Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herkules Skogsdåd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herkules Skogsdåd
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: lördag 1 april 2017

D21

3 380 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida Marie Næss BjørgulPaimion Rasti25:097:26
2Emma SilvennoinenPaimion Rasti26:23+1:147:48
3Elin ClassonOK Orinto27:31+2:228:08
4Miri Thrane ØdumIFK Göteborg28:11+3:028:20
5Anna Serralonga ArquésOK Skogshjortarna28:23+3:148:23
6Inga DambePaimion Rasti28:44+3:358:30
7Jenny JohanssonIFK Göteborg28:47+3:388:30
8Sanna SvenssonSävedalens AIK29:03+3:548:35
9Saara NorrgrannPaimion Rasti29:09+4:008:37
10Kristin OlovssonRehns BK29:44+4:358:47
11Liga ValdamaneRehns BK30:03+4:548:53
11Louise GötforsGöteborg-Majorna OK30:03+4:548:53
13Runa FremstadGöteborg-Majorna OK30:15+5:068:56
14Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK30:27+5:189:00
15Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK30:44+5:359:05
16Amanda BlennowFalköpings AIK OK30:47+5:389:06
17Nina TemyakovaPaimion Rasti31:06+5:579:12
18Julia DavidssonÄrla IF31:43+6:349:23
19Anna WallinGöteborg-Majorna OK31:44+6:359:23
20Lisa AnderssonÄrla IF32:39+7:309:39
21Anne HanssonMarkbygdens OK32:47+7:389:41
22Lovisa LemanGöteborgs SK33:05+7:569:47
23Maria HolmstrandOK Landehof33:38+8:299:57
24Elin HamreforsSävedalens AIK34:05+8:5610:05
25Sandra GrosbergaRehns BK34:37+9:2810:14
26Frida WallströmSävedalens AIK34:58+9:4910:20
27Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK35:00+9:5110:21
28Lydia MartinssonOK Tyr35:16+10:0710:26
29Frida AnderssonFalkenbergs OK37:08+11:5910:59
30Karin HåkanssonOK Gränsen37:47+12:3811:10
31Sofia EbermarkSävedalens AIK38:20+13:1111:20
32Amanda ClaessonSävedalens AIK39:36+14:2711:42
33Charlotte ThraneIFK Göteborg40:54+15:4512:06
34Elin TörnrothHjobygdens OK40:57+15:4812:06
35Alicia FribergFalköpings AIK OK42:19+17:1012:31
36Jessica NilssonOK Tyr42:54+17:4512:41
37Madeleine AttforsSävedalens AIK45:18+20:0913:24
38Angelica EngströmSkåneslättens OL46:16+21:0713:41
39Ida HyvönenOK Tyr47:26+22:1714:02
40Elin KarlssonLycksele IF48:10+23:0114:15
41Johanna HoltetOK Tyr53:31+28:2215:50
42Maria PollMölndal Outdoor IF57:39+32:3017:03
My WestlundOK Tyrej godkänd
Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubbej start
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKej start

H21

4 330 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl WalheimÄrla IF27:396:23
2Fredrik LöwegrenIFK Göteborg28:04+0:256:28
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK28:15+0:366:31
4Göran WinbladRehns BK28:48+1:096:39
5Robbin KantarpÄrla IF29:05+1:266:43
6Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK29:26+1:476:47
7Johan TörnrothHestra IF29:40+2:016:51
8Simon HedlundÄrla IF29:54+2:156:54
9Rickard NorlinKungälvs OK30:44+3:057:05
10Benjamin AnciauxOK Skogshjortarna30:52+3:137:07
11Jesper SjögrenHestra IF30:53+3:147:07
12Rudolfs ZernisÄrla IF31:14+3:357:12
13Fredrik IngelssonRehns BK31:25+3:467:15
13Johan OlsonIK Uven31:25+3:467:15
15Benjamin EdlundHestra IF31:26+3:477:15
16Viktor SilvemarkÄrla IF31:28+3:497:16
17Raivo KivlenieksRehns BK31:36+3:577:17
18Jesper LysellRehns BK31:43+4:047:19
19Desmond FranssenOK Skogshjortarna31:47+4:087:20
20Hans PerssonIFK Umeå32:09+4:307:25
21Karl LevinSävedalens AIK32:21+4:427:28
22Petter ErikssonÄrla IF32:36+4:577:31
23Halvor Eid NielsenÄrla IF32:38+4:597:32
24Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna32:50+5:117:34
25Johan LevinSävedalens AIK32:56+5:177:36
26Gustav BoquistIK Uven33:13+5:347:40
27Karl LarssonOK Skogshjortarna33:32+5:537:44
28Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna33:43+6:047:47
29Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna33:53+6:147:49
30Peter TudénIK Hakarpspojkarna34:43+7:048:01
31Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad34:49+7:108:02
32Harrison McCartneySävedalens AIK35:01+7:228:05
33Charlie StoltRehns BK35:15+7:368:08
34Johan WikströmSävedalens AIK35:41+8:028:14
35David RunemalmNybro OK35:49+8:108:16
36Fredrik WennermarkOK Skogsfalken35:53+8:148:17
37Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna36:30+8:518:25
38Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna36:37+8:588:27
39Simon LarssonSävedalens AIK36:39+9:008:27
40Victor AxbomOK Landehof36:46+9:078:29
41Johnny HålsjöVänersborgs SK36:49+9:108:30
42Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna36:58+9:198:32
43Kristian PalmIK Hakarpspojkarna37:25+9:468:38
44Anders LindbergOK Tyr37:34+9:558:40
45Markus OlinIK Hakarpspojkarna37:37+9:588:41
46Ilya BeliankaSävedalens AIK37:53+10:148:44
47Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna38:40+11:018:55
48Matti EnvallIK Hakarpspojkarna38:46+11:078:57
49David SvenssonSkåneslättens OL38:48+11:098:57
50Andreas RangertIK Hakarpspojkarna39:00+11:219:00
51Erik HanssonBredareds IF39:04+11:259:01
52Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna40:39+13:009:23
53Fredrik AnderssonIF Rigor40:47+13:089:25
54Patrik JohanssonHelsingborgs SOK40:57+13:189:27
55Jonathan RosendahlÄrla IF41:16+13:379:31
56Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:29+13:509:34
57Jostein KvaklandVaregg Fleridrett41:39+14:009:37
58Jesper NelsénFalkenbergs OK42:20+14:419:46
59Marcus OlssonFK Friskus-Varberg42:48+15:099:53
60John GabrielssonSävedalens AIK43:22+15:4310:00
61Calle StenbergOK Skogshjortarna43:25+15:4610:01
62Erik LundhRehns BK43:30+15:5110:02 Ladda ner rutt i gpx-format
63Andreas KarlssonSävedalens AIK43:46+16:0710:06
64Petter BergstedtMarkbygdens OK43:48+16:0910:06
65Filip HolmHalmstad OK45:11+17:3210:26
66Anton HemlinIK Uven45:12+17:3310:26
67Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna45:52+18:1310:35
68Patrik CorneliussonOK Löftan46:06+18:2710:38
69Andreas HermanssonOK Stigen48:47+21:0811:15
70Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK51:45+24:0611:57
71Jan GrahnIK Uven53:31+25:5212:21
72Aleksandr ManoilovJärfälla OK56:09+28:3012:58
73Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:01:05+33:2614:06
74Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:04:43+37:0414:56
75Filip LemanGöteborgs SK1:06:45+39:0615:24
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Fabian WennerbergOK Klyftamoej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej start
Jakob OdebladIFK Umeåej start
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej start
Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarnaej start
Emil AnderssonÄrla IFej start
Quentin RauturierOK Hällenej start
Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarnaej start
Johan HindérTolered-Utby Ol-klubbej start
Niklas HelmertzFrölunda OLej start
Christian HedqwistOK Tyrej start
Johan GustafssonOK Nackheej start

D20

3 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DjerfLerums SOK36:5410:53
2Emma RenbergSävedalens AIK54:24+17:3016:02
Klara DjerfLerums SOKej start

H20

3 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar SörqvistMarkbygdens OK27:428:11
2Douglas Fransson LeeOK Alehof28:24+0:428:24
3Hugo ThunbergOK Alehof32:36+4:549:38
4Vilhelm MelkstamLerums SOK33:50+6:0810:00
5Oskar ErikssonOK Älgen50:38+22:5614:58
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D18

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK31:419:30
2Isa LundqvistJärfälla OK40:57+9:1612:17
3Elina HansonKungälvs OK41:16+9:3512:23
4Maja GunnarssonLerums SOK42:40+10:5912:48
5Linn LugneKils OK44:15+12:3413:17
6Lina ErdeliusIF Rigor51:22+19:4115:25
7Elin HermanssonKungälvs OK52:57+21:1615:54
Isabella LagoGöteborg-Majorna OKej godkänd
Selma MoqvistLerums SOKej godkänd
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H18

3 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William LundstedtMullsjö SOK24:027:13
2Walter LagerhällRehns BK26:36+2:347:59
3Oskar NymanOK Tyr27:07+3:058:08
4Simon BjörklundLindebygdens OK29:32+5:308:52
5Axel BlomFrölunda OL30:15+6:139:05
6Felix FalkGöteborg-Majorna OK31:36+7:349:29
7Albin BjörnuddIFK Umeå33:22+9:2010:01
8Martin LammFrölunda OL35:15+11:1310:35
9Erik ErikssonOK Älgen36:42+12:4011:01
10Samuel AxelsonOK Tyr39:27+15:2511:50
11Erik LundStenungsunds OK40:23+16:2112:07
12Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK49:16+25:1414:47
Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Edvin LjungbergSjövalla FKej start

D16

3 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK29:348:47
2Milja VäätäjäPaimion Rasti30:27+0:539:03
3Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK32:05+2:319:32
4Märta LjungbergSjövalla FK35:21+5:4710:31
5Thea FagerströmIFK Göteborg36:10+6:3610:45
6Olivia AspIFK Göteborg41:53+12:1912:27
7Lovisa MoqvistLerums SOK42:01+12:2712:30
8Maria LogrenSjövalla FK42:07+12:3312:32
9Emely WeihartHestra IF44:38+15:0413:17
10Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK57:41+28:0717:10
11Lisa FalkGöteborg-Majorna OK1:06:50+37:1619:53
Kajsa NormanSävedalens AIKej godkänd
Matilda HagstrandLerums SOKej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej start
Tilda MelkstamLerums SOKej start
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start

H16

3 360 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl JosefssonSävedalens AIK24:427:21
2Samuel PihlströmOK Landehof26:51+2:097:59
3Alfred PetterssonMullsjö SOK27:01+2:198:02
4Hugo StrömMullsjö SOK27:04+2:228:03
5Isak OlssonStigsökarna27:05+2:238:03
6Hugo SetthagenOK Tranan27:07+2:258:04
7Arvid AronssonOK Kroppefjäll28:46+4:048:33
8Olle BergstedtMarkbygdens OK28:47+4:058:33
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK29:18+4:368:43
10Jakob GunnarssonLerums SOK30:49+6:079:10
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK35:41+10:5910:37
12Nils KörleOK Landehof36:01+11:1910:43
13Edvin NilssonKungälvs OK41:38+16:5612:23
14Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb42:13+17:3112:33
15Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK44:31+19:4913:14
16Adam OlssonSjövalla FK46:59+22:1713:58
17Wilmer HolmqvistSjövalla FK57:42+33:0017:10
18Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb59:54+35:1217:49
19Gustav BohmanOK Orinto1:02:27+37:4518:35
20Mattias LauriFK Herkules1:05:43+41:0119:33
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D16 Kort

2 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova LarssonLerums SOK45:2515:23
2Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK47:01+1:3615:56
3Rebecka StenholdtFK Herkules1:10:50+25:2524:00

H16 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK49:0117:11

D14

2 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK24:558:44
2Olivia LundstedtSjövalla FK28:04+3:099:50
3Elina ReinholdssonOK Alehof32:05+7:1011:15
4Ebba NäsmanLerums SOK34:00+9:0511:55
5Anna SvarfvarSjövalla FK34:57+10:0212:15
6Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb39:42+14:4713:55
7Tuva ÖhgrenSävedalens AIK44:14+19:1915:31
8Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb46:26+21:3116:17
9Molly GranängKungälvs OK47:52+22:5716:47
10Ida KilnäsSjövalla FK48:10+23:1516:54
11Matilda WallströmSävedalens AIK51:59+27:0418:14
12Maria GergelyFK Herkules56:34+31:3919:50
13Elina FredmanOK Skogshjortarna1:07:32+42:3723:41
14Kristina BohmanOK Orinto1:15:14+50:1926:23
Rebecka PihlströmOK Landehofej godkänd
Filippa FagerströmIFK Göteborgej start
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start
Elsa KarlssonOK Landehofej start
Matilda AspIFK Göteborgej start

H14

2 950 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK23:207:54
2Jacob MikkelsenHorsens OK23:57+0:378:07
3Arvid SkeppSävedalens AIK24:27+1:078:17
4Anton KastrupFK Herkules26:01+2:418:49
5William SturessonLerums SOK26:49+3:299:05
6Alfred ErdeliusIF Rigor27:33+4:139:20
7Gunnar FovaeusSävedalens AIK31:55+8:3510:49
8David AlménTrollhättans SOK33:21+10:0111:18
9Melker ÅkessonOK Landehof34:50+11:3011:48
10Karl GranforsOK Landehof35:23+12:0311:59
11Victor BeischerIK Uven36:10+12:5012:15
12Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb37:33+14:1312:43
13Joel RingströmOK Landehof38:27+15:0713:02
14Jacob GrahnIK Uven38:32+15:1213:03
15Johan Wall JungbjerGöteborgs SK39:10+15:5013:16
16Lowe HammarFK Herkules39:16+15:5613:18
17Ebbe HolmqvistSjövalla FK39:45+16:2513:28
18Tom Axel EkenstråleFK Herkules43:29+20:0914:44
19Ivar LampaIF Rigor44:48+21:2815:11
20Johan LundStenungsunds OK47:22+24:0216:03
21Hannes EssungerSjövalla FK49:47+26:2716:52
22Jakob AspIFK Göteborg53:58+30:3818:17
23Simon AlfredssonLerums SOK56:19+32:5919:05
24Albin KruseIF Rigor1:08:46+45:2623:18
25Axel BjörkmanSjövalla FK1:45:57+1:22:3735:54
Alvin OllanderOK Landehofej start

D14 Kort

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd

H14 Kort

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alexander HöglindFK Herkules45:5619:22
2Simon LjungkvistOK Alehof51:51+5:5521:52
3Erik WettergrenIK Uven1:11:07+25:1130:00
4Erik KlerforsFK Herkules1:28:23+42:2737:17

D12

2 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna29:5612:37
2Miranda WallströmSävedalens AIK31:36+1:4013:20
3Emilia LundstedtSjövalla FK31:42+1:4613:22
4Wilma ReinholdssonOK Alehof31:43+1:4713:22
5Elsa MoqvistLerums SOK32:16+2:2013:36
6Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb34:32+4:3614:34
7Audrey HanssonFrölunda OL34:35+4:3914:35
8Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg34:41+4:4514:38
9Signe HördegårdhIFK Göteborg38:17+8:2116:09
10Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK40:07+10:1116:55
11Lisa MossbergFK Herkules43:23+13:2718:18
12Julia BogeOK Alehof43:40+13:4418:25
13Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK1:12:07+42:1130:25
Anna-Lisa KinellIFK Göteborgej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maja TorseinFrölunda OLej start
Jennifer StigssonTrollhättans SOKej start
Johanna PihlströmOK Landehofej start

H12

2 410 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan22:379:23
2Marcus LammFrölunda OL24:23+1:4610:07
3Tim MartnerFrölunda OL24:47+2:1010:17
4Fabian AlinderSjövalla FK24:51+2:1410:18
5Emil LindbladSävedalens AIK25:22+2:4510:31
6Tom WeihartHestra IF27:50+5:1311:32
7Emil SeldénIF Rigor28:36+5:5911:52
8Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK28:54+6:1711:59
9Liam HogedalVänersborgs SK29:14+6:3712:07
10Hannes PerssonFK Herkules30:47+8:1012:46
11Isak TörnströmFK Friskus-Varberg33:07+10:3013:44
12Linus AlinderSjövalla FK33:43+11:0613:59
13Alfred KjellénHelsingborgs SOK33:50+11:1314:02
14Isak LemurellSjövalla FK36:37+14:0015:11
15Melwin ArvidssonIF Rigor39:35+16:5816:25
16Olle FlorénIF Rigor41:19+18:4217:08
17Simon GrahnIK Uven43:28+20:5118:02
18David RothamelTolered-Utby Ol-klubb45:09+22:3218:44
19Martin EkFrölunda OL46:16+23:3919:11
20Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb53:25+30:4822:09
21Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb56:48+34:1123:34
22Samuel RingströmOK Landehof59:16+36:3924:35
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Noah BjörklundSjövalla FKej godkänd
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start

D12 Kort

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nathalie RingströmRydboholms SK21:1311:03
2Julia SvarfvarSjövalla FK24:16+3:0312:38
3Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK25:28+4:1513:15
4Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb27:02+5:4914:04
5Hanna SchälinOK Alehof28:10+6:5714:40
6Ella BergelindFK Herkules28:38+7:2514:54
7Alice OlssonMölndal Outdoor IF31:14+10:0116:16
8Elin SalbergIK Uven41:16+20:0321:29

H12 Kort

1 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak NilssonOK Landehof18:589:55
2Elias LauriFK Herkules22:36+3:3811:49
3Theo FredmanOK Skogshjortarna44:52+25:5423:29
Isak ÖgrenSävedalens AIKej godkänd

D10

1 910 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova JohanssonFK Friskus-Varberg17:279:08
2Amy JohanssonIK Uven19:25+1:5810:09
3Hedda  RoosIFK Göteborg22:17+4:5011:40
4Vera HöglundSjövalla FK22:43+5:1611:53
5Elina KarlssonFK Herkules23:59+6:3212:33
6Signe KullmanOK Alehof24:24+6:5712:46
7Alma KjellénHelsingborgs SOK26:03+8:3613:38
8Edith HolmstrandOK Landehof29:34+12:0715:28
9Sonja BertsOK Alehof32:48+15:2117:10
10Stella TormenaFK Herkules35:33+18:0618:36
11Maja NordelöfMölndal Outdoor IF37:42+20:1519:44
12Sonia KurashovaFK Åsen41:36+24:0921:46
13Ellen RubendahlFrölunda OL45:12+27:4523:39
14Selma PerssonFK Herkules47:46+30:1925:00
Emelina HolmqvistSjövalla FKej start

H10

1 920 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK15:238:00
2Emil SkeppSävedalens AIK16:05+0:428:22
3Filip ValentinGöteborg-Majorna OK17:32+2:099:07
4Albin SvenssonFK Herkules17:38+2:159:11
5Gustav AspIFK Göteborg18:22+2:599:33
6Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:27+4:0410:07
7Ivar LingstenMölndal Outdoor IF19:38+4:1510:13
8Harald MartnerFrölunda OL19:39+4:1610:14
9Gabriel HogedalVänersborgs SK23:35+8:1212:16
10Rasmus GranängKungälvs OK25:24+10:0113:13
11Emil WalleniusFrölunda OL25:37+10:1413:20
12Simon KilnäsSjövalla FK27:52+12:2914:30
13Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb28:32+13:0914:51
14Albert EdgrenSjövalla FK29:13+13:5015:13
15Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb29:45+14:2215:29
16Theander HulthénMölndal Outdoor IF30:18+14:5515:46
17Nils AndreassonIFK Göteborg39:01+23:3820:19
18Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb54:21+38:5828:18
Malte LjungkvistOK Alehofej godkänd
Hugo BoqvistMölndal Outdoor IFej start

D35

3 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK36:1610:53
2Anna MartnerFrölunda OL37:12+0:5611:10
3Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK45:55+9:3913:47
Emelie SvalinVänersborgs SKej start

H35

4 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HöijeGöteborg-Majorna OK33:337:49
2Erik LindgrenSävedalens AIK36:31+2:588:30
3Stefan RoosIFK Göteborg37:55+4:228:50
4Erik RåbergOK Tyr39:32+5:599:12
5Martin AnderssonSjövalla FK44:06+10:3310:16
6Daniel NybergMölndal Outdoor IF49:13+15:4011:28
7Erik HulthénMölndal Outdoor IF51:17+17:4411:57
8Kristian AndersonGöteborgs SK1:06:28+32:5515:29
Michael PerssonIF Hagenej start

D40

3 390 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK31:149:12
2Lotta SaetreOK Landehof34:40+3:2610:13
3Karolina WildheimMölndal Outdoor IF35:34+4:2010:29
4Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof37:51+6:3711:09
5Anna NordelöfMölndal Outdoor IF39:18+8:0411:35 Ladda ner rutt i gpx-format
6Katrin SkeppSävedalens AIK40:48+9:3412:02
7Malin BruhnIF Rigor45:52+14:3813:31
8Elin TudénIK Hakarpspojkarna47:45+16:3114:05
9Gunilla FredmanOK Skogshjortarna55:18+24:0416:18
10Martina StigssonTrollhättans SOK55:54+24:4016:29
11Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:51+43:3722:04
Marie CarlssonFrölunda OLej godkänd
Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej start

H40

3 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MartnerFrölunda OL27:057:06
2Sven GranforsOK Landehof30:22+3:177:58
3Magnus HanssonOK Löftan31:39+4:348:18
4Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK31:51+4:468:21
5Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb37:55+10:509:57
6Stefan KinellIFK Göteborg38:20+11:1510:03
7Per RubendahlOK Skogshjortarna40:56+13:5110:44
8Johan LingstenMölndal Outdoor IF43:09+16:0411:19
9Henrik PetterssonGustavsbergs OK44:21+17:1611:38
10Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro45:18+18:1311:53
11Magnus EliassonFK Friskus-Varberg48:28+21:2312:43
12Magnus AlinderSjövalla FK52:03+24:5813:39
13Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:08:52+41:4718:04
Niklas FlorénIF Rigorej godkänd

D45

2 830 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof31:1211:01
2Camilla ÖhgrenSävedalens AIK31:54+0:4211:16
3Irene MikkelsenHorsens OK33:24+2:1211:48
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK35:44+4:3212:37
5Åse FuxborgSjövalla FK35:56+4:4412:41
6Susanne BerghMölndal Outdoor IF37:35+6:2313:16
7Linda GunnarssonLerums SOK37:53+6:4113:23
8Karolina MelkstamLerums SOK39:25+8:1313:55
9Mia JodalGöteborg-Majorna OK41:06+9:5414:31
10Cecilia FlakbergIFK Göteborg43:10+11:5815:15
11Maria AspIFK Göteborg46:37+15:2516:28
12Camilla WeihartOK Orinto46:47+15:3516:31
13Malin LammFrölunda OL46:52+15:4016:33
14Malin JohanssonFK Friskus-Varberg47:28+16:1616:46
15Malin AlfredssonLerums SOK57:37+26:2520:21
16Anna BeischerIK Uven1:10:38+39:2624:57

H45

3 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens ArvidssonIF Rigor30:027:52
2Nichlas WallströmSävedalens AIK30:56+0:548:07
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK33:00+2:588:39
4Peter DellmingIFK Göteborg34:04+4:028:56
5Peter AspIFK Göteborg35:15+5:139:15
6Martin WildheimMölndal Outdoor IF36:17+6:159:31
7Fredrik BergIF Rigor36:26+6:249:33
8Martin SvenssonMarkbygdens OK37:39+7:379:52
8Thomas KarlssonOK Landehof37:39+7:379:52
10Emil ErdeliusIF Rigor37:53+7:519:56
11Pär MoqvistLerums SOK38:20+8:1810:03
12Henrik EssungerSjövalla FK38:50+8:4810:11
13Stefan LemurellSjövalla FK39:11+9:0910:17
14Anders ThulinKungälvs OK43:39+13:3711:27
15Henrik MelkstamLerums SOK44:54+14:5211:47
16Mads MikkelsenHorsens OK46:13+16:1112:07
17Fredrik PlumppuHestra IF46:22+16:2012:10
18Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK47:22+17:2012:25
19Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK48:14+18:1212:39
20Johan HanssonOK Löftan49:41+19:3913:02
21Claes SetthagenOK Tranan49:56+19:5413:06
22Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF50:08+20:0613:09
23Ronnie BohmanOK Orinto53:10+23:0813:57
24Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb54:53+24:5114:24
25Ola SteneborgOK Orinto1:02:37+32:3516:26
26Martin KruseIF Rigor1:04:12+34:1016:51
27Tomas FridénOK Gränsen1:05:00+34:5817:03
Martin AhlqvistFrölunda OLej start
Johan ZettergrenGöteborg-Majorna OKej start

D50

2 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll31:5111:15
2Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK32:29+0:3811:28
3Elisabet EnmarkGävle OK33:13+1:2211:44
4Eva PedersenOK Skogshjortarna35:19+3:2812:28
5Sari HåkanssonOK Gränsen37:28+5:3713:14
6Marita FilipssonMarkaryds FK45:21+13:3016:01
7Ulrika JohanssonOK Löftan46:34+14:4316:27
8Anne SvantessonHjärnarps OL48:32+16:4117:08
9Katarina AlmehedFrölunda OL49:36+17:4517:31
10Nina DjerfLerums SOK55:01+23:1019:26
11Marie WideFrölunda OL1:24:05+52:1429:42
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej start

H50

3 390 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg25:317:31
2Thomas AspIFK Göteborg26:10+0:397:43
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK30:18+4:478:56
4Joachim FribergFalköpings AIK OK32:08+6:379:28 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lars BjörkingOK Skogshjortarna32:40+7:099:38
6Kent KlassonHestra IF33:47+8:169:57
7Lars SvantessonHjärnarps OL35:14+9:4310:23
8Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna36:25+10:5410:44
9Richard BlomFrölunda OL39:07+13:3611:32
10Mikael JungbjerGöteborgs SK39:11+13:4011:33
11Johan WettergrenIK Uven39:51+14:2011:45
12Christer BorgGöteborg-Majorna OK40:15+14:4411:52
13Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg40:30+14:5911:56
14Lars-Gunnar WalleniusFrölunda OL40:59+15:2812:05
15Torbjörn GrahnIK Uven41:59+16:2812:23
16Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK43:02+17:3112:41
17Lars LjungbergSjövalla FK44:50+19:1913:13
18Patrick DjerfLerums SOK50:20+24:4914:50
19Magnus PedersenOK Skogshjortarna51:08+25:3715:05
20Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb52:16+26:4515:25
21Jonatan LampaIF Rigor53:15+27:4415:42
22Phil MullinsSjövalla FK57:05+31:3416:50
23Graham KempGöteborg-Majorna OK1:01:50+36:1918:14
24Olle SjöforsOK Älme1:09:43+44:1220:33
Erik RuotsalainenFrölunda OLej godkänd
Magnus OhlssonSjövalla FKej godkänd
Ulf AlmehedFrölunda OLej godkänd
Rasmus ØdumIFK Göteborgej start
Odd WallumSävedalens AIKej start

D55

2 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK33:2011:46
2Lena ErikssonElfsborg SOK33:49+0:2911:56
3Britta SahlinVänersborgs SK41:47+8:2714:45
4Lena FromIK Stern42:48+9:2815:07
5Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb44:27+11:0715:42
6Leila LjunggrenMarkbygdens OK50:41+17:2117:54
7Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK52:11+18:5118:26
8Karin HelmertzFrölunda OL1:06:56+33:3623:39
9Lisa LarssonSjövalla FK1:17:07+43:4727:14
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarnaej start

H55

3 330 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per GustavssonGöteborg-Majorna OK28:568:41
2Jörgen IvarssonHestra IF31:43+2:479:31
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:26+3:309:44
4Pär ClaessonSävedalens AIK33:25+4:2910:02
5Andrew LagoGöteborg-Majorna OK33:30+4:3410:03
6Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK34:46+5:5010:26
7Per FlakbergIFK Göteborg35:07+6:1110:32
8Anders AxelssonOK Skogsvargarna36:45+7:4911:02
9Magnus WideFrölunda OL36:58+8:0211:06
10Thomas AttforsSävedalens AIK37:02+8:0611:07
11Johnny NimvikLunds OK39:13+10:1711:46
12Stefan SjöblomFrölunda OL39:31+10:3511:52
13Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK41:39+12:4312:30
14Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK41:51+12:5512:34
15Per-Arne WahlgrenSjövalla FK42:44+13:4812:49
16Anders EnmarkGävle OK43:05+14:0912:56
17Per-Martin JohanssonIF Rigor44:07+15:1113:14
18Leif SandahlOK Tyr44:25+15:2913:20
19Håkan LarssonLjungskile FK55:32+26:3616:40
20Håkan HåkanssonOK Gränsen1:00:35+31:3918:11
21Jan SveideIF Hagen1:02:56+34:0018:53
22Henrik AlbahnLyngby OK1:04:22+35:2619:19
23Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:08:23+39:2720:32
Torbjörn AlmgrenGöteborgs SKej godkänd
Jonas KarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start

D60

2 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK32:3113:26
2Anne KaillIK Omega38:30+5:5915:54
3Anneli Brander NilssonStenungsunds OK42:13+9:4217:26
4Gunilla HogedalVänersborgs SK42:46+10:1517:40
5Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna54:57+22:2622:42
6Marita LarssonMarkbygdens OK55:37+23:0622:58
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK58:35+26:0424:12
8Kerstin Haugen LundStenungsunds OK1:01:01+28:3025:12
9My EngströmLerums SOK1:12:12+39:4129:50
Birgitta LööfGöteborg-Majorna OKej godkänd

H60

3 390 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus RehnSävedalens AIK33:159:48
2Tomas KarlssonOK Skogshjortarna33:20+0:059:49
3Mikael BodénMarkbygdens OK34:35+1:2010:12
4Örjan WängdahlOK Gipen35:14+1:5910:23 Ladda ner rutt i gpx-format
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK36:43+3:2810:49
6Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK37:09+3:5410:57
7Karl SchneiderMölndal Outdoor IF37:16+4:0110:59
8Lars EkbergTrollhättans SOK39:10+5:5511:33
9Sven-Åke AnderssonIF Rigor42:14+8:5912:27
10Bill AnderssonI 15 IF46:12+12:5713:37
11Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK49:02+15:4714:27
12Hans EkbergTrollhättans SOK49:10+15:5514:30
13Christer Brander NilssonStenungsunds OK50:12+16:5714:48
14Bernt AnderssonIF Rigor52:51+19:3615:35
15Björn BorgGöteborg-Majorna OK54:55+21:4016:11
16Arne LundStenungsunds OK56:43+23:2816:43
17Jan ArvidssonOK Skogshjortarna58:22+25:0717:13
18Lars LarssonSjövalla FK59:08+25:5317:26
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd

D65

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK29:4712:18
2Karin AxelssonIK Uven37:24+7:3715:27
3Ingela NelsénFalkenbergs OK38:50+9:0316:02
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:37+17:5019:40
5Ingegerd OlssonOK Alehof50:13+20:2620:45
6Marion HallstenUddevalla OK55:03+25:1622:44
7Eva BlomströmIK Stern58:48+29:0124:17
Lotta BörjessonSävedalens AIKej godkänd
Maria NorellFrölunda OLej godkänd

H65

2 890 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL28:019:41
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:17+0:169:47
3Bo HerderssonMarkbygdens OK28:26+0:259:50
4Lars HogedalVänersborgs SK32:41+4:4011:18
5Sten BlomströmIK Stern33:28+5:2711:34
6Kalle LindqvistVäxjö OK34:26+6:2511:54
7Kent ErikssonLerums SOK34:30+6:2911:56
8Björn EngströmLerums SOK35:14+7:1312:11
9Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubb37:49+9:4813:05
10Sören SvenssonSjövalla FK38:42+10:4113:23
11Lennart AnderssonGöteborgs SK40:31+12:3014:01
12Christer SamuelssonOK Löftan50:19+22:1817:24
13Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb50:45+22:4417:33
14Sten OlssonOK Alehof52:39+24:3818:13
15Lars ÖsterbergSävedalens AIK59:31+31:3020:35
Sten HelmertzFrölunda OLej godkänd
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej start

D70

2 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer35:2614:53
2Christina SchedwinIK Stern38:17+2:5116:05
3Ulla LindheIK Stern39:43+4:1716:41
4Gunnel SvenssonIK Ymer41:26+6:0017:24
5Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK43:36+8:1018:19
6Britt RangertIK Ymer46:11+10:4519:24
7Ingrid HermanssonIK Ymer50:10+14:4421:04
8Margareta LarssonOK Njudung50:25+14:5921:11
9Rosa JohanssonIK Uven51:48+16:2221:45
10Ylva HäggströmIF Rigor59:26+24:0024:58
Ingrid Rex WallströmOK Landehofej godkänd

H70

2 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK33:3611:23
2Torbjörn WikströmOK Orinto36:21+2:4512:19
3Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb38:17+4:4112:58
4Anders ClaessonIFK Mora OK38:33+4:5713:04
5Lennart AlmströmIK Stern38:53+5:1713:10
6Hans M CarlssonIFK Göteborg39:16+5:4013:18
7Lars FinbomOK Landehof39:28+5:5213:22
8Stig OvelandValbo AIF39:42+6:0613:27
9Kalle JohanssonOK Skogshjortarna40:28+6:5213:43
10Göran BengtssonTockarps IK41:10+7:3413:57
11Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL41:48+8:1214:10
12Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna42:55+9:1914:32
13Olof KarlssonUddevalla OK46:22+12:4615:43
14Bengt-Åke SvenssonIK Ymer48:47+15:1116:32
15Benny IvarssonFjärås AIK51:22+17:4617:24
16Kjell JeppsonIF Rigor53:30+19:5418:08
17Bengt MattssonOK Orinto55:56+22:2018:57
18Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb57:02+23:2619:20
19Jan LarssonSävedalens AIK59:12+25:3620:04
20Lennart SturessonVästerviks OK1:01:02+27:2620:41
21Steffen HäggströmIF Rigor1:01:08+27:3220:43
22Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:02:28+28:5221:10
23Sture GrytheimElfsborg SOK1:02:41+29:0521:14
24Christer WestbergIFK Göteborg1:03:04+29:2821:22
Lars TuvessonUlricehamns OKej start

D75

1 890 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK40:5521:38
2Gull-Britt GrönbergKungälvs OK52:20+11:2527:41
3Gunnel BörjessonIK Uven54:52+13:5729:01
4Inga PerssonOK Skogshjortarna1:11:34+30:3937:51
5Elvy BörjessonOK Alehof1:25:44+44:4945:21
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej godkänd

H75

2 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL38:0012:52
2Stig-Ove TollIK Stern40:14+2:1413:38
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna40:16+2:1613:38
4Gösta LindqvistOK Löftan42:42+4:4214:28
5Henrik HvoslefIK Stern44:25+6:2515:03
6Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK45:09+7:0915:18
7Roland BrandshageSävedalens AIK52:33+14:3317:48
8Rune ArvidssonMarkbygdens OK53:48+15:4818:14
9Karl-Axel JohanssonIK Uven55:06+17:0618:40

D80

1 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne GrahnGöteborgs SK52:2427:43

H80

2 380 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad48:0720:13
2Leif EdsandSävedalens AIK48:34+0:2720:24
3Agne ÖstenssonSävedalens AIK52:06+3:5921:53
4Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb55:03+6:5623:07
5Ingemar AlfredssonIK Uven1:03:03+14:5626:29
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:21:20+33:1334:10
Nils-Eric TofteredIF Rigorej godkänd

H85

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:28:3137:11
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej godkänd

Inskolning

1 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Vera BergquistSjövalla FKfullföljt
Meja BoqvistMölndal Outdoor IFfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborgfullföljt
Astrid GrahnIFK Göteborgfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Moa HolmbergKlubblösfullföljt
Tyra HolmbergKlubblösfullföljt
Frederik HulthenMölndal Outdoor IFfullföljt
Moa LindgrenSävedalens AIKfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborgfullföljt
Melker MartnerIFK Göteborgfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Maja PaulinderKlubblösfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Olle SöderbergSjövalla FKfullföljt
Felix WeihardSävedalens AIKfullföljt
Vera WildheimMölndal Outdoor IFfullföljt
Olle WindevallSävedalens AIKfullföljt

U1

1 990 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David ErdalenIFK Göteborg16:348:19
2Olle RoosIFK Göteborg17:39+1:058:52
3Elsie HördegårdhIFK Göteborg18:28+1:549:16
4Hedvig GrahnIFK Göteborg18:36+2:029:20
5Nikki WeihartHestra IF20:41+4:0710:23
6Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb22:29+5:5511:17
7Erik WeinerFK Herkules22:46+6:1211:26
8Axel PerssonFK Herkules22:47+6:1311:26
9Edvin BeiörsIK Ymer22:52+6:1811:29
10Rasmus WendelhagKlubblös23:09+6:3511:37
11Valter MuthasOK Enen23:12+6:3811:39
12Ella RuderfeltIF Rigor24:47+8:1312:27
13Samuel WettergrenIK Uven28:01+11:2714:04
14Ingrid AndreassonIFK Göteborg28:12+11:3814:10
15Jonas MikkelsenHorsens OK28:29+11:5514:18
16Melvin AnderssonFK Herkules29:27+12:5314:47
17Alice NohleKungälvs OK29:30+12:5614:49
18Wilmer KarlssonFK Herkules29:48+13:1414:58
19Ebba BogeOK Alehof30:00+13:2615:04
20Petter Wik GyllenstenFK Herkules30:03+13:2915:06
21Anton PaulinderSävedalens AIK31:30+14:5615:49
22Hilda NivertFK Herkules31:58+15:2416:03
23Alvar HedenblomSjövalla FK32:14+15:4016:11
24Linnea PerssonOK Orinto32:41+16:0716:25
25Nils NilvérFK Herkules38:42+22:0819:26
26Valter FagmanFK Herkules39:17+22:4319:44
27Tage HenrikssonMölndal Outdoor IF40:07+23:3320:09
28Sofie ErnelindIK Uven43:16+26:4221:44
29Hanna SalbergIK Uven49:31+32:5724:52
30Edvin StjärnlövIFK Göteborg55:49+39:1528:02
31Emil RosénIK Uven56:35+40:0128:26
32Arvid RosénIK Uven56:41+40:0728:29
Johan AhlqvistFrölunda OLej godkänd
Hjalmar BrostedtFK Herkulesej start

U2

2 390 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:499:57
2Isak BjurströmerKlubblös23:51+0:029:58
3Gustav StåhlSävedalens AIK24:38+0:4910:18
4Einar BeckmanSjövalla FK25:03+1:1410:28
5Noah RingströmRydboholms SK26:07+2:1810:55
6Ella MikkelsenHorsens OK27:16+3:2711:24
7Linus WeihardSävedalens AIK28:14+4:2511:48
8Elin ClaessonOK Landehof28:16+4:2711:49
9Ivar HolmstrandOK Landehof28:20+4:3111:51
10Viggo NäsmanLerums SOK29:00+5:1112:08
11Elin KarlssonOK Landehof29:07+5:1812:10
12Agnes BogeOK Alehof29:48+5:5912:28
13Ted NömmIFK Göteborg30:08+6:1912:36
14Livia KaipiainenKlubblös31:02+7:1312:59
15Ella MuthasOK Enen31:05+7:1613:00
16Elin SottFrölunda OL32:09+8:2013:27
17Pontus BergströmFrölunda OL32:13+8:2413:28
18Saga WildheimMölndal Outdoor IF34:46+10:5714:32
19Alvar NivertFK Herkules35:33+11:4414:52
20Rasmus EricssonGöteborg-Majorna OK36:31+12:4215:16
21Olof KarlssonFK Herkules36:44+12:5515:22
22Moa WallströmSävedalens AIK36:47+12:5815:23
23Nora  NordlundOK Kåre37:37+13:4815:44
24Ingrid AnderssonFK Herkules37:41+13:5215:46
25Alma NohleKungälvs OK38:07+14:1815:56
26Jakob RingströmOK Landehof39:33+15:4416:32
27Linnea NilssonOK Landehof40:19+16:3016:52
28Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb41:22+17:3317:18
29Filip ÖstbergIK Uven50:29+26:4021:07
30Liam Steen StillmanKungälvs OK50:33+26:4421:09
31Tilde ÖstbergIK Uven50:34+26:4521:09
32Elsa ArvidssonSjövalla FK54:47+30:5822:55
33Ivar  LindstenMölndal Outdoor IF59:09+35:2024:44
34Alma AnderssonFK Herkules1:02:41+38:5226:13
Embla Nicklasson SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

Öppen motion 1

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK41:2017:17
2Lena OlssonKinnaströms SK42:14+0:5417:40
3Arne GottebergVTI Idrottslag48:40+7:2020:21
4Frida EkströmOK Gläntan Vessigebro49:44+8:2420:48
Rigmor SternöKlubblösej godkänd
Stina KjellenKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

2 920 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BertsOK Alehof33:0011:18
2Jesper AugustssonKinnaströms SK36:16+3:1612:25
3Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK37:30+4:3012:50
4Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK41:21+8:2114:09
5Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK43:21+10:2114:50
6Charlotta SvarfvarSjövalla FK44:26+11:2615:13
7Ida BruhnIF Rigor45:17+12:1715:30
8Adam BromsFK Friskus-Varberg46:51+13:5116:02
9Ellen GranhageKungsbacka Konståkningsklubb47:22+14:2216:13
10Marie-Louise LarssonLerums SOK47:59+14:5916:25
11Jonas LarssonKlubblös49:48+16:4817:03
12Christer NelsénFalkenbergs OK50:06+17:0617:09
13Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb51:03+18:0317:28
14Axel EckerlidSävedalens AIK52:21+19:2117:55
15Bodil LjungkvistOK Alehof54:51+21:5118:47
16Johanna HulthénMölndal Outdoor IF55:04+22:0418:51
17Eva KilnäsSjövalla FK58:20+25:2019:58
18Sussana fÖözÖIngen59:38+26:3820:25
19Anna ErikssonOK Älgen1:00:59+27:5920:53
20Mia NilssonKungälvs OK1:02:44+29:4421:29
21Carin LöfGöteborg-Majorna OK1:03:38+30:3821:47
22Johanna BiörsIK Ymer1:06:53+33:5322:54
23Anna Carin BromsFK Friskus-Varberg1:07:11+34:1123:00
24Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:07:51+34:5123:14
25Ellen JaldesdadIngen1:14:29+41:2925:30
26Pia HeikkinenFrölunda OL1:16:48+43:4826:18
27Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:21:41+48:4127:58
28Lorenna C Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK1:24:39+51:3928:59
29Karin ÅkessonOK Landehof1:27:17+54:1729:53
30Ali VaisVänersborgs SK1:31:42+58:4231:24
31Anna WiklanderGöteborg-Majorna OK1:34:12+1:01:1232:15
32Elisabeth HagbergFK Friskus-Varberg1:43:06+1:10:0635:18
Erik BromsFK Friskus-Varbergej godkänd
Elisabeth BjurströmerKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 350 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BengtssonFalkenbergs OK26:588:02
2Stefan NormanSävedalens AIK42:02+15:0412:32
3Sina SeipelElfsborg SOK43:50+16:5213:05
4Fredrik KörleOK Landehof46:39+19:4113:55
5Andreas NäsmanLerums SOK46:53+19:5513:59
6Anders SanchezIngen48:16+21:1814:24
7Mats LogrenSjövalla FK49:01+22:0314:37
8Mikael BromsFK Friskus-Varberg49:44+22:4614:50
9Måns DahlströmLustens OK49:51+22:5314:52
10Axel GranströmKlubblös50:20+23:2215:01
11Emma LundqvistOK Tyr50:34+23:3615:05
12Torbjörn NyströmTrollhättans SOK52:25+25:2715:38
13Anna SäfstenMölndal Outdoor IF53:06+26:0815:51
14Lena TornéusSävedalens AIK54:34+27:3616:17
15Linda LöwegrenIFK Göteborg54:50+27:5216:22
16Birgitta DahlströmKungälvs OK56:56+29:5816:59
17Carl henning LöfGöteborg-Majorna OK57:05+30:0717:02
18Åsa WängdahlOK Gipen58:05+31:0717:20
19Zebastian ArfwedsonFrölunda OL58:29+31:3117:27
20Mattias BrännströmFK Herkules59:03+32:0517:37
21Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK59:38+32:4017:48
22Fredrik RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:01:16+34:1818:17
23Janis JanovsshisKlubblös1:01:25+34:2718:20
24Anders SpaakGöteborg-Majorna OK1:01:42+34:4418:25
25Emma RingströmOK Landehof1:02:26+35:2818:38
26Lena EliassonFK Friskus-Varberg1:02:39+35:4118:42
27Henrik RosenkvistIF Rigor1:03:21+36:2318:54
27Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:03:21+36:2318:54
29Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:03:27+36:2918:56
30Elena KurashovaFK Åsen1:04:37+37:3919:17
31Alexander BengtssonGöteborg-Majorna OK1:06:02+39:0419:42
32Pernilla RehnOK Landehof1:06:48+39:5019:56
33Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL1:06:55+39:5719:58
34Anna OlsonIK Uven1:08:25+41:2720:25
35Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:08:50+41:5220:32
36Lisa KjellénHelsingborgs SOK1:10:09+43:1120:56
37Hanna SvenssonFK Herkules1:10:54+43:5621:09
38Emma SjonsIFK Hedemora OK1:10:57+43:5921:10
39Mikael SaikkonenKlubblös1:11:02+44:0421:12
40Maria GrahnElfsborg SOK1:15:53+48:5522:39
41Maria KilnäsSjövalla FK1:17:51+50:5323:14
42Annette JohanssonIF Rigor1:18:42+51:4423:29
43Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:18:51+51:5323:32
44Ingrid AlinderSjövalla FK1:18:54+51:5623:33
45Malin KruseIF Rigor1:20:06+53:0823:54
46Amanda StrömSävedalens AIK1:20:55+53:5724:09
47Liselott RybergFK Herkules1:38:25+1:11:2729:22
48Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:38:55+1:11:5729:31
49Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:38:57+1:11:5929:32
50Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:40:06+1:13:0829:52
51Reinhold ReulOK Orinto1:45:32+1:18:3431:30
Linnea OttermarkIngenej godkänd
Martin AlfredssonIngenej godkänd
Magnus KarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 7

2 860 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK26:019:05
2Urban RingströmRydboholms SK26:57+0:569:25
3Lars KullmanOK Alehof31:13+5:1210:54
4Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK32:52+6:5111:29
5Stefan CarlssonSOK Viljan33:43+7:4211:47
6Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK33:51+7:5011:50
7Arve OpheimMården Ok34:20+8:1912:00
8Stefan PauliGöteborg-Majorna OK35:04+9:0312:15
9Fredrik PerssonFK Åsen35:16+9:1512:19
10Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK35:29+9:2812:24
11Lovisa MartinssonOK Tyr35:31+9:3012:25
12Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb36:34+10:3312:47
13Stefan ErikssonOK Älgen36:45+10:4412:50
14Elin SandahlIngen37:13+11:1213:00
15Stefan MadjarKlubblös38:23+12:2213:25
16Helena BengtssonSävedalens AIK38:25+12:2413:25
17Dan LundstedtMullsjö SOK38:47+12:4613:33
18Andreas EklundGöteborg-Majorna OK38:58+12:5713:37
19Markus LindbergOK Skogshjortarna39:01+13:0013:38
20Anders NordelöfMölndal Outdoor IF39:04+13:0313:39
21Lisa  GjeinIngen39:43+13:4213:53
22Niclas NygrenFrölunda OL39:55+13:5413:57
23Therese AlfredssonSävedalens AIK41:17+15:1614:26
24Lisa SandahlIngen41:25+15:2414:28
25Anders SternöOK Roxen42:17+16:1614:47
26Sune WikströmKlubblös43:04+17:0315:03
27Stefan G LarssonOK Njudung43:06+17:0515:04
28Richard TorseinFrölunda OL43:13+17:1215:06
29Solrun GottebergMölndal Outdoor IF44:13+18:1215:27
30Lars EdbergOK Nackhe44:19+18:1815:29
31Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK44:26+18:2515:32
32Emma AlmehedFrölunda OL44:50+18:4915:40
33Håkan HöglindFK Herkules45:32+19:3115:55
34Mikael NömmIFK Göteborg46:04+20:0316:06
35Kirsty Mc IntyreOK Tyr46:32+20:3116:16
36Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb47:27+21:2616:35
37Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK48:47+22:4617:03
38Andreas PihlströmOK Landehof49:15+23:1417:13
39Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK49:44+23:4317:23
40Carl-Eric AnderssonFjärås AIK50:14+24:1317:33
41Claes GreenSjövalla FK50:22+24:2117:36
42Linda WetterKungälvs OK50:36+24:3517:41
43Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb50:40+24:3917:42
44Sandra EkströmOK Orinto51:29+25:2818:00
45Liselott MElin LarssonLjungskile FK52:34+26:3318:22
46Tineke van den BroekIK Uven53:36+27:3518:44
47Jenny OlssonStigsökarna54:05+28:0418:54
48Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb54:43+28:4219:07
49Tommy PedersenIngen54:58+28:5719:13
50Håkan EggertIF Hagen55:59+29:5819:34
51Lars-Olof RönnqvistOK Löftan56:01+30:0019:35
52Olof AnderssonIF Rigor56:22+30:2119:42
53Bo CederlöfKFUM Örebro OK57:49+31:4820:12
54Peter WissöLerums SOK1:01:52+35:5121:37
55Inger SundinOK Landehof1:07:36+41:3523:38
56Karin CederlöfKFUM Örebro OK1:10:51+44:5024:46
57Anders MohlinIK Stern1:11:26+45:2524:58
58Håkan HenmyrOK Vilse 871:18:19+52:1827:23

Öppen motion 8

4 390 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna29:346:44
2Sergey FedatsenkaSävedalens AIK31:52+2:187:15
3Johan G HördegårdhIFK Göteborg33:57+4:237:44
4Daniel GrahnKamrat och IF KIF34:05+4:317:45
5Anastasia DenisovaSävedalens AIK34:20+4:467:49
6Fredrik WinteråsVästerbergslagens OL34:49+5:157:55
7Martin LarssonIFK Göteborg35:10+5:368:00
8Per RosénIK Uven38:23+8:498:44
9Jens ThorildIFK Göteborg39:17+9:438:56
10David DjurbäckSävedalens AIK39:50+10:169:04
11Simon LindbergIngen39:58+10:249:06
12Oskar CervinHelsingborgs SOK40:09+10:359:08
13Jonas HemlinIK Uven41:29+11:559:26
14Miika NurmiIFK Göteborg42:01+12:279:34
15Kirsi NurmiIFK Göteborg42:02+12:289:34
16Niclas NilssonKlubblös43:01+13:279:47
17Emmi JokelaIFK Göteborg44:02+14:2810:01
18Annica EngIFK Göteborg44:34+15:0010:09
19Martin LindqvistStenungsunds OK44:59+15:2510:14
20Hanna AxelssonOK Skogshjortarna46:18+16:4410:32
21Mattias BiörsIK Ymer47:03+17:2910:43
22Olle PenttinenIFK Hedemora OK47:24+17:5010:47
23Klas ÅströmMölndal Outdoor IF47:31+17:5710:49
24Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK47:54+18:2010:54
25Olle SchälinOK Alehof48:00+18:2610:56
26Ida HördegårdhIFK Göteborg48:16+18:4210:59
27Fredrik EinarssonKlubblös48:56+19:2211:08
28Torbjörn HalvarssonFjärås AIK49:33+19:5911:17
29Per SöderbergSjövalla FK50:10+20:3611:25
30Joakim HanssonKlubblös50:35+21:0111:31
31Marcus WetterKungälvs OK50:36+21:0211:31
32Lisa AxelssonHjobygdens OK51:13+21:3911:40
33David HäggSävedalens AIK52:29+22:5511:57
34Mattias EricssonGöteborg-Majorna OK52:39+23:0511:59
35Christin BorgGöteborg-Majorna OK53:45+24:1112:14
36Per BoqvistMölndal Outdoor IF53:59+24:2512:17
37Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK54:33+24:5912:25
38Ulf NorellFrölunda OL54:51+25:1712:29
39Therese DahlströmOK Alehof54:54+25:2012:30
40David BengtssonFK Åsen54:59+25:2512:31
41Pär L. OlofssonRehns BK55:02+25:2812:32
42Gustaf BergquistSjövalla FK55:14+25:4012:34
43Johan WinteråsVbol55:16+25:4212:35
44Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK55:34+26:0012:39
45Annika NorlingGöteborg-Majorna OK56:28+26:5412:51
46Frida WinteråsVästerbergslagens OL56:33+26:5912:52
47Håkan SalbergIK Uven57:31+27:5713:06
48Jonas AmbjörnssonOK Landehof59:57+30:2313:39
49Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:01:27+31:5313:59
50Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:01:37+32:0314:02
51Pär EjebornGöteborg-Majorna OK1:02:06+32:3214:08
52Linda HedenblomSjövalla FK1:02:20+32:4614:11
53Sven BogeOK Alehof1:02:36+33:0214:15
54Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:02:51+33:1714:18
55Hanna DjerfLerums SOK1:04:05+34:3114:35
56Anders BerglundOK Skogshjortarna1:05:36+36:0214:56
57Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK1:06:40+37:0615:11
58Pernilla HanssonKlubblös1:06:49+37:1515:13
59Arjan SnijderIK Uven1:06:53+37:1915:14
60Maria HalvarssonFjärås AIK1:07:25+37:5115:21
61Anna RosnäsIK Stern1:08:04+38:3015:30
62Ronja ArvidssonMalmö OK1:08:53+39:1915:41
63Agneta TörnkvistIK Uven1:09:03+39:2915:43
64Martin RådboMölndal Outdoor IF1:09:15+39:4115:46
65Jon JonssonGöteborgs SK1:10:37+41:0316:05
66Patrik NilssonVänersborgs SK1:11:47+42:1316:21
67Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:14:14+44:4016:54
68Philip MasekKlubblös1:14:22+44:4816:56
69Johan NilssonKlubblös1:14:40+45:0617:00
70Maria HöglundSjövalla FK1:15:26+45:5217:10
71Bernt RobertssonMarkbygdens OK1:18:38+49:0417:54
72Göran AnderssonFK Friskus-Varberg1:21:42+52:0818:36
73Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:29:06+59:3220:17
74Joakim ÅkessonOK Landehof1:35:21+1:05:4721:43
75Klas BogsjöHelsingborgs SOK1:36:25+1:06:5121:57
Nils RobertssonOK Markej godkänd
Tobias HöglundSjövalla FKej godkänd
Krister KarlssonIstrums SKej godkänd
Tomas StigssonTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 10

1 330 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David AndréGöteborg-Majorna OK13:129:55
2Ingela RoosIFK Göteborg25:16+12:0418:59
3Mårten ÅströmGöteborg-Majorna OK29:55+16:4322:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser