark1:06:2415+4:475:22:16200
6. Jesper Sjöblom1:06:1520+9:016:28:3121+1
22IFK Göteborg 26:28:59
1. Niclas Jonasson1:10:2227+0:361:10:2227
2. Jonas Pilblad1:22:147+1:332:32:3611-16
3. Andreas Sølberg49:3514+1:583:22:1110-1
4. Erik Engstrand46:4317+4:054:08:5414+4
5. John Persson1:13:2532+11:485:22:1921+7
6. Arvid Våg1:06:4021+9:266:28:5922+1
23Ärla IF 26:30:55
1. Henrik Jonsson1:10:0712+0:211:10:0712
2. Anatolijs Tarasovs1:31:2844+10:472:41:3541+29
3. Halvor Eid Nielsen48:535+1:163:30:2832-9
4. Jonathan Rosendahl46:2115+3:434:16:4924-8
5. Oscar Vångell1:08:5319+7:165:25:4223-1
6. Viktor Silvemark1:05:1316+7:596:30:55230
24Långhundra IF 16:33:28
1. Anton Sundgren1:10:3038+0:441:10:3038
2. Samuel Hedlund1:26:0731+5:262:36:3729-9
3. Robin Pousette55:5145+8:143:32:2837+8
4. Waldemar Andersson48:5824+6:204:21:2631-6
5. Simon Jakobsson1:04:1811+2:415:25:4424-7
6. Anton Forsberg1:07:4423+10:306:33:28240
25IK Hakarpspojkarna 26:36:28
1. Adam Granstedt1:10:1926+0:331:10:1926
2. Gustaf Sparrevik1:23:5823+3:172:34:1723-3
3. Oskar Ljungqvist50:1625+2:393:24:33230
4. Eric Hansson52:1733+9:394:16:5025+2
5. Markus Hederskog1:08:5118+7:145:25:4122-3
6. Albin Axelsson1:10:4728+13:336:36:2825+3
26Göteborg-Majorna OK 26:43:03
1. Joakim Eliasson1:10:3139+0:451:10:3139
2. Jonas Merz1:27:2335+6:422:37:5431-8
3. Viktor Runnby49:128+1:353:27:0627-4
4. Andreas Johansson49:4925+7:114:16:5526-1
5. Henrik Håkansson1:09:1822+7:415:26:1328+2
6. Robbie Anderson1:16:5034+19:366:43:0326-2
27Sävedalens AIK 26:46:02
1. Johan Wikström1:10:3240+0:461:10:3240
2. Vitaliy Gichko1:23:0820+2:272:33:4019-21
3. Fredrik Weihard50:1224+2:353:23:52190
4. Evgenij Zhahovskij56:1446+13:364:20:0629+10
5. Simon Larsson1:15:4436+14:075:35:5031+2
6. Anton Novichenko1:10:1227+12:586:46:0227-4
28OK Linné 26:51:39
1. Mats Troeng1:10:1824+0:321:10:1824
2. Henrik Löfås1:22:3513+1:542:32:5317-7
3. Johannes Ridefelt54:1836+6:413:27:1129+12
4. Mats Fröberg55:3041+12:524:22:4132+3
5. Daniel Carlson Bjernald1:13:0931+11:325:35:5031-1
6. Carl-Johan Högberg1:15:4932+18:356:51:3928-3
29OK Ravinen 16:52:39
1. Axel Granqvist1:10:1319+0:271:10:1319
2. Assar Hellström1:27:5838+7:172:38:1134+15
3. Love Berzell48:587+1:213:27:0928-6
4. Viktor Wohlgemuth56:5247+14:144:24:0136+8
5. Hannes Svahn1:27:4551+26:085:51:4639+3
6. Gustav Bergman1:00:539+3:396:52:3929-10
30IFK Lidingö SOK 26:53:08
1. Jere Sipponen1:10:3842+0:521:10:3842
2. Rasmus Palmqvist Aslaksen1:27:3136+6:502:38:0933-9
3. Rasmus Rörholt Theisen48:566+1:193:27:0526-7
4. Sixten Hillerhag50:0526+7:274:17:1027+1
5. Timo Mähönen1:08:5420+7:175:26:0426-1
6. Bryan Russel-Keely1:27:0442+29:506:53:0830+4
31OK Denseln 26:54:17
1. Albert Mollén1:10:2430+0:381:10:2430
2. Emil Kalered1:24:3827+3:572:35:0224-6
3. David Modig56:0946+8:323:31:1135+11
4. Hans Brolund50:1427+7:364:21:2530-5
5. Per Brolund1:09:1923+7:425:30:44300
6. Jonas Braam1:23:3339+26:196:54:1731+1
32Tullinge SK 26:57:38
1. Niklas Sundqvist1:13:0644+3:201:13:0644
2. Jörgen Ohlin1:30:2843+9:472:43:3443-1
3. Ruben Bryngelsson54:3839+7:013:38:1239-4
4. Emil Andersson52:5936+10:214:31:1138-1
5. Albin Andersson1:15:0735+13:305:46:18380
6. Olle Andersson1:11:2029+14:066:57:3832-6
33IFK Mora OK 27:00:49
1. Johan Lindberg1:10:2735+0:411:10:2735
2. Erik Folkesson Blom1:26:3134+5:502:36:5830-5
3. Jegor Kostylev54:2338+6:463:31:2136+6
4. Daniel Duhlbo52:1332+9:354:23:3434-2
5. Gustav Jonsson1:21:0646+19:295:44:4036+2
6. Per Holm1:16:0933+18:557:00:4933-3
34Rehns BK 17:00:54
1. Jesper Lysell1:09:4611:09:461
2. Fredrik Ingelsson1:29:1141+8:302:38:5735+34
3. Vladimir Tregubov51:3032+3:533:30:2731-4
4. Anders Johansson53:1337+10:354:23:4035+4
5. Charlie Stolt1:17:5041+16:135:41:30350
6. Walter Lagerhäll1:19:2437+22:107:00:5434-1
35OK Roxen 17:08:55
1. Hugo Lillieström1:12:5543+3:091:12:5543
2. Albin Lillieström1:25:0029+4:192:37:5532-11
3. Henrik Marmelid57:4948+10:123:35:4438+6
4. Mattias Zachrisson55:2940+12:514:31:1339+1
5. Jonas Andersson1:10:1328+8:365:41:2634-5
6. Erik Helander1:27:2943+30:157:08:5535+1
36Sundbybergs IK 17:11:35
1. Mårten Lundqvist1:18:3755+8:511:18:3755
2. David Mellin1:34:2646+13:452:53:0351-4
3. Simon Mellin1:04:2854+16:513:57:3150-1
4. Kristoffer Tengroth48:0921+5:314:45:4045-5
5. Morgan Karlsson1:17:2040+15:436:03:0043-2
6. Niklas Carlsson1:08:3525+11:217:11:3536-7
37OK Rodhen 17:11:38
1. Simon Andersson1:10:3541+0:491:10:3541
2. Martin Jansson1:29:0540+8:242:39:4036-5
3. Albin Olausson50:5329+3:163:30:3333-3
4. Emil Grehn57:3948+15:014:28:1237+4
5. Magnus Björk1:30:0053+28:235:58:1241+4
6. Torbjörn Jacobsson1:13:2631+16:127:11:3837-4
38Stora Tuna OK 27:17:55
1. Henning Sjökvist1:16:4552+6:591:16:4552
2. William Pommer1:24:4428+4:032:41:2939-13
3. Mattias Mårts56:4547+9:083:38:1440+1
4. Mattias Östberg57:5249+15:144:36:0643+3
5. Staffan Eriksson1:09:2124+7:445:45:2737-6
6. Peo Svensk1:32:2845+35:147:17:5538+1
39Attunda OK / IF Thor 17:24:00
1. Johan Persson1:21:2956+11:431:21:2956
2. Oskar Daniels1:23:1321+2:322:44:4244-12
3. Johannes Knutas55:3042+7:533:40:1241-3
4. Simon Martelius54:5738+12:194:35:09410
5. Thomas Pettersson1:28:5652+27:196:04:0544+3
6. Robert Pettersson1:19:5538+22:417:24:0039-5
40OK Kolmården 17:25:12
1. Ville Johansson1:15:0749+5:211:15:0749
2. Oskar Leinonen1:28:1239+7:312:43:1942-7
3. Josef Johansson58:4949+11:123:42:0844+2
4. Joel Sjödin1:08:5256+26:144:51:0046+2
5. Mikael Andersson1:09:3825+8:016:00:3842-4
6. Klas Johansson1:24:3441+27:207:25:1240-2
41Nydalens SK 27:25:29
1. Bojan Blumenstein1:10:037+0:171:10:037
2. Henrik Eijsink1:36:5950+16:182:47:0246+39
3. Sondre Ruud Bråten55:4144+8:043:42:43460
4. Halvor Tørnqvist Halden51:2630+8:484:34:0940-6
5. Lars Young Vik1:20:1944+18:425:54:28400
6. Sören Jonsson1:31:0144+33:477:25:2941+1
42OK Tisaren 27:31:03
1. Mathias Drage1:10:2836+0:421:10:2836
2. Daniel Attås1:24:3426+3:532:35:0224-12
3. Anton Hallor49:3715+2:003:24:3925+1
4. Jonatan Aronsson58:2050+15:424:22:5933+8
5. Ivan Forsgren1:12:5430+11:175:35:53330
6. Nils Aronsson1:55:1046+57:567:31:0342+9
43Finspångs SOK / Skogspojkarnas OK 17:36:54
1. Per Lindman1:14:1047+4:241:14:1047
2. Johan Wehlin1:38:4953+18:082:52:5950+3
3. Peter Ettling52:4533+5:083:45:4448-2
4. Thorsten Svensson1:10:3158+27:534:56:15480
5. Joakim Gustafsson1:23:1647+21:396:19:3146-2
6. Simon Lundin1:17:2335+20:097:36:5443-3
44Karlskrona SOK 17:40:01
1. Emil Folino1:15:1550+5:291:15:1550
2. Oscar Johansson1:24:3025+3:492:39:4537-13
3. Magnus Larsson1:01:1551+13:383:41:0043+6
4. Olof Ingemarsson1:04:1254+21:344:45:1244+1
5. Erik Vinblad1:42:0056+40:236:27:1248+4
6. Emil Pettersson1:12:4930+15:357:40:0144-4
44Nyköpings OK / OK Måsen 27:40:01
1. Felix Lindell Öhman1:33:2861+23:421:33:2861
2. Oskar Engman1:35:3749+14:563:09:0556-5
3. Oscar Arman1:03:2852+15:514:12:3353-3
4. William Nilsson52:3335+9:555:05:0650-3
5. Tomas Reibring1:16:0037+14:236:21:0647-3
6. Carl Carlsson1:18:5536+21:417:40:0144-3
46IFK Mora OK / Domnarvets GOIF / Leksands OK 37:40:14
1. Simonas Krepsta1:10:2633+0:401:10:2633
2. Johan Söderlund1:37:2251+16:412:47:4847+14
3. Ola Svahn54:2137+6:443:42:0945-2
4. Johan B Nordahl1:14:0460+31:264:56:1347+2
5. Fredrik Persson1:20:2145+18:446:16:3445-2
6. Johan Enges1:23:4040+26:267:40:1446+1
47Sundsvalls OK 18:06:15
1. Gustav Frænell1:26:3857+16:521:26:3857
2. Anders Axling1:32:4245+12:012:59:2054-3
3. Magnus Jonsson1:25:0257+37:254:24:22540
4. Lars Henriksson1:00:3253+17:545:24:5453-1
5. Erik Toomingas1:27:0450+25:276:51:5851-2
6. Jan Nordin1:14:17488:06:1547-4
48Gävle OK 18:18:31
1. Patrik Svedberg1:17:5053+8:041:17:5053
2. Lasse Jansson1:35:2248+14:412:53:1252-1
3. Erik Olsson1:19:1456+31:374:12:26520
4. Anders Enmark1:00:1751+17:395:12:4351-1
5. Anders L Olsson1:36:0654+34:296:48:4950-1
6. Mårten Olsson1:29:42508:18:3148-2
49OK Pan Århus 19:39:12
1. Rasmus Djurhuus1:10:2430+0:381:10:2430
2. Jonas Munthe1:40:0254+19:212:50:2648+18
3. Anders Konring55:2241+7:453:45:4849+1
4. Melker Folino3:31:1363+2:48:357:17:0154+5
5. Jonas Lüthje1:08:02598:25:0353-1
6. Anders Olesen1:14:09479:39:1249-4
Attunda OK / Hagaby GoIF Örebro 2ej godkänd
1. Johan Persson1:28:2158+18:351:28:2158
2. N Nej startej start
3. N Nej startej start
4. N Nej startej start
5. N Nej startej start
6. N Nej startej godkänd
Göteborg-Majorna OK 3ej godkänd
1. Måns Östmanej godkändej godkänd
2. Daniel Martinsson1:37:4952+17:08ej godkänd
3. Anders Axenborg55:3943+8:02ej godkänd
4. Andreas Persson1:00:2752+17:49ej godkänd
5. Viktor Stenssonej startej godkänd
6. Ola Jodalej startej godkänd
Hagaby GoIF Örebro 1ej godkänd
1. Viktor Larsson1:13:5746+4:111:13:5746
2. Love Sintring1:27:3337+6:522:41:3040-6
3. Harald Larssonej godkändej godkänd
4. Sebastian Månsson50:3628+7:58ej godkänd
5. Jakob Wallenhammar1:10:0427+8:27ej godkänd
6. Viktor Larssonej godkändej godkänd
IFK Lidingö SOK 3ej godkänd
1. Mattias Johansson1:10:2633+0:401:10:2633
2. Simon Schuster1:34:4847+14:072:45:1445+12
3. Erik Jansson54:5840+7:213:40:1241-4
4. Andrew Quin55:5242+13:144:36:0442+1
5. Ola Lindqvistej startej start
6. Andrew Quinej startej godkänd
IL Tyrving 2ej godkänd
1. Jim Øystein Nybråten1:10:2227+0:361:10:2227
2. Torbjørn Sagberg1:43:2657+22:452:53:4853+26
3. Erik Anderssonej startej start
4. Ådne Skjærstein56:1345+13:35ej start
5. Are Kristiansenej startej start
6. Espen Jakobsenej startej godkänd
Kils OK 1ej godkänd
1. Ludvig Eriksson1:10:1722+0:311:10:1722
2. David Risberg1:42:2956+21:482:52:4649+27
3. Jonathan Uller52:5634+5:193:45:4247-2
4. Viktor Skoog1:14:4661+32:085:00:2849+2
5. Sanna Skoog1:40:4755+39:106:41:15490
6. Jonas Ullerej startej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 2ej godkänd
1. Johan Nordlund1:10:1420+0:281:10:1420
2. Erik Rost1:22:3815+1:572:32:5216-4
3. Martin Hammarberg49:1612+1:393:22:089-7
4. Linus Bohman45:055+2:274:07:134-5
5. Ola Nyberg1:19:0143+17:245:26:1429+25
6. Lars Åkermanej startej godkänd
OK Klemmingen 1ej godkänd
1. Carl Pramlid1:18:3654+8:501:18:3654
2. Lars Soldagg1:44:5658+24:153:03:3255+1
3. Anders Granberg1:04:0453+16:274:07:3651-4
4. Simon Järpling1:10:2157+27:435:17:5752+1
5. Greger Bäckström1:58:0057+56:237:15:57520
6. Simon Martinssonej godkändej godkänd
OK Klemmingen 2ej godkänd
1. Jonas Svenssonej godkändej godkänd
2. Edvard Davidsson2:00:3160+39:50ej godkänd
3. Stefan Karlsson1:18:2360ej godkänd
4. Oscar Vagman1:15:2662+32:48ej godkänd
5. Peter Askeljung2:04:0258+1:02:25ej godkänd
6. Bart Van Wijngaardenej godkändej godkänd
OK Kåre 2ej godkänd
1. Albin Bergkvist1:16:1551+6:291:16:1551
2. Gustav Öhgrenej godkändej godkänd
3. Martin Mörsell1:06:3255+18:55ej godkänd
4. Lars Mattsson56:0743+13:29ej godkänd
5. Marcus Ramströmej startej godkänd
6. Johannes Öhgrenej startej godkänd
OK Linné 3ej godkänd
1. Viktor Janrikej godkändej godkänd
2. Olof Eriksson1:45:5359+25:12ej godkänd
3. Tuve Möller55:3859ej godkänd
4. Karl Grywenz1:13:1559+30:37ej godkänd
5. Ross Smith1:17:5342+16:16ej godkänd
6. Ruairi Short1:18:5349ej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
1. Hugo Dalhammer1:30:3160+20:451:30:3160
2. Sören Nilsson Påledal1:40:1855+19:373:10:4957-3
3. N Nej startej start
4. N Nej startej start
5. N Nej startej start
6. N Nej startej godkänd
OK Tisaren 1ej godkänd
1. Gustav Hindér1:10:2329+0:371:10:2329
2. Oskar Andrén1:23:5322+3:122:34:1622-7
3. Johan Aronsson53:0335+5:263:27:1930+8
4. Erik Fernlund48:3322+5:554:15:5220-10
5. Olle Josarp1:09:5526+8:185:25:4725+5
6. Filip Jacobssonej godkändej godkänd
Söders-Tyresö 1ej godkänd
1. Olle Carlsson1:15:0648+5:201:15:0648
2. Niklas Wraneej startej start
3. Fredrik Glänneforsej startej start
4. Johan Hedman56:1144+13:33ej start
5. Pär Svensson1:26:4349+25:06ej start
6. N Nej startej godkänd
Tullinge SK 3ej godkänd
1. Jonas Nordströmej godkändej godkänd
2. Christoffer Eskilsson2:02:1161+41:30ej godkänd
3. Johan Kärrström59:0950+11:32ej godkänd
4. Oskar Forsberg52:1834+9:40ej godkänd
5. Björn Normark1:16:4938+15:12ej godkänd
6. Björn Normarkej startej godkänd
Ärla IF / Bredaryds SOK / Robertsfors IK 3ej godkänd
1. Donald McCarthy1:30:2859+20:421:30:2859
2. Henrik Anderssonej godkändej godkänd
3. Lars Drageryd55:3258ej godkänd
4. Mats Walheim1:08:2755+25:49ej godkänd
5. Pontus Bierfeldt1:24:0448+22:27ej godkänd
6. N Nej startej godkänd
Järla Orientering 2ej start
1. N Nej startej start
2. N Nej startej start
3. N Nej startej start
4. N Nej startej start
5. N Nej startej start
6. N Nej startej start
KFUM Örebro OK 1ej start
1. Erik Lindgrenej startej start
2. Erik Grothej startej start
3. Erik Harlénej startej start
4. Fredrik Johnssonej startej start
5. Jacob Erikssonej startej start
6. Stefan Aronssonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser