Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stigtomtakavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Stigtomtakavlen
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: fredag 14 april 2017 - lördag 15 april 2017

D17E

67 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 12:24:09
Alona Sukharevska55:0416+2:3355:0416
Annie Forsberg39:1316+1:531:34:1717+1
Helena Jansson49:5212:24:091-16
2Domnarvets GOIF 12:24:18
Karolina Højsgaard55:0718+2:3655:0718
Elin Dahlin37:474+0:271:32:548-10
Emma Johansson51:242+1:322:24:182-6
3Järla Orientering 12:24:55
Emma Klingenberg52:31152:311
Stina Jansson40:2223+3:021:32:536+5
Karolin Ohlsson52:023+2:102:24:553-3
4OK Pan-Kristianstad 12:26:58
Nelly Carlsson55:1422+2:4355:1422
Elin Carlsson37:413+0:211:32:5510-12
Nicole Ljungdahl54:035+4:112:26:584-6
5IFK Mora OK 12:27:21
Anastasia Trubkina54:1811+1:4754:1811
Isabel Salén38:337+1:131:32:514-7
Kristin Löfgren54:306+4:382:27:215+1
6OK Kåre 12:27:27
Kajsa Risby54:073+1:3654:073
Matilda Andersson38:399+1:191:32:461-2
Lisa Risby54:417+4:492:27:276+5
7OK Tisaren 12:27:44
Lovisa Persson55:2525+2:5455:2525
Andrea Svensson38:4010+1:201:34:0515-10
Josefin Tjernlund53:394+3:472:27:447-8
8IFK Lidingö SOK 12:27:54
Emma Bjessmo54:085+1:3754:085
Matleena Boström38:4211+1:221:32:503-2
Helena Karlsson55:048+5:122:27:548+5
9Göteborg-Majorna OK 12:29:25
Kristine Berglia55:3430+3:0355:3430
Viktoria Ernstsson37:2011:32:548-22
Lina Strand56:319+6:392:29:259+1
10Nydalens SK 12:31:27
Siri Ulvestad54:073+1:3654:073
Malin Sørensen38:4211+1:221:32:492-1
Anne M Hausken Nordberg58:3815+8:462:31:2710+8
11OK Linné 12:31:31
Julia Ohlsson55:1120+2:4055:1120
Rebecka Olsson37:555+0:351:33:0612-8
Hilda Forsgren58:2512+8:332:31:3111-1
12OK Tisaren 22:31:51
Ellinor Eriksson53:402+1:0953:402
Marion Aebi39:2017+2:001:33:0011+9
Lilian Forsgren58:5116+8:592:31:5112+1
13IFK Lidingö SOK 22:32:47
Alice Hugosson55:3229+3:0155:3229
Linnéa Claesdotter37:212+0:011:32:536-23
Anna Bachman59:5418+10:022:32:4713+7
14Sävedalens AIK 12:34:17
Maria Magnusson55:1019+2:3955:1019
Camilla Engstrand39:2418+2:041:34:3418-1
Anastasia Denisova59:4317+9:512:34:1714-4
15Göteborg-Majorna OK 22:34:21
Emma Bergman57:1635+4:4557:1635
Runa Fremstad39:5420+2:341:37:1021-14
Anna Forsberg57:1110+7:192:34:2115-6
16IK Hakarpspojkarna 12:34:24
Alice Axelsson57:1737+4:4657:1737
Sophia Björnlinger39:5621+2:361:37:1324-13
Tova Olsson57:1110+7:192:34:2416-8
17OK Kåre 22:35:41
Jenny Eriksson55:0617+2:3555:0617
Ronja Björklund42:0627+4:461:37:1222+5
Vilma Von Krusenstierna58:2914+8:372:35:4117-5
18IFK Lidingö SOK 32:36:09
Julia Rajan55:2123+2:5055:2123
Sofia Törnqvist37:566+0:361:33:1714-9
Niina Hulkkonen1:02:5224+13:002:36:0918+4
19Stora Tuna OK 12:36:10
Anna Mårsell54:168+1:4554:168
Tilda Östberg38:358+1:151:32:514-4
Johanna Erlandsson1:03:1925+13:272:36:1019+15
20Ärla IF 12:36:52
Lisa Andersson55:1221+2:4155:1221
Emelie Larsson38:5914+1:391:34:1116-5
Julia Davidsson1:02:4123+12:492:36:5220+4
21Alfta-Ösa OK 12:38:11
Sara Eskilsson54:5812+2:2754:5812
Elin Kindlundh44:4735+7:271:39:4529+17
Josefine Heikka58:2613+8:342:38:1121-8
22Rehns BK / Skåneslättens OL 12:38:15
Ekaterina Ryazanova54:137+1:4254:137
Angelica Engström43:1029+5:501:37:2326+19
Kristin Olovsson1:00:5219+11:002:38:1522-4
23Göteborg-Majorna OK 32:39:17
Moa Enmark54:179+1:4654:179
Jennie Andersson41:1924+3:591:35:3619+10
Jolanta Kolosinska1:03:4126+13:492:39:1723+4
24OK Tisaren 32:41:09
Ellinor Tjernlund54:179+1:4654:179
Line Sølberg45:2637+8:061:39:4328+19
Rebecka Nylin1:01:2620+11:342:41:0924-4
25Södertälje-Nykvarn OF 12:42:14
Frida Jönsson Hellstadius58:2844+5:5758:2844
Jeanette Jönsson Hellstadius42:1428+4:541:40:4235-9
Tereza Janošíkova1:01:3221+11:402:42:1425-10
26Södertälje-Nykvarn OF 22:43:38
Amanda Kleijn54:096+1:3854:096
Anna Kindlundh38:5713+1:371:33:0612+6
Joana Wälti1:10:3237+20:402:43:3826+14
27Sävedalens AIK 22:46:02
Jenny Bengtsson55:2727+2:5655:2727
Stina Berg42:0025+4:401:37:27270
Lovisa Nilsson1:08:3533+18:432:46:02270
28Leksands OK 12:47:30
Maria Björklund58:4050+6:0958:4050
Marie Spångmyr42:0025+4:401:40:4034-16
Linda Lindkvist1:06:5030+16:582:47:3028-6
29Göteborg-Majorna OK 42:48:34
Kerstin Wadman57:2438+4:5357:2438
Anna Wallin43:1430+5:541:40:3833-5
Anna Niklasson1:07:5631+18:042:48:3429-4
30Hagaby GoIF Örebro 12:48:48
Elin Vinblad54:5812+2:2754:5812
Benita Hansson49:0652+11:461:44:0438+26
Josefine Wallenhammar1:04:4428+14:522:48:4830-8
31Tullinge SK 12:48:49
Amanda Berggren58:0341+5:3258:0341
Rebecka Heinrup39:0915+1:491:37:1222-19
Magdalena Van de Voorde1:11:3738+21:452:48:4931+9
32Domnarvets GOIF 22:49:02
Eva Elfving58:3648+6:0558:3648
Karin Elfving46:0741+8:471:44:4343-5
Sara Johansson1:04:1927+14:272:49:0232-11
33OK Linné / OK Roslagen 32:51:05
Samantha Saeger58:1943+5:4858:1943
Regina Kelly50:3856+13:181:48:5751+8
Rebecka Lindberg1:02:0822+12:162:51:0533-18
34Sävedalens AIK 42:52:36
Amilia Björklund55:0014+2:2955:0014
Lisa Palm44:5736+7:371:39:5731+17
Maria Tymoshchuk1:12:3942+22:472:52:3634+3
35OK Kolmården 12:52:49
Malin Leijon Lind55:2727+2:5655:2727
Lisa Berggren40:1122+2:511:35:3820-7
Anna Håkansson1:17:1148+27:192:52:4935+15
36OK Pan-Kristianstad 22:53:31
Pim Hedberg57:1635+4:4557:1635
Frida Emanuelsson46:5246+9:321:44:0840+5
Elise Josefsson1:09:2334+19:312:53:3136-4
37IF Thor 12:53:41
Lina Svärd57:0531+4:3457:0531
Annika Ridell50:0554+12:451:47:1046+15
Josefin Bengtsson1:06:3129+16:392:53:4137-9
38Nydalens SK 22:53:42
Ragne Wiklund55:2525+2:5455:2525
Anna Lampinen46:1642+8:561:41:4136+11
Magdalena Cermakova1:12:0139+22:092:53:4238+2
39Nyköpings OK 12:55:34
Kristin Hylander57:1332+4:4257:1332
Rebecka Hylander43:2231+6:021:40:35320
Ida Hylander1:14:5946+25:072:55:3439+7
40Göteborg-Majorna OK 52:56:28
Petra Wernersson58:3849+6:0758:3849
Frida Nero45:4838+8:281:44:2642-7
Louise Götfors1:12:0240+22:102:56:2840-2
41Tullinge SK 22:56:32
Ella Sjöberg57:1533+4:4457:1533
Frida Junegard46:4944+9:291:44:0438+5
Lin Normark1:12:2841+22:362:56:3241+3
42OK Linné 22:58:27
Lisa Rönnols1:03:3755+11:061:03:3755
Ulrika Lindstam44:4334+7:231:48:2050-5
Lovisa Larsson1:10:0736+20:152:58:2742-8
43Sundsvalls OK 12:59:31
Jenny Wegebro58:1442+5:4358:1442
Jonna Jungåker45:5439+8:341:44:0840-2
Annika Carlberg1:15:2347+25:312:59:3143+3
44Sävedalens AIK 33:00:50
Emma Andersson1:08:1760+15:461:08:1760
Klara Pålsson44:3333+7:131:52:5054-6
Märta Mollén1:08:0032+18:083:00:5044-10
45Sundsvalls OK 23:01:00
Hedwig Haas57:3240+5:0157:3240
Kadri Kalvo50:4557+13:251:48:1749+9
Sara Lundsten1:12:4343+22:513:01:0045-4
46OK Ravinen 23:01:06
Frida Forsberg1:04:2056+11:491:04:2056
Moa Westblad46:5448+9:341:51:1452-4
Tone Albrektsson1:09:5235+20:003:01:0646-6
47Linköpings OK 13:05:59
Kajsa Hammarström57:1533+4:4457:1533
Julia Modig Tjärnström50:0153+12:411:47:1647+14
Elisabeth Ahlgren1:18:4349+28:513:05:59470
48Katrineholms OK 13:12:00
Siri Jeppsson58:3447+6:0358:3447
Linn Lauridsen46:5246+9:321:45:2645-2
Ida Wadman1:26:3455+36:423:12:0048+3
49Karlskrona SOK 13:12:36
Moa Pettersson55:0315+2:3255:0315
Lisa Folino46:5045+9:301:41:5337+22
Maja Pettersson1:30:4358+40:513:12:3649+12
50Domnarvets GOIF 33:13:01
Maria Nilsson57:2639+4:5557:2639
Lena Eliasson39:5019+2:301:37:1625-14
Vilma Berger1:35:4561+45:533:13:0150+25
51Göteborg-Majorna OK 63:14:13
Alva Sellgren59:2151+6:5059:2151
Frida Andersson1:01:5962+24:392:01:2057+6
Hanna Persson1:12:5344+23:013:14:1351-6
52Ärla IF 33:14:30
Maria Wester1:07:1558+14:441:07:1558
Melina Toven45:5740+8:371:53:1255-3
Emma Kantarp1:21:1851+31:263:14:3052-3
53Tullinge SK 33:16:15
Sofia Sundström1:02:4453+10:131:02:4453
Elin Sundqvist51:2258+14:021:54:0656+3
Tina Junegard1:22:0952+32:173:16:1553-3
54IFK Mora OK 23:18:45
Evgeniya Ryapolova58:3246+6:0158:3246
Frida Lövgren48:5651+11:361:47:2848+2
Erika Duhlbo1:31:1759+41:253:18:4554+6
55Ärla IF 23:21:19
Sandra Karlsson Bierfeldt55:2224+2:5155:2224
Malin Bierfeldt44:2732+7:071:39:4930+6
Lovisa Onsbring Gustafson1:41:3063+51:383:21:1955+25
56Gävle OK 13:27:57
Pernilla Eriksson1:21:0964+28:381:21:0964
Ann-Sofi Karlsson52:1659+14:562:13:2561-3
Elisabet Enmark1:14:3245+24:403:27:5756-5
57Nydalens SK 43:29:16
Nina Karlsen1:16:1563+23:441:16:1563
Frida Bakken Ulseth50:0655+12:462:06:2160-3
Cristina Luis1:22:5553+33:033:29:1657-3
58IFK Lidingö SOK 43:37:23
Barbora Pijáková1:16:0962+23:381:16:0962
Ebba Ganslandt47:0249+9:422:03:1159-3
Ramona Åkermarck-Mähönen1:34:1260+44:203:37:2358-1
59Gotlands OF 13:58:05
Junia Birgersson1:08:1159+15:401:08:1159
Alice Olsson1:24:2065+47:002:32:3162+3
Emma Lindgren1:25:3454+35:423:58:0559-3
60IFK Lidingö SOK 54:13:30
Elin Jarlemark1:34:0165+41:301:34:0165
Karolina Bjärnlid1:11:0164+33:412:45:0264-1
Evelyn Wendelius1:28:2857+38:364:13:3060-4
61OK Österåker 14:18:54
Kristina Larsson1:42:0566+49:341:42:0566
Therese Nilsson59:2361+22:032:41:2863-3
Isabelle Sjöberg1:37:2662+47:344:18:5461-2
Gotlands OF 2ej godkänd
Anna Samelius59:3252+7:0159:3252
Ann-Charlotte Dahl1:02:5763+25:372:02:2958+6
Ylva Svangrenej godkändej godkänd
Nydalens SK 3ej godkänd
Maria Jonsson1:03:0154+10:301:03:0154
Monica Tørnqvist Halden48:4550+11:251:51:4653-1
Arianna Tauferej godkändej godkänd
OK Denseln 1ej godkänd
Jenny Björk58:3145+6:0058:3145
Lovisa Adolfsson46:4843+9:281:45:1944-1
N Nej startej godkänd
OK Kåre 3ej godkänd
Kajsa Mattsson1:04:2657+11:551:04:2657
Emma Forsbergej godkändej godkänd
Ronja Jungåker1:20:2650+30:34ej godkänd
OK Klemmingen 1ej godkänd
Norna Molinej godkändej godkänd
Charlotta Askeljung59:0660+21:46ej godkänd
Diana Soldagg1:27:2356+37:31ej godkänd
Tullinge SK 4ej godkänd
Lovisa Längheim1:16:0861+23:371:16:0861
N Nej startej start
N Nej startej godkänd
IFK Göteborg 1ej start
Elin Högstrandej startej start
Åsa Hellquistej startej start
Frida Bakkmanej startej start
IFK Göteborg 2ej start
N Nej startej start
N Nej startej start
N Nej startej start
OK Tisaren 4ej start
Helena Anderssonej startej start
Johanna Särnbrinkej startej start
N Nej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser