Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 11
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: torsdag 9 juni 2016

Öppen motion 1

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kasper UllbergSvaide Roma SOK29:0810:54
2Adam ÖsterdahlVisborgs OK29:12+0:0410:56
3Samuel EklundGotlands Bro OK38:03+8:5514:15

Öppen motion 3

3 320 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Folke SvangrenGotlands Bro OK25:337:41
2Adam ÖsterdahlVisborgs OK29:12+3:398:47
3Birgitta BergGarda OK42:33+17:0012:48
4Christina MellbergSvaide Roma SOK58:14+32:4117:32
5Ellie MickelåkerSvaide Roma SOK1:13:53+48:2022:15
Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOKej godkänd
Kerstin LindgrenGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 6

5 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK44:417:35
2Veronica KolmodinSvaide Roma SOK1:04:06+19:2510:52
3Niklas WaktelSvaide Roma SOK1:11:01+26:2012:03

Öppen motion 7

3 530 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommie OlssonVisborgs OK38:1310:49
2Ing-Marie BergmanVisborgs OK41:01+2:4811:37
3Rolf MalmrosVisborgs OK41:32+3:1911:45
4Pär GustafssonSvaide Roma SOK43:07+4:5412:12
5Berndt BergGarda OK47:11+8:5813:21
6Jonas PetterssonGotlands Bro OK48:00+9:4713:35
7Ingrid EnekvistVisborgs OK48:23+10:1013:42
8Lena NyströmVisborgs OK48:44+10:3113:48
9Leo LövdahlVisby IF Gute SOK48:49+10:3613:49
10Keith SamuelsonGotlands Bro OK49:01+10:4813:53
11Tobias RöösGotlands Bro OK49:29+11:1614:01
12Bo MagnussonVisborgs OK52:55+14:4214:59
13Fabian  MellbergSvaide Roma SOK53:33+15:2015:10
14Nils HallgrenVisborgs OK55:11+16:5815:37
15Elisabeth KimellGotlands Bro OK55:37+17:2415:45
16Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:04:51+26:3818:22
17Edith BergvallVisby IF Gute SOK1:05:11+26:5818:27
18Helge GardelinGotlands Bro OK1:05:15+27:0218:29
19Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK1:06:15+28:0218:46
20Annika ÖsterdahlVisborgs OK1:07:23+29:1019:05
21Gunlis SamuelsonGotlands Bro OK1:08:09+29:5619:18
22Sture LarssonVisborgs OK1:09:11+30:5819:35
23Elin DahlVisborgs OK1:13:25+35:1220:47
24Isabell NorrbyVisborgs OK1:13:27+35:1420:48
25Lena JacobssonVisborgs OK1:20:57+42:4422:55
26Folke LindgrenVisborgs OK1:24:54+46:4124:03
Bo SandahlGotlands Bro OKej godkänd
Ingrid DanielssonVisborgs OKej godkänd
Christina GustavssonSvaide Roma SOKej godkänd
Aina ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 8

5 150 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf NilssonGotlands Bro OK36:267:04
2Jakob EngIFK Göteborg37:33+1:077:17
3Göran KimellGotlands Bro OK43:46+7:208:29
4Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK44:51+8:258:42
5Niklas GustafssonGarda OK46:07+9:418:57
6Bob KolmodinSvaide Roma SOK47:06+10:409:08
7Mattias VejlensVisborgs OK47:08+10:429:09
8Per LindskogGotlands Bro OK52:41+16:1510:13
9Åke KappelVisborgs OK54:03+17:3710:29
10Mattias WhiteGarda OK54:05+17:3910:30
11Monika JonssonSvaide Roma SOK55:08+18:4210:42
12Leif SvangrenGotlands Bro OK56:31+20:0510:58
13Tommy UllbergSvaide Roma SOK57:10+20:4411:06
14Mattias ÖsterdahlVisborgs OK59:41+23:1511:35
15Sofia SchollerVisborgs OK1:01:23+24:5711:55
16Peter ÖsterdahlVisborgs OK1:01:42+25:1611:58
16Ann-Charlotte DahlVisborgs OK1:01:42+25:1611:58
18Gunnar HallströmVisborgs OK1:02:14+25:4812:05
19Ylva SvangrenGotlands Bro OK1:02:49+26:2312:11
20Ann-Britt LevinGarda OK1:04:01+27:3512:25
21Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK1:12:11+35:4514:00
22Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg1:17:39+41:1315:04
23Anki HallströmSvaide Roma SOK1:17:50+41:2415:06
24Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:18:19+41:5315:12
25Jarno VirtanenTampereen Yritys1:31:33+55:0717:46
Magnus IhreskogGotlands Bro OKej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd

Öppen motion 9

7 620 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias WestfältGotlands Bro OK46:026:02
2Andreas NikolaussonVisborgs OK49:18+3:166:28
3Andreas LiljegrenGotlands Bro OK50:31+4:296:37
4Ronny LiljegrenGotlands Bro OK53:59+7:577:05
5Sune LevinGarda OK1:00:46+14:447:58
6Anders EklundSvaide Roma SOK1:05:43+19:418:37
7Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:07:17+21:158:49
8Leon HanssonVisborgs OK1:07:19+21:178:50
9Ludvig WaktelSvaide Roma SOK1:10:25+24:239:14
10Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:18:41+32:3910:19
11Anders LevinSvaide Roma SOK1:23:52+37:5011:00
Mikael WesterVingåkers OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser