Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 2
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: torsdag 31 mars 2016

Öppen motion 1

1 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BäckstädeVisborgs OK22:4516:08
2Tyra ÖforsSvaide Roma SOK26:19+3:3418:39
3Emil UllbergSvaide Roma SOK26:22+3:3718:41
4Christian GladhGotlands Bro OK51:31+28:4636:32
5Susann HanssonGotlands Bro OK51:37+28:5236:36
6Lukas NyströmGotlands Bro OK52:51+30:0637:28
7Liv NyströmGotlands Bro OK53:00+30:1537:35
8Adam UllbergSvaide Roma SOK54:35+31:5038:42

Öppen motion 3

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin BengtssonVisborgs OK35:3416:51
2Kasper UllbergSvaide Roma SOK49:14+13:4023:20
3Sauli JacobssonGotlands Bro OK57:15+21:4127:07

Öppen motion 6

3 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias RöösGotlands Bro OK48:0514:06
2Johan BergiusVisborgs OK49:51+1:4614:37
3Filip HanssonGotlands Bro OK51:59+3:5415:14
4Berndt BergGarda OK52:39+4:3415:26 Ladda ner rutt i gpx-format
5Anna BäckstädeVisborgs OK54:08+6:0315:52
6Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:41:21+53:1629:43
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Jakob Gadefors NauHaninge SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 430 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonGotlands Bro OK42:5212:29
2Annika ErikssonGotlands Bro OK43:08+0:1612:34
3Örjan BäckstädeVisborgs OK43:28+0:3612:40
4Ing-Marie BergmanVisborgs OK43:47+0:5512:45
5Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg46:02+3:1013:25
6Christina WahlgrenGotlands Bro OK46:45+3:5313:37
7Lena NyströmVisborgs OK47:26+4:3413:49
8Elisabeth KimellGotlands Bro OK48:21+5:2914:05
9Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg52:19+9:2715:15
10Aina ÖsterdahlVisborgs OK56:06+13:1416:21
11Rolf MalmrosVisborgs OK58:39+15:4717:05
12Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg59:55+17:0317:28
13Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:02:58+20:0618:21
14Brita AugustssonVisborgs OK1:07:01+24:0919:32
15Jonas PetterssonGotlands Bro OK1:11:01+28:0920:42
16Ingrid DanielssonVisborgs OK1:11:42+28:5020:54
17Folke LindgrenVisborgs OK1:14:11+31:1921:37
18Nils HallgrenVisborgs OK1:19:10+36:1823:04
19Gunnel FranssonVisborgs OK1:19:35+36:4323:12
20Sture LarssonVisborgs OK1:21:57+39:0523:53
21Lena JacobssonVisborgs OK1:51:25+1:08:3332:28
Hasse MatthingVisborgs OKej godkänd
Leo LövdahlVisby IF Gute SOKej godkänd

Öppen motion 8

4 010 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix BäckstädeVisborgs OK38:559:42
2Leon HanssonVisborgs OK43:27+4:3210:50
3Jenny AnderssonGotlands Bro OK45:41+6:4611:23
4Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg46:54+7:5911:41
5Stefan PerssonVisborgs OK47:18+8:2311:47
6Tommy UllbergSvaide Roma SOK48:58+10:0312:12
7Stig DahlVisborgs OK54:44+15:4913:38
8Birgitta HjerthénGotlands Bro OK55:21+16:2613:48
9Magnus ThomssonGotlands Bro OK56:47+17:5214:09
Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburgej godkänd
Ann-Charlotte DahlVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 9

4 880 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias WestfältGotlands Bro OK31:306:27
2Patrik RönnbäckVisborgs OK32:16+0:466:36
3Håkan MattssonGotlands Bro OK35:24+3:547:15
4Andreas LiljegrenGotlands Bro OK36:52+5:227:33
5Kjell NilssonGotlands Bro OK41:23+9:538:28
6Olof PerssonSvaide Roma SOK42:04+10:348:37
7Pontus GustafssonSvaide Roma SOK42:11+10:418:38
8Greger WesterlundSvaide Roma SOK43:41+12:118:57
9Ludvig WaktelSvaide Roma SOK47:32+16:029:44
10Per LindgrenHakarpspojkarna48:27+16:579:55
11Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK48:56+17:2610:01
12Magnus GadeforsVäsby OK49:48+18:1810:12
13Erik BergGarda OK54:11+22:4111:06
14Jerker DrottenmyrVisborgs OK55:36+24:0611:23
15David DahlVisborgs OK1:00:21+28:5112:22
16Gunnar HallströmVisborgs OK1:15:33+44:0315:28
Anna SameliusVisborgs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser