Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stigtomtakavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Stigtomtakavlen
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: fredag 14 april 2017 - lördag 15 april 2017

Nyköpings OK

15 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Nyköpings OK 2HD12 (14)1:13:39
1. Valdemar Hamilton23:20123:201
1. Vilgot Hellsten31:1918+7:5931:19
1. Ylva Lidehnej startfullföljt
2. Odin Ek22:58146:1810
3. Hanna Anängen27:214+2:151:13:3910
2Nyköpings OK 1H13-16 (16)2:08:29
1. Edvin Hellsten41:022+0:0341:022
1. Kasper Lagerström52:4511+11:4652:45
1. Oscar Ekenborg52:5012+11:5152:50
2. Isak Anängen41:504+5:551:22:5220
3. Philip Carlsson45:374+2:272:08:2920
2Nyköpings OK 1H120 (8)2:30:47
1. Henrik Anängen56:543+2:4456:543
2. Fredrik Ekenborg41:156+8:051:38:094+1
3. Magnus Johansson52:3812:30:472-2
3Nyköpings OK 1D13-16 (12)2:31:54
1. Emma Westerlund50:127+0:3550:125
1. Frida Jarding1:08:1417+18:371:08:14
1. Miranda Fredrikssonej godkändfullföljt
2. Caroline Guttke40:053+0:451:30:172-3
3. Alice Ek1:01:377+13:162:31:543+1
7Nyköpings OK 1H150 (13)2:18:56
1. Mats Hall52:146+10:1952:146
2. Per Carlsson34:214+5:321:26:358+2
3. Dan Nilsson52:219+14:292:18:567-1
7Nyköpings OK 1HD12 (14)1:39:00
1. Elvira Lindsten25:1410+1:5425:148
1. Tuva Dahlgren25:1612+1:5625:16
1. Elsa Brunberg31:1817+7:5831:18
2. Filippa Guttke31:358+8:3756:495-3
3. Emil Clashammar42:1111+17:051:39:007+2
8Nyköpings OK 3HD12 (14)1:48:47
1. Elias Ringdahl26:0514+2:4526:0510
1. Elin Järvall45:1226+21:5245:12
1. Isac Lidehnej startfullföljt
2. Albin Stensson41:3010+18:321:07:359-1
3. Emanuel Eriksson41:1210+16:061:48:478-1
10Nyköpings OK 1H17E (65)6:19:09
1. Samuel Keller1:10:059+0:191:10:059
2. Jens Wängdahl1:25:2230+4:412:35:2726+17
3. Ludvig Ek48:314+0:543:23:5822-4
4. Didrik Hall43:203+0:424:07:189-13
5. Daniel Nilsson1:03:448+2:075:11:028-1
6. Niklaus Rey1:08:0724+10:536:19:0910+2
14Nyköpings OK 3ÖPPEN STAFETT (34)2:21:41
1. Andrea Balakova47:4914+15:1947:4914
2. Kristin Källströmer28:2911+6:501:16:189-5
3. Mikael Guttke1:05:2325+27:102:21:4114+5
17Nyköpings OK 2ÖPPEN STAFETT (34)2:29:42
1. Sofie Hagberg51:5519+19:2551:5519
2. Mona Forsberg34:4622+13:071:26:4116-3
3. Eva-Lena Jonsson1:03:0123+24:482:29:4217+1
18Nyköpings OK 4ÖPPEN STAFETT (34)2:34:53
1. Erik Hellsten42:258+9:5542:258
2. Lovis Hellsten44:1229+22:331:26:3714+6
3. Sara Hellsten1:08:1627+30:032:34:5318+4
24Nyköpings OK 1ÖPPEN STAFETT (34)3:42:08
1. Maria Fredriksson1:29:4727+57:171:29:4727
2. Monica Carlsson38:5125+17:122:08:3825-2
3. Tomas Ringdahl1:33:3030+55:173:42:0824-1
39Nyköpings OK 1D17E (67)2:55:34
1. Kristin Hylander57:1332+4:4257:1332
2. Rebecka Hylander43:2231+6:021:40:35320
3. Ida Hylander1:14:5946+25:072:55:3439+7
44Nyköpings OK / OK Måsen 2H17E (65)7:40:01
1. Felix Lindell Öhman1:33:2861+23:421:33:2861
2. Oskar Engman1:35:3749+14:563:09:0556-5
3. Oscar Arman1:03:2852+15:514:12:3353-3
4. William Nilsson52:3335+9:555:05:0650-3
5. Tomas Reibring1:16:0037+14:236:21:0647-3
6. Carl Carlsson1:18:5536+21:417:40:0144-3
Nyköpings OK 2H13-16 (16)ej start
1. N Nej startej start
1. N Nej startej start
2. N Nej startej start
3. N Nej startej start
Nyköpings OK 1INSKOLNING (10)fullföljt
1. Alfons Ringdahl20:1220:12
1. Maja Dahlgren44:5544:55
1. Iris Källströmerej startfullföljt
2. Melker Clashammar17:5138:03
3. Tage Lindsten15:3353:36

OK Måsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
44Nyköpings OK / OK Måsen 2H17E (65)7:40:01
1. Felix Lindell Öhman1:33:2861+23:421:33:2861
2. Oskar Engman1:35:3749+14:563:09:0556-5
3. Oscar Arman1:03:2852+15:514:12:3353-3
4. William Nilsson52:3335+9:555:05:0650-3
5. Tomas Reibring1:16:0037+14:236:21:0647-3
6. Carl Carlsson1:18:5536+21:417:40:0144-3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser